İçeriğinizi Dosyalar ile Depolayın, Paylaşın, Yedekleyin ve Satın: Bireyler ve İşletmeler için Güvenli ve Özelleştirilebilir Bulut Depolama Çözümü

TP; DR: Güvenli bulut depolama çözümleri sağlayıcısı olan File.fm, sadık müşterilerine birkaç yeni ürün ve hizmet sunmak için 12 yıllık endüstri deneyiminden yararlanıyor. Şirket şu anda geniş bir görüntü, video, ses, belge, kitap ve yazılım koleksiyonu içeren topluluk destekli Dosyalar.fm Kütüphanesi üzerinde çalışıyor. Sürekli yeniliğe yönelik bir zorlamanın bir parçası olarak Files.fm, müşterileri için sohbet işlevselliği ve gelişmiş uyumluluk da dahil olmak üzere bir dizi başka plana sahiptir;.


Hangi cihazı kullanırsanız kullanın, neredeyse işe yaramaz hale getiren iki kelime vardır: Depolama alanı dolu.

Örneğin bir iPhone’da bu kelimeler sisteminizin düzgün çalışmayabileceği anlamına gelir. Ayrıca, yer açma zahmetli bir süreç olmadan daha fazla fotoğraf çekemez veya en son uygulamayı indiremezsiniz. Aksi takdirde, ek depolama alanına sahip yeni bir cihaza yükseltmek için gerekli fonları bulmanız gerekecektir – gerçekten de pahalı bir olasılık.

2008 yılında kurulan bir bulut depolama sağlayıcısı olan File.fm, alternatif bir çözüm öneriyor. Müşteriler yalnızca 99 ABD doları karşılığında 1 TB yaşam boyu bulut depolama alanı satın alarak ihtiyaç duydukları tüm dosyaları yedeklemek için yeterli alan sağlayabilir.

Ayrıca, şeffaf blockchain ödemeleri ve FFM jetonları ile finanse edilen topluluk destekli bir dosya pazarı olan File.fm Library’ye erken erişim alacaklar. Sadece bir jeton mevcut Files.fm hesaplarında 100 MB özel bulut depolama alanı sağlar.

Dosyabilgisi logosu

Files.fm ile kullanıcılar istedikleri yerden erişebilecek dosyaları yükleyebilir, depolayabilir ve paylaşabilir.

Files.fm Araştırma Görevlisi Elina Plume “Files.fm insanların dosya yükleyip paylaşabileceği basit bir hizmet olarak başladı” dedi. “Şimdi, 12 yıl sonra, birkaç yeni ürün içerecek ve çok daha fazla müşteriye hizmet verecek şekilde büyüdü. Bizi sahadaki diğer büyük oyunculardan ayırmamıza yardımcı olmak için hala Dosya.fm Kütüphanesi gibi hizmetler eklemeye çalışıyoruz. ”

Elina, görüntüler, video, ses, belgeler, kitaplar ve yazılımlar içeren heyecan verici yeni dijital kütüphaneye ek olarak, File.fm’in kolunda başka planlar olduğunu söyledi. Gelecekte, müşteriler gelişmiş uyumluluk, mesajlaşma işlevselliği ve güvenlik özellikleri şeklinde sürekli yenilik bekleyebilirler.

Nihayetinde şirketin hedefi, bulut depolama alanı arayan işletmelerin ve profesyonellerin onlarca yıl boyunca etrafta dolaşmasını sağlayan hepsi bir arada dosya yönetimi çözümleri sunmaktır..

Hepsi Bir Arada Dosya Yönetimi Sağlayan 12 Yıllık Deneyim

Merkezi Letonya’da bulunan File.fm 2008’de piyasaya sürüldü. O zamanlar Elina, şirketin bugün karşı karşıya olduğu doymuş pazarla karşılaştırıldığında rekabetin az olduğunu söyledi. Şimdi, 12 yıl sonra Files.fm’in yaratıcı yaklaşımı, rekabet üstünlüğünü korumasına yardımcı oluyor.

“Kullanıcıların ihtiyaç duydukları her şeyi tek bir yerde toplayabilmeleri için benzersiz bir hizmet kombinasyonu sağlayarak kendimizi farklılaştırıyoruz” dedi. “Sadece dosya depolama değil, bilgisayar ve sunucu yedeklemeleri, dosya senkronizasyonu, dosya yükleme formları, dosya satışları ve web sitesi barındırma hizmeti sunuyoruz.”

Örneğin, şirketin şifreli dosya yedekleme çözümleri, kullanıcıların güvenli bir veri merkezinde uzak depolama için dosyalarının otomatik kopyalarını oluşturmalarına olanak tanır. Files.fm, müşterilerin her dosyanın üç kopyasının saklandığı 3-2-1 evrensel bir yedekleme stratejisi kullandığını önermektedir: biri yerel, diğeri farklı uzak konumlarda.

Files.fm demo ekran görüntüsü

Sezgisel bir kullanıcı arayüzü, platformla çalışmayı kolaylaştırır.

Dosya yükleme formları ise, birden çok katılımcıdan belge, fotoğraf veya video toplamak isteyenler için özellikle uygundur. Elina, “Örneğin, bir öğretmen eklentimizi sınıf web sitelerine yerleştirebilirdi ve öğrenciler denemeler gibi içeriği tam ihtiyaç duydukları yere bırakabilirler” dedi..

Şirketin mevcut dijital indirmeleri satma platformu, işletme hesabı sahiplerinin mobil uyumlu dosya klasörü galerilerini önceden yazılmış kod kullanarak web sitelerine yerleştirmelerine olanak tanır. Sistem ve ödeme işleme işlevselliğinin kullanımı için şirket her işlemden küçük bir yüzde tutar.

Elina, “Kullanıcılar yükledikleri dosyaları satabilir, kendi kullanım haklarını tanımlayabilir ve hatta kendi web sitelerine sahip olmadıklarında dosyaları pazarlamak için herkese açık profillerimizi kullanabilirler” dedi..

Son olarak şirket, müşterilerin web projelerini, veritabanlarını, e-postaları ve yazılım çözümlerini depolamasına izin veren özel sanal sunucu kiralama hizmeti sunar. Elina, “O zamanki hosting hizmetlerimiz çoğunlukla yerel – bu hizmeti henüz dünya çapında kapsamlı bir şekilde pazarlamıyoruz” dedi..

Files.fm Kütüphanesi: Dijital İçerik Deposu ve Pazaryeri

Tabii ki, File.fm kütüphanesi müşteriler için önemli bir katma değer olacaktır. Kitle kaynaklı dijital içerik deposu ve pazar yeri, yararlı verileri düzenlemek, depolamak ve korumak için birleşik bir platform görevi görecek.

Elina, “Bu iddialı bir plan – hem herkes tarafından erişilebilir hem de telif hakkı korumalı ancak ücretli olarak kullanılabilen dosyalar için büyük bir kütüphane ve pazar yeri öngörüyoruz” dedi. “Ücretsiz dosyalara erişim sağlayan çok sayıda başka hizmet var, ancak etkili bir ödeme süreci ve şeffaf teşviklerle ücretli ve ücretsiz içerik için birleşik bir platform yok.”

Platformu kullanarak, herkes topluluk için değerli olduğunu düşündüğü dosyaları yayınlayabilir. Tüm içerik, blockchain üzerinde çalışan ve bir jeton ekonomisi tarafından teşvik edilen karma merkezi olmayan bir ağda paylaşılacak. Bu tasarım, ana sunucular ağır yük veya hizmet kesintileri yaşasalar bile hızlı indirme ve dosyalara kesintisiz erişim sağlarken katılımı teşvik edecektir..

Files.fm Kütüphane başlığı

Yakında: Files.fm Kütüphanesi, hem ücretli hem de ücretsiz olarak herkes tarafından erişilebilir içeriğe merkezi olmayan bir yaklaşım getiriyor.

Files.fm kütüphanesi, hem yapay zeka hem de genel olarak topluluk aracılığıyla kapsamlı meta veri etiketlemesinden yararlanan özelleştirilmiş dosya arama teknolojisine sahip olacak. Meta veri ekleyen, içerik yükleyen veya tohum ekleyen kullanıcılar, filmlere, TV şovlarına, müziklere, kitaplara ve diğer dijital varlıklara yasal olarak erişmek için kullanılabilecek ücretsiz FFM jetonları alacaktır..

Elina, “Kütüphanede yararlı çalışmalar yaparak kullanıcılar blockchain jetonlarında tazminat alabilecekler” dedi. “Bu ılımlılığı teşvik eder ve kullanıcıların verdiği ve aldığı bir topluluk hissine yol açar.”

Uzun vadede, nihai amaç, hem telif hakkıyla korunan hem de telif hakkı bulunmayan içeriğin dünyanın en büyük koleksiyonunu oluşturmaktır. Files.fm şu anda kütüphanenin oluşturulacağı hizmetleri geliştirmektedir. Proje geliştikçe belirli planlar biraz değişebilir.

Sıradaki: Sohbet İşlevselliği, Gelişmiş Güvenlik & Daha

İç geliştirme söz konusu olduğunda, Elina bize Files.fm’in her zaman şirketin kullanıcı tabanının söyledikleriyle ilgilendiğini söyledi. “Bazı kullanıcıların çok aktif olduğunu fark edersek, onlara yaklaşacağız ve eklememizi istedikleri bir şey olup olmadığını soracağız” dedi. “Müşterilerin istediği özellikler hakkında çok fazla girdi alıyoruz ve daha sonra bu özellikleri makul bir şekilde uygulayıp uygulayamayacağımızı belirliyoruz.”

Yaklaşım son zamanlarda bazı gelişmelere yol açtı. Tasarımcılara ve mimarlara daha iyi hizmet vermek için şirket yakın zamanda CAD dosyaları ile uyumluluğu geliştirdi ve dosya önizlemelerini doğrudan tarayıcıya ekledi. Açık kaynaklı topluluk için şirket, ücretsiz bir ofis üretkenliği yazılım paketi olan Open Office ile gelişmiş uyumluluk getirdi.

Files.fm, kullanıcıların belgelerinin önceki sürümlerini geri yüklemelerine olanak tanıyan bir dosya sürümü geçmişi özelliğini test etme sürecindedir. Şirket ayrıca tüm kullanıcılar için mesajlaşma ve sohbet işlevlerini başlattı. Birkaç alt kullanıcısı olan kuruluşlar, yorum ekleyebilir ve diğer kullanıcılara doğrudan dosya veya klasörden bahsedebilirler, örneğin, açıklama veya değişiklik istemek.

Güvenlik açısından, Elina ufukta gelişmiş özelliklere bakmayı söyledi. “Şirket yöneticisi kullanıcılarına oturum kapatma, şifre zorluğu ve zamanlanmış şifre değiştirme gereksinimlerini ayarlama imkanı vereceğiz” dedi. “Amaç, kuruluşların kullanması için en önemli güvenlik özelliklerini eklemektir.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector