CEO ve Sahibi Alfez Velji Sohbetleri HostUpon: 2002’den beri İşletmelere Kaliteli Barındırma ve Uygulamalı, Kurum İçi Destek Sağlayan Kanadalı Sağlayıcı

TL; DR: HostUpon, 2002 yılından bu yana ABD ve Kanada merkezli site sahiplerine çevrimiçi işlerini yürütmek için ihtiyaç duydukları kaliteli barındırma hizmetini sunma misyonuyla faaliyet göstermektedir. Kısa süre önce HostUpon CEO’su ve uygulamalı destek, yüksek çalışma süresi oranları ve üstün web hizmetleri sunarak şirketin nasıl başarıya ulaştığını anlatan Sahibi Alfez Velji ile oturduk. HostUpon, erken FFmpeg ve bulut barındırma alanlarında öncüydü ve üst düzey barındırma çözümleri ve ileriye dönük bir ürün geliştirme felsefesi ile müşteri güveni ve inovasyonu geliştirmeye devam ediyor.


Çoğu modern web sörfçüsünün çevrimiçi yolculukları sırasında FFmpeg ile karşılaştığını söylemek güvenlidir. Ad teknik gibi görünse de, FFmpeg, web sitelerinin büyük multimedya dosyalarını tarayıcıda görüntülemek için uygun bir formatta kodlayarak işlemesine yardımcı olan açık kaynaklı bir yazılımdır. Yazılımın codec kütüphaneleri çok sayıda dosya formatıyla uyumlu olduğu için, hepimizin bildiği YouTube ve Vimeo gibi popüler video barındırma sitelerinin tercihine dönüştü.

FFmpeg’in web üzerindeki etkisini tahmin eden Alfez Velji, HostUpon şirketinin lansmanını mükemmel bir şekilde zamanladı..

Alfez, “2002’den beri hosting endüstrisindeyim. İlk başladığımız zaman nişimiz FFmpeg’e ev sahipliği yapıyordu” dedi. “Multimedya web siteleri olan müşterilere uyarlamaya çalışıyorduk ve bu gerçekten işe yaradı.”

HostUpon'un ölçeğini ve hizmetlerini gösteren grafik

Kurucu Alfez Velji, HostUpon’un FFmpeg sunucusu olarak başladığını ancak hizmetlerini ve müşteri tabanını hızla büyüttüğünü söyledi.

Bugün, görünüşte üstel büyüme eğrisindeki multimedya sitelerinin boyutu ve ölçeği ile HostUpon, hala FFmpeg müşterileri için paketler sunuyor. Ancak şirketin barındırma ürünleri, başlangıçlardan kurumsal düzey kuruluşlara kadar her tür müşteri türüne uyacak şekilde genişledi.

HostUpon% 100 şirket içi altyapı ve desteğe sahiptir. Ayrıca, müşteri katılımına güçlü bir vurgu yaparak, üst düzey bulut, VPS ve özel sunucu çözümleri de dahil olmak üzere geniş hizmet yelpazesine eşlik etmek için doğrudan yardım sağlayabiliyor..

% 100 Kanada Tabanlı Veri Merkezleriyle Yerel Pazarlara Yemek Servisi

HostUpon’un ilk dönüm noktası başarısına rağmen, barındırma endüstrisi oldukça rekabetçi bir pazar olduğunu kanıtladı. Daha fazla ev sahibi, HostUpon için çok iyi çalışan multimedya stratejisini benimsediğinden, şirket, hizmetlerini müşterilere cazip hale getirmek için ek avantajlar sunması gerekeceğini buldu..

Neyse ki, hem Kanadalı hem de ABD’li müşteriler sunucularının personel tarafından doğrudan ne kadar kolay yönetilebileceğini fark ettiğinden, HostUpon’un yerelleştirilmiş altyapısı önemli bir satış noktası oldu..

Alfez, “Fark ettiğimiz şeylerden biri, Kanadalı olduğunu iddia eden rakiplerimizin çoğunun sunucularının ABD’de olmasıydı” dedi. “Bizimkiler Toronto’da, merkez ofisimizden yaklaşık beş dakika uzaklıkta.”

Kanada üstüne oturan sunucu fotoğrafı

HostUpon’un veri merkezleri Kanada merkezli olup Kuzey Amerika site sahipleri için hız ve güvenilirlik sağlar.

Alfez, Kanada gururunun HostUpon’un yerel pazardaki hakimiyetinde rol oynamasına rağmen, HostUpon’un Kanada dışındaki müşteriler arasında popülerliğinin devam eden başarısında büyük bir faktör olduğunu söyledi..

“Bunun bizim için en büyük satış noktalarından biri olduğunu gördüm – veri merkezlerimizin bize yakın olması ve sunucularımızın Kanada topraklarında olması” dedi. “Müşteri tabanımızın yaklaşık% 75’i Kanada dışında, ancak birçoğu buraya ev sahipliği yapmak istiyor.”

ABD yasalarıyla ilgili gizlilik endişeleri, web sitelerini barındırıldıkları yetki alanına tabi olduğundan, birkaç web yöneticisini Kanada veya denizaşırı barındırma hizmetlerine bakmaya itti.

Artan gizliliğe ek olarak, Kanada barındırma, gelişmiş telekomünikasyon altyapısı ve veri merkezlerinin bulunduğu büyük şehirlerin yakınlığı nedeniyle yerel ve diğer pazarlar arasında talep görmektedir. Toronto ve Vancouver (HostUpon’un veri merkezlerinin ve ofislerinin bulunduğu yerler) ABD sınırına yakındır ve yüksek hız ve güvenilirlik sağlayan merkezler olarak hareket ederler.

San Francisco ve Houston’da bulunan ABD merkezli sunucular, elektrik ve hizmet kesintileri yaratma potansiyeli olan doğal afetlere açıktır. Tersine, Kanada merkezli altyapı, yüksek riskli kıyı alanlarından ve fay hatlarından daha uzakta konumlandırılabilir.

Doğrudan Genel Merkezden Özel Destekle Müşteri Güveninin Geliştirilmesi

HostUpon’un yerelleştirilmiş altyapısının sunduğu en büyük avantajlardan biri, personelin doğrudan sunucu yönetimine katılma yeteneğidir. Sunuculara doğrudan erişim, HostUpon personelinin müşterilerle şeffaf olmasını ve sorun giderme biletlerini daha doğru bir şekilde değerlendirmesini kolaylaştırır.

Herhangi bir teknik sorun, bir yazılım arızasına veya arızalı bir donanım bileşenine daha kolay bir şekilde tespit edilebilir ve hızlı bir takas, yeniden başlatma veya yeniden yükleme, varsa minimum kesinti süresi anlamına gelir. Ek olarak, dış kaynaklı teknik desteğin yanı sıra, hem HostUpon hem de müşterileri paradan tasarruf eder.

Alfez, “Kurum içi destek sağlamak telefon görüşmelerini, bilet desteğini ve canlı sohbeti azalttı,” dedi. “Soruyu aslında bir veya iki cevapta cevaplayabiliriz – dış kaynak kullanımında ortak olan beş veya altı farklı.”

HostUpon'un farklı müşteri destek kanallarını gösteren grafik

7/24 müşteri hizmeti sunan bir şirket içi ekibine ek olarak, HostUpon çok kanallı bir destek portalı sunar.

Birçok büyük ana bilgisayarın eksik olduğu şeffaflık ve erişilebilirlik ile HostUpon, müşterileriyle hızla güvenilir bir ortaklık kurabilir. Alfez, müşterilerin tepkilerinin çok olumlu olduğunu söyledi. Kurum içi desteğin, uzun telefon ağaçlarını müzakere etmek veya bilet yanıtlarını beklemek zorunda kalmadan sorunlarının çözüleceğine gönül rahatlığı verdiğini söyledi..

Alfez, “Hiçbirini dış kaynak kullanmıyoruz,” dedi. “İster telefonla arayın, sohbet edin, ister bilet gönderin, hep Toronto’daki merkez ofisimizde çalışan biriyle konuşuyorsunuz.”

Alfez, müşteri desteğine yönelik bu kişisel yaklaşımın HostUpon’un en büyük satış noktası olduğuna inanıyor ve şirketi kurmasının ana nedeni olarak belirtiyor.

“Asla önceden tanımlanmış bir cevap almayacaksınız,” dedi..

CloudLinux, VMware ve İleri Teknoloji Sunucularla Güvenilirliği Artırma

Özelleştirilmiş desteğin yanı sıra, HostUpon daha iyi güvenilirlik, güvenlik ve performans sağlayan yeni teknolojiler benimseyerek kendini rekabetten ayırmak zorunda kaldı. Teknolojiyi meraklı bir multimedya ana bilgisayarı olarak kabul eden HostUpon’un sanal ve bulut hizmetlerine girişimi, on yıllık yolculuğunda doğal bir geçiş oldu.

Alfez, “Bizim için en büyük oyun değiştiricilerinden biri CloudLinux’un tanıtımıydı” dedi. “Daha önce, tüm sunucuyu kötüye kullanmak ve kaldırmak için yalnızca bir müşteri gerekiyordu. Cloud Linux, müşterileri kendi sanal ortamlarına ayırmamıza izin verdi. ”

Böylece CloudLinux, özellikle çok sayıda müşterinin tek bir fiziksel sunucuyu doldurabileceği ve aşırı yükleyebileceği paylaşılan barındırma ile verimliliği ve güvenilirliği artırmaya yardımcı olur. HostUpon ayrıca gelişmiş güvenlik ve gizlilik için CloudLinux’un Imunify360 platformunu kullanıyor.

HostUpon hizmetlerini gösteren grafik

HostUpon, müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için bulut, sanal ve özel sunucu barındırma çözümlerini içerecek şekilde teklifleri genişletti.

HostUpon’un sanal özel sunucularında VMware uygulaması ile bir başka önemli değişiklik daha geldi. Şirketin orijinal VPS teklifleri, Linux için konteyner tabanlı bir sanallaştırma platformu olan OpenVZ’de yayınlandı.

Alfez, “VMware’in maliyete rağmen büyük bir fark yarattığını gördük” dedi. “Performans ve VPS platformumuzu yönetme yeteneği bizim için inanılmaz bir deneyim haline geldi.”

OpenVZ hızlı ve ucuz bir açık kaynaklı çözüm olmakla birlikte, kullanıcıların VPS’de çekirdeği değiştirme veya Linux olmayan işletim sistemlerini çalıştırma yeteneğinden yoksundur. Tersine, VMware evrensel olarak uyumludur ve mümkün olduğunca fiziksel bir ortama yakın performans sağlayan bir hipervizör içerir.

Dedicated Sunucular ve Tek Tıkla Yüklemeler Üzerine Yenilenen Odak

HostUpon, CloudLinux ve VMware tarafından desteklenen paylaşılan barındırma hesapları ve sanal özel sunucular sağlamanın yanı sıra WordPress blogları, multimedya depoları ve web siteleri ve satıcılar için barındırma hizmeti de sunmaktadır. Paylaşımlı barındırma – özellikle sanallaştırma kullanımıyla – kişinin web varlığını oluşturmaya başlamanın ucuz ve kolay bir yolu olmasına rağmen Alfez, HostUpon’un müşterilerinin çoğunun sonunda özel barındırma hizmetine ölçeklenip yükseltildiğini söyledi.

Özel sunucular daha pahalı olsa da daha fazla depolama alanı, bant genişliği ve performans sunar. HostUpon, Dell, IBM ve HP gibi köklü markaların ekipmanlarını kullanıyor.

“Bu kişilerin binlerce ve binlerce videoya ev sahipliği yaptıklarında, paylaşılan barındırma işleminin kesmeyeceğini hayal edebilirsiniz” dedi. “Yani özel sunucu müşterilerimizin çoğu aslında yükseltmek isteyen daha eski müşteriler.”

Sonuçta, HostUpon’un yazılım ve donanım yenilikleri sadık müşteri tabanından faydalanmak için uygulanmaktadır. İşlemleri istemciler için daha da kolaylaştırmak için, HostUpon daha fazla tek tıklamayla yükleme seçeneği eklemeyi ve mevcut olanları iyileştirmeyi planlıyor.

Alfez, “Gelecek açısından, gerçekten özel sunucu pazarına ve tek tıklamayla yükleyiciye odaklanacağız” dedi. “Barındırma için kaydolduğunuz ve her şeyin zaten bir güvenlik duvarı, eklentiler ve bir tema havuzuyla oluşturulduğu bir platform tasarlamaya çalışıyoruz.”

Güçlü ve büyük sunuculara olan ihtiyacı karşılamak için doğan HostUpon, yeniliğe yabancı değil. Üst düzey donanımı, güçlü yazılımı ve geniş bir hizmet yelpazesine ek olarak, HostUpon, 10.000’den fazla web yöneticisinin güvendiği kurum içi desteği ile ayırt edilir..

“Bana göre, her zaman destek olmaya geliyor. Aynı donanım ve fiyatlandırmayı diğer sağlayıcılarda da bulabilirsiniz ”dedi. “Ama sunucunuzu adım adım yeniden başlatmanızda size yol göstermesi için bu sağlayıcıları sabah saat 2’de arayabilecek misiniz? Müşterilerimiz yapabilir. ”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map