Cisco WebEx – Mevcut BT Varlıkları ile Entegrasyon ve İşletmelere Daha Fazla Hareketlilik Getirmek için Geliştirilmiş Gerçek Zamanlı İşbirliği ve Konferans Yazılımı

TP; DR: Günümüzün yoğun bağlantılı iş ortamında, hareket halindeyken işbirliği yapabilmek bir lüks değil, bir gereklilik. Cisco WebEx, ekiplerin ve paydaşların yenilikçi konferans yazılımı aracılığıyla nerede olurlarsa buluşmalarına izin veriyor. Çözüm, gerçek zamanlı web iletişimini kolaylaştırmak için gerekli altyapıyı sunan Cisco Collaboration Cloud’un gücünden yararlanıyor. Kullanıcılar dünyanın dört bir yanında veya yan odada olsun, Cisco WebEx platformu kesintisiz video konferans, ekran ve dosya paylaşımı ve çok daha fazlasını sağlar. Kısa bir süre önce, artan sayıda işletmenin operasyonel stratejilerine daha fazla hareketlilik sağlamak için Cisco WebEx’i BT varlıklarına nasıl entegre ettiğini anlatan Toplantı ve Ekip İşbirliği Direktörü Mark Nash ile oturduk..


1990’larda Chicago Bulls, NBA’de durdurulamaz bir güçtü. Ve eğer yıldız oyuncunun kendisinden başka birine sorarsanız, Michael Jordan takımın başarısında itici faktör olarak kabul edildi. Ancak, Michael hayranlarını düzeltmek için her zaman hızlıydı.

“Yetenek oyunlar kazanır, ancak takım çalışması ve zeka şampiyonluklar kazanır,” dedi ünlü.

Michael iyi olduğunu biliyordu – akranlarına sorarsanız en iyisi – ama aynı zamanda tek kişilik bir gösteri olmadığını da biliyordu. Takım şampiyonluklar kazandı çünkü tek bir birim olarak çalıştı ve tüm yetenekli oyuncularının kolektif güçlerini birleştirdi.

Aynı durum ekip çalışması için iş dünyasında da yapılabilir. Çalışanların ve yöneticilerin yaklaşık% 100’ü ekip uyumunun eksikliğinin proje yürütmesi üzerinde önemli ölçüde olumsuz etkileri olabileceğine inanıyor. Ancak şaşırtıcı bir şekilde, bu grubun% 40’ı, kuruluşlarının yeterince işbirliği yapmadığına inanıyor. Bu işbirliği eksikliği, şirket kültüründeki sorunlardan kaynaklanıyor olabilir. Ancak, çoğu zaman, iletişimi kolaylaştırmak için doğru araçlara sahip olmamanın bir sonucudur..

Bu nedenle giderek artan sayıda kuruluş Cisco WebEx tarafından sağlanan işbirliği ve konferans araçlarına yöneliyor.

Cisco WebEx'te işbirliği yapan bir grup çalışanın fotoğrafı

Cisco WebEx, ekiplerin gerçek zamanlı olarak etkileşimde bulunabilmeleri ve fikirleri paylaşabilmeleri için bulut tabanlı işbirliği çözümleri sunar.

Şirketin bulut tabanlı platformu, ekip üyelerinin ve paydaşların nerede olurlarsa olsunlar ve kullandıkları cihazlarda buluşmalarına olanak tanır. Ekran ve dosya paylaşımı, video konferans ve diğer iletişim merkezli işlevlerle Cisco WebEx, uzak ekiplere projelerin ve gelir akışlarının sorunsuz akmasını sağlayan fikirleri paylaşma olanağı sunar.

Toplantı ve Takım İşbirliği Direktörü Mark Nash, “WebEx, eğitim, destek, etkinlikler ve web seminerleri ile ilgili belirli iş uygulamalarına sahip bir toplantı platformudur” dedi..

Giderek Mobil Olarak Çalışan Bir İşgücünün Taleplerini Ele Alma

Video konferans tarihinde önemli bir kilometre taşı olan CU-SeeMe, 1990’ların başında Cornell Üniversitesi BT departmanı tarafından geliştirildi. Sadece birkaç yıl sonra, dünya WebEx’in dönüm noktası konferans yazılımının yayınlanmasını görecekti.

“WebEx’in mirası, insanların aynı fiziksel mekanda buluşmaktan daha uzaktan buluşmak istemeye geçtiği fikriyle başladı,” dedi Mark.

Uzaktan çalışma, bilgisayar devriminin en parlak döneminde gittikçe daha popüler hale geldikçe, konferansın toplantı yapmanın en kolay ve en uygun maliyetli yolu olduğu ortaya çıktı.

Konferansın ilk günlerinde, işbirliği yöntemleri hala ilkel taraftaydı ve genellikle işçilerin ofiste proje dosyaları içeren disketleri değiştirmelerini gerektiriyordu. E-postanın popülaritesi burada ve orada önemli bir dosya eklemeyi mümkün kıldı, ancak sonuçta verimsiz oldu.

Mark, “Sesli konferans gerçekten işbirliğinin ilk yoluydu,” dedi. “O zaman insanlara içerik getirmenin bir yolunu bulmak zorundaydınız. PowerPoints kullanmak ve slaytlardaki herkesi senkronize etmeye çalışmak, insanların daha üretken olmalarına yardımcı olmanın daha iyi bir yolunu bulmaktaki orijinal kökendi. ”

Özellikle 1990’larda web kameralarının ve kısa bir süre sonra kameralı telefonların ortaya çıkması düşünüldüğünde, video ve dosyaların iletilmesi bir sonraki mantıklı adım oldu. Artık daha büyük dosyalar artık bir grup içinde hızlı bir şekilde paylaşılmakla kalmadı, aynı zamanda katılımcılar gerçek zamanlı olarak sunulanları aktif olarak görebildiğinden, video öğretici kullanımı ve sorun giderme çok daha sezgisel.

Bulut Tabanlı Altyapı ile 10+ Yılı Yeniden Buluşma

WebEx Communications, Inc. 1996 yılında Subrah Iyar ve Min Zhu tarafından kuruldu. Başlangıçta ActiveTouch olarak bilinen amiral gemisi video konferans çağrı yazılımı kısa bir süre sonra piyasaya sürüldü. Kuruluşundan yaklaşık on yıl sonra, şirket iki şirket arasındaki birleşme nedeniyle Cisco WebEx adını değiştirdi.

İşbirliği Çözümleri Pazarlama Müdürü Direktör Angie Mistretta, “Cisco’nun avantajı, video konferans alanında gerçekten güçlü olma konusundaki uzun mirasıdır..

Webcam gibi Linksys marka donanım ürünlerinin üreticisi Cisco, 2006 yılında TelePresence’i piyasaya sürdü – katılımcıları aynı odadaymış gibi hissettirmek için tasarlanmış bir dizi uzak donanım ürünü.

İki yıl sonra Jabber XCP, gerçek zamanlı veri alışverişine izin veren XMPP iletişim protokolünün ticari eşdeğeri olarak piyasaya sürüldü. Ayrıca, Cisco’nun video konferans alanındaki önemi yalnızca WebEx tarafından değil, aynı zamanda bir Norveç video konferans donanım markası olan Tandberg’in satın alınmasıyla da arttı..

Sonuçta, video konferansın amacı işleri son kullanıcı için olabildiğince kolaylaştırmaktır. Bu hedefe uygun olarak Cisco WebEx, her türlü toplantı ayarında kullanılmak üzere hepsi bir arada bir sistem olarak paketlenmiştir.

Mark, “Toplantıları yeniden keşfedeceğimizi söyledik” dedi. “Son kullanıcıların ve BT çalışanlarının kafası karıştığını gördük çünkü sesli toplantı stratejisi, web toplantı stratejisi, video toplantı stratejisi ve oda stratejisi vardı.”

Daha önce, son kullanıcı genellikle aynı toplantıda birden fazla yazılım parçası arasında geçiş yaparak ara katman yazılımı rolü ile tokatlandı. WebEx ile kullanıcı, toplantı yapmaya karar verdikten sonra saniyeler içinde katılımcılara bir toplantı odası adresi gönderebilir.

Birincil Hedef: Uzaktan Etkileşimden Hayal Kırıklığını Kaldırmak

WebEx, iş akışlarını iyileştirmek için çeşitli video konferans çözümleri sunar. WebEx’in web konferans platformu, kullanıcıların herhangi bir cihazdan katılmasına ve içerik kaydetmesine olanak tanır.

Ek özellikler arasında ekran paylaşımı, beyaz tahta oluşturma ve popüler üretkenlik ve e-posta uygulamalarıyla entegrasyon yer alır. Büyük gruplar için WebEx Event Center etkileşimli sunumlar ve birden çok sunum yapan kişi sunmayı kolaylaştırır. Benzer şekilde, WebEx Eğitim Merkezi, ana bilgisayarın yerleşik e-Ticaret işlevselliği ve önceden kaydedilmiş oturumların kitaplıklarını oluşturma özelliği ile aynı anda birden fazla kişiyi eğitmesine izin verir.

Video konferansın – özellikle WebEx ile – avantajları çoktur. Sadece uzak çalışanlara ulaşmak için ideal bir çözüm olmakla kalmaz, aynı binadaki küçük ekipler için bile kapsamlı işbirliği yetenekleri sağlar.

Her ay 113 milyondan fazla profesyonel web konferansı toplantılarına katılıyor ve video işbirliği teknolojisini benimseyen şirketler ortalama% 300 büyüme kaydetti.

Mark, “Sektör geliştikçe daha fazla insan toplantılara zaman harcıyor” dedi. “Bu nedenle, işlerini ilerletmelerine yardımcı olmak için gerçekten harika toplantı araçlarına ihtiyaçları var.”

Sıradaki: Aylık Video Konferans Güncellemeleri ve Devam Eden Yenilikler

WebEx, yirmi yılı aşkın bir süredir video konferans pazarına hakim olmuştur – ve bunun iyi bir nedeni vardır. WebEx, ana şirketi Cisco ile birlikte, mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini yaratmak için zaten güçlü platformunu sürekli olarak geliştiriyor.

“Çevik yöntemlerle sürekli güncelliyoruz,” dedi Angie. “Aylık olarak kullanıma sunulan yeni özelliklerimiz var, ancak bir şey tutarlı kalıyor ve bu video – insanlara esneklik sağlayan yüksek kaliteli bir deneyimi optimize etmeye ve sunmaya devam ediyor.”

Angie bize birkaç büyük söyledi – henüz belirtilmemiş olsa da – özellikler 2018’de başlatılacak.

WebEx, toplantılar yapmak, projeler üzerinde işbirliği yapmak ve iş liderlerini giderek daha uzak bir iş gücüne bağlamaktan acı çekiyor. Cisco WebEx ile işletmeler, paydaşlar kilometrelerce uzakta veya yan odada olsun, sıkı sıkıya bağlı ekip çalışması ruhunu koruyabilir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector