Alan Adınız Neden Önemlidir: Sedo Web Sitenizin En Önemli Yatırımını Yapmanıza Nasıl Yardımcı Olacaktır?

TP; DR: Guinness Dünya Rekorları Kitabı, bir alan adı pazar yeri bulmayı umduğunuz bir yer değil, Sedo’yu göreceğiniz yer. Global şirket, sex.com’un satışını 13 milyon dolara sattığı için rekor kitaplara girdi. Sedo, milyon dolarlık eşiği aşan 14 işleme sahip olsa da, çalışanları, bir alan adının değerini ve tıklama oranları ve ileti dizileri üzerindeki etkisini açıklamak için zaman ayırıyor. unutulmaz, güvenilir ve anahtar kelime odaklı. Sahip olmanız gereken etki alanını bulduğunuzda, Sedo brokerleri paranızı ve kimliğinizi korurken satış koşullarını müzakere ederek ve uygulayarak gerisini halledecektir..


Rus girişimci Roustam Tariko, Rus Standard Votka’yı titizlikle kendi ülkesinde birinci sınıf bir marka ve üst raf ürünü haline getirdi. Görüşlerini ABD pazarına çevirdi, ancak alkol reklamlarındaki kısıtlamalarla mücadele etti.

Etki alanı adlarını satın almak ve satmak için önde gelen çevrimiçi pazar yeri Sedo geldi. Alan adı brokerları ile Rus Standardı için mükemmel bir çözüm gibi görünen bir fırsat hakkında iletişime geçildi..

Çok geçmeden, Rus Standardı votka.com’un gururlu sahibi oldu – 3 milyon dolarlık bir serinlikle. Ağır fiyat etiketi işlemi alan adları için en pahalı olanlara koysa da Sedo, Roustam’a basit alan adının şirketi için sahip olacağı büyük değeri öğretti.

“Vodka.com gibi genel alan adları, bir şirketi pazar kategorisinde küresel bir lider olarak tanımlamaya yardımcı olur ve ABD’de ve yurtdışında görüntülenmeyi planladığımız şey budur” dedi Sedo’nun satış duyurusu. “Sedo, alan adının değerini ve bu alana yatırım yapmanın iş hedeflerimize ulaşmamıza nasıl yardımcı olacağını açıklamak için harika bir iş çıkardı.”

Sedo’nun Pazarlama ve Halkla İlişkiler Müdürü Christoph Holler müzakerelerin bir parçası olmasa da, bize bir alan adının insanlar ve kuruluşlar için neden bu kadar önemli olduğu ve insanları dikkate alınması gereken faktörler konusunda eğitmenin neden bu kadar önemli olduğu üzerinde durdu. Ayrıca, Sedo’nun alıcıların ve satıcıların işlemlerini tamamlamalarına yardımcı olmak için nasıl bir alan adı transferi hizmeti sağladığını ve 25 dilde sohbet etme yeteneğinin hemen hemen herkesle müzakere edebilecekleri anlamına geldiğini söyledi. Christoph için Rus Standardı mükemmel bir yatırım yaptı.

“Birkaç hafta içinde aslında 3 milyon dolarlık bir bütçe tüketecek radyo reklamlarına veya TV spotlarına yoğun yatırım yapmak yerine, o parayı alan adına yatırdı” dedi. “Otomatik olarak markasının en iyisi olduğuna dair otorite ve güveni aldı.”

Sedo, ekspertizlerden transferlere kadar alan adlarını satın almak, satmak ve para kazanmak için ihtiyacınız olan tüm araçları sunar. Ayda 3.500 alan adı satsalar da, küresel alan adı pazar alanı, yeni başlayanları mükemmel alan adını bulmanın değeri ve önemi konusunda eğitmek için zaman ayırıyor.

Bir Alan Adı Neden En Önemli Yatırımlarınızdan Biri Olabilir?

Arz ve talebin temel ekonomi ilkesi yerine, alan adlarının değeri tamamen talebe dayanır – her alan adı yalnızca bir kez bulunur.

Bir .COM Alma Otomatik Güven Oluşturuyor

Christoph’un en güçlü önerilerinden biri, güveni ve güveni çağrıştıran bir alan adı bulmaktır. Çoğu durumda, bu .org, .net, .biz vb. Yerine .com alan adı uzantısının güvenliğini sağlamak kadar basit olabilir..

“İnsanlar .com alan adlarını kullanmaya çok alışkınlar ve .club, .bike veya başka bir şekilde bu yeni alan adı uzantılarının hepsinin normal veya ortalama kullanıcılara gerçekten ulaşması çok zaman alacak,” Christoph dedim. “Güvenilir bir şirket olmak ve izinizi bırakmak istiyorsunuz. Bu büyük ölçüde potansiyel müşterilerinizin aldığı ilk izlenime bağlıdır. ”

Unutulmaz Adlar Anahtar Kelimeleri İçerir ve Reklam Etkisini Artırır

Alan adları, Christoph’un radyo testi dediği şeyi geçecek kadar akılda kalıcı olmalıdır – insanlar bir radyo reklamının sonunda hızlı bir şekilde bahsettiğinizde alan adını hatırlayacaklar?

“Her zaman, harika bir alan adınız olduğunda reklam veya tıklama başına ödeme reklamcılığından tasarruf edebileceğinizi söylüyoruz” dedi. “Güvenilir bir alanınız olduğunda avantajlarınız var ve alan adınızda en baştan bazı anahtar kelimeleriniz var.”

Google, anahtar kelimelerle alan adlarını tercih etmese de, kullanıcılar zaten aradıkları kelimeyi veya kelime öbeğini içeren sonuçları tıklama eğilimindedir.

Güçlü Bir Alanın Arkasındaki 5 Faktör

Bir alan adını isminizle güvenceye almanıza rağmen, bu sadece sizin ve adınızın herhangi biri için gerçekten değerlidir. Ancak, alan adı gelir elde etmek isteyen bir işletme içinse, doğru alan adı büyük bir etki yapabilir ve milyonlarca değere sahip olabilir. İşte Christoph’un iyi bir alan adı için söylediği bazı özellikler:

 1. Güvenilir: Alan adı, görevinizle alakalı anahtar kelimeler içermelidir.
 2. Yazım Kolaylığı: Alan adınız kısa çizgi içermemeli veya yazım hatası yapmaya eğilimli olmamalıdır.
 3. Bir .COM veya Ülke Koduyla Biter: Bir .com alan adı özellikle ABD’de kraldır. Tersine, ülke kodunuz ziyaretçilere yerel bir şirket olduğunuzu bildirir.
 4. Ticari Markaları İhlal Etmez: Doğal görünün, ancak başka birinin fikrini çalmaya çalışmayın.
 5. Unutulmaz: Ziyaretçiler alan adınızı duyarlarsa nereye gideceklerini hatırlayacaklar mı??

Christoph, “İlk alan adınızı satın almayı her zaman çok düşünmenizi öneririz” dedi. “Bu sizin için çevrimiçi kartvizit. Gerçekten istediğiniz alan adlarını en baştan almalısınız. ”

Sedo Ekibi, Alıcıları ve Satıcıları Korumak için Orta Adam Oynuyor

Sedo’nun aracıları, alan adınızı satın almanıza veya satmanıza yardımcı olmak için tüm bacak işlerini yapar. Ortadayken, anonim kalabilir ve Sedo’nun diğer tarafla iletişim kurma, şartlar müzakere etme ve paranın ve alan adının planlandığı gibi aktarıldığından emin olma konusundaki azimli çalışmasını sağlayabilirsiniz..

25 Dilde Sizin İçin Müzakere

Hiç 25 dilde “alan adı” nasıl söyleneceğini bilmek istediniz mi? Sedo yapar (İşte bir örnekleme: domeinnaam (Hollandaca), domenenavn (Norveççe), nazwa domeny (Lehçe), nombre de dominio (İspanyolca). la uwanja in Svahili).

Sedo'nun yerleri, satışları ve çalışanları hakkında bilgi

Sedo’nun 145 çalışanı 25 dil konuşarak müşterilerin dünyadaki herkesle pazarlık yapmalarına yardımcı oluyor.

Christoph’a göre Sedo’nun satış departmanında toplam 25 dil konuşan yaklaşık 20 özel ülke yöneticisi var. Satın almak istediğiniz alan adı Çin’deki bir kişiye aitse, Sedo sahibinin dilinde pazarlık yapabilir.

Christoph, “Birisi bir alan adı almak istediğinde, satıcılarla veya alıcılarla uğraşırken çeviride kaybolan hiçbir şey olmadığından emin olabiliriz” dedi. “Evde o kadar çok dil konuşuyoruz ki nerede yaşarlarsa yaşasın dünyadaki herkesle iletişim kurabilir, konuşabilir, tartışabilir ve müzakere edebiliriz.”

Alıcıların ve Satıcıların Kurallara Göre Oynatılmasını Sağlama

Christoph, Sedo’nun brokerlerini, satıcı ve alıcının anlaşma şartlarına uymasına yardımcı olmak için Sedo’nun alan adı transfer hizmetinin sağladığı ilave bonusla deneyimli ve güvenilir danışmanlara benziyor.

“İnternet üzerinden biriyle uğraşırken asla bilemezsiniz:‘ Bu gerçek bir insan mı? Adam gerçekten var mı? Ona güvenebilir miyim? ” Dedi. “Şirket olarak bunu güvenli bir işlem yapmak konusunda büyük bir itibara sahibiz. İşlerin her zaman olması gerektiği kadar kolay gitmesini bekleyemezsiniz, bu bizim avantajlarımızdan biridir. ”

Global Domain Industry Global İş Gücü ve İzleyici Demektir

10 yıldan fazla bir süredir Sedo için çalıştıktan sonra Christoph, alan adı endüstrisinin genel olarak nasıl sürekli büyüdüğü ve özellikle Sedo’nun canlılığı konusunda hala heyecanlı olduğunu söylüyor..

Çin alan adı işlemlerindeki artışı gösteren grafik

Çinlilerle satışlar arttı.

Borsa gibi, alan adlarının fiyatları da trendlere ve haber olaylarına göre dalgalanabilir.

Sedo, örneğin Çinli alıcı ve satıcı sayısında büyük bir yükseliş gördü – geçen yıl işlemlerinin yarısından fazlası Çin’den bir parti içeriyordu.

Christoph, “Son zamanlarda Brexit ve .co.uk alan adlarında neler olacağını görmek ilginç olacak” dedi. “Her zaman heyecan verici ve her zaman bir şeyler oluyor.”

Çalışanlar Hizmeti Müşterinin Uzmanlığına Göre Terzi

Sedo’nun müşteri tabanı iki milyondan fazla üye hesabı içeriyor, bu nedenle kitlelerinin alan adı alanındaki beceriler ve bilgi açısından gamı ​​çalıştırması şaşırtıcı değil. Sedo müşterileri genellikle şunları içerir:

 • domainers, Sedo çalışanları onları dediği gibi, ticaret ve park alan adları geçimini sağlayan nispeten küçük bir grup insan.
 • Markalar Hubspotore ve getaroom.com (ve Rus Standard Vodka) gibi pazarlama kampanyaları, promosyonlar veya yeni ürünler için alan adlarına ihtiyaç duyuyor ve Sedo, alan adı satın alma ve satmalarına yardımcı olurken gizliliklerini koruyarak dünyanın en büyüklerinden bazılarıyla çalıştı..
 • Yeni başlayanlar oyunda yenisiniz ve süreci anlamak için biraz yardıma ihtiyacınız var.

Bir müşterinin deneyimi ne olursa olsun, Sedo’nun destek ekibi süreç boyunca onlara yol gösterecektir. Çevrimiçi destek merkezlerinde 500’den fazla SSS’nin yanı sıra canlı sohbet ve bilet özellikleri bulunur.

Uluslararası Kültürler Sedo Genel Merkezinde Gelişiyor

Christoph da dahil olmak üzere yaklaşık 120 çalışan, Sedo’nun Almanya’nın Köln kentindeki genel merkezinin dışında çalışıyor. Ofisler arasında bir satış departmanı, insan kaynakları ve bir BT destek ekibi bulunmaktadır.

“Harika bir atmosfer” dedi. “Herkes rahat ve dost canlısı ve katlarımızda çok fazla kahkaha duyuyorsunuz. Uluslararası hissi seviyorum, farklı ülkelerden gelen birçok ülke yöneticisi.

“Farklı kültürlerden olan tüm iş arkadaşlarınızdan çok şey öğrenebilirsiniz,” diye devam etti Christoph. “Çin’den bir satıcıyla, ABD’den bir satıcıyla olandan farklı bir şekilde başa çıkmanız gerektiğini bilmek, sadece gerçekten deneyimleyerek öğrenebileceğiniz bir şey.”

ABD Ofisi Açma ve Çalışan Değişimi

Sedo, Amerikalı müşterileri daha iyi desteklemek için 2005 yılında Massachusetts, Cambridge’de bir ofis açtı. Yaklaşık 25 çalışan satış, transfer ve müşteri desteğiyle ilgileniyor.

Sedo Pazarlama ve Halkla İlişkiler Müdürü Christoph Holler'ın Portresi

Sedo’nun Pazarlama Müdürü Christoph Holler ile tanışın.

Christoph “En önemli müşterilerimizden bazıları ABD’de ve saat dilimi ne olursa olsun müşteriler için orada olmak istiyoruz,” dedi Christoph.

Christoph’un daha önce katıldığı bir çalışan değişim programı sayesinde Sedo çalışanları Atlantik Okyanusu’nu geçip üç ay boyunca diğer ofiste çalışabilirler.

Christoph, “Bu gerçekten ilginç ve her zaman heyecan verici etkileşimler yapan bir şey” dedi. “Bu bizim işimizi buraya yönlendiriyor ve kişisel olarak benim için çok eğlenceliydi.”

Sedo, Alan Adı Uzantılarını Gerçek Hayata Ekleyerek Yeni Başlayanları Eğitiyor

Milyon dolarlık alan adı satışı yapsalar da, Sedo teknoloji olmayan insanlara gidip onlara çevrimiçi olarak sunulan fırsatlar hakkında bilgi vermek için çok zaman harcıyor.

2016’nın başlarında Sedo, .rocks, .music veya .live gibi özel alan adı uzantıları hakkında farkındalık yaymak için SXSW müzik festivalini ziyaret etti..

Christoph, “Orada geceleri bazı grupların çaldığı ve gerçek dünyayı alan adlarıyla bağladığı küçük bir sahne vardı” dedi. “Gerçek hayattaki bir muadili olan her şey için, bunu doğru alan adıyla ele almaya çalışıyoruz.”

Gruplar Sedo sponsorluğunda sahneye çıkıyor

Sedo, daha yeni alan adı uzantılarının bilinirliğini artırmak için SXSW müzik festivalinde bir sahneye sponsor oldu.

Bu zihniyet bile .tattoo tarafından desteklenen bir stant çıkardı – bunu tahmin ettiniz – gelenlere ücretsiz dövmeler verdi.

Sedo’nun standı her zaman Avrupa’nın en büyük dijital pazarlama konferansı, mdexco’nun en popülerleri arasında yer alıyor: “İnsanları eğitmek için ücretsiz dondurulmuş yoğurttan daha iyi bir yol var mı?” Diye sordu Christoph.

Yoğurt ücretsizdir, ancak tüm topingler farklı alan adı uzantılarından sonra adlandırılır. Çikolata sosu .sexy olabilir veya çilek şurubu .ninja olabilir.

Sedo'nın dondurulmuş yoğurt kabini kolaj

Sözleşmelerde Sedo, alan adı uzantılarından sonra adlandırılan topingler ile dondurulmuş yoğurt dağıttı.

Christoph, “Bu bağlantıyı, insanların kafasında bir anlamı ve ikincil bir pazar olan alan adı uzantıları olduğu için yapmaya çalışıyoruz” dedi. “Gerçekten istediğiniz alanı bulmak istiyorsanız gidilecek yeriz.”

Hayallerinizdeki Etki Alanınız Yok mu? Sedo Hissi Biliyor

Sedo ABD ofisini açmayı planlamaya başladığında, kendilerini Rus Standart Votka ile benzer bir pozisyonda buldular – işleri için en önemli alan adını kaçırdılar.

Kurulduktan sonraki altı yıl boyunca Sedo, Almanya’nın ülke kodu üst düzey alanı olan .de adresleriyle gelişti..

“Kurucular vaaz ettiklerini gerçekten yapmadılar,” dedi Christoph. “Sedo.com’a sahip değildik ve gerçekten ihtiyaç duyduğunuz alan adına sahip olmadığımızı ilk elden deneyimledik.”

Sedo.com, alan adının WHOIS kaydına göre şirket kurulmadan bir yıl önce oluşturulmuştu. Sedo adlı biriyle uzun süren görüşmelerden sonra, şirket Şubat 2004’te .com adresini 80.000 dolara satın aldı..

Christoph, “Alan adının önceki sahip için oldukça büyük bir kişisel değeri vardı,” dedi. “Her alan adı yalnızca bir kez var. Eğer giderse, muhtemelen iyiye gitti. Tek seçeneğiniz bir komisyoncu kiralamak ve gerçekten istediğiniz alan adını alacak kadar iyi olup olmadığımızı görmek. ”

Neyse ki Sedo için.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector