2019’daki Linux Vakfı: Eğitim Programlarını, Etkinlikleri ve Eğitim Fırsatlarını Kaçırmayın Herkes İçin Bir Şey Sunuyor

TP; DR: Linux Vakfı, açık kaynaklı toplulukların paylaşabilecekleri, öğrenebilecekleri ve işbirliği yapacakları bir destek sistemi aracılığıyla teknolojik gelişimi hızlandırmasına yardımcı olur. Kâr amacı gütmeyen kuruluş, yeni nesil açık kaynak geliştiricilerini eğitmek ve aynı zamanda şirket yöneticilerinin çıkarlarıyla ilgilerini birleştirmek için çalışıyor. Kapsamlı bir etkinlik listesi ve 5G devrimi ve gelişen teknoloji bölgelerine yönelik ileri görüşlü bir odaklanma ile Linux Vakfı, açık kaynak topluluklarını 2019 ve ötesine desteklemeye hazırlanıyor.


Açık kaynaklı yazılımları çevreleyen yaygın bir efsane var ve ezmek inanılmaz fırsatların kilidini açacak, Eğitim Genel Müdürü Clyde Seepersad, & Linux Vakfında Sertifika.

“Eğer eğitim almanız gerekiyorsa, açık kaynak kodlu bir zayıflık olduğunuzu – bunu kendiniz çözmeniz gerektiği garip, neredeyse maço, fikrini bırakmalıyız” dedi. “Açık kaynaklı yazılımlar diğer tüm yazılımlar gibidir: Eğer gerçekten öğretildiyseniz en iyi öğrenirsiniz. Çalışanlarımızın geceleri ve hafta sonları sihirli bir şekilde çözmelerini beklersek kendimizi kandırıyoruz. ”

Angela Brown, Etkinlik Başkan Yardımcısı ve Clyde Seepersad, Genel Müdür, Eğitim ve Sertifikasyon ve şirket logosu

Angela Brown, Etkinlikler Genel Müdürü ve Clyde Seepersad, Genel Müdür, Eğitim & Sertifikasyon, bize Linux Vakfı’ndaki kepçeyi verdi.

Linux Vakfı’nda Clyde, geliştiricilerin ve diğer profesyonellerin bir dizi eğitim ve sertifika programı yoluyla becerilerine yatırım yapmalarına yardımcı olur. Organizasyon, öğrencilerin açık kaynaklı yazılımlarda temel bilgi edinmelerine yardımcı olan uygun fiyatlı, satıcıdan bağımsız eğitim fırsatları sunar.

Linux Vakfı Etkinlikleri Genel Müdürü Angela Brown, açık kaynaklı teknolojinin teknoloji endüstrisini dönüştürdüğünü ve vakfın bu yolda önemli katkılar yaptığını söyledi. “Tüm dünyada teknoloji üzerinde büyük bir etki yaratan projelerin etrafında topluluklar oluşturulmasına yardımcı olmak için kilit bir rol oynuyoruz” dedi. “Bu benim için gerçekten heyecan verici.”

Bugün Linux Vakfı, açık kaynak topluluğunun fikirleri paylaşabileceği, eğitim alabileceği ve sektörü ileriye taşımak için birlikte çalışabileceği bir ortam yaratmaya devam ediyor. Kâr amacı gütmeyen kuruluş, yeni nesil geliştiricilerin yanı sıra şirket yöneticilerini de açık kaynaklı yazılımın incelikleri konusunda eğitmek için çalışıyor. 2019 yılına gelindiğinde, Linux Vakfı, ilgili eğilimlere ve yeni teknoloji bölgelerine odaklanan güçlü bir eğitim ve öğretim etkinlikleri takvimi sunmayı hedefliyor.

Küresel Açık Kaynak Topluluklarla Paylaşın, Öğrenin ve İşbirliği Yapın

Kısa süre önce Seattle’da KubeCon + CloudNativeCon Kuzey Amerika 2018’i tamamlayan Angela, konferans katılımının son birkaç yılda önemli ölçüde arttığını gördü. Seattle etkinliğinden “Biz sattık,” dedi. “8.000’den fazla insanımız var; oysa üç yıl önce bu etkinlikte 500 kişi vardı. ”

Linux Vakfı, KubeCon + CloudNativeCon Kuzey Amerika 2019’da 12.000’den fazla insan ve KubeCon + CloudNativeCon Avrupa 2019’da 8.000’den fazla katılımcı bekliyor. Ve bu sadece bir etkinlik: Linux Vakfı, çeşitli dünya genelindeki kullanıcılar.

Örneğin Linux Vakfı Açık Kaynak Liderlik Zirvesi’nde liderler, açık kaynak teknolojilerini ilerletmek ve ortak teknolojik yatırımları birlikte nasıl yöneteceklerini öğrenmek için bir araya geliyor. Angela zirvenin inovasyonu, büyümeyi ve işbirliğini teşvik ettiğini söyledi.

Linux topluluğunun coğrafi büyümesini temsil eden harita

Linux Vakfı, açık kaynaklı yenilikçi küresel bir topluluktur.

“Açık Kaynak Zirvesi iki harika amaca hizmet ediyor,” dedi Angela. “İlk olarak, erken benimseyen aşamadaki teknoloji için bir fırlatma rampası haline geliyor. İkincisi, olayları açık kaynakların topluluk tarafını sergilemek için kullanıyoruz. ”

Konferans temel olarak teknik olsa da, Linux Vakfı’nın topluluk yönetimi, liderlik, çeşitlilik ve içerme üzerine odaklanmış birkaç yolu vardır. Angela, “Bu, özellikle bu alanda açılmaya devam eden tüm işler için huniye işe alım ve daha fazla insan katılması hakkında konuştuğunuzda, çok önemli” dedi..

Yetene Odaklanmak: Yeni Nesil Linux Geliştiricilerinin Eğitimi

Clyde, Linux Vakfı’nın manyak olarak uygulamalı beceri geliştirmeye odaklandığını söyledi. “Etkinliklere ve laboratuvarlara yoğun bir şekilde odaklanıyoruz ve kurslarımızda çok fazla video bulunmuyor” dedi. “Bazen bunun için korkuyorum, ama sizi eğlendirmek yerine yazılımı nasıl kullanacağınızı öğretmek için buradayız. Bu kollarınızı yükseltmekle ilgili çünkü öğrenmenin tek yolu yapmak. ”

Nihayetinde, açık kaynak projeleri, onları geliştirmek, yürütmek ve yönetmek için bir insan yeteneği kadrosu olmadan başarılı olmayacaktır – ve bu yüzden Linux Vakfı, beceri geliştirmeye lazer odaklıdır. Clyde, vakfın öncelikle giriş seviyesi kurslara odaklandığını söyledi. “Görüşümüz, bir kez temel aşinalık kazandığınızda, sizi yetenek havuzuna getirmeyi başardık” dedi..

Grafik okuma

İleri görüşlü vakıf açık kaynak geleceğimizi güvence altına alıyor.

İleride, öğrenciler, bir bireyin gerçek dünyadaki görevleri yerine getirmek için gerekli bilgiye sahip olduğunu doğrulayan açık kaynak sertifikaları ile becerilerini bir sonraki seviyeye çıkarma seçeneğine sahiptir. Clyde, işe alım yöneticilerinin potansiyel adayları tedarik ederken sertifikalara gittikçe daha fazla öncelik verdiğini söyledi. Linux Vakfı sertifikalı profesyoneller potansiyel çalışanlarına becerilerini kanıtlayabilir.

“Sertifikasyon sınavlarımız canlı sistem örneklerine dayanmaktadır – çoktan seçmeli değildir,” dedi Clyde. “Bu sınavlardan birini geçebilirseniz, bu yeterlilik gösterir. Ve işe almaya çalışan yeni bir projede işveren iseniz, diyelim ki, bir Kubernetes uzmanı, performansa dayalı bir sınavın sertifikasyonu bir adayın sigara içmediğini kanıtlıyor.

Toplantı Odasındaki Kod: Geliştiricileri ve C-Suite Yöneticilerini Birleştirme

Teknik kitlelere ek olarak, Linux Vakfı genel iş dünyasına değerli eğitim ve öğretim hizmetleri sunmaktadır. Angela, bu yıl grubun etkinliklerine 1.200’den fazla CEO’nun katıldığını söyledi. Grubun ayrıca, çevrimiçi öğrenme platformu edX’te iş liderlerine yönelik ücretsiz kitlesel açık çevrimiçi kurslar (MOOC) portföyü var.

Clyde, “Bunların arkasındaki fikir, kafanızı blockchain ve dağıtılmış defter teknolojileri etrafında dolaşmaya çalışan bir iş kişi olun ya da 5G teknolojisi hakkında daha fazla anlamaya çalışın, genel tanıtımlar sağlamaktır” dedi. “Gerçekten büyük bir kataloğumuz var ve sürekli ekliyoruz.”

Ücretsiz olarak mevcut olan MOOC’ler, öğrencilerin üst düzey kavramlar hakkında genel bir farkındalık kazanmalarına yardımcı olur ve gizli bir gündem veya satış baskısı yoktur. Vakfın nihai amacının, eğitim ya da etkinlikler yoluyla insanları bir araya getirmek olduğunu söyledi. “Bu sadece kodlama değil, topluluk oluşturma, uzmanlık oluşturma ile ilgili” dedi. “Kod artı insanlar.”

Angela kabul etti. “Açık kaynak geliştirme ile ilgili, ancak çalışmasını sağlamak için topluluğun düzgün çalışması için topluluğa ihtiyacınız var” dedi. “Orada topluluk parçasına sahip değilsen, öyle değil.”

Geliştiricinin bakış açısıyla, yüz yüze işbirliği yeniliğe kapı açar. Açık kaynak topluluğu dünyaca ünlüdür ve dünya çapındaki partilerin katılımına açıktır. Ancak Angela, yüz yüze etkileşim yerine geçmeyeceğini söyledi.

“Gerçek zamanlı olarak gerçekleşebilecek türden işler inanılmaz: birlikte kod üretmek, problem çözme, ilişki kurma, böylece daha önce hiç tanışmadığınız dünyanın diğer tarafındaki kişiye güvenebilirsiniz” dedi. “Ve bu, beceri geliştirme ve yeni teknoloji hakkında bilgi edinmenin yanı sıra.”

Sıradaki: 5G Devrimi ve Gelişen Teknoloji Bölgelerine Odaklanma

Geleceğe bakıldığında, Clyde birçok profesyonelin önümüzdeki 5G devriminin etkisini hafife aldığını söyledi. Beşinci nesil mobil geniş bant, her zamankinden daha iyi bağlantı, daha düşük gecikme süresi ve daha fazla enerji tasarrufu sağlayacak.

“Bu sadece insanlar için gerçek olmaya başlıyor,” dedi. “Nasıl katılacağınızı ve kendinizi teknik açıdan yetkin hale getirmenin yanı sıra teknolojiyi iş stratejinizin bir parçası haline getirmeyi de düşünmelisiniz. Bence bu, gelecek yıl çoğu insan için ‘Aha!’ Anı olacak. ”

Linux Vakfı, gelişmekte olan teknoloji bölgelerindeki geliştiricilere ulaşmaya odaklanırken kullanıcıları gelecek yıla geçişe hazırlamayı hedefliyor. Örneğin, grup, Angela’nın muazzam miktarda potansiyel olduğunu söylediği Çin’de eğitim teklifleri oluşturmayı planlıyor. “Çin kalkınma topluluğunun küresel topluluğa entegre olmasına yardımcı olabileceğimizden emin olmaya çalışıyoruz” dedi..

2019 yılında Linux Vakfı, KubeCon China, CloudNativeCon China ve Açık Kaynak Zirvesi Çin’i tek bir etkinlikte birleştirecek. Hareket, kayda değer ölçüde daha düşük kayıt ücretlerine izin vererek etkinliği daha erişilebilir hale getirecektir. Angela, “Bu, tüm oturumları aynı anda çevirmemize izin verecek, çünkü bu çok önemli çünkü dil büyük bir engel.” Dedi. “Bunu yaklaşık on yıl önce Japonya’da başarıyla yaptık ve Çin’de yansıtmak istiyoruz.”

Linux Vakfı ayrıca Bangalore’de bir Kubernetes Günü etkinliği de dahil olmak üzere Güney Amerika, Asya ve Hindistan’da bir günlük küçük etkinlikler başlatacak. Angela, “Orada eğitim ve işbirliği arzusu olduğunu ve aynı zamanda yerel insanlara yardım etme yeteneğimizi biliyoruz,” dedi Angela.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector