CloudSigma – Tüketim Bazında Şeffaf Fiyatlandırma Yaklaşımı ile Esnek, Müşteri Tanımlı Bulut Ortamları Sağlama

TP; DR: Paketlenmiş kaynaklara ve önceden belirlenmiş fiyatlara sahip çerez kesici barındırma planlarından sapmak isteyen müşteriler, CloudSigma’nın esnek, yüksek performanslı bulut sunucuları içeren özelleştirilebilir Hizmet Olarak Altyapı çözümlerini kontrol etmek isteyebilirler. Şirket, ayrıştırılmamış kaynaklar, tüketime dayalı bir fiyatlandırma modeli ve dünyayı kapsayan bir dizi veri merkezi aracılığıyla bulut ortamlarının kontrolünü ele geçirmelerini sağlar. Çevik bir metodoloji ve müşteri ihtiyacına dayalı daha fazla genişletme planlarıyla CloudSigma dünya çapındaki müşteriler için fırsatlar yaratmaya devam ediyor.


Bir alt dükkanda her yemek yediğinde arkadaşım aldatıldığını hissettiğini söylüyor. En sevdiği sandviç derzindeki orta alt, ekmek, et, peynir, sos ve birinin isteyebileceği tüm sebzeleri kapsayan yaklaşık 7 dolara mal oluyor. Ne yazık ki, sadece ekmek ve jambon sever – ve genellikle sandviçinin sadece yarısını bitirir.

Subs tüketime göre fiyatlandırılsaydı, Topingler-olumsuz arkadaşım cebinde çok daha fazla paraya sahip olurdu. Ancak, çoğundan daha seçici olsa da, kullanıma dayalı fiyatlandırma arzusu söz konusu olduğunda yalnız değil. Örneğin, 2009 yılında Robert Jenkins ve Patrick Bailie esnek fiyatlandırma ile bir bulut çözümü özlemi bulduklarında bir teknoloji projesi üzerinde çalışıyorlardı.

CloudSigma Müşteri Geliştirme Müdürü Vanya Nikova, “Piyasada o anda mevcut olan bulut çözümlerine bağlı olmak istemiyorlardı – ancak ihtiyaçlarına uygun başka seçenek yoktu” dedi. “Bu yüzden, ‘Tamam, hadi faturalandırmaya olabildiğince yakın bir fiyatlandırma modeli olan bir bulut hizmeti sunalım’ dediler.”

Headshot of Vanya Nikova, CloudSigma Müşteri Geliştirme Müdürü ve şirket logosu

Müşteri Geliştirme Müdürü Vanya Nikova, CloudSigma’nın esnek bulut çözümleri sunmak için kurulduğunu söyledi.

Parite daha sonra esnek fiyatlandırma ve kaynaklara odaklanan bir bulut yığını oluşturdu ve CloudSigma doğdu. Bugün, CPU, RAM, depolama ve veri kullanımına dayalı şeffaf fiyatlandırma ile yüksek performanslı, özelleştirilebilir bulut ortamları sunuyor.

Vanya, “Müşterilerimiz sunucu boyutlarını, sürücüleri ve altyapıyı istedikleri gibi yapılandırabilir” dedi. “Altyapısını tanımlama yeteneği, müşterilerin CloudSigma’yı seçmelerinin 1 numaralı sebebidir.”

Bağlanmamış, Özelleştirilebilir Kaynaklarla Daha Fazla Kontrol Elde Edin

CloudSigma’nın müşteri tabanı, orta ölçekli işletmelerden Avrupa Uzay Ajansı gibi hükümetler arası kuruluşlara kadar gamı ​​yönetiyor. Vanya, şirketin teknoloji endüstrisinde de birkaç müşteriye hizmet ettiğini söyledi..

Vanya, “Teknoloji alanındaki insanlar sezgisel, kullanıcı dostu platformumuzu takdir etme eğilimindedir” dedi. “Birlikte çalıştığımız bazı müşterilerimiz dünyanın her yerinden erişilebilir olması ve dolayısıyla bulut üzerinden güvenilir bağlantı gerektiren çeşitli Hizmet Olarak Yazılım çözümleri sunuyor.”

CloudSigma'nın esnekliğini gösteren banner

CloudSigma, esnek sunucu boyutlandırması ve tüketime dayalı fiyatlandırma ile kontrolü kontrol altına almayı hedefliyor.

Vanya, veri analizi şirketlerinin bir başka temel müşteri grubu oluşturduğunu söyledi. Vanya, “Büyük verileri işlemek için çok fazla bilgi işlem gücüne sahip olmanız gerekiyor ve uzmanlaştığımız şey bu” dedi. “Veri iş yüklerini çalıştıran birçok müşterinin performans ve sabit sunucu boyutlarının eksikliği nedeniyle CloudSigma ile çalışmayı faydalı bulduğunu ve bunun da daha iyi maliyet verimliliğine yol açtığını gördük.”

CloudSigma, müşterilere bulut ortamları üzerinde tam kontrol ve esneklik sunduğunu iddia ettiğinde, bunu kastediyorlar. Esnek sunucu boyutlandırmasının yanı sıra, kullanıcılar herhangi bir işletim sistemini değiştirmeden çalıştırabilir ve bir saat, bir ay, bir yıl ve üç yıllık satın alma süreleri arasından seçim yapabilir. Alternatif olarak, müşteriler her beş dakikada bir kullanımı kontrol eden ve buna göre ücret oluşturan şirketin otomatik faturalandırma sisteminden yararlanabilir..

Tipik, hazır ambalajlı planlar yerine, şirketin özel bulut altyapı hesaplayıcısı kullanıcıların CPU, RAM, SSD depolama ve gigabayta veri aktarımı gibi bilgi işlem kaynaklarını tanımlamasına olanak tanır. Bununla birlikte, tüm hesaplarda ayda 1 GB RAM, 50 GB SSD ve 5 TB veri aktarımı ücretsizdir.

Stratejik Ortaklıklar Yoluyla Oluşturulan Güçlü Bir Küresel Altyapı

Vanya’ya göre CloudSigma’nın ABD, Avrupa, Orta Doğu ve Avustralya’daki veri merkezi sağlayıcılarıyla stratejik ortaklıkları, şirketin mükemmel bağlantıya sahip güvenli ve güvenilir küresel bulut altyapı çözümleri sunmasına izin veriyor.

Vanya, “Geleneksel bir bulut sağlayıcısı olarak başladık” dedi. “Bir veri merkezi seçer, kendi ekipmanımızı satın alır, orada barındırır ve kendi bulut yığınımızı kurarız, ancak yerel veri merkezi sağlayıcıları, yönetilen hizmet ile ortaklıklar geliştirmemize izin veren bir hizmet olarak bulut modeline geçtik. sağlayıcıları ve kendi veri merkezlerine sahip telekom operatörleri. ”

CloudSigma, Hawaii eyaleti için düşük gecikmeli bir bulut seçeneği sunan Honolulu tesisi gibi bazı ilginç yerlerde bir dizi Seviye III altyapı sağlayıcısıyla çalışır. Şirket ayrıca, Avustralya’nın doğu ve batı kıyılarını kapsayan ve müşterilerin coğrafi yük dengelemesini, gecikme performansını ve veri yedekliliğini geliştiren çift konuma sahiptir. Gelecek yıl CloudSigma’nın küresel ayak izini Yeni Zelanda pazarına genişletme planları da devam ediyor.

CloudSigma veri merkezi haritası

Dünya çapındaki veri merkezi sağlayıcılarıyla ortaklıklar, şirketin küresel altyapı çözümleri sunmasını sağlar.

Vanya, “Bu, bu pazarlardaki ortaklar aracılığıyla yerel bilgiye erişebilmemizi sağlıyor – örneğin, yerel bilgiye sahip olmadığımız Honolulu’da ve aynı şekilde en yeni lokasyonumuz olan Suudi Arabistan’da” dedi. “Farklı bölgelerimizdeki CloudSigma’nın genişletilmiş kolları olarak onların bilgi ve uzmanlıklarına güveniyoruz.”

Vanya, yerel tesislere CloudSigma’ya genişletilmiş erişim sağlarken hizmet tekliflerini genişletme fırsatı veren bir kazan-kazan düzenlemesi olduğunu söyledi. Ortaklıklar ayrıca CloudSigma’ya karı artırma şansı da veriyor. Vanya, “Yalnızca kapasitemize güvenmek zorunda kalırsak rekabetçi bir pazarda büyümek zor” dedi. “Veri merkezi ortaklarıyla çalışmaya başladıktan sonra çok hızlı bir şekilde büyümeye başladık.”

Hem Geliştirme hem de Müşteri Hizmetlerine Yardımcı Olan Çevik Bir Metodoloji

CloudSigma’nın uzun vadeli hedefi, potansiyel ürün geliştirme çabalarını yıllık bazda planlamak olsa da, şirket ayrıca müşteri geri bildirimlerine ve pazar değişikliklerine dayalı kısa vadeli düzenlemeler yapmak için çevik bir metodolojiye güveniyor.

Vanya bize güvendikleri yönteme, zamanı artımlı “sprintlere” ya da geri bildirimi denetlemek ve buna göre uyum sağlamak için kullanılan iki haftaya bölen Çevik gelişim için bir çerçeve olan Scrum adını verdi..

Vanya, “Ekibimiz her iki haftada bir ileriye giden yolumuzu tanımlamak ve önceki iki haftayı gözden geçirmek için buluşuyor” dedi. “Ürün hattımızı müşteri anketlerine, genel pazar trendlerine ve veri merkezi iş ortaklarımızın yorumlarına dayandırıyoruz” dedi..

Çevik metodolojiyi gösteren grafik

CloudSigma, müşteri geri bildirimlerini ve pazar trendlerini iki haftada bir gözden geçirerek ürün geliştirmeyi bilgilendirir.

Şirketin uyarlanabilirliğinin bir örneği, var olan en büyük süper bilgisayar tesislerinden ve hava durumu veri arşivlerinden birini barındıran bir meteoroloji araştırma enstitüsü olan Avrupa Orta Menzilli Hava Tahminleri Merkezi (ECMWF) ile olan deneyimidir. Daha spesifik olarak, ECMWF dünya çapında işletmeler tarafından satın alınabilecek bir tahmin verileri kataloğu sunar.

Vanya, “Bazı müşterilerine büyük miktarda hava durumu verileri göndermeleri gerekiyordu, ancak hız sınırlamaları nedeniyle normal internet üzerinden yapamadılar” dedi. “ECMWF bir kamu kurumu olduğundan, Avrupa’daki üniversiteler ve araştırma kurumları arasında son derece güvenilir ve güvenli bir bağlantı sağlayan GÉANT ağına ulaştık.”

CloudSigma sadece iki hafta içinde ECMWF’nin ihtiyaçlarını karşılamak için kendi ağı ile Janet arasında bağlantı kurdu. Vanya, “Bu, daha az çevik olan bulut sağlayıcılarının bu kadar kısa sürede teslim edemeyeceği bir şey” dedi..

Çok Yakında: Veri Merkezi Genişletme ve Olağanüstü Durum Kurtarma Hizmetleri

Erişimini daha da genişletmek için CloudSigma yakın gelecekte ek veri merkezi tesisleriyle ortak olacak. Vanya, “Bu yıl sonuna kadar Asya’da birkaç Japonya’da bir tane ve önümüzdeki yıl birkaç yeni yer daha açmayı dört gözle bekliyoruz” dedi..

Ürün geliştirme açısından şirket, Filipinler ve Suudi Arabistan’da yıl sonuna kadar tüm veri merkezi konumlarında kullanıma sunmayı planladığı bir olağanüstü durum kurtarma işlevi başlattı.

Vanya, “Bu, müşterilerimizin yüksek kullanılabilirlik senaryolarında çalışmasını sağlayacak bir şey” dedi. “Ayrıca, yasalar veya iç politikalar nedeniyle bulutta birincil konumlarına sahip olmaktan korkan – veya belki de izin verilmeyen – müşteriler için olanaklar yaratacaktır.”

Olağanüstü durum kurtarma ile Vanya bize müşterilerin yerine yerine çalışma seçeneği olarak buluttan yararlanabileceğini söyledi.

“Bu harika bir özellik çünkü temelde hipervizörden bağımsız olarak çalışıyor ve tüm işletim sistemleri ve uygulamaları için uygulanabilir” dedi. “Bu konuda oldukça heyecanlıyız çünkü uzun süredir üzerinde çalıştığımız bir şey. Yıl sonuna kadar bu özelliğin etrafında birçok web semineri yayınlayacağız. ”

Esnek bir bulut çözümü arayan müşteriler için, bu yeni teklif başka bir özelleştirilebilir seçenek sunacaktır. Sandviç mağazaları yetişirse,.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector