Cloudbric, İşletmeleri Uygun Fiyatlı, Kurumsal Sınıf Bulut Güvenlik Çözümleriyle Korur

TP; DR: Cloudbric, ücretsiz bir web uygulaması güvenlik duvarı (WAF) sağlayıcısı olarak başladı ve mobil cihaz güvenliği, IoT varlık koruması ve blockchain güvenliğine genişletildi. Bugün, şirket tüm dünyadaki KOBİ’ler, işletmeler ve bireyler için tam olarak yönetilen, bulut tabanlı güvenlik sunuyor. Büyüdükçe öde hizmeti, her fiyat katmanında web, mobil, IoT ve blockchain için eksiksiz bir güvenlik paketi içerir. Cloudbric, yeni bir dijital güvenlik platformu ve desenleri ve tehditleri hızlı bir şekilde algılayan yapay zeka ve makine öğrenme araçlarıyla blok zinciri endüstrisini daha da güvenli hale getirmeyi amaçlıyor. Yeni paket, tüm kullanıcılara uygun fiyatlı, kurumsal düzeyde blockchain güvenliğini getirecek ve herkese açık tehdit istihbaratını sunacak.


Çevrimiçi işletmeler için, güvenlik artık sadece web siteleri ve güvenlik duvarlarıyla ilgili değil. Bugün, bu kuruluşların mobil, IoT ve kripto para varlıklarını koruma konusunda endişelenmeleri gerekiyor.

Durum özellikle KOBİ’ler ve KOBİ’ler için kritik öneme sahiptir. Bir araştırmaya katılan KOBİ’lerin yaklaşık% 70’i 2018’de bir siber saldırı yaşadıklarını ve% 58’i son 12 ayda veri ihlali yaşadıklarını söyledi. Ancak çalışmadaki KOBİ’lerin neredeyse yarısı, şirketlerini bu tür ihlallerden nasıl koruyacaklarından hala emin olmadıklarını ve küçük operasyonların BT personelinin eksikliği nedeniyle daha da kısıtlandığını söyledi..

Bu arada, her gün blockchain tabanlı teknolojilere ve kripto para birimine yönelik yeni tehditler ortaya çıkıyor. Ve birçok kuruluş bu varlıkları etkin bir şekilde kilitlemek için gerekli önlemleri almakta zorlanıyor.

Cloudbric her iki sorunu da çözme görevini üstlenmiştir. Bulut tabanlı güvenlik hizmeti, her büyüklükteki işletmeye yönetilen, kurumsal düzeyde bulut güvenliği getirir. Ekonomik, büyüdükçe öde hizmeti, web, mobil, IoT ve blockchain teknolojilerini güvenceye almak için bir dizi kapsamlı araç içerir.

Cloudbric logosu

Cloudbric, KOBİ’lere web siteleri ve blockchain dahil olmak üzere diğer yeni teknolojiler için kurumsal düzeyde güvenlik sunar.

Cloudbric, herkese kamu tehdidi istihbaratı sağlayacak Cloudbric Labs aracılığıyla blockchain endüstrisine ekstra bir güvenlik katmanı geliştiriyor. Şu anda beta sürümünde bulunan AI tabanlı güvenlik paketi, kurumsal düzeyde web ve blockchain güvenliğini daha akıllı ve daha erişilebilir hale getirmeye çalışıyor.

Cloudbric Dijital Pazarlama Müdürü Karen Cruz, “Platformdan ve kamu katkılarından büyük miktarlarda siber tehdit istihbaratı toplayacağız ve ardından verileri API’ler aracılığıyla sunacağız” dedi. “Herkes bu değerli tehdit verilerine erişebilir ve kurumsal kuruluşlar bu verileri mevcut güvenlik yazılımlarını güçlendirmek için bile kullanabilir.”

Tehdit istihbarat verilerinin çoğu özel olarak saklanırken, Cloudbric tehdit bilgilerini ademi merkezileştirmek ve şeffaf hale getirmek için blockchain teknolojisini kullanmayı planlıyor. Kullanıcıları güvenlik sistemine katkıda bulunabilir ve Cloudbric Labs’ın tehdit istihbarat raporlama sistemi aracılığıyla jeton ödülleri alabilir.

Freemium Güvenlik Duvarı Korumasından Kapsamlı Bulut Çözümlerine

Cloudbric, önde gelen Güney Koreli kurumsal güvenlik sağlayıcısı Penta Security Systems, Inc’de şirket içi bir proje olarak başladı. Daha sonra, ücretsiz bir web uygulaması güvenlik duvarı (WAF) sunmaya başladı..

Karen, “O zamanlar başka hiçbir siber güvenlik sağlayıcısı bu tür web hizmetlerini ücretsiz olarak sunmuyordu” dedi. “Cloudbric’in ücretsiz premium modeli, herkesin kurumsal düzeyde güvenlikten yararlanabileceği anlamına geliyordu.”

Şirket 2017 yılında fırlatıldı ve ödüllü WAF’ın üstüne DDoS koruması ve SSL şifrelemesi ekledi. Kurucu üyeleri, aynı zamanda dünyanın kullanımı en kolay ve en ölçeklenebilir olan kurumsal düzeyde bir bulut WAF hizmeti oluşturmak istedi. Ticari bir sürüm bir şirkete binlerce dolar, küçük işletmeler veya kişisel web sitesi sahipleri için haklı çıkarmak için bir masrafa mal olabilir. Bu yüzden Cloudbric’in web sitesi güvenlik hizmeti bir sitenin kullandığı maliyete göre ölçeklendirir.

Başka bir Cloudbric hedefi, güvenliği basitleştirmekti, böylece kapsamlı BT bilgisi olmayanlar bile kaydolabilir ve web sitelerini hemen koruyabilir. Ve fiyat seviyesi ne olursa olsun kapsamlı bir güvenlik araçları paketi içermesi hala önemli bir şirket avantajı.

Bulut hizmetlerine olan talebin artması, Cloudbric’in hem bulut tabanlı hem de şirket içi WAF pazarındaki işini genişletmesine yol açtı. Dünya genelinde, kamu bulut hizmetleri pazarının 2019’da% 17,5 oranında artarak 214,3 milyar dolara çıkması bekleniyor.

Karen, “Cloudbric, bir şirket olarak çeşitli çok yönlü ortamlarda WAF’leri yönetmek de dahil olmak üzere birçok zorlukla karşılaştı” dedi. “Daha fazla web barındırma sağlayıcısı, yönetilen hizmet sağlayıcısı (MSP) ve katma değerli satıcı (VAR) ile çalışmaya başladığımızdan beri, bulut altyapısında uzman olduk.”

Blockchain ve Kripto Alanında Dijital Güvenliği Genişletme

Cloudbric, güvenlik talebinin web sitelerinin ötesinde (blockchain ve IoT için güvenlik dahil) arttığını gördükten sonra şirketin misyonu gelişti. Tehdit raporlama platformu (Cloudbric Labs) ve yapay zeka entegrasyonu için planlar uygulamaya başladı..

Cloudbric Labs web güvenlik kaynak merkezi, geliştiricilerin, web yöneticilerinin ve son kullanıcıların web, mobil ve blockchain dahil olmak üzere kanallar arasındaki güvenliği artırmak için birlikte çalışmalarına yardımcı olmak için kuruldu. Laboratuvar, son güvenlik açıklarını analiz etmek için ücretsiz siber güvenlik araçları ve Tehdit Endeksi sunuyor.

Bir API aracılığıyla güvenlik platformlarıyla entegre olacak şekilde tasarlanmıştır.

Cloudbric’in derin öğrenme modülü VISION, siber tehdit algılamanın doğruluğunu artırmak için WAF filtreleme sistemiyle de bütünleşir. Yeni platform sayesinde, bu ikisi gelen zararlı trafiği engellemek için şirketin AI algılama motoruyla birlikte çalışacak, bu nedenle beyaz listeye veya kara listeye almaya gerek yok. Kullanıcılar ayrıca web trafiğini denetleyebilir ve davranışsal anormallikleri belirleyebilir. Aynı zamanda, veri paylaşımı VISION’un filtreleme sistemini iyileştirmek için web saldırılarının özelliklerini öğrenmesine yardımcı olur.

Cloudbric VISION arayüzünün ekran görüntüsü

Cloudbric’in VISION analizi tehditleri belirleyecek ve web sitesi sahiplerine işlem yapılabilir veriler sağlayacaktır.

“Cloudbric zaten mevcut kullanıcılarla AI’sını test etmeye ve motorun kullanıcı web sitelerinin trafik özelliklerini öğrenmesine ve her birine özel güvenlik sağlamasına izin verdi” dedi..

Şirket, en önemli blockchain teknolojisi geliştiricilerinden bazılarının temel, proaktif güvenlik önlemlerini uygulamadığını fark ettiğinde alana girmeye karar verdi. Ancak siber güvenlik, blockchain teknolojisi için ana akım benimsenmesini sağlamak için çok önemlidir.

Cloudbric’in misyonu iki katlıdır: interneti daha güvenli hale getirmek ve blockchain alanını daha güvenli hale getirmek. Birkaç kripto para birimi değişimi için güvenlik ve kripto varlık koruması sağlar ve bazı cüzdan platformlarıyla çalışır. Şirket ayrıca, kripto uygulamalarının güvenli olmasını sağlamak üzere tasarlanan bir B2C uygulamasını yayınlamayı planlıyor. Cloudbric, borsalar, cüzdan platformları ve güvenlik geliştiricileri de dahil olmak üzere kamu şirketlerini daha rahat ve blockchain teknolojisine güvenmeyi amaçlamaktadır..

Karen, “Son zamanlarda Cloudbric, mevcut veri merkezlerimizde ve dünyadaki sunucularda blockchain düğümlerinin çalışmasını ve inşa edilmesini sağlamaya başladı” dedi. Bunun nedeni, blockchain düğümlerinin, genellikle birden fazla bölgede çalışması gereken blockchain ağındaki borsaların ve cüzdan platformlarının istikrarlı çalışması için gereklidir..

Cloudbric: KOBİ’ler ve Geliştiriciler için Önleme Analaştırma Yapma

Cloudbric başlangıçta bireylere ve küçük işletmelere yardımcı olmak için oluşturulmuş olsa da, web sitesi güvenliği ve güvenlik duvarları hakkında endişelenmesi gereken tek şey bunlar değildir. Bulut ve web barındırma sağlayıcıları da müşteri web sitelerini korumaya daha fazla dahil oluyor.

Güvenliğe odaklanmak için zaman harcayamayan küçük işletme sahipleri ve geliştiricileri, sitelerini korumak için barındırma sağlayıcılarına çok fazla güvenebilir. Birçok web barındırma sağlayıcıları web güvenliğinin artan önemini anlamak ama aynı zamanda giderler – özellikle değer öncelikli müşteriler için kısıtlanabilir. Diğerleri, sağlam güvenlik sağlamanın önemli bir farklılaştırıcı olabileceğini fark etmeyebilir.

Cloudbric, bu ikilemi tanır ve kullanıcılarına bir WAF uzantısı ve DDoS koruması da dahil olmak üzere gelişmiş web güvenliği sağlamak için web barındırma platformu Plesk ile iş ortaklığı yapar. Uzantı, tüm Plesk kullanıcıları için kolay, tek tıklamayla etkinleştirmeyi etkinleştirerek barındırma sağlayıcısı, istemcileri ve web geliştiricileri için güvenliği basitleştirecek.

Bulut güvenliği hizmetini ve teknolojisini blockchain alanına ve barındırma sağlayıcılarına genişleterek Cloudbric, siber güvenliği ana akım haline getirmek için elinden geleni yapıyor.

Karen, “Cloudbric’e zaten aşina olanlar bizi WAF hizmetimiz için tanıyabilir, ancak siber güvenlik alanında faaliyet gösteren çok yönlü bir bulut hizmetleri koruma sağlayıcısı olarak bilinmeyi amaçlıyoruz” dedi Karen.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector