Çevrimiçi Dünyayı Analiz Etme: SimilarWeb, Rekabetçi Analiz ve Uygulanabilir Analizler Sağlayarak Piyasayı Nasıl Kesmeye Devam Ediyor?

TP; DR: 10 yıldan kısa bir süre önce İsrail’deki bir garajda kurulan SimilarWeb, dijital dünyayı anlamada dünya standardı olma hedeflerine doğru ivme kazanıyor. Dört kıtaya yayılmış 350’den fazla kişiden oluşan bir ekiple SimilarWeb, binlerce ödeme yapan müşteriyi desteklemek için 80 milyon web sitesini ve üç milyon mobil uygulamayı analiz ediyor. Büyük miktarda veri bulma ve eleme konusunda tutkulu olan SimilarWeb, dikkate değer miktarda bilgiyi ücretsiz olarak paylaşıyor – ancak ücretli platformları daha da iyi.


Ekibinizin performansını anlamanın bir yolunu arayan bir dijital analitik başkanı mısınız? Belki de edinme ekibiniz organik arama trafiğini artırmaya, en iyi performans gösteren anahtar kelimeleri bulmaya veya içerik pazarlama erişiminizi genişletmeye yardımcı olmak için pazar bilgisi arıyor?

Ya da belki bir yatırımcısınız. Belki bir dijital durum tespiti yapmak ve dokunulmamış fırsatları ortaya çıkarmak istiyorsunuz?

Bütün gün gidebiliriz. Elbette kaliteli trafik kaynaklarını ve reklam ağlarını keşfetmek için bir platforma veya bağlı kuruluşları bulmak, nitelendirmek ve izlemek için bir sisteme ihtiyacınız var.

Seyahat endüstrisinde veya sigorta, e-Ticaret veya yayıncılıkta olun, SimilarWeb sizi kapsamaktadır. Veri toplamak için birden fazla kanal kullanan SimilarWeb, işin tüm yönleri için kritik öneme sahip web ve mobil trafiğin tam bir resmini sunar.

Ofiste Beş BenzerWeb çalışanı

Merkezi New York’ta bulunan SimilarWeb’in İsrail, Kaliforniya, İngiltere, Çin, Japonya ve Brezilya’da ofisleri bulunmaktadır.

Ayala Michelson, son birkaç yıldır teknoloji şirketlerinde birkaç rol üstlendi ve SimilarWeb’in verilerinin değerini büyüleyici buldu – o kadar büyüleyici ki, aslında bir yıldan uzun bir süre önce Ürün Yönetimi Kıdemli Direktörü olarak şirkete katıldı..

“Faaliyet gösterdiği pazar ve ne kadar yıkıcı olması açısından büyüleyici bir ürün olduğunu düşünüyorum” dedi. “Geçmişte bazı pazar istihbarat platformlarım vardı, ama SimilarWeb bize vazgeçilmez veriler sağlamayı başardı.”

Yeni Platformlar Arası Araçlar Benzersiz Ziyaretçileri Tespit Ediyor ve Anahtar Kelimeleri Analiz Ediyor

Veri toplamak için birden fazla kanal kullanan SimilarWeb’in veri işleme merkezleri, milyarlarca veri noktasını her gün faydalı pazar ve iş zekası analizlerine dönüştürüyor.

Ayala’ya göre şirketin kendilerini ayırt ettiği yer, masaüstü, mobil ve uygulama platformlarında trafiği bildirme yeteneğidir.

Ayala, “Kullanıcı yolculuğu gerçekten değişiyor ve trendleri çeşitli sektörlerde görüyoruz” dedi. “Noktaları birleştirebiliyoruz ve size bu platformlardaki bilgileri gösterebiliyoruz. Biz 1 duraklı bir dükkanız. ”

SimilarWeb’in en yeni özelliklerinden bazıları:

  • Benzersiz Ziyaretçiler: Bir kampanyadaki sayfa görüntülemelerinde veya gösterimlerinde genel bir büyüme sağlamak yerine, SimilarWeb artık tam olarak kaç çift göze ulaştığınızı söyleyebilir.
  • Anahtar Kelime Analizi: Yeni modül, ister organik ister ücretli olsun, herhangi bir anahtar kelime için gelir potansiyelini ve rekabetçi pazarı inceler.
  • Endüstri Analizi: Rakiplerinizi, sektörünüzdeki en büyük 100 site için kapsamlı bir trafik endeksi, yönlendirme kaynakları ve en popüler anahtar kelimelerle kıyaslayın.

Halkla İlişkiler ve Ortaklıklar Başkanı Jonathan Marciano’ya göre, masaüstü, mobil ve mobil uygulama çözümleriyle SimilarWeb, bir şirketin çevrimiçi metriklerine bütünsel bir yaklaşım sağlamanın gururunu yaşıyor.

“Dijital işinize kolayca bakabilir, kullanıcılarınızı ve nereden geldiklerini anlayabilirsiniz” dedi. “Neredeyse her ülkeden verilerimiz var, bu yüzden bir işletme yeni bir pazarda faaliyete geçmek istiyorsa, bunu nasıl yapacaklarını ve rakiplerinin de bunu nasıl yaptığını tam olarak görebilirler.”

Takım Büyüyünce Başlangıçta Enerji ve Tutku Tutmak 350

Ayala takıma katıldığından beri çalışanlar iki kattan fazla arttı. Başladığında SimilarWeb hala doğru stratejileri ve süreçleri hisseden 150 kişilik bir girişimdi.

“Çevik teknolojiye gerçekten inanıyoruz” dedi. “Bir şey yaptığımızda, nasıl hızlı bir şekilde başarısız oluruz ve nasıl gelişeceğimizi nasıl anlarız? Müşteriye değer katmaya ve daima onlara bağlı kalmaya inanıyoruz. ”

Jonathan şimdi her gün büyük miktarda veri akışı toplamak ve işlemek için 100 mühendisin kuzeyinde çalışıyor, dedi Jonathan.

“En iyi yetenekleri işe alabiliriz çünkü bu zengin veri seviyesinden daha heyecan verici bir şey yoktur” dedi. “Bu bizi rekabetin önünde tutan şeylerden biri, veriler konusunda ne kadar heyecanlıyız.”

Şirket plaj sahile resim kolaj

SimilarWeb eğlenceli bir çalışma ortamı sağlar ve çalışanlarını kumsaldaki ara sıra tedavi eder.

Mevcut takım 350 veya daha fazla oyuncuya gelse de, Ayala ve Jonathan SimilarWeb’in hala başlangıç ​​günlerinde aynı enerji ve tutkuyla karşı karşıya olduğunu kabul ediyorlar..

Jonathan, “Çevik olmak harika, ama bu her zaman en yeni ve en iyi özelliğe uyum sağladığımız anlamına geliyor” dedi. “Burada sıkıcı değil çünkü sattığınızı, pazarladığınızı veya geliştirdiğiniz şeyi sürekli değiştiriyorsunuz.”

SimilarWeb Dijital Kaynakları Paylaşarak Başkalarının Büyümesine Yardımcı Oluyor

Son zamanlarda Jonathan, başvuranların SimilarWeb’i nasıl kullanacaklarını bilmelerini gerektiren bir iş açılışı gördü.

“En şaşırtıcı şey olduğunu düşündüm,” dedi. “Endüstri standardı haline gelmek bizim için harika bir adım. Diğer şirketlere başarılı olmalarına yardımcı olduğumuzun doğrulanması çok büyük. ”

Şeffaflığa önem veren SimilarWeb, verilerinin çoğunu ücretsiz olarak sunar. Şirket yalnızca 2016 yılında, SimilarWeb analizlerini ve analizlerini daha da erişilebilir hale getirmek için analitik platform comScore ve işletme bilgi portalı Crunchbase ile ortaklıklar duyurdu.

Jonathan, “Tıpkı pazarımızı bozmuş olduğumuz gibi, her sektördeki diğer tüm şirketlerin pazarlarımızı bozmak için verilerimizi kullanmasını istiyoruz” dedi. “Bu bizi işe gelmekten gurur duyuyor.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector