5 популярних текстових редакторів для Linux

Так, усі ви користувачі Microsoft та Mac, текстові редактори, як і раніше, є великою справою в системах Linux! Ви можете подумати, що графічні текстові редактори там, де вони перебувають, але у світі, який значною мірою керується командним рядком, все по-іншому.


Коли швидкість і потужність є основними пріоритетами, ви вже можете запускати, писати та надсилати електронну пошту з текстового редактора Linux, перш ніж Microsoft Word або Outlook навіть завантажуються..

Плюс, якщо ви підключаєтесь до сервера через менш ніж досконалу мережу, то худий текстовий редактор, якому потрібно лише передати мінімум даних, може бути різницею між швидким оновленням цього конфігураційного файлу віддаленої системи або роздумом про те, наскільки повільно все.

1. Vi (та Vim): старий вірний, який ще має друзів

Vi або його покращена версія пізнішого покоління, Vim, була частиною Linux з самого початку. Ви можете заглибитись та витягнути за секунду, що чудово підходить для швидких змін текстових файлів, як-от вашого списку речей, які потрібно зробити.

Однак, зручність у користуванні не є її сильною стороною. Деякі користувачі прекрасно уживаються з Vi в малих дозах. Інші, з таким глибоко вписаним у їхню психіку Ві, встигають створити з ним цілі веб-сайти.

Більш недавні розширення Vim пропонують додаткову функціональність, включаючи виділення синтаксису та багато нових команд редагування, а також підтримку миші та графічну версію.

Vi (та Vim)

Джерело: farm4.staticflickr.com

Плюси: Vi завжди доступний, незалежно від того, який дистрибутив Linux у вас є. Це також жорстоко ефективно.

Мінуси: Ви стикаєтесь із, можливо, найгіднішим інтерфейсом користувача будь-якого текстового редактора. Команди короткі, але часто неінтуїтивні.

2. gedit: немає дурниць, виконує роботу

З акцентом робиться на простоті, gedit є текстовим редактором Linux за умовчанням для середовища GNOME. У цьому текстовому редакторі також є функція пошуку та заміни, скасування та повтор, перевірка орфографії на декількох мовах та інструменти для редагування коду програмування та роботи з розміткою (наприклад, HTML), а також інші структуровані мови.

Додаткові функції включають автоматичне виявлення та оповіщення про зміну відкритого файлу іншою програмою.

gedit

Джерело: www.portableappc.com

Плюси: Він добре відомий, популярний, ефективний, і його обмеження можуть бути подолані наявними плагінами.

Мінуси: Це найкраще працювати в системі з GNOME. Для KDE розглянемо Kate (нижче).

3. нано і піко: крихітні близнюки для швидкої розсилки по електронній пошті

Щоб допомогти користувачам пришвидшити свої електронні листи разом із сосновою системою електронної пошти, був розроблений текстовий редактор pico. Якщо говорити про мале – останній підрахунок pico мав усі десяток команд, які він корисно відображає внизу області редагування тексту..

Нано-текстовий редактор переніс невеликі та красиві завдання дизайну, щоб стати відкритою версією pico та додати ще кілька функцій, як-от пошук, заміна та плавне прокручування. Цей текстовий редактор також дозволяє використовувати мишу або інші вказівні пристрої для розміщення курсору або активації команд на панелі швидких клавіш у нижній частині екрана.

І pico, і nano перевірять з вами перед тим, як зробити остаточну та безповоротну дію, як-от випаровування файлу.

нано і піко

Джерело: www.prodevtips.com

Плюси: Вони одразу доступні для надсилання електронною поштою, за допомогою компактних командних наборів ви не загубите.

Мінуси: Існує обмежена функціональність та неінтуїтивні команди (наприклад, CTRL-O для зберегти робота?).

4. emacs: макрофункціональність

Хочете влади? Спробуйте emacs. Доступ до оболонки, практично необмежену кількість відкритих файлів та підвікон, а злий спосіб із скриптами, за допомогою яких можна викликати ключові слова, визначають особливості emacs.

Існують різні смаки emacs, які відповідають основним мовам програмування для виділення тексту ключових слів програмування під час кодування.

Насправді, коли у вас відкрита сесія emacs, ви можете писати, кодувати, надсилати електронну пошту чи навіть грати в аркадні ігри.

Крім того, emacs має власну вбудовану довідкову систему, яка разом із своїми широкими можливостями, включаючи створене користувачем створення нових команд, означає, що вам ніколи не потрібно буде залишати.

emacs

Джерело: upload.wikimedia.org

Плюси: Це потужний, налаштований та розширюваний, і дозволяє висловити всю свою творчість.

Мінуси: Він покладається на широке використання клавіші управління, що призводить до “втоми” emacs pinky серед важких користувачів.

5. Кейт: солодке для знайомства та роботи

Знайомство з Kate (скорочено для KDE Advanced Text Editor) є простим. Крива навчання більш ніжна, ніж у багатьох інших популярних текстових редакторів Linux, проте набір функцій багатий.

Kate також охоплює низку вимог до редактора тексту від чистого, основного написання тексту до інтегрованого середовища розробки (IDE). Kate – це програма KDE, яка корисна для користувачів KDE, але не така вже й для користувачів GNOME.

З іншого боку, користувачі Linux, які (звичайно, проти їхньої волі) повинні використовувати Windows або Mac OSX, будуть раді знати, що Kate також працюватиме під цими операційними системами..

Кейт

Джерело: i1-linux.softpedia-static.com

Плюси: Доступне розділення вікон / панелей, а також можливість налаштувати функціональність Kate для різних проектів.

Мінуси: Можливо, плагіни знайти не так просто. Kate найкраще працює в KDE. Для GNOME розглянемо gedit (вище).

І всі інші …

На жаль, вибір п’яти текстових редакторів Linux не дозволяє нам справедливо ставитись до інших, які є також найпопулярнішими користувачами, як-от Geany, Joe, Sublime та багато інших.

Як і самі дистрибутиви Linux, на вибір є широкий спектр текстових редакторів, тому якщо наведені вище не відповідають вашим вимогам, все ж є хороший шанс, що хтось десь у світі Linux має те, що вам потрібно.

Джерела фотографії: lorenabathey.wordpress.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector