Agriya, Popüler Programları Yeniden Oluştururken ve Yeni İşler Açarken Girişimcilerin Büyük Hayal Etmesine ve Hızlı Çalışmasına Yardımcı Oluyor

TP; DR: Agriya, kopyalanmadan kanıtlanmış iş modellerini taklit eden araçlar oluşturarak, geliştiricilerin mevcut araçları kendi bölgelerinde ve nişlerinde yeniden oluşturmalarına izin verir. Agriya, girişimcilerin yeni işlerini sıfırdan yeni programlar oluşturmak için olduğundan daha hızlı ve çok daha düşük maliyetle başlatmasına yardımcı olmak için ağır kaldırma yapıyor. Şirketin yaklaşık 20 yıl önce bir web geliştirme ajansı olarak başlamasından 10.000’den fazla küresel müşteriye klon komut dosyaları sunmaya kadar, Kurucu ve CTO Aravind Kumar bu süreçte öğrenilen dersleri paylaşıyor.


Aravind Kumar o zaman bilmiyordu, ancak sinir bozucu bir müşteri etkileşimi işinin gidişatını değiştirmek üzereydi.

Hindistan’ın Chennai kentinde bulunan Agriya, Alman bir müşterinin Avrupa pazarına daha iyi hizmet vermek için inşa etmek istediği YouTube benzeri bir platform da dahil olmak üzere özel geliştirme projelerinde girişimciler ve küçük ve orta ölçekli işletmelerle çalıştı. Ekip% 90 geliştirme ile bittiğinde, müşteri parası bitti.

Hem fikrin ilgisini çeken hem de geliştiricilerinin zamanını boşa harcamak istemeyen Aravind, programı bitirip Agriya’nın markası altında başlatmasını istedi..

“Harika bir fikir gibi görünüyordu ve dünyanın her köşesinden bu kadar muazzam bir yanıt aldık” dedi ve kullanıcıların Hıristiyan misyonerlerden Afrika müziğine kadar her şey için platformlar oluşturduğunu söyledi. “İşte o zaman niş segmentlere hizmet edebilecek benzer ürünler için bir pazar olduğunu fark ettik. Silikon Vadisi trendlerini yavaşça emmeye başladık. ”

Yeni programlar ve platformlar popüler hale geldikçe, Agriya’nın geliştiriciler ve tasarımcılar ekibi, girişimcilere işleriyle başa çıkmak için uygulamaları yeniden oluşturuyor.

“Kodlarını çalmıyoruz, kodlarını kopyalamıyoruz. Başarılı ve kanıtlanmış bir iş modelinin temel fikrini alıyoruz ve kendi fikirlerimiz ve tasarımımızla benzer yazılımlar yapıyoruz ”dedi. “Herkes sürekli yeni fikirler ve kanıtlanmış iş modelleri arıyor. Bu fikirlerin ABD ve Silikon Vadisi’nde zaten kanıtlanmış olduğu göz önüne alındığında, bu programları insanların yerel bilgileri ve uzmanlıklarıyla başlatmaları daha da ilgi çekici hale getiriyor. ”

Klon Komut Dosyaları, Yeni İşletmeler İçin Rampaları Kolaylaştırır

Klon komut dosyası oluşturma, tekerleği yeniden icat etmek veya platformları sıfırdan yeniden yaratmaktır. Agriya, kaynak web sitesinin zaten yaptıklarından benzer ve ideal olarak daha iyi bir şeyler yapan yeni komut dosyaları oluşturmayı hedefliyor.

Aravind, girişimcilerin kendi pazarları için genellikle mevcut araçları yeniden yaratmayı öngördüğünü, ancak kendi fikirleri ve tasarımlarıyla söyledi. Bu sadece zaman alıcı bir süreç değil, aynı zamanda çok pahalı olabilir. Klon senaryo yazarları olarak Agriya, müşterileri için ağır kaldırma işlemini yapmaya çalışır, böylece bu ürünleri kendi bölgelerinde veya nişlerinde test edebilirler.

Aravind Kumar'ın Agriya logolu görüntüsü ve yazılım resmi

Agriya’nın iş modeli, 2009’dan beri özel web geliştirmeden popüler yazılım platformlarını yeniden oluşturmaya geçti..

“Belirli bir girişimin çözdüğü sorunu ve bunu çözmeyi başardıkları anahtar araçlarla anlamaya çalışıyoruz” dedi. “Bu, iş analizi açısından her yazılım parçası için anlamamız gereken anahtar şey.”

Agriya ekibi, yeniden oluşturulacak bir platform tanımlarken popüler ve ortaya çıkan Silikon Vadisi trendlerini, ürünlerini veya araçlarını arar. Başarılı, kanıtlanmış bir iş modeli ABD’de iyi ve ölçekleniyorsa Agriya, ekibin kendi fikirleri ve tasarımıyla benzer yazılımlar oluşturur.

Klon komut dosyaları, yerelleştirilmiş uzmanlığa veya uzmanlığa sahip insanlara, kendi ülkelerinde veya endüstrilerinde yaratabilecekleri yeni fikirlere ve sağlam iş fırsatlarına erişim sağlar – sıfırdan yazılım oluşturma zor işini yapmak zorunda kalmadan.

Bunun yerine, girişimciler sadece Agriya’dan anahtar teslim bir senaryo satın alabilir, hedef kitlelerine uyarlayabilir ve başlatabilirler. Bu sadece onlara zamandan ve paradan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda takımlarını sıfırdan denenmemiş bir ürün inşa etmekten başka bir şey üzerinde çalışmalarını sağlar.

Agriya’nın Klon Scriptleri Anında Şükran İhtiyacına Odaklanıyor

Bununla birlikte, klon komut dosyası göründüğü kadar kolay değildir.

“Bazı şeyler diğer pazarlar için değil, bazı pazarlar için işe yarayabilir,” dedi Aravind. “ABD’de çok başarılı olan aynı girişim, Avrupa’ya açılmaya çalışsaydı, çok sefil bir şekilde başarısız olabilir.”

Yeni bir proje başlatmadan önce Agriya, insanların klonlamanın iyi olacağını düşündükleri işletmelerin fikirlerini paylaşabileceği bir kitle kaynak platformu ile başlar. Bir fikir kritik kitleye ulaştığında, bir sonraki adım insanların bu fikirleri finanse etmek isteyip istemediğini görmektir. Bir fikir finanse edildikten sonra Agriya onu geliştirmeye başlar. Yeni projelerin, müşterilerin bu fikirleri pazarlarına uyarlayabilmeleri için üretilmesi genellikle üç ila beş ay sürer.

Hangi komut dosyalarına odaklanacağına karar vermek için Aravind, klon komut dosyalarında nelerin trend olduğunu ve bu tür ürünler için arzuyu besleyen zeitgeist’te nelerin nabzını tutmanın önemli olduğunu söyledi. Agriya kısa süre önce bir yemek siparişi çözümü ve bir servis rezervasyon aracı başlattı ve şirketin çalışmalarında bir etkinlik rezervasyonu ve biletleme platformu var. Tüm bu projeler, tüketicilerin uygulamalardan istediklerine uyar – hız ve verimlilik.

Agriya takımının görüntüsü

Agriya, Chennai, Hindistan’daki merkezinde 150’den fazla ekip üyesi istihdam ediyor.

“Bu günlerde her şey anlık” dedi. “Çok uzun süre beklemek istemiyorlar. İşlerin hemen yapılmasını severler. Bu yüzden Amazon çok başarılı: Bir günlük ücretsiz teslimat, belki de maksimum iki günlük ücretsiz dağıtım alıyorsunuz. ”

Agriya’nın anında memnuniyet için bu ihtiyacı geliştirdiği ürünler – girişimciler, ister sıhhi tesisat, çevre düzenlemesi, ev onarımı veya bölgesinde yüksek talep gören herhangi bir hizmet için talep üzerine rezervasyon sunarak müşterilerinin ruhuna başvurabilirler..

Girişimciler için Sadelik Önemlidir

Aravind, Agriya’nın iş modelinin, müşterilerinin karşılaştığı anlık sonuçlara aynı ihtiyacı, yeni işlere hızlı bir şekilde başlamalarını sağlamak için ele aldığını belirtiyor.

“Girişimciler, yine anlık sonuçlar bekleyen müşterilerimiz” dedi. “Platformumuz, 30 günden daha kısa bir sürede hizmetinizi veya pazar yerinizi bulunduğunuz yer için başlatmanıza yardımcı olacaktır.”

Tabii ki, çok fazla çan ve ıslık eklemek istiyorsanız 30 günde başlatmak mümkün değildir.Bu nedenle, Agriya her zaman ‘daha az daha fazladır’ müjdesini vaaz ediyor..

Girişimciler yalnızca mümkün olduğunca az özelliğe sahip bir şeyi çözmeye ve geliştirmeye çalıştıkları soruna odaklanırlarsa, yerleşik herhangi bir şirkete ve ürüne meydan okuyabilirler.

“Bir sorunu zorlaştırmaya çalışmayın,” dedi Aravind. “Sorunu basitleştirmeye çalışın. Tüketicilerin sunduğunuz çözümden yararlanmasını zorlaştıracak çok fazla şey eklemeyin. ”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector