CodeLobster’ın Uygun Fiyatlı IDE’si PHP ve JavaScript’e Odaklanıyor: Otomatik Tamamlama, PHP Hata Ayıklayıcısı ve Kod Doğrulama özelliğine sahip

TP; DR: CodeLobster, IDE mücadelesine on yıl önce katıldı ve özellikler ve performanstan korkmayan ücretsiz bir platform sağladı. PHP’ye odaklanarak kendilerini daha da ayırt eden CodeLobster, hem yeni başlayanlara hem de deneyimli kodlayıcılara yardımcı olmak için eksiksiz bir araç paketi sunar. Ücretsiz sürüm, gelişmiş otomatik tamamlama ve yardımcı araç ipuçları ile birlikte kullanışlı bir PHP hata ayıklayıcı içerir. Uygun maliyetli ücretli özellikler, popüler içerik yönetimi sistemleri ve çerçeveleri için bir doğrulayıcı, sürüm kontrolü ve destek ekler.


Nasıl kodlanacağını bilmek, özellikle başlangıç ​​seviyesindeki geliştiriciler için savaşın sadece yarısıdır. Entegre geliştirme ortamları veya IDE’ler, temel metin editörlerini alır ve bir web sitesini veya uygulamayı kodlamanın sürtünmesini kaldırmak için yararlı, kapsamlı araçlar ekler.

Deneyimli program CodeLobster, IDE’lerin denizine yaklaşık on yıl önce, geliştiricilerin seçeneklerinin çok daha sınırlı ve pahalı olduğu güvercin. Eclipse ve NetBeans gibi popüler açık kaynaklı IDE’lerle rekabet etmek amacıyla, CodeLobster ekibi PHP ve JavaScript geliştirme sürecini kolaylaştırmak ve basitleştirmek için honlanmış ücretsiz bir ürün tanıttı.

CodeLobster’ın ücretsiz sürümü, kod denetçisi, PHP hata ayıklayıcısı ve akıllı otomatik tamamlama önerileri gibi kullanışlı araçlarla önceden yüklenmiştir. İşlevler, sabit sürücünüzde 50 MB’den daha az yer kaplayan hafif, taşınabilir bir yazılım programına sarılmıştır.

CodeLobster IDE arayüzünün ekran görüntüsü

CodeLobster arabirimi acemi ve deneyimli geliştiricilerin baş ağrısı olmadan kodlamasına yardımcı olacak araçlarla yüklenir.

Geliştiriciler CodeLobster’ı daha iyi tanıdıkça, Proje Yöneticisi Stanislav Ustimenko ücretli sürümlere ve eklentilere yükseltmenin kodlama deneyimini daha da geliştirdiğini söyledi.

“Başarılı olmamız için tek bir yol vardı: Piyasadaki diğer seçeneklerden daha güçlü ücretsiz bir baskı sunun” dedi. “Bundan sonra, rahat kodlama için ihtiyacınız olan her şeyi kapsayacak ücretli eklentiler geliştirdik.”

Ücretsiz İndirme Yeni Başlayanlar ve Profesyoneller için Yararlı Özellikler

CodeLobster kurulumu basittir: Ücretsiz indirme, ücretsiz bir seri kod için kaydolarak uzatabileceğiniz 30 günlük bir deneme sağlar.

Yalnızca Windows programı yalnızca yaklaşık 47 MB ​​disk alanına ihtiyaç duyar ve kutudan çıkar çıkmaz çok sayıda özelliğe sahiptir – ek eklentilerin ve işlevlerin ikincil yüklemeleri yoktur. İşte favorilerimizden bazıları:

 • Otomatik tamamlama çeşitli diller için etiketler, özellikler, değişkenler ve işlevler önerir.
 • HTML / CSS denetçisi öğeleri ve stil niteliklerini takip etmenize yardımcı olur.
 • PHP hata ayıklayıcı sözdizimi veya ayrıştırma hatalarını, uyarıları, bildirimleri ve önemli hataları algılar.
 • Bağlam ve dinamik yardım yazarken kodunuz hakkında bilgi verin.
 • Araç ipuçları çeşitli öğelerin görüntüsünü, boyutunu veya rengini önizlemek için hızlıca görünür.

CodeLobster 14 dili destekler ve ömür boyu ücretsiz güncellemeler içerir. Stanislav’a göre, CodeLobster ekibi çok çeşitli geliştiricilere hitap eden yararlı sistemler oluşturmaya büyük önem veriyor.

“Ürünümüz yeni başlayanlar için bir çok dilde çok kullanışlı otomatik tamamlama ve bağlam yardımı nedeniyle profesyoneller için uygun” dedi..

Lite Sürümü: Kod Doğrulayıcı ve Sürüm Kontrolü Desteği

CodeLobster’ın ücretsiz sürümünü sonsuza kadar kullanabilmenize rağmen, Lite Sürümü’ne yükseltme, proje yönetimi ve daha fazla kodlama dili kullanmak için yararlı olan birkaç özellik ekler:

 • Kod doğrulayıcı HTML, CSS ve PHP’nizdeki sözdizimi hatalarını işaretler ve altını çizer.
 • Sürüm kontrolü Git, SVN ve Mercurial’ın yanı sıra çeşitli işlemler için kısayol tuşlarını destekler.
 • FTP / SFTP desteği uzak projelere erişir ve sunucunuza dosya yüklemenizi sağlar.
 • SQL yöneticisi keşif ve otomatik tamamlama için veritabanı tablolarını projenize bağlar.
 • Node.js, SASS ve LESS desteği kodlama araç kutunuzu genişletir.

Kullanıcılar 39.95 $ karşılığında Lite Sürüm lisansı satın alabilir ve programı yeniden indirmeniz veya yüklemeniz gerekmez – eklenen özelliklerin kilidini açmak için mevcut kurulumdaki anahtarı etkinleştirmeniz yeterlidir.

“Tüm müşterilerimiz için tek bir fiyatımız var ve öğrencilere istekleri doğrultusunda her zaman iyi indirimler sağlıyoruz,” dedi Stanislav.

Pro-Level Eklentileri CMS ve Çerçeve Entegrasyonları Ekleme

Stanislav’a göre CodeLobster’ın en önemli avantajı, IDE’nin popüler çerçeveler ve içerik yönetim sistemleriyle ne kadar iyi entegre olduğudur. Deneyimli geliştiriciler, CodeLobster’ın güçlü PHP otomatik tamamlama ve hata ayıklama araçlarını WordPress’e özgü işlevler ve bağımsız değişkenlerle eşleştirmenin tadını çıkaracaklar..

CodeLobster’ın Profesyonel Sürüm eklentileri 99,95 ABD dolarıdır ve aşağıdakileri destekler:

 • İçerik yönetim sistemleri: WordPress, Drupal, Magento ve Joomla
 • PHP çerçeveleri: Symfony, Laravel, CakePHP, CodeIgniter, Phalcon ve Yii
 • JavaScript çerçeveleri ve kütüphaneleri: Açısal JS, Omurga JS, MeteorJS ve jQuery
 • Şablon motorları: Smarty ve Dal

CodeLobster, Aralık 2016’da 5.11.4 sürümüyle birlikte güncellenmiş jQuery, Symfony ve Yii eklentileriyle yeni bir Magento eklentisinin çıkışını yaptı. CodeLobster, hem IDE hem de bireysel eklentilere her yıl birkaç kez güncelleme yayınlar.

2017’de geliyor: CodeLobster Mac ve Unix Tabanlı Araçlar Eklemek İçin Çalışıyor

Mac ve Ubuntu kullanıcılarının çağrılarına cevap veren Stanislav, beş kişilik CodeLobster ekibinin çeşitli işletim sistemleriyle çalışan bir çapraz platform programı üzerinde çalıştığını söyledi. IDE önümüzdeki birkaç ay içinde tamamlanmaya başladığında, CodeLobster’ın araçları desteklemeye ve yeni özellikler geliştirmeye devam etmesi için daha fazla personel getireceğini de sözlerine ekledi.

Bu arada CodeLobster, Windows kullanıcılarına Stanislav’un ​​CodeLobster’ın misyonu olarak tanımladığı şeyi arayan profesyonel geliştiricilerin ihtiyaçlarını karşılamak için ölçeklenen çok yönlü bir ücretsiz IDE sunuyor: “rahat kodlama” deneyimi sağlamak.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector