AuthPoint by WatchGuard: Yeni Bulut Tabanlı Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama Çözümü, KOBİ’lerin Karşılaştığı 1. Güvenlik Açığı’nı Nasıl Ortadan Kaldırıyor?

TP; DR: Ağ güvenliği lideri WatchGuard, yakın tarihli bir çalışmada, küçük ve orta ölçekli işletmelerin% 84’ünün kuruluşlarını şifre güvenliğinden daha fazlasını korumak istediğini ortaya koydu. Bununla birlikte, bu KOBİ’lerin büyük çoğunluğu maliyeti daha gelişmiş çok faktörlü kimlik doğrulama (MFA) çözümünün uygulanmasında önemli bir engel olarak belirtmiştir. Yanıt olarak, WatchGuard, küçük ve orta pazar düşünülerek fiyatlandırılan yeni bir bulut tabanlı MFA hizmeti olan AuthPoint’i geliştirdi. AuthPoint, pahalı donanım bileşenlerine ihtiyaç duymadan herhangi bir konumdan dağıtılabilir ve yönetilebilir. Hizmet, ağlara yetkisiz erişimi önlemek için gelişmiş teknolojilerden yararlanırken sezgisel ve kullanışlı bir şekilde kullanıcı kimlik doğrulamasını kolaylaştırmak için WatchGuard’ın AuthPoint uygulamasına güveniyor.


Veri ihlallerinin giderek yaygınlaştığı bir sır değil. Aslında, 2018’in ilk yarısında 22 milyondan fazla rekor kırdı 668 ihlal gördü. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu ağ müdahalelerinin çoğu insan hatasının sonucuydu.

Bugün kullanımda olan şifrelerin yaklaşık% 90’ı zayıf olarak kabul edilir ve kötü niyetli niyetli kişiler tarafından kolayca ele geçirilebilir. Sonuç olarak, büyük, kurumsal düzeydeki kuruluşlar, veri ihlallerini önlemek için çok faktörlü kimlik doğrulama (MFA) gibi önlemler almıştır. Bununla birlikte, bu çözümler pahalıdır ve büyük kuzenleriyle aynı düzeyde koruma gerektiren küçük ve orta ölçekli işletmeler için uzun zamandır bütçenin çok üzerinde olduğu düşünülmektedir..

KOBİ sahiplerinin ve BT yöneticilerinin yakın tarihli bir araştırması, neredeyse hepsinin ağlarını kilitlemek için sadece şifrelerden daha güvenli bir şey istediğini ortaya koydu. Ve ilk kez, sağlam bir MFA çözümü ulaşılabilir durumda.

Alex Cagnoni'nin headshot ve WatchGuard logosu

WatchGuard’dan Alex Cagnoni bize AuthPoint’in bir işletmenin varlıklarını, kullanıcı kimliklerini ve kârlılığını korumaya yardımcı olduğunu söyledi.

Gelişmiş ağ güvenliği çözümlerinde lider olan WatchGuard Technologies, KOBİ’ler için tasarlanmış bulut tabanlı çok faktörlü bir kimlik doğrulama çözümünü tanıttı. Buna AuthPoint denir ve ürünü, herhangi bir işletme için erişilebilir fiyatlarla uygulanması kolay, kurumsal düzeyde bir MFA çözümü sunmak için Geliştiricilerin Choice ™ ödülüyle tanımaktan memnuniyet duyarız..

WatchGuard Kimlik Doğrulama Direktörü Alex Cagnoni, “Veri ihlallerinin çoğunun kimlik bilgilerini içerdiğini biliyoruz ve suçlular her boyuttan kuruluşu hedeflediğinden, çok faktörlü kimlik doğrulaması artık tüm işletmeler için bir önkoşul. “MFA’nın yokluğunda suçlular, ağ erişimi kazanmak ve daha sonra değerli şirketi çalmak için mızrak avı, sosyal mühendislik ve Karanlık Web’den satın alınabilecek çalıntı kimlik listeleri gibi kullanıcı adları ve şifreler edinmek için çeşitli teknikler kullanabilirler. ve müşteri verileri. ”

Amaç: Riske Maruz Kalmanın Kaldırılması Herşey Modern İşletmeler

Alex, ortalama bir kişinin 90’dan fazla çevrimiçi hesaba ve aynı giriş bilgilerini yeniden kullanmak için bir tutkuya sahip olduğunu belirtti. Ve bu kombinasyon, giriş kimlik bilgilerine dayanan her kuruluş için büyük bir güvenlik riski oluşturur.

“İnsanların genellikle sadece üç veya dört şifresi vardır ve bunları birçok hesap için kullanırlar,” dedi Alex. “Bu, şifreleri ve kimlik bilgilerini korumanın çok önemli olmasının önemli bir nedenidir.”

WatchGuard, bağımsız pazar araştırma şirketi CITE Research’ten ABD, İngiltere ve Avustralya’da 1.000’den az çalışanı olan şirketlerde küçük işletme sahiplerini ve BT yöneticilerini araştırmasını istedi. Sonuçlar şaşırtıcı ve üzücü oldu.

Ankete katılan çoğu BT yöneticisi, çalışanlara bazı şifre eğitimi veya politikaları sunduklarını iddia etse de,% 47’si çalışanların hala zayıf şifreler kullandığına inanıyor,% 31’i çalışanların kişisel uygulamalar için ağ şifreleri kullandığını düşünüyor ve neredeyse yarısı çalışanlarının basit veya zayıf şifreler kullandığından şüpheleniyor.

Ana problem? Çoğu küçük işletme şifre güvenliğinin yapabildikleri en iyi şey olduğuna inanır. Şirketlerin MFA uygulamadığından bahsetmenin en önemli nedenleri kurulum zorluğu, bakım endişeleri ve – büyük olan – maliyet.

Alex, AuthPoint’in KOBİ’ler ve MFA’nın benimsenmesi arasındaki uzun zamandır devam eden engelleri yıkmayı amaçladığını söyledi.

“Uygun fiyatlı, kurulumu kolay ve büyük ölçüde ölçeklenebilir” dedi. “Ve bunların hepsi WatchGuard’ın kimlik doğrulamaya yönelik bulut tabanlı yaklaşımıyla mümkün. KOBİ’ler sezgisel, uygun maliyetli bir MFA çözümüne ihtiyaç duyuyor ve biz de onlara veriyoruz. ”

Bulut Tabanlı Yönetim Sorunsuz Müşteri Deneyimi Yaratır

WatchGuard, klonlanmış oturum açma girişimlerini meşru olanlardan ayıran Mobil Cihaz DNA adlı kullanıcı kimlik doğrulamasına yenilikçi bir yaklaşım kullanır. AuthPoint uygulaması kullanıcı cihazları için kişiselleştirilmiş “DNA” imzaları oluşturur ve bunları kimlik doğrulama hesaplamasına ekler.

Sonuç, yasal bir kullanıcının telefonundan gelmeyen kimlik doğrulama mesajlarının reddedilmesidir. Uygulama, PIN, biyometrik dahil olmak üzere birden fazla kimlik doğrulayıcıyı destekler ve çevrimdışı kameralar için QR kodlarını okumak için telefon kamerasını kullanır. Kullanıcılar, kimlik doğrulama push mesajlarına uygulamayı açmadan bile yanıt verebilir.

“Uygulama ayrıca, Google Authenticator, Facebook erişimi ve Dropbox dahil olmak üzere üçüncü taraf kimlik doğrulayıcıları diğerlerinin yanı sıra saklamak için donatılmıştır” dedi Alex. “AuthPoint VPN’leri, Web Uygulamalarını, PC’ye giriş bilgilerini ve daha fazlasını korur.”

Yöneticiler için AuthPoint yönetimi daha da kolay.

“AuthPoint, şirket içi ekipman gerektirmeyen bulut tabanlı bir çözümdür – bu nedenle KOBİ’ler MFA yönetiminde uzmanlaşmak veya kimlik doğrulama altyapısı ve donanımını yönetmek için insanları işe almak zorunda değildir” dedi..

PC üzerinden erişim istendiğinde AuthPoint'in akıllı telefonundaki push bildiriminin fotoğrafı

AuthPoint, herhangi bir harici giriş denemesiyle kullanıcının akıllı telefonuna güvenli bir push bildirimi gönderir.

AuthPoint’in her yönünün yönetimi, WatchGuard Cloud Dashboard üzerinden gerçekleştirilir, yani internete bağlı herhangi bir cihazdan yapılabilir. Hızlı ve basittir, böylece herkes kaynak oluşturmak veya kullanıcıları gruplara tahsis etmek gibi şeyler yapabilir.

Kullanıcılar, kayıt ve MFA temel hazırlığını kolaylaştıran AD veya LDAP kullanılarak senkronize edilebilir. Her kullanıcı, akıllı telefon ve tablet gibi tek bir kimlik doğrulayıcı cihaza bile sahip olabilir. Ayrıntılı ve anlık raporlama, yöneticilerin başarılı ve başarısız kimlik doğrulama girişimlerini görmesini, şüpheli etkinliği anında tanımlamasını, ayrıca zaman içindeki kimlik doğrulamasını ve kaynağa göre kullanımını anlamasını sağlar.

Alex, hesabınıza kesintisiz, anında işlevin hedef olduğunu söyledi.

“Aboneliği satın alıp etkinleştirdikten sonra, AuthPoint bir saniye içinde kuruluşunuz için çalışıyor ve çalışıyor” dedi. “Gerçekten çok basit. Çok akıcı bir müşteri deneyimi. ”

Mevcut Uygulamalar veya Güvenlik Paketleri ile Sorunsuz Entegrasyon

WatchGuard’ın ekosisteminde AuthPoint ile düzinelerce üçüncü taraf entegrasyonu bulunmaktadır. Bu, şirketlerin hassas bulut uygulamalarına, VPN’lere ve ağlara erişmeden önce kullanıcıların kimlik doğrulama sürecinden geçmesini zorunlu kılar.

Dahası, AuthPoint SAML standardını destekler ve kullanıcıların bir dizi uygulamaya ve hizmete erişmek için bir kez oturum açmasına izin verir.

Alex, “Misyonumuz, güvenliği karmaşık olan bir şeyden müşterilerimiz için basit bir şeye dönüştürmektir” dedi. “Onlara ulaşmak için hem MFA hem de diğer güvenlik çözümlerimiz için kanal ortaklarıyla çalışıyoruz. Bu nedenle, sadece son kullanıcılar için değil, kanalın satması veya AuthPoint için kendilerini yönetmesi bile basit bir şey yapmamız gerekiyor. ”

HostingAdvice ekibi, Geliştiricilerin Choice ™ ödülüyle WatchGuard’ın AuthPoint’ini tanımaktan gurur duyar. Uygun fiyatlı, sezgisel, bulut tabanlı çok faktörlü kimlik doğrulama çözümü, KOBİ’lere 1 numaralı ağ güvenlik açıklarını önlemek için ihtiyaç duydukları korumayı sağlıyor.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector