Cihazlar Arasında Bölünmüş Testlerin Hızlı Dağıtımını Optimize Ediyor – Bu, İşletmelerin UX’yi Geliştirmesine ve Geliri Artırmasına Nasıl Yardımcı Olur?

TP; DR: Her şey bugünlerde kullanıcı deneyimi ile ilgili gibi görünüyor. UX davranışları yönlendirir ve işletmeler dönüşümleri artırmak için nasıl düzenleyeceğini öğrenmek için sıraya girer. Optimize edici bir şekilde, pazarlamacıların, istenen kullanıcı işlemlerini istemek için en uygun yapıları belirlemek için web siteleri ve uygulamalar arasında farklı testler yapmalarını kolaylaştıran bir deneme platformu sağlar. Platformun sezgisel Görsel Editör, Stats Engine ve Müşteri Başarı Ekibi, etkili müşteri temas noktaları geliştirmek isteyen işletmeler için Optimum olarak lider bir seçim haline getirdi – sonuçta mümkün olan en büyük yatırım getirisini elde etti.


2013 yılında, eğlence yazılımı şirketi Electronic Arts (EA), hit oyunu SimCity’nin son sürümünü yayınlamaya hazırlandı. Çevrimiçi ön siparişleri teşvik etmek amacıyla şirket, lansman sayfasının üst kısmında belirgin bir şekilde gösterilen bir tanıtım sundu. Reklam, sürpriz olarak şirketin beklediği SimCity siparişlerindeki artışı etkilemedi.

EA’nın pazarlama ekibi, başlangıçta reklamı sayfada yüksek konumlandırmanın dönüşümleri artıracağını varsaymıştı. Durum böyle olmadığında, bölünmüş testler yapmak ve ezici dönüşüm oranının en altına inmek için Optimizely’ye döndüler..

Optimize edilmiş logo

Sezgisel deney platformlarıyla işletmelerin etkili dijital temas noktaları geliştirmelerine en iyi şekilde yardımcı olur.

Optimizely’in Görsel Düzenleyicisi’ni kullanarak EA, kolayca bölünmüş test denemeleri gerçekleştirebildi ve reklamı hızlı bir şekilde yükseltmenin harekete geçirici mesajlarını (CTA) sayfanın altına düşürdüğünü öğrendi. CTA daha görünür hale getirildikten sonra, herhangi bir ek mesajlaşma olmadan% 43’lük şaşırtıcı bir şekilde satışlar arttı.

EA örneği, bölünmüş testin alt satırlardaki büyük etkilerini göstermektedir. İşletmelerin müşteriye dönük temas noktalarını denemelerine izin vererek Optimizely, büyük yatırım getirisi sağlayan veri odaklı çözümler sunar. Sezgisel Görsel Editörleri, veri merkezli İstatistik Motoru ve Müşteri Başarı Ekibi, kullanıcı deneyimlerini optimize etmek ve ziyaretçileri site veya uygulama sahibi tarafından tasarlanan bir arayüz üzerinden taşımak için birlikte çalışır.

Bölünmüş Testler için Standart Belirleme Platformu Ölçülebilir Sonuçları Elde Ediyor

Optimizely kullanan çoğu işletmenin ana hedefi iki kelimeyle özetlenebilir: iyileştirilmiş dönüşümler. Müşteriye dönük temas noktaları, ister Şimdi Satın Al düğmesi, e-posta kayıt formu veya bir kuruluşun yararına olacak başka bir işlem olsun, genellikle bir biçimde veya başka bir biçimde bir CTA içerir..

Optimizely’nin deneme platformu, işletmelerin bu kullanıcı arabirimi öğelerinin görüntüsünü, konumunu ve tasarımını sürekli olarak değiştirmesini ve optimum bir UX elde etmesini sağlar ve bu da istenen bir hareket tarzıyla sonuçlanır. Şirketler, hangisinin en fazla dönüşüm sağladığını belirlemek için çevrimiçi temas noktalarının farklı sürümlerini oluşturmak üzere bölünmüş testler yapmak için Optimize Ediyor.

Bölünmüş testi gösteren grafik

Bölünmüş testlerle işletmeler müşteri deneyimlerini kolaylaştırabilir ve dönüşüm oranlarını artırabilir.

Platformun analiz araçları, bir web sitesini, uygulamayı veya reklamı değiştirme kararlarının veriye dayalı olmasını sağlar. Bu nedenle, kazanan sürüm istenen kullanıcı davranışlarını isteyecektir.

Örneğin, bir pazarlamacı, bir açılış sayfasındaki CTA metninin kırmızıdan yeşile dönüştürülüp dönüştürülmeyeceğini bilmek isteyebilir. Bu durumda, ziyaretçilerin yarısına yeşil metin ve diğerlerine kırmızı metin görüntüleyen bir bölme testi yapılır. Bir hafta sonra, hangi rengin en fazla dönüşümü sağladığını görebilirsiniz. Teoride basit ve pratikte etkilidir.

Visual Editor Deneme için Sayfaların Basit Geliştirilmesine İzin Verir

Optimizely’nin sezgisel Visual Editor, deneme sürecini kolaylaştırır ve pazarlamacıların tasarım varyasyonlarını takmasını ve test etmesini kolaylaştırır. Geliştiriciye gerek yok.

Görsel Editör, kullanıcıların renk, ifade, yazı tipi boyutu ve diğer nitelikleri değiştirerek tasarım öğelerini anında değiştirmesine izin verir. Tasarım öğeleri sorunsuz bir şekilde eklenebilir, çıkarılabilir veya ayarlanabilir.

Kullanıcılar, sürükleyip bırakarak birden çok öğeyi yeniden düzenleyebilir. Metni değiştirmek, bir kutuyu vurgulamak ve yazmak kadar basittir. Editörün WYSIWYG ortamı, ziyaretçilerin bir web sitesini veya uygulamayı tam olarak istendiği gibi deneyimlemesini sağlar.

Optimizely'nin Görsel Editör Ekran Görüntüsü

Optimizely’nin sezgisel Görsel Düzenleyicisi, kullanıcıların WYSIWYG ortamında tasarım ve metin öğelerini kolayca düzenlemesine olanak tanır.

Hayatlarını biraz daha kolay hale getirmek için Optimizely kullanmak isteyen gerçek teknisyenler, ön ucun sahne arkasında çalışan CSS / JavaScript’e bakmalarını sağlamaktan mutluluk duyacaktır. Böylece, istedikleri takdirde doğrudan kodda değişiklik yapabilirler.

Optimum olarak kullanıcıların testi platformun etkileşimli modunda test etmesine olanak tanır. Bu, açılır menüden giriş yapmak veya gezinmek zorunda olan bir kullanıcıya sayfanın tam olarak neye benzediğini görmek için siteyi Görsel Editör aracılığıyla geçici olarak başlatabilecekleri anlamına gelir.

İstatistikler Motoru Siteleri Optimize Etmek İçin Etkili Karar Verme Yetkisi Verir

Deneyler sadece sonuçlarını ölçme yeteneği kadar güçlüdür. Bu nedenle, bölünmüş bir test oturumu sona erdikten sonra analizleri gözden geçirmek önemlidir. Optimum bir Stats Engine sunar, böylece kullanıcılar denemelerinde hangi seçeneklerin en fazla dönüşüm sağladığını tam olarak görür.

Bununla birlikte, Stats Engine yalnızca en fazla tıklamayı isteyen seçeneği gösteren bir grafik değildir. Kullanıcılara deneyleri hakkında rahatlık sağlamak için tasarlanmış istatistik bilimini kullanan güçlü bir araçtır..

Geleneksel istatistik disiplinini optimize eder ve 21. yüzyıla getirir. Platformun arkasındaki uzmanlar, tipik sayı kırma görevlerini denemelere uyarlar ve bunları web merkezli olmaya uygun hale getirir. Sonuç: Yalnızca kullanıcı dostu değil, aynı zamanda kullanıcılara her bir denemesinde güven düzeyi veren bir Stats Engine.

Optimize Edilmiş İstatistiklerin Ekran Görüntüsü

Optimizely’s Stats Engine, müşteri arayüzlerinin ideal bir şekilde yapılandırılmasını sağlamak için veri odaklı öneriler sunar.

Örneğin, bir deney% 95 güven düzeyi ile% 20 daha fazla tıklama üretilen bölünmüş test senaryosunda Seçenek B’yi gösteriyorsa, pazarlamacılar bu seçeneği kazanan olarak seçmeleri gerektiğinden makul şekilde emin olabilirler. Ancak, benzer bir denemede Seçenek A’nın yalnızca% 40 güven düzeyi ile kazandığı gösteriliyorsa, daha kesin bir sonuç elde edene kadar teste devam etmeleri gerekebilir..

Stats Engine, pazarlamacıların (herkes gibi) bir düzeyde onay yanlılığına eğilimli olduğunu anlayan profesyoneller tarafından geliştirilmiştir. Yani, ham sayılara bile bakabilir ve hala ne görmek istediklerini görebilirler.

Bu nedenle motor zaman içinde güven seviyesini artırmak için tasarlanmıştır. Denemeye ne kadar çok insan katılırsa, sonuçların ciddiye alınma olasılığı o kadar artar.

Müşteri Başarı Ekibi Şirketin Büyümesini Sürdürmek İçin Çalışıyor

Optimum olarak, pazarlamacıların getirilerini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olmak için harika bir platform sağlamaz. Ayrıca tüm müşterilerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için olağanüstü bir destek ekibi sunar. Müşteri Başarı Yöneticileri, iş hedeflerini anlamak için kullanıcılarla birlikte çalışır. Ayrıca hedef pazarlarındaki insanlara ulaşmak için bir büyüme planı geliştirmelerine yardımcı olurlar..

Optimizely platformunu bağımsız olarak kullanmak için çok meşgul olan kullanıcıların, hizmetin tüm avantajlarından yararlanmak için ekibin güvenilir iş ortakları ağıyla birlikte çalışmaları teşvik edilir. Karmaşık entegrasyonlarla uğraşan müşteriler için, Optimizely’nin global destek ekibi alakalı öneriler sunmaya hazırdır.

Yine de, Optimizely’nin Görsel Düzenleyicisi çok sezgisel olduğu için, çoğu şirket çok fazla yardım almadan hızlı bir şekilde platformda çalışabileceklerini ve bölünmüş testlere başlayabileceklerini fark ediyor. EA nihayet zayıf dönüşüm problemini bu şekilde çözdü. Hızlı bir şekilde eğitimli tahminlerin getiriler üzerinde sağlam tahminler yapmak için yeterli olmadığını fark ettiler. Optimizely’nin platformunda yapılan ayrı testler, onlara dönüşüm oranlarını artırmak için ihtiyaç duydukları veri odaklı bilgileri verdi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector