2020 Web Panelleri için Ultimate Guide: cPanel vs.Plesk vs. Webmin vs. Diğer Popüler Hosting Yönetim Araçları

Bugünlerde web barındırma ihtiyacı Birçok millet sunucuları yönetmek için en basit yöntemi istiyorum. Birçoğu, grafik-kullanıcı arayüzlerinin (GUI) barındırma hesaplarıyla sağlanmasını bekler. İyi haber, en iyi ev sahiplerinin çoğunun planlarında en iyi kontrol panelleri sunmasıdır.


Barındırma kontrol panelleri, yöneticilerin ve / veya kullanıcıların çeşitli sunucu işlevlerini komut satırı yerine bir web tarayıcısının rahatlığından yönetmesine olanak tanıyan web tabanlı arabirimlerdir.

Her barındırma kontrol paneli aynı temel özellikleri sunmalıdır – etki alanları, e-posta, FTP, uygulama yüklemeleri vb. İçin yönetim – sunulan gerçek özellik setleri, düzen ve kontrol düzeyi panelden panele farklılık gösterebilir. Aşağıda, en iyi web bağımsız kontrol panelleri barındırma her tartışıyoruz.

cPanel & WHM İncelemesi

En çok kullanılan barındırma kontrol paneli olarak, cPanel & WHM hem kullanıcı düzeyinde bir arayüz (cPanel) hem de bir sunucu yönetim arayüzü (WHM) içerir. İki arayüz, son kullanıcılar ve satıcılar için sezgisel barındırma ve site yönetimi ve barındırma sağlayıcıları için sunucu yönetim araçları sunmak için sorunsuz bir şekilde eşleşir. cPanel, hosting endüstrisindeki en büyük isimlerden bazılarına güveniyor, GoDaddy dahil, 1&1, Bluehost, LiquidWeb ve HostGator. CPanel’den yararlanan favori sunucularımıza bir göz atın:

Diğer en iyi cPanel sunucularını göster »

cPanel’in misyonu her büyüklükteki barındırma sağlayıcısını güçlendirmektir. CPanel hizmet sunucularının, sunucu yöneticilerinin, site sahiplerinin ve web profesyonellerinin gereksinim duyduklarını almalarını sağlamanın yollarından biri eğitimdir. Bilgi bankası, dokümantasyon ve video eğitimlerinde bulunan bilgilere ek olarak, cPanel, cPanel Üniversitesi olan ve herkese açık olan ücretsiz bir çevrimiçi eğitim programını yöneten özel bir eğitmen ekibine sahiptir..

CPanel arayüzünün ekran görüntüsü

Community Engagement Yöneticisi benny Vasquez, insanları istemedikleri veya ihtiyaç duymadıkları bir şeyle satmama konusunda kararlı. Bunun yerine potansiyel müşterilerden yapmaktan nefret ettikleri ancak düzenli olarak yapmaları gereken görevleri belirtmelerini ister. Kaçınılmaz olarak, yazılım güncellemelerini veya kötü amaçlı yazılım taramalarını yönetmek gibi sıkıcı veya sıradan işler yanıt olarak ortaya çıkıyor.

“Asla istemedikleri bir şeye ihtiyaçları olduğuna ikna etmeye çalışmıyorum, ama onlara cPanel’in nerede olduğunu gösteriyorum & WHM, karşılaştıkları sorunları çözebilir ve değerli zamanlarının bir kısmını geri verebilir ”dedi..

Kullanıcıların barındırma engellerini aşmasına yardımcı olmak – ana bilgisayarların daha fazla para kazanmasına ve site sahiplerine hoş bir yönetim deneyimi sunmasına yardımcı olmak – cPanel ekibinin parladığı yerdir. Benny’e göre, değer katan ve ürünü web üzerindeki en modüler, esnek panel olmaya doğru hareket ettiren “artımlı hareketler” üzerinde yorulmadan çalışıyorlar. CPanel ve WHM yalnızca Linux’ta desteklense de, Windows desteği bir sanallaştırma kurulumu kullanılarak elde edilebilir.

 • Özellikleri

  • En Hızlı PHP ve Ruby Web Siteleri: PHP7, PHP-FPM ve HTTP / 2 ile birlikte web sitelerinizin uçacağı anlamına gelir. Benny, PHP5.6’dan yükseltmenin size% 70 oranında artış sağlayacağını söylerken, MultiPHP site sahiplerinin sanal ana bilgisayarların PHP, PHP-FPM ve havuz seçeneği yapılandırmalarını kolayca yönetmesini sağlıyor. cPanel ayrıca cPanel yaptı & WHM% 90 daha hızlı ve% 30 oranında gereken sunucu kaynaklarını azalttı.
  • Her Web Sitesi için Ücretsiz SSL Sertifikası: AutoSSL ile, bir cPanel’de barındırılan her web sitesi & WHM sunucusuna dakikalar içinde otomatik olarak ücretsiz bir SSL sertifikası verilebilir. Son kullanıcılar cPanel arabiriminde sertifika alabilir, yani barındırma sağlayıcılarının bir hizmet SSL’si yüklemesine gerek yoktur. İster Comodo, Let’s Encrypt veya başka bir sağlayıcı kullanmak isteyin, SSL şifrelemesi ücretsizdir ve sertifikalar cPanel hesabının ömrü boyunca güncel tutulur.
  • Kötü Amaçlı Ziyaretçileri Otomatik Olarak Engelle: Yasal sahiplerin, site sahiplerinin tüm ülkeleri, IP adreslerini veya hesapları beyaz listeye veya kara listeye almasını sağlayan cPHulk ile sitenize erişmelerini engellemeden sitenizi saldırganlardan koruyun. Araç, tüm cPanel’in bir parçası olarak dahil edilmiştir & WHM kurulumları ve cPanel, WHM, FTP, e-posta ve SSH için tüm giriş denemelerini izlemek ve engellemek için kullanılabilir.
  • Otomatik Yedekleme ve Geri Yükleme: Hesabınızın yedeklerini koruyarak ve sunucunuzdaki herhangi bir yedeklemeden tek bir dosyayı geri yükleyebilmenin keyfini çıkararak içiniz rahat olsun. Ayrıca, kullanıcılar uzak bir hedefe mümkün olan en hızlı yedeklemeleri sağlayan Rsync’i kullanarak dosya ve klasörlerin artımlı yedeklemelerini alabilir.
  • Kolay PCI Uyumluluğu: Güçlü bir varsayılan yapılandırma ve kullanımı kolay düzenleyici ve cPanel ile & WHM’nin kullanıcı dostu arayüzü sayesinde WHM sunucusu dakikalar içinde PCI uyumlu olabilir.
 • gösteri
 • Fiyatlandırma

CPanel API, cPanel özelliklerini kendi destek sistemleriyle entegre ederken en çok kullanılan araç ana bilgisayarlarıdır, benny söyledi, bu yüzden cPanel dev ekibi uygun dokümantasyonu sağlar. Ekip, cPanel için sırada ne olacağını belirlemek için üç ayda bir oturuyor & WHM ve düzenli özellik güncellemelerine ek olarak yılda altı kez güvenlik yamaları yayınlar. Son zamanlarda 20. yılını kutlayan cPanel Inc., yavaşlama belirtileri göstermiyor. 2018 yılında şirket, AWS ve Azure dahil olmak üzere en popüler bulut sağlayıcılarına mümkün olduğunca kolay dağıtım yapmaya odaklandı. Benny’ye göre, ekibin kolektif gözü her zaman North Star’larına döndü – kullanıcıları için en iyisini yapıyor.

Plesk İncelemesi

Plesk ABD’de Avrupa pazarının yaklaşık yüzde 75 ila 80’ini de ele geçiren lider bir kontrol panelidir. Geniş bir Linux sürümünün yanı sıra Windows uyumluluğuna da destek veren panel, her biri belirli barındırma kullanım durumları için uyarlanmış çeşitli sürümlerde geliyor.

Plesk arayüzünün ekran görüntüsü

Kullanıcı arayüzü cPanel’den biraz daha temiz olarak kabul edilir, ancak özellikler açısından Plesk ve cPanel çok fazla farklılık göstermez. Her ikisi de büyük hosting şirketleri (genellikle markalı formda) ve diğer birçok müşteri tarafından kullanılmaktadır. Plesk en çok Windows barındırma ortamlarıyla ilişkili olduğu için, güçlü Plesk barındırma ile bilinen en iyi ana bilgisayarlarımızın bir listesi:

Diğer Plesk ev sahiplerini görüntüle »

Son zamanlarda, Plesk bağımsız bir şirket oldu ve sürekli olarak gelişmekte olan Web’e ayak uydurmaya odaklanıyorlar. Panelin içerik oluşturucuları, sunucu yönetimini kolay ve verimli hale getirerek hem barındırma yenilerini hem de hardcore geliştiricileri hedefliyor. Şirket ayrıca, web profesyonellerine çevrimiçi iş, pazarlama ve hatta hikaye anlatımı yapmak için en iyi uygulamaları öğretmek için içerik pazarlamasıyla, şeylerin eğitimsel sonuna büyük yatırım yapıyor..

 • Özellikleri

  • Ana Bilgisayar / İşletim Sistemi Agnostik: Plesk, çok çeşitli işletim sistemlerine kurulabilir ve neredeyse agnostiktir. Popüler bir Linux sürümü (CentOS, Ubuntu, CloudLinux, vb.) Veya Windows bile çalıştırıyorsanız, Plesk’i çalıştırabilirsiniz. Ek bir bonus olarak, Plesk’i Docker Hub’da bulunan bir Docker konteynerinin içinde bile çalıştırabilirsiniz. Bu, Plesk’i sadece CentOS’ta çalışan cPanel’den ayıran güçlü bir çekme faktörüdür.
  • Git Entegrasyonu: Pek çok web panelinin değişiklikleri ve site güncellemelerini izlemek için kullanılan popüler bir sürüm kontrol sistemi Git için destek sunmadığı şikayetine yanıt olarak Plesk, Gitman uzantılarını ekledi. Eklenti Plesk 12.5 ve üstü için mevcut, tam Git desteği yaklaşan bir Plesk sürümünde çekirdeğe çekiliyor.
  • Docker Entegrasyonu: Ekim 2016 sürümü, Plesk’in çekirdeğini, 200.000’den fazla Docker resminden oluşan bir katalog içeren Docker desteğini içerecek şekilde güncelleyecek. Bu, Docker görüntülerini komut satırına dokunmadan doğrudan Plesk’ten başlatmanızı sağlar.
  • Tek Tıkla SSL Güvenliği: Barındırma konusunda yeni olanlar bile SSL güvenliği ihtiyacını anlama eğilimindedir. Ne yazık ki, kurmak ve güncel kalmak bir acı olabilir. Sitenize SSL (TLS) almayı kolaylaştıran ve kolaylaştıran Let ‘Encrypt gibi yeni hizmetlerle, sayfalarınızın güvenliğini sağlamak için hiçbir neden yoktur. Plesk otomatik olarak sertifika almayı ve veritabanı dosyalarını yalnızca https erişimini sağlayacak şekilde yapılandırır; böylece hem web paneliniz hem de sunucunuzda barındırdığınız tüm siteler güvence altına alınır. Bu, sertifikanızı yenilemek, HTTP2 çalıştırmak veya sunucunuz saldırı altındayken size güvenlik ayrıntıları sağlamak gibi özellikleri de içerecektir..
  • Tek Tıkla WordPress Sertleştirmesi: Yaklaşan bir uzantı sürümü, WordPress barındırma müşterilerinin güvenlik yönetimlerini tek bir tıklama ile Plesk’e emanet etmesine izin verecektir. Plesk daha sonra sizin için eklenti güncellemelerini, hata düzeltmelerini ve güvenlik yamalarını yönetecek.
 • gösteri
 • Fiyatlandırma

Daha fazla bilgi sahibi olmak için panel, Phusion (veya Plesk Onyx sürümü ile kutudan çıkmış) aracılığıyla kullanılabilen Ruby, Python ve NodeJS desteği ile kutudan çıkan çok sayıda PHP sürümü için destek sunuyor. Desteklenen popüler Linux dağıtımları arasında Ubuntu, CentOS, RHEL, Debian ve CloudLinux, Ubuntu ve Debian için yükseltme desteği var.

Plesk ekran görüntüsü

DirectAdmin Kontrol Paneli İncelemesi

DirectAdmin Linux’u destekleyen nispeten hafif bir kontrol panelidir. Çoklu müşteri kurulumları için destek de dahil olmak üzere bir kontrol panelinin tüm temel özelliklerine sahiptir. Satılan tüm lisanslar “sınırsız alan adı” lisanslarıdır.

 • Özellikleri
 • gösteri
 • Fiyatlandırma

DirectAdmin

STORM Kontrol Paneli İncelemesi

Daha kolay bir sunucu yönetim platformu için müşteri memnuniyetine yanıt veren Nimbus Hosting, performansı ve kullanılabilirliği vurgulamak için tescilli STORM platformunu geliştirmek için iki yıl harcadı. İngiltere ana bilgisayarının müşterileri web tasarım ve geliştirme ajanslarına eğildiklerinden, STORM kullanıcıların sezgisel bir arayüzden müşterilerinin web sitelerini hızlı ve basit bir şekilde kurmalarını ve yönetmelerini sağlar.

Nimbus Hosting, Git depolarından veya Bitbucket gibi Git depolarından dağıtımları düzene sokmak için oldukça zaman harcadı. Bir hesap STORM’a bağlandıktan sonra, kullanıcılar bir depoyu ve dalı doğrudan sunucudaki bir web sitesi veya klasör içinde yansıtabilir. Değişiklikler, seçtiğiniz ayara bağlı olarak FTP veya SSH kullanmaktan çok daha hızlı bir şekilde otomatik olarak veya tek bir tıklamayla dağıtılabilir.

Bu temiz, modern kontrol paneli, yönettiği her sunucuya yüklü olmadığı için cPanel ve Plesk’ten farklı çalışır. Bunun yerine STORM, her değişiklik istendiğinde müşterinin sunucusuna bağlanan birkaç Nimbus Hosting yönetim sunucusunda bulunur. Bu nedenle, STORM’u kullanabilmek için web sitenizi veya uygulamalarınızı Nimbus Hosting ile barındırmanız gerekir. Ekstra adıma rağmen, güncellemeler neredeyse anında gerçekleşiyor.

STORM’u merkezi olarak yöneterek, Nimbus Hosting, barındırma hizmetlerinin genel hızını, güvenliğini ve kararlılığını artırır. Şirkete göre, müşterilerin% 82’si STORM’a taşınırken performans artışları görüyor. Kullanıcılar WordPress’in en son sürümünü 10 saniyeden daha kısa sürede yükleyebilir ve STORM’un G10 HPE sunucuları Nimbus Hosting’in% 99,995 sunucu çalışma süresini garanti etmesini sağlar.

Düzenli olarak dağıtılan yeni özellikler müşterilerin kontrol panellerini güncellemelerini gerektirmez. STORM, beyaz listeye alınan bir IP adresinin erişiminin süresi dolduğunda yöneticilerin ayarlamasına izin vererek kullanıcı yönetimini ve izinlerini basitleştirir. Benzer şekilde, SSL sertifikalarını şifreleyelim ve PCI uyumluluğu tek bir tıklamayla etkinleştirilebilir. Kullanıcılar tüm sunucuyu yeniden başlatmayı veya MySQL, Apache, NGINX veya PHP’yi ayrı olarak yeniden başlatmayı seçebilir.

 • Özellikleri
 • Ücretsiz deneme
 • Fiyatlandırma

STORM kontrol panelinin ekran görüntüsü

Çekirdek Yönetici Kontrol Paneli İncelemesi

Çekirdek-Yönetici tek bir web yönetim konsolu kullanarak çoklu sunucuları yönetmek için destek sağlayan merkezi ve oldukça bağlantılı bir çözüm olarak tasarlanmıştır. Buna gelişmiş bir izin sistemi ve izleme sistemi dahildir. 10 alan adıyla sınırlı bir “Ücretsiz Web Sürümü” vardır.

 • Özellikleri
 • gösteri
 • Fiyatlandırma

Çekirdek-Yönetici

InterWorx Kontrol Paneli İncelemesi

InterWorx iki paket sürümünde gelir: NodeWorx (bir sunucuyu yönetmek için) ve SiteWorx (bir siteyi yönetmek için). Interworx, Softaculous web paketi yöneticisi gibi uygulamaların hızlı kurulumuna izin veren güzel bir eklenti sistemine sahiptir. InterWorx ayrıca bir komut satırı arayüzüne sahiptir.

 • gösteri
 • Fiyatlandırma

Interworx

ISPmanager Kontrol Paneli İncelemesi

ISPmanager Rusya’da lider bir otomasyon çözümleri sağlayıcısı olan ISPsystem tarafından sunulan Linux tabanlı, esnek bir kontrol panelidir. Yaklaşık yirmi yıldır, ISPmanager diğer bölgelerde artan popülaritesi ile Doğu Avrupa ülkelerinin en popüler web kontrol panellerinden biri haline geldi. Bu güçlü panel iki sürümde sunulmaktadır; her ikisi de sınırsız alan ve kullanıcılarla başa çıkmak için donatılmıştır ve markalama ihtiyaçlarınızı karşılamak için özelleştirilebilir.

ISPmanager Lite VPS’leri ve adanmış sunucuları yönetmek için tasarlanmıştır.

ISPmanager İşletme paylaşılan veya bayi barındırma için idealdir.

ISPmanager, premium kontrol panellerine benzer özelliklere sahip ticari bir üründür, ancak fiyat noktası spektrumun karşılaştırmalı olarak alt ucundadır, bu nedenle birçok son kullanıcı bu seçeneği daha iyi bir değer olarak görmektedir. ISPmanager’in zengin özellik seti ve uygun maliyet kombinasyonu, yazılımı ABD pazarına tanıtmamıza yardımcı olmaktan gurur duyuyor..

 • Özellikleri
 • Fiyatlandırma
 • gösteri & 14 Günlük Ücretsiz Deneme

ISPsystem'in kontrol panelinin ekran görüntüsü - ISPmanager 5

i-MSCP Kontrol Paneli İncelemesi

i-MSCP açık kaynaklıdır ve hem kişisel hem de profesyonel (yani barındırma sağlayıcıları) kullanım için iyi bir çoklu sunucu kontrol paneli olmayı amaçlamaktadır. Bu web panelinin özellikle çarpıcı bir yönü yok, ancak etrafında aktif bir topluluk var.

 • Özellikleri
 • Kaynak

i-MSCP

Froxlor Kontrol Paneli İncelemesi

Froxlor çok temiz bir arayüze sahip açık kaynaklı bir web kontrol panelidir. IPv6 desteği, biletleme sistemi ve entegre satıcı-müşteri mesajlaşma sistemi vardır. ISS’ler ve benzeri kuruluşlar için idealdir.

 • Özellikleri
 • gösteri
 • Kaynak

Froxlor

Vesta Kontrol Paneli İncelemesi

Vesta açık kaynaklı olup basit ve hafif bir web kontrol paneli olmayı hedeflemektedir. Daha kurumsal benzeri özellikleri (çoklu sunucu kurulumları gibi) desteklemez, ancak web paneli ön ucu için Nginx’i ve uygulama arka ucu için Apache’yi kullanarak performansa vurgu yapmaya çalışır..

 • Özellikleri
 • Kaynak

Vesta

ZPanel Kontrol Paneli İncelemesi

Zpanel (3 Mart 2014’ten beri güncellenmemiştir ve artık korunmayabilir) açık kaynaklıdır ve “sınırsız bayi desteğiyle kurumsal sınıf web barındırma kontrol paneli” olmayı amaçlamaktadır. Arayüz kompakt ve son derece işlevseldir. Zpanel, Linux, Windows, MacOS ve FreeBSD dahil olmak üzere birçok işletim sistemini destekliyor.

 • Özellikleri
 • Kaynak

zPanel

Sentora Kontrol Paneli İncelemesi

Sentora ZPanel’in çatalı. Bu çatal, Zpanel’in ABD merkezli bir şirkete satılmasından sonra oldu. Sentora kendisini ZPanel’in “topluluk versiyonu” olarak markalamaktadır. Sentora’nın arkasındaki ekip ayrıca abonelik tabanlı, premium destek sunuyor.

 • Kaynak

Sentora

Webmin Kontrol Paneli İncelemesi

Webmin’de Linux / Unix’te sistem yönetimi için açık kaynaklı bir web kontrol paneli. Sunucu hizmetlerini yapılandırmak için düzinelerce modüle sahiptir. Cloudmin aracı, Xen, KVM ve OpenVZ gibi sanal sistemleri yönetmek için Webmin tabanlı bir arabirimdir.

 • gösteri
 • Kaynak

Webmin'de

ISPConfig Kontrol Paneli İncelemesi

ISPConfig iyi kurumsal desteğe sahip popüler, açık kaynaklı bir web kontrol paneli sistemidir. Proje ayda 40.000’den fazla indirme olduğunu iddia ediyor. İSS’ler veya diğer şirket ortamları için ideal olan iyi bir çoklu sunucu, IPv6 ve sanallaştırma (OpenVZ) desteği var.

 • gösteri
 • Özellikleri

ISPConfig

Ajenti Kontrol Paneli İncelemesi

Ajenti Python tabanlı bir web kontrol paneli sistemidir, bu da onu tüm PHP tabanlı panellerden ayırır. Web sitesinde Ajenti’nin 55.000’den fazla aktif kullanıcısı olduğu iddia ediliyor. Arayüz çok iyi tasarlanmış. Ajento çeşitli Linux dağıtımları ve FreeBSD üzerinde çalışır.

 • Kaynak

Ajenti

BlueOnyx Kontrol Paneli İncelemesi

BlueOnyx yalnızca CentOS ve Scientific Linux dağıtımlarında çalışan açık kaynaklı bir web kontrol panelidir. Arayüzü yaşını biraz gösterebilir, ancak diğer birçok özellik arasında çok kullanıcılı kurulumlar için iyi bir destek vardır.

 • Özellikleri
 • gösteri

BlueOnyx

CentOS Web Panel İncelemesi

CentOS Web Paneli CentOS Linux dağıtımı için açık kaynaklı bir web panelidir. Çoklu sunucu desteğinden yoksun olmasına rağmen, diğer web panellerinin çoğuyla eşleşebilen sağlam bir özellik setine sahiptir..

 • Özellikleri
 • gösteri

CentOS Web Paneli

Virtualmin Kontrol Paneli İncelemesi

VirtualMin üç ürün sürümünde sunulan popüler ve (çoğunlukla) açık kaynaklı bir kontrol panelidir:

Virtualmin GPL sağlam bir özellik seti ve hoş bir kullanıcı arayüzü ile temel web kontrol paneli yazılımıdır. Bu ürün ayrıca Webmin modül formunda da mevcuttur. Virtualmin, sunucunuzu yönetmek için dört yöntem sunar: Web’den, mobilden, komut satırından ve uzak HTTP API’sından.

Virtualmin Professional diğer birçok uygulamayı (örneğin WordPress, Joomla, Magento, NodeJS) yüklemeyi ve güncellemeyi kolaylaştırır ve ticari destekle birlikte gelir.

Cloudmin Professional işletmeler ve servis sağlayıcılar tarafından kullanılmak üzere bulut hizmetlerinin oluşturulmasını sağlamak için Virtualmin tabanlı çok sunuculu bir kontrol panelidir. Cloudmin, Xen, vserver, Solaris Bölgeleri ve Amazon EC2 bulut sunucuları için desteğe sahiptir.

 • Özellikleri
 • Fiyatlandırma
 • Kaynak

Virtualmin Açık Kaynak Sürümü

Virtualmin Professional daha gelişmiş uygulama yükleme desteği özelliklerine sahiptir:

V Sanal Sanal Sürümü

Ortak Kontrol Paneli Özellikleri

Genel olarak, çoğu kontrol paneli ortak bir dizi özellik uygular. Birçoğu bunların bazı alt kümelerini uygulasa da, hepsini içeren birkaç tane var. Web barındırma kontrol paneli yazılımı şunlara erişim sağlayabilir:

 • Etki alanı adı sistem yönetimi (web etki alanları, posta etki alanları vb.)
 • E-posta sistemi yönetimi (e-posta adresleri, e-posta kotaları, spam önleme vb.)
 • FTP yönetimi (kullanıcı hesapları, şifre yönetimi, dosya sistemi kotaları)
 • Web tabanlı dosya sistemi erişimi
 • SSH kullanıcı / anahtar yönetimi
 • Veritabanı yönetimi (MySQL, PostgreQSL ve bazen diğer veritabanı sistemleri)
 • Yedekleme yönetimi
 • Günlük dosyasına erişim ve raporlama
 • Ek hizmetleri yapılandırmak ve uygulamaları yüklemek için eklenti sistemi (ör. WordPress)

Diğer tüm ürün pazarlarında olduğu gibi, web panellerinde de yükseltmeler ve premium sürümler bulunmaktadır. Bazı kontrol panellerinde ayrıca aşağıdakiler gibi işletmeler için tasarlanmış işletme sınıfı özellikler bulunur:

 • Tek bir kontrol paneli arayüzünden birden fazla sunucuyu yönetme
 • (Ana Bilgisayarlar için) Birden fazla müşterinin kontrol paneli yazılımını bir sunucuda paralel olarak çalıştırmasına izin ver
 • Servis izleme ve uyarı
 • Müşteriler için bir bilet sistemi
 • IPv6 desteği

Bu seçenekler büyük ölçekli, büyüyen işletmeler ve ev sahipleri için harika.

Kontrol Paneli Özelliklerinin Karşılaştırılması

Her şeyi görsel olarak görmenin daha kolay olduğunu biliyoruz, bu nedenle tüm kontrol panellerini ve özelliklerini hızlı bir şekilde karşılaştırmanız için güzel bir tablo oluşturuyoruz. Tablonun altında, her bir yazılım parçası ve daha fazla araştırmanıza yardımcı olacak bağlantılar hakkında bazı yorumlar sunuyoruz.

Kontrol Paneli Yorumları
Arka Uç Dili
Açık kaynak
Linux
pencereler
DNS
E-posta
FTP
Veritabanları
iPv6
Çoklu Sunucu
cPanelPerl, PHPxxxxxxx
PleskPHP, C, C++xxxxxxxx
DirectAdminPHPxxxxxx
FIRTINAPHPxxxxxx
Çekirdek-YöneticiPHPxxxxx
InterWorxPHPxxxxxxx
ISPmanagerC++xxxxxxx
iMSCPPHP, Perlxxxxxxx
FroxlorPHPxxxxxx
VestaPHPxxxxxx
ZPanelPHPxxxxxxxx
SentoraPHPxxxxxxx
Webmin’dePerlxxxxxxxx
ISPConfigPHPxxxxxxxx
Ajentipitonxxxxxx
BlueOnyxJava, Perlxxxxxxx
CentOS Web PaneliPHPxxxxxxx
VirtualMinPHPxxxxxxxx

Bu panellerin özellikleri çeşitlidir. Bazı paneller paylaşılan barındırma müşterileri için en uygunken, diğerleri bulut barındırma kullanıcıları arasında çok popülerdir. Sitenizi özel sunucularda, bir VPS’de veya paylaşılan bir barındırma ortamında çalıştırıyor olsanız da, dosyalarınızı, e-postalarınızı, uygulamalarınızı ve diğerlerini tek bir sezgisel arabirimden yönetmenin faydası paha biçilmezdir.

Son Not

İnşallah, aktif olarak bakımı yapılan en iyi 17 web paneline bu hızlı genel bakış, kişisel veya profesyonel web sitesi yönetimi ihtiyaçlarınızı karşılamak için bir web paneli ararken en iyi seçimi yapmaya tamamen hazır hissettirdi..

Bir panel seçmeden önce, barındırma ihtiyaçlarınızın en iyi hangisinin (paylaşımlı mı yoksa adanmış mı sanal mı) barındıracağını bilmeniz gerekir. Temel Bilgiler Kılavuzumuz, web barındırma hizmetinin ne olduğunu ve başlamak için neye ihtiyaç duyduklarını öğrenecek.

Dahil Kontrol Panelleri ile En İyi Hosting Planlarına Göz Atın

Unutmayın, bir web paneli, web sitesi sahibinin siteleri, dosyaları, yazılım eklentilerini ve siteleri için daha fazlasını yönetmek için kullanılan çevrimiçi kontrol paneli olduğunu ve uzmanlarımızın favori barındırma hizmetlerinin çoğunun paketlerinde harika kontrol panelleri olduğunu unutmayın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector