Bir Öğrenme Sevgisini Desteklemek: YMCA, Gelecek Nesillere Yıl Boyunca Gençlik Gelişimi Programlarıyla STEM’i Kucaklamak İçin İlham Veriyor

TP; DR: Günümüz eğitimcileri bilim, teknoloji, mühendislik ve matematiği tek bir disiplinler arası programda birleştiren bir öğretim yaklaşımı olan STEM’in avantajlarından sık sık faydalanmaktadır. Çocukların bu disiplini keşfetmeleri için gerçek dünya fırsatları arıyorsanız, YMCA’dan başka bir yere bakmayın. Kâr amacı gütmeyen kuruluş, ülke çapında 1000’den fazla tesiste yıl boyunca gençlik geliştirme programları aracılığıyla eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmeye yardımcı olmaktadır. Cinsiyete uygun uygulamalara odaklanan Y, STEM programlamasını tüm çocuklar için erişilebilir hale getiriyor.


Yetişkinler olarak, STEM eğitiminin faydalarını mantık merceği aracılığıyla görüyoruz.

Bilim, teknoloji, eğitim ve matematikteki mesleklerin iyi ödediğini biliyoruz ve 100 STEM kariyerinden 93’ü ulusal ortalamanın üzerinde maaş getiriyor. Sürdürülebilir ekonomik büyüme için bu alanlarda güçlü bir mevcudiyetin gerekli olduğunu kabul ediyoruz. Ve STEM eğitiminin gelecekteki yenilikler için temel oluşturduğunun farkındayız.

YMCA logosu

YMCA yıl boyunca STEM aktiviteleri sağlar.

Ancak tüm bu gerçekler doğru olsa da ve ülkemizin başarısı ile son derece alakalı olsa da, ortalama bir çocuğu uyuturlardı.

Neyse ki, YMCA’nın dünyayı gençliğimizin idealist gözleriyle görme konusunda uzun bir geçmişi var – ve bugün bu gücü yıl boyunca STEM aktivitelerine dahil etmek için kullanıyor. Ülke çapında mevcut olan bu programlar, genç öğrencileri doğuştan gelen meraklarını ateşleyerek STEM’e tanıtmaktadır..

Kâr amacı gütmeyen kuruluş, az temsil edilen öğrencilerin karşılaştığı erişim boşluklarını ele almayı amaçlayan STEM programlamasına bütüncül bir yaklaşım sergilemektedir. Yaratıcı, uygulamalı öğrenme fırsatları sayesinde Y, tüm cinsiyetlerin ve sosyoekonomik sınıfların çocuklarına önemli bir mesaj verir: STEM eğlencelidir – gerçekten eğlencelidir!

Kendine Güven ve Problem Çözme Becerilerini Geliştirmek

Y, STEM programlamasını yaz kamplarında ve okul sonrası programlarında STEM dahil olmak üzere ülke çapında 1.000 noktada yıl boyunca fırsatlar sunmaktadır. Kâr amacı gütmeyen kuruluş öğrencilerini meşgul etmek için uygulamalı öğrenme ve oyun yoluyla bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik kavramlarını öğreten bir dizi programlamaya sahiptir.

Lego tabanlı robot biliminden balçık bilimine kadar, bu aktiviteler aktif keşifleri teşvik ediyor, çocukların fikirlerini test etmelerine, sonuçları değerlendirmelerine ve keşiflerini sürükleyici, uygulamalı bir şekilde açıklamasına yardımcı oluyor..

Y’ye göre, STEM’in katılımı çocuklara sorunları çözmek, eleştirel düşünme becerileri geliştirmek, başarısızlığı kucaklamak, başkalarıyla çalışmak ve kendi kendine inşa etmek için ihtiyaç duydukları araçları sağladığı için, bu tür etkinliklere katılan gençler çok sayıda alanda önemli bir avantaja sahiptir. -güven.

Bu becerilere, özellikle ABD’de, örneğin problem çözme konusunda çok ihtiyaç duyulmaktadır. Ulusal Eğitim İstatistikleri Merkezi tarafından yayınlanan 2016 raporu Amerikalı işçileri problem çözme becerileri açısından 18 sanayileşmiş ülke listesinin en altına yerleştirdi.

İstatistikler öz güven konusunda eşit derecede zalimdir, çalışmalarda düşük benlik saygısı ile zayıf akademik başarı arasında bir korelasyon olduğunu göstermektedir. Diğer taraftan, benlik saygısını artırdığı gösterilen programlar, okullarda antisosyal davranış, vandalizm ve sözlü ve fiziksel saldırganlık oranını% 40 ila% 50 oranında azaltabilir..

Sonra başarısızlık korkusu var. San Francisco Üniversitesi’nden bir profesör olan Jim Taylor’a göre, Amerika’daki çocuklar arasındaki kaygıyı hafifleten endişe artıyor, bu da kendi başarılarının pahasına riskten kaçınmalarına neden oluyor.

Bu istatistikler panik yapmaktan ziyade, STEM eğitiminin toplumsal rahatsızlıklar için bir çare olarak potansiyelini göstermelidir. Evet, sorunlar var, ancak Y tarafından sunulanlar gibi erişilebilir STEM programlama yoluyla, gençliğe hem entelektüel hem de duygusal büyümeyi beslemek için benzersiz araçlar sağlayabiliriz.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Dayalı Uygulamalar ile Katılımın Geliştirilmesi

Kadınlar küresel nüfusun yarısını oluşturabilir, ancak STEM tabanlı alanlarda önemli ölçüde temsil edilmiyorlar. Ulusal Bilim Kurulu, 2018’de kadınların bilim ve mühendislik iş gücünün sadece% 28’ini oluşturduğunu buldu. Siyah ve Latina kadınları, istihdam edilen 20 bilim adamından ve mühendisden 1’inden daha azını temsil eden en büyük eşitsizliklerle karşı karşıya..

K-12 eğitimi söz konusu olduğunda, Ulusal Bilim Vakfı kız ve erkek çocukların matematik ve fen yeteneği açısından farklılık göstermediğini, ancak STEM konularına olan ilgilerinin ve güvenlerinin eşitsizliği olduğunu buldu..

Rol modellerinin olmaması bu eşitsizlikte rol oynayabilir. Microsoft’un KRC Research ile ortaklaşa yaptığı yakın tarihli bir çalışmada, kızların% 64’ünün ve genç kadınların% 56’sının bir STEM mesleğinde bir kadın tanımadığı bulundu. Aynı çalışma, bir ebeveyn tarafından teşvik edilen kızların, STEM faaliyetlerine katılan ortaokul kızlarının yanı sıra, lisede bilgisayar bilimleri okuma olasılıklarının daha yüksek olduğunu ortaya koymuştur..

Y, cinsiyet eşitliğine sahip uygulamaları programlamaya dahil ederek STEM’deki kadınları teşvik etmeye kararlıdır. YMCA şubeleri, kızların potansiyellerini fark etmelerine yardımcı olmak için kasıtlı bir vurgu yapmaktadır. Okul sonrası ve yaz gençlik liderlerine STEM fırsat boşluğunu kapatma üzerindeki etkilerini anlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmış eğitim bile sunulmaktadır..

Yıl boyunca Y, gençleri herhangi bir danışmanın alabileceği açık hava etkinlikleri için fikirler sağlayarak cinsiyet ayrımcılığı arasında eşitlik kurmaya teşvik eder. Bu uygun fiyatlı kavramlar, yeryüzünün hareketini öğrenmek için bir mekanizma olarak kullanılan bir gölge izleme deneyi ve su ve bir kovadan başka bir şey gerektirmeyen yenilikçi bir problem çözme mücadelesini içeriyordu..

Gerçek Hayattan Gençlikten Eğlenceli Başlangıç ​​Etkinlikleri ve Hikayeler

Ebeveynler ve genç öğrenciler, kâr amacı gütmeyen kuruluşun “Y. Fotoğraf Makineniz” i görüntüleyerek ABD’deki çocukların Y’nin STEM programlamasından nasıl yararlandıklarına bir göz atabilir. Senin Hikayen.” kampanya. Y, beş video ile Kaliforniya, Indiana, Minnesota, New York ve Kuzey Dakota’daki STEM çıkarlarını beslemek için Y’deki kaynaklardan yararlanan çocukların hikayelerini anlatıyor.

Indiana’da 12 yaşında bir kız olan Maridee’ye Valparaiso Ailesi YMCA’nın LEGO® Mindstorms programı aracılığıyla matematik, fen bilimleri ve bilgisayarlar hakkında bilgi edinme fırsatı verildi.

Y’ın STEM sitesindeki bir videoda Maridee’nin annesi Sheri, “Öğretmenler, yaptığı şey ve onun nasıl gelişebileceği konusunda onunla konuşmak konusunda gerçekten harika bir iş çıkardılar” dedi. “Sorun çözmeye başladı ve hissettiği süreçten ve gururdan gerçekten keyif aldı. Okulda onun için büyük bir fark yarattı – o problem çözme becerilerini sınıfa almaya başladı. ”

Deneyim sonuçta kızın bir bütün olarak bilime bakış açısını değiştirdi. Maridee, “Bilimin gerçekten sıkıcı olduğunu düşünürdüm ve bundan kurtulmaya çalışırdım ve şimdi onun hakkında çok daha fazla şey anladığım için, gerçekten hoşuma gitti,” dedi Maridee.

Bölgenizdeki benzer fırsatları keşfetmek için yerel Y’nizle iletişime geçin. Bu arada, kâr amacı gütmeyen kuruluş, çevrimiçi olarak ücretsiz olarak erişebileceğiniz bir dizi evde veya sınıfta etkinlik sağlamıştır. Kısmi olduğumuz birkaç şey:

Kromatografi ile Yaratıcı Düşünme (K-6 Sınıfları)

Küçük çocuklara yönelik olan Kromatografi Gizemleri etkinliği, öğrencileri hipotez oluşturma, sorunlara yaratıcı çözümler üretme ve sağlam kararlar verme yeteneği ile donatan bir saatlik renk keşifidir. Kuzey Utah’ın YMCA tarafından sunulan egzersiz, kahve filtreleri, sünger, plastik bir kap, kuru silinebilir işaretleyiciler, kalıcı işaretleyiciler ve su gibi ucuz malzemeler gerektirir..

Bir gökkuşağı renkleri

Y, evde deneyebileceğiniz STEM tabanlı ilgi çekici aktiviteler sunar.

Basit deney, renk çalışması olan kromatografiyi gösterme yeteneğinde ciddi bir yumruk oluşturur; ve bir maddenin diğeri içinde çözünme kabiliyeti olan çözünürlük. Oturumun sonunda, öğrenciler ürünlerde boya ve renklerin nasıl üretildiğine dair genel bir anlayış kazanmış olacaklar..

Araştırma ve Tasarım: Paraşüt Mücadelesi (K-8 Sınıfları)

Genç öğrenciler, kahve filtreleri, ataşlar, tel, makas ve bant gibi temel malzemeleri kullanarak bir başka ucuz, bir saatlik egzersiz olan Paraşüt Mücadelesi aracılığıyla araştırma ve tasarım becerilerini geliştirebilirler..

Ekip çalışması ile tamamlanması amaçlanan etkinlik, gençleri havada rakip takımlardan daha uzun süre kalan bir paraşüt tasarlamaya zorluyor. Ancak sonuçlara geçmeden önce, birden fazla tahmin yapmaları, bir plan belirlemeleri ve kanıtlarla desteklemeleri gerekir..

Yarışmayı kazanıp kazanmadıklarına bakılmaksızın, öğrenciler gözlem yapma, sorgulama, soruşturma planlama, sonuçları paylaşma ve yansıtıcı tartışmaya dahil olmak üzere problem çözme unsurları hakkında her şeyi öğreneceklerdir.

Uçuş İlkeleri ile Deney (3-8 Sınıflar)

Üçüncü seçimimiz olan Uçuş Mücadelesi İlkeleri, genç öğrencilerin deneysel ve mühendislik yoluyla temel fizik kavramlarını kavramasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu aktivite en basit malzemeleri gerektirir – beyaz kağıt, ataç ve kalem – ve sadece 50 dakika sürer.

Üç ila sekizinci sınıflardaki biraz daha yaşlı öğrenciler için oluşturulan deney, kaldırma, ağırlık, itme ve hava direnci alanlarında farklı kriterleri karşılamak için kağıt uçakların tasarlanmasını, test edilmesini ve yeniden tasarlanmasını içerir. Bu yönetim henüz etkili egzersiz, mühendislerin uçak tasarlarken dikkate alması gereken ilkeleri göstermede harikalar yaratıyor.

Nihayetinde, bu tür faaliyetler Y’nin gençlik gelişimine yönelik bütünsel yaklaşımının sadece bir parçasıdır ve bu da tüm geçmişlerden gelen çocukları yetkin ve sağlıklı yetişkinler olmaya teşvik eder. Y’nin gençliğin bölgenizdeki STEM’i benimsemesine nasıl yardımcı olabileceğiyle ilgili daha fazla bilgi için Y Bulun.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map