BeLight’ın Sanat Metninde Elimizi Denedik – İşte Mac Kullanıcıları için Profesyonel Grafik Tasarım Yazılımına İlişkin Önerilerimiz

TP; DR: BeLight, oyun alanını amatörler ve profesyonel tasarımcılar için bir yazı ve tipografi tasarım aracı olan Art Text ile dengeliyor. İster kaprisli ister sofistike bir his hedefliyor olun, sezgisel yazılım logolarınıza, kartlarınıza, el ilanlarınıza ve sunularınıza yaratıcı bir dokunuş katmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Geleceğin ne olacağına gelince, BeLight’ın küçük teknoloji meraklıları ekibi, Art Text’i çoklu ayarlama seçeneklerine sahip bir püskürtme aracı da dahil olmak üzere ek gerçekçi özelliklerle güncellemeye çalışıyor.


Site yapımında çalıştım ve Photoshop’ta yolumu açabilirim, ancak grafik tasarım uzmanı olmadığımı ilk itiraf edeceğim. Bu yüzden BeLight Software’in Art Text 3 ile oyun oynama şansım olduğunda, ne bekleyeceğimi bilmiyordum.

Aynı zamanda ağzım da sulandı. Metnimi lezzetli dijital güzelliklere dönüştürme fırsatı – parlak çikolatalı kek, gökkuşağı sprinklesli buzlu çörek, soluk sarı İsviçre peyniri – kesinlikle beni çekti. Ama yerleşik şablonlar ve sezgisel, kullanımı kolay arayüz beni yapan şeydi kalmak.

Sanat metin logosu

Word Art’ı Art Text ile yükseltin.

MacBook Pro’uma hızlı bir şekilde yükledikten sonra platformun özelleştirilebilir şablonlarıyla oynamaya başladım. Sayısız efekt, malzeme, maske ve geometrik araçlar sayesinde, fırsatlar sınırsızdır – ancak bir şekilde kolayca erişilebilir.

Art Text’in PR Müdürü Tanya Vert, bunun tasarım gereği olduğunu söyledi. “Sanat Metni, uygulama boyunca çok çeşitli hazır ayarlara sahiptir” dedi. “Sadece bir şablon koleksiyonu değil, her araç yüzlerce önceden tasarlanmış seçenekle birlikte geliyor.”

Örneğin, bir 2B veya 3B şablon seçerseniz ve bir degrade uygulayarak şablonu özelleştirmek istiyorsanız, estetik denge için önceden tasarlanmış 50’den fazla rafine degradeler arasından seçim yapabilirsiniz. Tanya, “Bu yapının, kullanıcılara, onlarla her adımda ilgilendiğimizi hissettirdiğine inanıyorum,” dedi Tanya.

Benim için, hazır ayarların bolluğu öğrenme eğrisini düzleştirdi ve özellik açısından zengin ama hayal kırıklığı yaratmayan bir deneyim yarattı. Yazılım kusursuz değildir – Farklı maskeler ve efektler denerken burada ve orada birkaç yanlış dönüş aldım – ancak tasarım günahlarım basit bir Command + Z ile kolayca yıkandı.

Çarpıcı Yazı ve Tipografi Çizimleri Yaratın

Bir web sitesi, kartvizit veya PowerPoint sunusu tasarlamak istiyorsanız, tasarım iyi bir ilk izlenim elde etmek için önemlidir. Kaygan bir tasarım, markanızı açıkça bildirecek ve mesajlaşmanızı güçlendirecek ve rekabet arasında öne çıkmanıza yardımcı olacaktır. Öte yandan, özensiz, profesyonel olmayan bir kişi, sizi temassız gösterebilir, güvenilirliğinize zarar verebilir ve hatta sonuçlarınızı etkileyebilir.

Web tasarımı üzerine yapılan araştırmalar, ziyaretçilerin% 38’inin görsel olarak çekici olmayan bir siteden ayrılacağını gösteriyor ve bu düşünceyi oluşturmaları sadece 10 saniye sürüyor. Dolayısıyla, sitenize (veya bu konuda herhangi bir tasarım parçasına) sanatsal metin ekleyecekseniz, iyi hale getirmeniz daha iyi.

Choco teması

Tatlı bir anlaşma: Güçlü uygulamaların daha eğlenceli 3D tasarımları pastanın üzerindeki krema – veya bu durumda yazı.

Sanat Metni bu açıdan yararlıdır, çünkü hazır şablonlar şeklinde düşünülmüş bir dizi korkuluk seti ve amatörlerin günlerce uğraşmadan kalabalığı memnun edici bir kelime sanatı yaratmasını mümkün kılan ince ayrıntılı ön ayarlar içerir. Bugünlerde hiç kimse böyle bir zamana sahip değil – BeLight’ın geliştiricilerinin en başından beri tanıdığı bir gerçek.

Tanya, “Baş geliştiricilerimizden biri, ekibimizden bir tasarımcının mevcut uygulamalarımızdan biri için Photoshop’ta basit bir efekt oluşturduğunu gördü (o sırada zaten birkaçımız vardı). “Bu kabartma efektini elde etmek için tasarımcı, bir gölge, sonra diğeri, sonra üçte biri vb. Yaratmadan önce birden fazla katman yapmak ve ışık eklemek zorunda kaldı. Geliştirici, bu efekti kolayca elde etmek için bir uygulama oluşturabileceğini ve Art Text’in işte böyle başladığını söyledi. ”

Zengin Özellikler ve Malzemeler Menüsü

Bugün, Art Text’in tasarım kütüphanesi, kullanıcının istediği şekilde karıştırabileceği ve eşleştirebileceği çeşitli hazır şablonlar, gerçekçi efektler, geometri araçları ve grafik içeriği kataloğuna sahiptir. Tanya, şirketin kursu hızlı bir şekilde değiştirmeden önce birkaç yıl önce seçimi azaltmaya çalıştığını söyledi..

Tanya, “Müşteriler, aralarından seçim yapabileceğiniz geniş bir şablon seçeneğine ve bunları en az çabayla özelleştirebilme yeteneğine sahip olmak istiyorlar” dedi. “Bazı eski şablonlardan kurtulduk ve bize bu şablonları projeleri için kullandıklarını söyleyen bir fırtına aldığımızda şaşırdık – onlardan oldukça memnunlardı.”

Yanıt olarak BeLight, şirketin Art Text’in küçük kardeşi olduğunu düşündüğü Mektupları yayınladı. Yazılım, çok çeşitli önceden tasarlanmış şablonlar ve bazı özelleştirme seçenekleri içerir, ancak çeşitli stiller, malzemeler, dokular, simgeler, yazı tipleri, arka planlar, özel tasarlanmış efektler ve şekil ile birlikte gelen Sanat Metni kadar değildir. dönüşümler. Sadece birkaç tanesine gidelim:

Yüzlerce Hazır Şablon

Art Text, dört kategoride gruplanmış 70’ten fazla özelleştirilebilir şablonla önceden yüklenmiş olarak gelir: Temel, 2D Metin, 3D Metin ve Düğmeler & Simgeler.

Tatlı dişinizi ne kadar ikna ederseniz edin, her kelime sanatı çikolata ile kaplanmamalıdır. Basit renkler, minimalist desenler ve hassas degradeler içeren daha ince şablonlar için Temel kategoriye göz atın. Unutmayın, kaç ek efekt eklediğinize bağlı olarak, tüm şablonlar bir son ürünü veya bir başlangıç ​​noktasını temsil edebilir.

2D kategorisi ise, pul, metal, ahşap ve camı simüle eden düz şablonlarla dokuda büyüktür. Burası aynı zamanda diğer yaratıcı efektlerin yanı sıra suluboya, kaligrafi, tebeşir, işaretçiler, kağıt ve şablonları taklit eden kurnaz şablonlar bulacağınız yerdir..

Her şeyi yapma şansınız varsa, 3D Metin bölümü en iyi seçimdir. Ahşap, pas, taş ve su gibi doğal malzemelerden köpük, kumaş ve plastiğe kadar, bu gerçekçi şablonlar doğru ortamda kullanıldığında belirgin bir yumruk ekleyebilir.

Bonus olarak, Art Text ayrıca web sitesi ziyaretçilerine diğer amaçların yanı sıra öğeleri indirmeleri, satın almaları veya beğenmeleri talimatını vermek için kullanılabilecek bir dizi yararlı düğme ve simge içerir ve bunların tümü özelleştirilebilir.

Gerçekçi Efektler ve Maskeler

Şablonlar sadece başlangıç. Sanat Metni ile, 750’den fazla vektör simgesi, sembol ve şekil dahil olmak üzere tasarımınıza çeşitli ek öğeler ekleyebilirsiniz; 32 flaş, parlama, ışıltı ve hafif nesneler; 570’den fazla arka plan ve doku.

Şablonları efektlerle özelleştirmek özellikle Photoshop ile karşılaştırıldığında kolaydır. Kullanıcılar, yalnızca birkaç tıklama ile opaklık, gölge ve parlaklık gibi çeşitli öğeleri ayarlayabilir veya word art’a dokusal bir kaplama eklemek için 30’dan fazla maske arasından seçim yapabilir. Tüm özelleştirmeler, olası en iyi efekt kombinasyonunu belirlerken kapatılması ve açılması kolay ayrı katmanlar olarak eklenebilir.

Geometrik Dönüşümler ve Grafiksel İçerik

Word Art şablonlarına ek olarak, Art Text, herhangi bir efekt veya maske kullanılarak özelleştirilebilen çok çeşitli akıllı şekiller (daireler, kareler, oklar, bir ay, sohbet balonları, yıldızlar, adınız) içerir..

Buna ek olarak, Art Text’in geometrik araçları, herhangi bir grafik öğesini bir sonraki seviyeye taşımanıza, pozisyon, genişlik, yükseklik ve açıyı ayarlamanıza olanak tanır. En sevdiğim özelliklerden biri, kelime sanatınızı veya akıllı şeklinizi tek bir tıklamayla çeşitli 3D geometrik formlara dönüştüren Dönüştürme aracıdır. Tüm bu araçlar ve öğeler arasında, yarattığınız şey sadece hayal gücünüzle sınırlıdır.

Tanya bize Art Text’in farklı özellik setinin hem kullanıcılardan hem de şirket içi tasarımcılardan gelen girdilerin bir yansıması olduğunu söyledi.

“Kullanıcılarımızın geri bildirimlerini topluyor ve analiz ediyoruz ve önerilerini yeni sürümlere dahil etmeye çalışıyoruz” dedi. “Dahası, tüm uygulama gerçek tasarımcıların ihtiyaçları üzerine inşa edilmiştir. Şirket içi tasarımcılarımız uygulamayı mevcut trendlere dayalı yeni şablonlar oluşturmak ve ihtiyaç duydukları özellikleri talep etmek için kullanıyor. ”

Örneğin şirket, Art Text’in Retro şablon koleksiyonunda yer alan izometrik stil efektini elde etmek için 3D metin için bir projeksiyon seçeneği ekledi.

Teknoloji Tutkunları Ekibinden Tasarım Odaklı Ürünler

Tanya bize Art Text ekibinin sonunda insanların hayatlarını kolaylaştıran güçlü ve kullanımı kolay uygulamalar sağlamaya çalıştığını söyledi. Bu amaçla, şirket, sınırlı işlevselliğe sahip tıknaz uygulamaları hızlı bir şekilde piyasaya sürmek yerine, başlangıçtan itibaren kaliteli projeler tasarlamak için zaman ayırmayı tercih eder..

“Ürünlerimiz tasarım odaklı, bu da onları kullanıcılar için harika kılıyor, aynı zamanda geliştirme sürecini yavaşlatıyor ve ürünlerimizi pahalı hale getiriyor” dedi. Bir lisans 29,99 $ ‘lık Art Text ucuz değildir, ancak fiyat etiketi için hayal kırıklığı yaratmayan deneyim oluşur.

İleride, BeLight’ın küçük ama özel teknoloji meraklıları ekibi, Art Text’i çoklu ayarlama seçeneklerine sahip bir püskürtme aracı da dahil olmak üzere ek gerçekçi özelliklerle güncellemeye çalışıyor. Tanya, Art Text ekibinin, biraz daha fazla iş anlamına gelse bile, bu gibi yeni fikirleri sürekli olarak desteklediğini söyledi..

“Olumlu organizasyonel iklimimize değer veriyoruz” dedi. “Bir kişi BeLight ailesine katıldığında, genellikle yıllardır ekiple birliktedir ve bunun şirket hakkında çok şey söylediğine inanıyorum. Aynı şey kullanıcılarımız için de geçerlidir: Uygulamamızı satın aldıktan sonra hayranlarımız olurlar. Onları her zaman dinlediğimizi ve yardım etmeye hazır olduğumuzu biliyorlar. ”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector