Acronis Yedeklemeleri ve Veri Koruma Çözümleri İşletmelerin Tüm Ortamlarda Bilgi Güvenliğini Sağlamasına ve Yönetmesine Yardımcı Olur

TP; DR: Herhangi bir cihaz, işletim sistemi veya ortam için eksiksiz bir yedekleme, olağanüstü durum kurtarma ve dosya paylaşım araçları seti ile Acronis, işletmelerin ve müşterilerin verilerini istedikleri yerden depolamasına, korumasına ve erişmesine yardımcı olur. Halka açık bulut teklifleriyle birlikte tüm sanallaştırma yığınını desteklemek için yakın zamanda yapılan bir itme, müşterilerin etkili ve uyumlu bir veri koruma planını sorunsuz bir şekilde uygulamalarını sağlar. 145’ten fazla ülkede 5 milyondan fazla müşteriyle Acronis, güvenlikten ödün vermeden mobilite ve artan üretkenlik getiriyor. Acronis ekibi veri odaklı işletmeler için yedekleme ve felaket kurtarma çözümlerini yinelemeye devam ettikçe, şirketi Developers’s Choice ™ ödülümüzle tanımaktan gurur duyuyoruz.


Hepimiz oradaydık – dizüstü bilgisayarınızı bir yere getirmeyi unuttunuz ve umutsuzca belirli bir dosyaya ihtiyacınız var. Acronis müşterileri ellerini havaya fırlatmak yerine buluttaki dosyalarına erişebilir ve dosyayı farklı bir cihaza çekebilir.

Masaüstünüze kahve dökerseniz ne olur? Acronis kullanıcıları günün geri kalanında telefon etmek yerine dosyalarını sanal bir makineye geri yükleyebilir ve çalışmaya devam edebilir.

İş Ortağı Teknolojisi Evangelisti Jon McCarrick’e göre, bu örnekler yedeklemenin yalnızca önemli bir şeylerin yanlış gitmesi durumunda yanlış anlaşıldığını göstermektedir. Acronis veri koruma araçları, dosyaları herhangi bir cihazda, işletim sisteminde veya ortamda depolama ve bunlara erişme yeteneği ile mükemmel esneklik sunar.

“Birçok kişi yedekleme yazılımına özellikle acil veya bozuk bir makine olduğunda ihtiyaç duydukları bir şey olarak bakıyor” dedi. “Aynı teknolojiyi alıp, fizikselden sanal bir ortama, sanaldan buluta, ne istersen onu uygularız. Bu hareketlilik günlük bir işlevselliktir. ”

Acronis’te Evanjelizm ve Girişimci Ruh

Teknoloji Evangelisti olarak Jon, kendisini ve meslektaşlarını pazarlama, satış ve geliştirme yol kavşaklarında çalışıyor olarak tanımladı.

“Bu, her bir üründe ve her özellikte uzman olmam gerektiği anlamına geliyor çünkü ortaklarımızı tüm teknik ayrıntılar konusunda eğitmemiz gerekiyor. Bir sözleşme imzalamak bir şey, ama aslında iş yapmak başka bir şey. ”

Jon, Acronis CEO’su Serguei Beloussov ile birkaç yıl boyunca Serguei’nin 2000 yılında kurduğu kardeş şirket Parallels’de çalıştı. On yıldan fazla bir süredir kontrol paneli ve faturalama çözümlerini yönettikten sonra Jon, Acronis’in hala ferahlatıcı bir girişimci ruhu sürdürdüğünü söyledi..

“Şu anda davaların geldiği pazarda bir geçiş var ve bu esprili şirketler bir çeşit pazarı çökertiyor” dedi. “Halen ürünü kodlamaya yardımcı olan ve destek personeline yardımcı olan sahip operatörlerimiz var. Şirket milyonlarca dolar kazanıyor olsa da, her gün uygulamalı iş yapıyor. ”

Acronis ekibinin görüntüsü

Şirket 14 yaşında olmasına rağmen Jon, Acronis’in hala ferahlatıcı bir enerjisi ve şirket kültürü olduğunu söyledi.

Acronis ekibi dünyanın 15 ofisinde 900’den fazla kişiye rağmen, Jon yeni teknolojiler geliştirme tutkusunun kişisel düzeyde hissedildiğini söyledi..

Jon, “İşletmenin ev sahibi tarafında çalışan pek çok iş dalı yok” dedi. “Bu adamlar hardcore kodlayıcılar ve teknoloji adamları. Çok para kazanıyorlar çünkü kazanılacak para var, ama bu neredeyse noktanın yanında. Yapıyorlar çünkü seviyorlar. ”

Evet, Genel Bulutunuzu Yine Yedeklemelisiniz – İşte 2 Neden

HostingCon 2016’da Acronis ile en son check-in yaptığımızdan bu yana şirket, Microsoft Azure ve Amazon Web Services dahil olmak üzere genel bulut platformlarını desteklemeye büyük bir adım attı. Jon’a göre bu hareket özellikle Office 365 kullanıcıları ile yankı buldu.

“Bazen neden herkese açık bir bulutu veya Office 365’i yedeklemeniz gerektiği sorusunu alıyoruz.‘ Gerçekten Microsoft’un bu dosyaları kaybedeceğini düşünüyor musunuz? ”Dedi. “Yanıt hayır, ancak bu hizmetlere sahip olmanın başka avantajları da var.”

1. 3-2-1 Kuralı: Uygunluk ve Yedeklemelere Yerel Erişim

Çeşitli uyumluluk düzenlemeleri, kuruluşların belirli bir süre bilgi tutmasını gerektirir. Jon, birkaç şirketin büyük miktarda veriyi buluta boşaltmayı seçeceğini, ancak bu başka endişeleri gündeme getirdiğini söyledi.

“Dünyaya, hükümete ya da kime, aslında bilgi üzerinde fiziksel kontrole sahip olacağına nasıl söz vereceksin?” Diye sordu Jon.

Acronis ürünleri, müşterilerin etkili yedekleme stratejileri için 3-2-1 Kuralını izlemelerine yardımcı olmak için hem bulut hem de yerel depolama seçeneklerine olanak tanır: Üç veri kopyası oluşturun, bilgileri iki farklı biçimde saklayın ve kopyalardan birini saha dışında tutun. Jon ve Acronis kurala bir ekleme önerdi, bir kopyanın yerinde kalmasını önerdi.

“Bir terabayt veriyi buluta koyarsanız ve gerçekten bir şeyler ters giderse, bu terabaytı bulutta geri almak ne kadar sürer?” O sordu. “Bilgiyi geri yükleme sürecinden geçmesine izin vermek birkaç saat hatta bir gün sürebilir. Yerel bir kopyanız varsa, yedeklenmesi yalnızca birkaç dakika sürer. ”

2. İnsanlar Aptal ve Zalim: Hataları Geri Alın ve İş Sürekliliğini Sağlayın

Office 365 ürünleri genellikle birkaç hafta boyunca silinen e-postaları bekletse de, kullanıcılar daha sonraya kadar bir eke ihtiyaç duyacaklarını düşünmeyebilir

Jon bir şeyleri çöpe attığında Microsoft sana inanıyor, dedi Jon.

Yanlış yönlendirilmiş silmeye ek olarak, bulutta depolanan Acronis yedeklemeleri, işverenleri çalışanlarını dosyalarını silmekten korur.

Jon, “Aptal çalışanların yaptığı her şeyi sulandırma yeteneğine sahip olmalıyım çünkü bir kopyam var,” dedi Jon. “Bu yedeklere sahip olmak, ileride inanılmaz derecede önemli.”

Acronis Veri Koruma Çözümleri Paketi Yedeklemenin Ötesine Geçiyor

Jon, şirketin özellikle sanallaştırma çabalarının sektör genelinde olumlu bir şekilde karşılaştırılan eksiksiz bir veri koruma araçları setine yol açtığını söyledi..

“Tüm rakiplerimizi korurken herhangi bir rakibe karşı tam özellik elde etmek için çok çalıştık” dedi..

1. Olağanüstü Durum Kurtarma: Verilerinizi Koruyun ve Geri Yükleyin

Acronis programlarında bulunan parçalı kurtarma işlevi sayesinde, kullanıcılar bulut arabirimi üzerinden bir yedeklemeye erişebilir, belirli bir e-posta eki olarak gömülü bir şeye gidebilir ve dosyayı doğrudan cihaza indirebilir.

Yedeklemelerin yakın akrabası, olağanüstü durum kurtarma, yerel olarak ve 14 Acronis bulut veri merkezlerinden birinde çoğaltılan en son yedeklemeyle sistemleri yeniden başlatarak işletmelerin kesintilerden kurtulmasına yardımcı olur.

Beyaz eldiven desteğine ek olarak, Acronis Olağanüstü Durum Kurtarma Hizmeti, otomatik, elektronik çalışma kitaplarını kullanarak otomatik test ve düğme kurtarma sağlar. Kullandıkça öde platformu, bir self servis çevrimiçi portal içerir ve sunucu başına 15 dakika veya daha az kurtarma süresi hedeflerini garanti eder.

2. Dosyaları Senkronize Edin ve Paylaşın: Güvenlikten ödün vermeden Verimliliği Artırın

İster mobil ister Windows veya Mac cihazlarda olun, Acronis Access Advanced dosyaları ve içeriği doğrudan kullanıcıların parmaklarının ucuna getirir. Jon’un Dropbox’a kıyasla kurumsal düzeyde dosya paylaşım çözümü, verimliliği etkilemeden bir güvenlik ve uyumluluk katmanı ekliyor.

Yakın zamanda yeniden tasarlanan kullanıcı arayüzü, tanıdık ve sezgisel hissettiren temiz, modern bir düzen sağlar. Office ve PDF araçları, kullanıcı hesapları oluşturma ve erişimi denetleme yetenekleriyle birlikte yerleşiktir.

3. Yazılım Tanımlı Depolama: 5 kata kadar daha hızlı

Temel donanımdan bağımsız olarak Acronis Storage, dosya, blok ve nesne depolama gereksinimlerini Acronis paketinde çalışmak üzere optimize edilmiş bir programda birleştirir. Otomasyon ve basit bir kullanıcı arabirimi sunan Acronis Storage, kullanıcılara altyapı yükseltmelerinden ayrı olarak yedeklerini ve sanallaştırma sistemlerini ilerletme olanağı sağlar.

Acronis CloudRAID bilgi işlem gücü ve Acronis Noter blok zinciri teknolojisinden yararlanan sistem, kullanıcıların yedekler ve arşivler gibi soğuk veriler ve sanal olarak depolanması gereken sıcak veriler için depolama protokollerini ayırt etmelerini sağlar..

Acronis, Evrensel Geri Yükleme ile Esneklik ve Hareketlilik Sağlar

Yedekleme teknolojilerinin günlük yaşamdaki önemini daha iyi göstermek için Jon, Acronis Universal Restore’un müşterilerin dosyaları farklı cihaz markaları, işletim sistemleri ve ortamlar arasında geri yükleme ve taşımalarına nasıl yardımcı olduğunu açıkladı.

Acronis yedekleme ürünlerinde bulunan Evrensel Geri Yükleme ile kullanıcıların yeni bir cihaz kurarken uyumluluk konusunda endişelenmeleri gerekmez.

Jon, “Program aslında oraya giriyor ve hangi sürücülerin ve konfigürasyonların değişmesi gerektiğini tanımlar,” dedi. “Bulunduğunuz yere gönderdiğinizde çalıştığından emin olmak için otomatik olarak uygun değişiklikleri yapacağız.”

İster fiziksel bir sunucudan sanal bir sunucuya ister sanal bir sunucudan sanal bir makineye veri taşımak isteyin, Acronis yedeklemeleri taşımayı kolaylaştırır.

“Genel olarak yapmak zor bir şey, ama bizim için değil” dedi. “Sadece yedekle ve geri yükle.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector