Bigstep, İşletmelerin Sunucu Performansını Engellemeden Sanallaştırma ile Aynı Avantajlardan Yararlanmalarına Yardımcı Olan Çıplak Metal Bulut Barındırma Sunuyor

TP; DR: Bulut hizmetleri sağlayıcısı Bigstep, müşterilere sanallaştırmayı geliştiren yüksek performanslı, düşük gecikmeli çözümler sunar. Bigstep’in birincil ürünü olan Metal Cloud, çıplak metal sunucularda büyük veri iş yüklerini çalıştırmak için üretildi ve o zamandan beri genel amaçlı bulut altyapısına uyarlandı. 2013 yılında Londra’da kurulan şirket, paylaşılan sanallaştırılmış sunucuların aksine tek kiracılı fiziksel sunucu felsefesine bağlı kalmaya devam ediyor. Bigstep aynı zamanda dünya çapında da ayak izini büyütüyor ve inovasyon ve otomasyon yoluyla maliyet-performans verimliliğinde en üst düzeyde olmayı hedefliyor.


Bulut tabanlı sanallaştırılmış sunucuların trend olduğu bir dönemde, değer teklifini çıplak metal sunucuların sağlam temeline dayandıran Bigstep gibi bir barındırma sağlayıcısı bulmak canlandırıcı. Bu tür istemci-sunucu bilgi işlem ilk kez 1990’larda popüler hale geldi ve büyük veri işlemedeki etkinliği sayesinde geri dönüş yapıyor.

Hosting teknolojisi 1990’larda oldukça basitti. Tipik bir PC sunucusu, sınırlı sayıda işe atanan tüm yerleşik bilgi işlem gücüne sahip bir çalışma grubuna veya bir bireye adanmıştır. Kaynak paylaşımı kesinlikle yerelleştirildi. Kullanıcılar, uygulamanın aynı kopyasıyla aynı dosyalara eriştiler ve muhtemelen birbirlerinden bile bölümlere ayırmadılar – sanallaştırılmış olsun.

Bigstep logosu

Bigstep’in çıplak metal bulut barındırma ortamları, işletmelerin büyük verileri hızlı bir şekilde işlemesine yardımcı olur.

2019’da sunuculardan sağlanan güç göz önüne alındığında, bu çalışma yöntemi kaynak yoğun bir çözüm gibi gelebilir. Yine de, sanallaştırılmamış hibrit platformlarda büyük veri ve diğer büyük iş yüklerini çalıştırma mantığı dikkat çekicidir. Bigstep Başkanı John Martis’e göre, yaklaşım, uygulama verileri ve özel sunucu donanımının en içteki çalışmaları arasında hiçbir şeyin olmadığı anlamına geliyor..

“Yapılması gereken şey olduğunda buluta geri dönüş oldu. Ancak, daha yakın zamanlarda, insanlar geleneksel sanallaştırılmış bulut modelinin hepsi değil, her şey olmadığını fark etmeye başladılar. Sanallaştırma, belirli iş yükleri için anlamlıdır, ancak her iş yükü – birçok kuruluşun da bildiği gibi, ”dedi John.

Çıplak metal bulut yaklaşımı biraz gerileme gibi gelebilir; ancak analist MarketWatch, piyasanın 2023 yılına kadar tahmin dönemi boyunca yıllık% 31.12 bileşik yıllık büyüme oranında (CAGR) 7.73 milyar dolara ulaşmasını bekliyor..

Ve bu umut John için bir sürpriz olarak gelmiyor.

“Bigstep’e katılmadan önce, yıllarca yönetilen hizmetlerde çalıştım ve her hafta müşterilerin bulutlarından çıkmalarına ve çıplak metale gitmelerine yardımcı olduk” dedi..

Hipervizörü Kaybetmek Performans Kazançları Kazanabilir

John, bir hipervizörün ‘yükü’ olmadan bulut benzeri işlevselliğe sahip çıplak metal hizmetler geliştirme fikri nedeniyle Bigstep’e ilgi duydu..

“Barındırma sektöründe uzun süre çalıştıktan sonra, 10 yıldır sektörde çok fazla yenilik görmedim. CEO Lucas Roh’ın Bigstep’te inşa etmek için hazırladığı şey, benim açımdan, barındırmada olan birkaç yenilikçi şeyden biriydi ”dedi..

Çözüm, müşterilere talep üzerine çıplak metal sunucular sağladı. Bu, onlara bir hipervizör olmadan çıplak metalin ham gücüne erişmelerini sağladı. Yaklaşım aynı zamanda sunucu provizyonunun basit bir sürükle ve bırak arayüzü kullanarak yatay olarak ölçeklenmesine izin verdi.

Büyük veri hafta Bigstep işareti fotoğrafı

Bigstep, işlemlerin verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olmak için sanallaştırılmış ortamlarda sıklıkla bulunan ara katman yazılımlarını ortadan kaldırır.

Bigstep, bir anti-hipervizör tutumu almaz. Şirket, bu tür ara katman yazılımlarının belirli iş yüklerini engelleyebileceğine inanıyor.

John, “Hipervizörlerin yeri var, ancak kuruluşlar her zaman birçok iş yüküne, özellikle de minimum gecikme gerektirenlere her zaman en uygun olmadıklarının farkındalar,” dedi John.

Bu tür kullanım durumlarında, uygulama ve veriler donanımın izin verdiği kadar hesaplama gücüne yakın olmalıdır. Bigstep’e göre, sanallaştırmanın olmaması hız kazanımlarını ek bir ücret ödemeden beş kata kadar getirebilir.

“Kapsamı genişlettik, çekiciliği genişlettik ve Bigstep önerisini standart bir çıplak metal altyapı çözümü olarak piyasaya çıkardık ve işte buradayız. Bence biraz da platform agnostikken oldukça güzel bir niş oluşturabiliyoruz ”dedi..

Bare Metal Cloud, Daha Kolay Geçiş ve Ölçeklemeyi Kolaylaştırır

John’a göre, çıplak metal yaklaşımının birkaç ek faydası var..

“Birçok kuruluşun, deneyimleyene kadar dikkate almadığı bir şey, sunucularını yükseltmenin etkisidir. Bu göçlerin aylar sürdüğünü gördüm ”dedi..

Bir şirketin 10 sunucuyu yükseltmesi gerekiyorsa, önemli veriler ve uygulamalar eski ve yeni sistemler arasında geçiş yaparken her şeyin bir altyapıdan diğerine doğru şekilde çalışmasını sağlamalıdır. Detaylara gösterilen bu titiz dikkat, işletmeyi geçiş yapmak için acele etmeyebilir.

Bu, işletmeler yeni sistemin faydalarını hissetmeden önce önemli gecikmelere neden olabilir.

“Genellikle, şirketlerin taşıma işlemlerini tamamlamaları 45 gün sürer. Ancak Bigstep’te donanımınızı yükseltmek beş dakika sürer. Müşteriler kontrol paneline gidip mevcut sunucularını silebilir, yeni sunucular seçebilir ve ardından yeniden başlatabilir. Tüm verileri hala orada ve şimdi yeni, geliştirilmiş donanım üzerinde çalışıyor. Bu, şeyleri düşünmenin tamamen farklı bir yoludur ve birçok sorunu çözer. ”

Performans aynı zamanda Bigstep’in değer önerisinin kritik bir bileşenidir.

“Metal Bulut düğümlerimiz, daha fazla verim için birbirine bağlanabilen düğüm başına 4×10 Gbps bağlantıya sahiptir. Ayrıca, geçiş anahtarlamalı ve sanal anahtarlama veya yer paylaşımlı ağ bağlantısı olmayan yüksek kapasiteli L2 Ağ Bağlantılarımız daha yüksek verim sağlar. Performansa olan bağlılığımızdan sonra esneklik ve ölçeklenebilirliğe olan bağlılığımız geliyor. ”

Müşteri Dalgalanmalarına Uygun Performans Artırıyor

Bulutta büyük veri iş yüklerini çalıştırmak artık sadece niş bir gereklilik değildir; farklı dikey sektörlerdeki birçok şirket artık buna güvenmektedir. Bu trend, Bigstep’in potansiyel müşteri tabanının önemli ölçüde genişlemesine neden oldu.

“Bigstep’in tipik müşterisi orta pazarda, beş ila 10 sunucu gerektiriyor ve isteğe göre ölçeklendirme yeteneğine ihtiyaç duyuyor.”

E-ticaret sektörü için büyüyen bir başka gereklilik, Kara Cuma dahil olmak üzere özel satış etkinliklerine yönelik konaklamadır. Web siteleri, nispeten kısa bir süre için web sitesi faaliyetlerindeki artışla başa çıkabilme esnekliğine sahip olmalıdır.

“Müşterilerimizin tüm bu acıyı atlamasına izin veren bizimki gibi bir çözüme sahip olmak, bu bir hayal gerçekleşiyor. Biz orada en iyi saklanan sıryız. ” – John Martis, Bigstep Başkanı

“Avrupa müşteri tabanımızda, büyük çevrimiçi perakendecilerin çoğuna hizmet veriyoruz. Bu büyük e-ticaret mağazaları ile Kara Cuma gibi satış etkinlikleri geliyor ve bu işletmelerin yılın geri kalanını taşıdıkları işleme kapasitesinin iki veya üç katına yatay olarak ölçeklenmesi gerekiyor. ”

Bu satış artış olayları birçok dijital perakendeci için kritik hale geldi. Örneğin, Adobe Analytics’e göre Kasım 2018’de Black Friday, 2017’ye göre% 23.6 artışla 6.22 milyar $ çevrimiçi satış üretti ve eski rekoru kırdı.

John, “Bu performans artışını satın almak geleneksel genel bulutta çok pahalı olacak, bu yüzden Bigstep’in karşılaması için mükemmel bir gereklilik” dedi. “Müşterilerimizin tüm bu acıyı atlamasına izin veren bizimki gibi bir çözüme sahip olmak, bu bir hayal gerçekleşiyor. Biz orada en iyi saklanan sıryız. ”

Müşteri Geri Bildirimlerinden Şekillenen Şirket Stratejileri

John, Bigstep’i% 100 müşteri odaklı olarak tanımladı ve yeniliklerini bilgilendirmek ve şirketin insanların hizmetlerini nasıl kullandığını öğrenmesine yardımcı olmak için bu geri bildirime dayandığını söyledi. Ve Bigstep, çıplak metal mesajını yeni şirketlere ve geliştiricilere iletmek kadar çaba harcıyor.

John, “İnsanlar çıplak metal teknolojik modelini – ya da bu şekilde nasıl çalışabileceğini – oraya girip deneyene kadar her zaman anlamıyorlar” dedi. “Ve onları buluta çeken her şey – maliyetleri ve hizmetleri isteğe bağlı olarak aşağı yukarı döndürme, CPU gücünü genişletme ve talep üzerine disk depolama alanı ekleme – Bigstep ürünleri ile zenginleştirildi. Ve tüm bu hipervizör ara katman yazılımı ortadan kaldırıldı. ”

Bigstep Metal Cloud veri analiz sürecinin grafiği

Bigstep’in Metal Cloud, işletmelerin daha bilinçli kararlar vermelerine yardımcı olmak için uygulama katmanlarını ortadan kaldırıyor.

Bu arada şirket, Metal Cloud platformunu ticarileştirmek için daha fazla yöntem geliştiriyor. Birincisi, kendi amaçları için inşa ettiği merkezi arayüze bakmakta ve veri merkezlerinin dışında kullanım için bu işlevselliği sunmaktadır..

“Biz buna Bigstep Extend diyoruz. Temel olarak, müşterilerimizin cihazlarını kontrol etmek için yazılımımızı kullanmalarına izin vereceğiz. Böylece, kendi donanımlarından yazılım tanımlı bir veri merkezi oluşturabilir ve şirket içinde ve bulutta tek bir ‘cam bölmesi’ altında büyük veri projeleri yürütebilirler. ”

Şirket, işletmelere daha fazla esneklik getirmeyi hedefliyor ve 2020’nin başlarında tam sürüm için Bigstep Extend ürününü sağlamlaştırmayı planlıyor.

Bigstep: Rekabetçi Bir Pazarda Gelişmeye Hazır

Bigstep, yaygın sanallaştırma trendine değil performansa ve iş hacmine odaklanarak oldukça rekabetçi bir pazarda müşterileri kazanmaktadır. Gerçek zamanlı veri analizine ihtiyaç duyan çevrimiçi perakendeciler de dahil olmak üzere büyük verilere dayanan birçok şirket, çıplak metalin gücünü tanır ve benimsenmesini destekler.

Bigstep, hizmetleri ve ürün portföyü ile kanıtlandığı gibi, müşterilerinin ihtiyaçlarına odaklanmıştır.

Bigstep müşterileri için bir diğer önemli avantaj, çıplak metalin hızı ve yoğun trafik zamanlarında sunucu kullanımını hızlı bir şekilde ölçeklendirebilmesidir. Çıplak metal sunucular, uzun süren BT yükseltme programları nedeniyle operasyonel kesintilerin eski moda iş kesintileri olarak kabul edildiği işletmelere de hitap eder.

Şirketin bir sonraki zorluğu, hizmetlerini ve değer teklifini ABD barındırma pazarına getirmektir. Ancak Bigstep, mesajının basit olduğuna inanıyor ve işletmeler, sonuçlarına getirebileceği net faydaları görecek.

“Kulağa iddialı geliyor, ancak Bigstep’i büyük adlı hiperscallarla rekabet halinde görüyoruz. Aslında, yaptıklarına göre çok az avantajımız var. Kesinlikle ölçekleri var. Ancak, tipik ek yükü olmayan çıplak metal sunucuları saptırmakla birlikte, müşterilerimiz için çok daha uygun maliyetli olabiliriz ”dedi..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map