AdRoll: Çevrimiçi Perakendecilerin Reklam Yeniden Hedefleme ve Potansiyel Oluşturma yoluyla YG’yi En Üst Düzeye Çıkarmasına Yardımcı Olan Çözüm Odaklı Bir Platform

TP; DR: Müşteri trafiği çevrimiçi perakendeciler için hayati önem taşımaktadır, ancak bu trafiği dönüşümleri artıran pazarlama teknikleriyle birleştirmek giderek karmaşıklaşmaktadır. 2007’den bu yana, AdRoll, e-ticaret web trafiğinden en iyi şekilde yararlanmak için yeniden hedefleme ve potansiyel arama yöntemlerini birleştirerek müşteri tabanlarını ve gelirlerini artırmaya yardımcı oldu. Perakendeciler, AdRoll’un yatırım getirisini artırmasına ve pazar paylarını artırmasına yardımcı olmak için sunduğu özelleştirilmiş, bütçeye uygun ve kapsamlı çözümlerden yararlanır. Yerinde reklamlar, SendRoll e-posta reklamları ve IntentMap tabanlı algoritmalarla yeniden hedefleme yoluyla AdRoll, 35.000’den fazla pazarlamacının çabalarını en üst düzeye çıkarmasına ve marka oluşturmasına yardımcı oluyor – her seferinde bir geri dönen ziyaretçi.


Çevrimiçi perakendeciler, insanların web sitelerini ziyaret etmelerini sağlamanın sadece bir başlangıç ​​olduğunu bilir. Bir sonraki adım, sıradan tarayıcıları memnun, marka sadık müşterilere dönüştürmektir – bu kolay bir iş değildir.

AdRoll Pazarlama Başkan Yardımcısı Shane Murphy, “Birçok web sitesi ve çevrimiçi şirketin zaten çok fazla trafiği var ve arama pazarlaması, PR veya içerik pazarlaması yapıyor olabilirler. “Onlar için zorluk bunu gelire dönüştürmek.”

Kara Cuma’dan bir ay önce yönetmek için üç yeni web sitesinin eklenmesiyle Shiekh Shoes trafiğe sahipti, ancak bundan en iyi şekilde yararlanmak için yeni bir tatil tanıtım stratejisine ihtiyaç duydu. Son dijital pazarlama sağlayıcısıyla hayal kırıklığı yaratan bir deneyimden sonra ve tatil sezonuna çok yakın olan Shiekh, oyunun sonlarında önemli değişiklikler yapmakta tereddüt etti.

İşte o zaman yeni satın aldığı E-Ticaret Direktörü Theo Gallo, AdRoll’u önerdi..

AdRoll'un Shiekh Ayakkabıları üzerindeki etkisinin ekran görüntüsü

AdRoll Yeniden Hedefleme’nin, Shiekh Shoes’in YG’si, tıklama oranı ve etkileşimde bulunan ziyaretçi başına potansiyel maliyet üzerinde büyük etkisi oldu.

AdRoll, Black Cuma gününden sadece bir hafta önce Shiekh Shoes marka web sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında yeniden hedefleme ve arama araçlarını başlattı ve sıkı bir bütçe ve zaman çizelgesine rağmen şirket yatırım getirisinde% 20 artış gördü. Aydan aya, pazarlama dolarlarının maksimum performansını görmeye devam etti.

Etkili yeniden hedefleme teknikleri ve gelişmiş algoritmalar ve zaman testli veri kümeleri üzerine inşa edilmiş yeni müşteri hedefleme araçları sayesinde AdRoll’un platformu, Shiekh Shoes gibi 35.000’den fazla büyüyen şirketin web sitesi trafiğini ve pazarlama kampanyalarını etkileşimli müşterilere ve daha yüksek gelire dönüştürmesine yardımcı oluyor.

Yeniden Hedefleme, Çevrimiçi Reklamlar ve E-posta Pazarlaması ile Mevcut Trafiğin En İyi Şekilde Yararlanmasını

Birçok pazarlama stratejisi bir web sitesine yeni trafik çekmeye odaklanır, ancak 2007’de yayınlanmasından bu yana, AdRoll’un uzmanlığı çevrimiçi perakendecilerin zaten sahip oldukları trafik akışını yeniden hedeflemelerine yardımcı olmaktadır..

Tipik çevrimiçi alışveriş davranışıyla, ilk kez gelen ziyaretçilerin yalnızca% 2’si müşteriye dönüşür, ancak diğer% 98’i alışveriş sepetlerine ürün yerleştirmek için bir web sitesini ziyaret eder, hatta alışveriş yapmaya devam etmez, ancak bir satın alma işlemini takip edemez.

Shane, “Perakende şirketlerinin zaten sahip olduğu trafiği almaya ve bu trafikten elde edebilecekleri geliri en üst düzeye çıkarmaya çalışıyoruz” dedi. “Bunu, web sitelerinde yaptıklarına dayanarak reklamları insanların önünde tutarak yapıyoruz.”

Çerezleri ve 500’den fazla reklam alışverişi iş ortağından oluşan ağını kullanan AdRoll Yeniden Hedefleme, perakendecilerin çevrimiçi ortamda gittikleri her yerde, neredeyse çevrimiçi oldukları herhangi bir yere dönüşmeyen ziyaretçilerin% 98’ine takip reklamları göndermelerine olanak tanır. Bir ürünle ilgili niyetlerini veya ilgilerini hatırlattıktan sonra, bu ziyaretçilerin perakendecinin web sitesine dönme ve dönüşüm sağlama olasılığı daha yüksektir.

Çevrimiçi reklamların yanı sıra, AdRoll’un platformuna eklediği bir başka yeniden hedefleme yeteneği SendRoll aracılığıyla e-posta pazarlamasıdır. Bir müşterinin bir perakendecinin web sitesindeki etkinliğine bağlı olarak, SendRoll doğrudan e-posta gelen kutularına gönderilecek hedefli reklamları seçebilir.

AdRoll’un Yeniden Hedefleme çözümü ile Shiekh Shoes, yeniden hedefleme tıklama oranını (TO)% 122 artırabildi.

Ziyaretçileri kitle türüne göre bölümlere ayırma, yayınlanma zamanını stratejilendirme ve net harekete geçirici mesajlar sağlama gibi pazarlama en iyi uygulamalarını dahil ederek, AdRoll Yeniden Hedefleme ve SendRoll bir perakendecinin ziyaretçilerle etkileşimini optimize etmek ve müşterilere dönüştürmek için birlikte çalışır.

Potansiyel Oluşturma Özelliği Potansiyel Müşterileri Belirlemeye ve Hedeflemeye Yardımcı Olur

AdRoll, perakendecilerin mevcut site trafiğinden en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olurken, AdRoll Prospecting ile yeni müşteriler bulmak için gelişmiş çözümler sunar.

Tüm AdRoll’un çözümleri makine öğrenimi gibi gelişmiş teknolojileri kullanırken, potansiyel müşteri arama ile birlikte gelen sıkıcı işleri ortadan kaldırdığı için veriler Prospecting için özellikle önemlidir..

Shane, “AdRoll Prospecting gibi bir ürünün gücünün sahip olduğunuz verilerle çok ilgisi var,” dedi Shane..

Prospecting ile AdRoll, dünyanın 1,2 milyardan fazla dijital profile sahip en büyük reklamcılık kooperatifi olan IntentMap olarak bilinen bir veri seti kullanıyor. Shane, “Temelde çevrimiçi kullanıcıların bir şeyler satın alma niyeti” dedi. “Şu anda web sitesinde olan kişilere bakabiliyor ve diğer kullanıcıların mevcut kullanıcılarınız gibi davranıp davranmadığını ve ürününüze uygun olup olmadıklarını görmek için bunları veri setimizle karşılaştırabiliyoruz. Öyleyse, önüne bir reklam yerleştirip sitenize getirmeye çalışıyoruz. ”

Yol boyunca AdRoll, Arama için kullandığı veri kümesinde kendi geliştirmelerini yaptı. Shane, “10 yıldır buradayız, bu nedenle veri setimiz çok güçlü” dedi Shane.

AdRoll’un Arama aracını kullandıktan sonra Shiekh Shoes, diğer yöntemlere kıyasla yalnızca% 32 daha düşük bir hemen çıkma oranı yaşamakla kalmadı, aynı zamanda etkileşimde bulunan ziyaretçi başına olası arama maliyetini% 41 oranında düşürdü..

Markaların Büyümesine Yardımcı Olmak İçin Tasarlanmış Kullanımı Kolay Bir Platform

Yeniden hedefleme yazılımı ve arama algoritmaları gibi gelişmiş araçlarla, AdRoll’un platformunun gelişmiş kullanıcı becerileri gerektirdiğini varsaymak kolay olurdu. Ancak, endüstri normlarını benimsemekten anlaşılabilir terminolojiye, yardımcı pop-up’lara kadar, AdRoll platformunu dijital pazarlamaya yeni olabilecek perakendeciler için bile kullanıcı dostu olacak şekilde tasarladı.

AdRoll’un müşterileri için üç düzeyde desteği ve kaynağı vardır. İlk olarak, belirli soruları olanların cevap bulabileceği bir yardım merkezi vardır. Shane, “Ayrıca, sadece eğitim almak istiyorsanız video derslerinden oluşan bir akademimiz var” dedi. Ve AdRoll, en küçük müşterilerine bile canlı sohbet desteği sağlar.

Shane Murphy, AdRoll Pazarlama Başkan Yardımcısı resmi

AdRoll Pazarlama Başkan Yardımcısı Shane Murphy bizimle yeniden hedeflemenin pazarlama çabaları üzerindeki etkisi hakkında konuştu.

AdRoll, perakende sektöründe sezgisel bir yeniden hedefleme çözümü arayan küçük işletmeler arasında özellikle popülerdir. Sözleşme veya minimum reklam gereksinimi olmadan AdRoll’un Başlangıç ​​Planı, kendi pazarlama kampanyalarını oluşturmak ve yönetmek için bütçeye uygun bir platform isteyen yeni başlayanlar için ideal bir çözüm sunar. “Ana rakiplerimizle bunu yapamazsın,” dedi Shane.

AdRoll ayrıca pazarlama oyunlarını geliştirmek için daha sağlam bir dizi özellik ve hizmet isteyen işletmelere de hizmet vermektedir. Gelişmiş ve Premium sürümler, tüm temel özellikleri ve reklam tasarımı, kampanya stratejileri, müşteri segmentasyonu ve tüketici davranışı gibi alanlarda uzman tavsiyesi sağlayan dikey özel hesap yönetim ekibinin doğrudan desteğini sağlar. işletmeleri bir üst seviyeye çıkarmak.

Araçlarının sadık bir müşteri tabanının ve gelirinin büyümesini nasıl kolaylaştırdığı nedeniyle, AdRoll’un müşterilerinin çoğu başlangıç ​​programları olan küçük işletmeler olarak başlar ve işletmeleri yeniden hedefleme ve potansiyel çözümlerden faydalandıkça yönetilen hizmete geçerler.

Pazarlama Sorunlarını AdRoll’un Kapsamlı Yaklaşımı ile Çözme

Birçok perakendeci – tıpkı Shiekh Shoes gibi – ihtiyaçlarını karşılamayan veya eksiksiz bir çözüm sunmayan dijital pazarlama sağlayıcıları ile kendilerini hayal kırıklığına uğratır. Şirketlerin bireysel araçlarla ilgili sorunları çözme eğilimi, dijital pazarlama teknolojisi alanının eksikliğidir..

Shane, “Pazarlamacılar artık bulmaları ve birleştirmeleri gereken pek çok çözüm olduğu için hayal kırıklığına uğruyorlar” dedi. “AdRoll’da ne yapmaya çalıştıklarını düşünüyor ve bunu yapmak için bir ürün paketi tasarlıyoruz.”

150 ülkede 35.000’den fazla müşteriyle AdRoll’un çok sayıda başarı öyküsü var, ancak şirket bir perakendecinin yeniden hedefleme başarı oranını yükseltmenin, yeni müşterilerin beklentilerini iyileştirmenin veya tüm önemli yatırım getirisini artırmanın ötesine geçiyor.

Shane, “Müşteri ile iş hedeflerinin ne olduğu konusunda çalışmaya çalışıyoruz ve hareket etmeye çalıştığımız ve bu konuda kendimizi yargıladığımız bir metriğe bakmak yerine kampanyayı onlara ulaşmak için optimize etmeye çalışıyoruz,” dedi Shane.

Bu çözüm odaklı yaklaşımı benimseyerek, AdRoll, perakendecilerle daha fazla trafiği müşterilere ve bu müşterileri gelire dönüştürürken büyümek için tasarlanmış merkezi, kullanımı kolay bir platformda kapsamlı bir gelişmiş yeniden hedefleme ve arama araçları paketini birleştirmiştir..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector