Contabo’nun Müşteri Odaklı Barındırma Yaklaşımı Dünyadaki Binlerce İşletmenin Kitlelere Çevrimiçi Bağlanmasına Nasıl Yardım Ediyor?

TP; DR: Contabo, son 15 yıldır dünya çapında binlerce işletmeye yüksek kaliteli, uygun fiyatlı hosting sunuyor. Şirket, “müşterinin kraldır” yol gösterici ilkesi ve anında hizmete olan bağlılığıyla faaliyet göstermektedir. Bu uygulamalı, müşteri odaklı yaklaşımla Contabo, web girişimcilerinin teknik soruları yanıtlamalarına yardımcı olmak için temel kişisel görevlerine geri dönmelerine yardımcı olmak için hemen kişiselleştirilmiş destek sağlayabilir. Rekabetçi çevrimiçi iş ortamı, bir kuruluşun özel ihtiyaçlarını karşılayan sağlam bir barındırma çözümü gerektirir. Contabo’nun geniş veri merkezleri ve 5.000’den fazla sunucu.


2003’te Michael Herpich ve Michael Bolke’nin yeni bir fikri vardı. İkili, barındırma endüstrisindeki müşteri desteğinin yıldızdan daha az olduğunu biliyordu, bu yüzden güçlerini birleştirdiler ve müşteri odaklı bir odak noktası olan birinci sınıf, uygun fiyatlı bir barındırma sağlayıcısı Contabo olarak bilinecekleri kurdular..

Yaklaşık 15 yıl sonra, konseptleri küçük bir ofis ve tek bir sunucudan 5.000’den fazla makineyi barındıran birden fazla veri merkezine büyüdü..

Contabo’nun Pazarlama Müdürü Markus Heimerl “Contabo büyük bir başarı öyküsüne dönüştü” dedi. “Şirket içi, kişisel destek sağlama yaklaşımı halkın büyük ilgisini çekti ve önümüzdeki 14 yıl boyunca işimiz hızlı bir şekilde büyüdü.”

Sunucuları rafa yükleyen birinin, Contabo logosunun ve Contabo'nun barındırma hizmetlerinin listesinin fotoğrafı

Contabo, kişiselleştirilmiş müşteri desteğine odaklanarak yüksek kaliteli barındırma hizmetleri sunar.

Bugünün doygun hosting pazarında rekabet edebilmek için Contabo’nun felsefesi üç temel prensibe dayanmaktadır: indirimli fiyatlar sunmak, anında hizmet sunmak ve müşteriyi ilk sıraya koymak. Contabo, müşteri ilişkilerini kurarak ve besleyerek, kişisel dokunuşunu koruyan modern bir ev sahibi olarak ayrılıyor..

Sürekli artan bir kullanıcı tabanına ayak uydurabilmek için Contabo kısa süre önce Almanya’nın Nürnberg kentinde büyük bir veri merkezi daha inşa etti. Alan, 10.000 sunucuyu barındıracak kadar geniştir ve şirketin zaten sağlam paylaşılan VPS, özel sunucusu ve konumlandırma hizmetlerini genişletmek için çalışacaktır..

Artan Taleple Hızın Korunması & Teknolojik değişim

Contabo, web’de daha fazla işletme doğdukça barındırma talebinin artmaya devam edeceğini öngörüyor. Nispeten küçük bir şirket olan Contabo, küresel barındırma alanında çok daha büyük rakiplerin benzersiz zorluklarıyla da karşı karşıya.

Markus, “Barındırma endüstrisindeki en büyük zorluk, dünyanın her yerinden müşteri çektiğimizden beri kesinlikle rekabettir” dedi. “Rekabetçi kalmak için, hem sunucular hem de müşteri desteği ile ilgili mümkün olan en iyi hizmeti sunmak kesinlikle gereklidir.”

Mütevazi kökenlerine rağmen, Contabo, oldukça rekabetçi pazarda hayatta kalmayı ve gelişmeyi başaran aerodinamik altyapısı ile tanınmıştır. Contabo kısa süre önce veri merkezi verimliliğini artırmak için 2017 Alman Veri Merkezi Ödülünü aldı. Ve ev sahibi, güç ve fiyat arasında onları onurlandıran mükemmel bir denge kurmaya devam etmeyi planlıyor.

Contabo'nun sunduğu farklı hizmetleri gösteren fotoğraf

Contabo tekliflerini genişletti ve modern işletmelere başarılı olmak için ihtiyaç duydukları barındırma çözümlerini sunuyor.

Markus, “Bir yandan, rakiplerimizin önünde kalmak için müşterilerimize en iyi sunucu modellerimizdeki en son donanımı sunmayı amaçlıyoruz” dedi. “Öte yandan, daima iyileştirmeler aramak ve operasyonu mümkün olduğunca düşük maliyetli yapmak bizim için kesinlikle gereklidir.”

Markus, Contabo’nun verimli altyapısı ve özel müşteri hizmetleri sayesinde hizmetlerini uygun fiyatlarla sunabileceğini söyledi.

“Geçmişte yaptıklarımızı yapmaya devam etmeliyiz – en son donanım özelliklerini düşük bir fiyata sunmalı ve ek hizmetlerimizi, sunucu yönetimimizi, otomasyonumuzu ve daha fazlasını geliştirmeliyiz” dedi..

Contabo’nun müşterilerine benzersiz bir şekilde kendini adaması, başlangıçta büyümesine izin verdi ve genişlemesini desteklemeye devam ediyor.

Geniş Veri Merkezleri & Çevrimiçi İşletmenize Güç Katan 5000+ Sunucu

Contabo’nun veri merkezleri dünya genelinde binlerce işletme web sitesine güç veriyor ve sağlayıcının bir dizi paylaşılan, VPS ve özel sunucu barındırma paketi sunmasına izin veriyor. Şirketin çözümlerinin çeşitliliği, müşterilerin kendi iş ihtiyaçlarını karşılamak için barındırma planlarını uyarlamasını mümkün kılar. Markus’a göre, Contabo’nun bu çözümleri sunma maliyetini yenmek zor.

“İşletmeler bizimle ortaklık kuruyorlarsa çok para biriktirebilirler” dedi. “Fiyatlandırma modelimizi rakiplerimizin modeliyle karşılaştırarak görmek kolaydır.”

Contabo, alan adı kaydı ve tümü sınırsız trafik sunan dört katmanlı paylaşılan barındırma paketi sunar. Contabo’nun giriş seviyesi planı 20 MySQL veritabanı ve 1.000 FTP kullanıcısına izin veriyor.

Contabo veri merkezinde fotoğraf kolaj

Contabo, küçük bir ofis ve tek sunucudan 5.000’den fazla birimi olan birden fazla veri merkezini işletmeye kadar büyüdü.

Farklı fiyatlandırma katmanlarını yükselttikçe, wiki, RSS ve sosyal ağ desteği de dahil olmak üzere daha fazla özellik kullanılabilir hale gelir. Contabo’nun önde gelen paketi, üç alanda 500 GB depolama alanı ile sınırsız bant genişliği, veritabanı ve FTP hesabı sağlar. Tüm paketler, 300’den fazla site oluşturucusunun ve komut dosyasının tek tıklamayla yüklenmesini ve Joomla ve WordPress gibi popüler içerik yönetim sistemleriyle uyumluluğu içerir.

Contabo, paylaşılan barındırma ortamını aşan ölçekli işletmeler için VPS’ye ve özel sunucu barındırma işlemlerine kolay geçiş sağlar. Şirketin özel sunucuları, yıldırım hızında CPU’lar ve artırılmış RAM ve disk alanı ile etkileyici 10 çekirdeğe ve sınırsız gigabit trafiğine sahiptir. VPS planları% 100 SSD biçiminde veya hibrit HDD / SSD yapılandırmalarında kullanılabilir. Sunucular 300 GB ve 100 Mbit / s hız ile 2.000 GB (kabaca 2 TB) arasında değişir.

Markus’a göre, Contabo’nun özel sunucuları sabit disk yükseltmeleri ile özelleştirilebilir. Şirketin en iyi iki sunucusu (Dual Xeon ve 10-Core) temel yapılandırmalarında disk içermiyor; ancak müşteriler, yalnızca Özelleştir’i tıklayarak sunucularına eklemek istediklerini seçebilirler.&Hesaplarına giriş yaptığınızda sipariş verin. Kolokasyon planları, müşterilerin Contabo’nun güvenilir bağlantı, sabit fiyatlar ve yıl boyunca personel içeren sayısız veri merkezinde sunucu barındırmasına olanak tanır.

Müşteriyi Öne ve Ortaya Yerleştiren Üst Düzey Destek

Bir işletmenin seçtiği barındırma paketi ne olursa olsun, tüm Contabo müşterileri şirketin ünlü kişisel ve güvenilir desteğinin tadını çıkarır. Contabo, bireysel ihtiyaçları için doğru planı seçmek üzere çeşitli müşteri tabanıyla birlikte çalışır.

Hizmete bu uygulamalı yaklaşım, barındırma endüstrisinde nadirdir ve Contabo’yu bu kadar başarılı yapan şeydir. Markus, bunun bazı sağlayıcıların kullandığı tek bedene uygun bir yöntem olmadığını söyledi. Bunun yerine Contabo, müşterilerin ihtiyaç duyduklarını dinlemeye ve etkili bir cevap vermeye kendini adamıştır..

Contabo maskotu ve "Destek" yazan bir grafik kolaj

Contabo’nun hosting sektöründeki başarısının çoğu, şirketin müşteri desteğine uygulamalı yaklaşımından kaynaklanmaktadır.

Contabo, işletmedeki en hızlı ve en hızlı yanıt veren müşteri desteğinden bazılarına sahiptir. Aslında, anında hizmet sunmak şirketin faaliyet gösterdiği yol gösterici ilkelerden biridir.

Markus, “Müşterilerimizin her birine mükemmel bir destek deneyimi sunmak için şirket politikamızla gurur duyuyoruz” dedi. “Hızlı tepki sürelerinde üstünlük sağlıyoruz; hiçbir müşterinin normal çalışma saatlerimizde e-posta desteği için iki saatten fazla beklemesi gerekmiyor. ”

Hızlı büyümesine rağmen, Contabo üst düzey destek ve danışmanlık sağlayarak küçük ev sahibi hissini korumayı başarmıştır. Markus’a göre, şirket müşterilere her adımda yardımcı olmaya kararlıdır.

Özel Sunucularla Bireysel İhtiyaçları Karşılamaya Adanmış

Contabo, müşteri odaklı iş modeli sayesinde mütevazi bir sunucuyu tek bir sunucuda barındırmaya başladı. Ve bu strateji şirketin piyasaya yaklaşımını şekillendirmeye devam ediyor.

Markus, “Genel olarak, tüm barındırma endüstrisi çalışmak için en heyecan verici ve hızlı hareket eden endüstrilerden biridir” dedi. “Çok sayıda rekabet, ürün geliştirmesi ve bireysel kurulum gereksinimleri olan müşteriler var.”

Contabo, standart ürün serisinin bir parçası olmayan müşterilere bu benzersiz gereksinimleri sunan özel sunucular sunuyor. Özellikler ne olursa olsun, Contabo bir çözümü özelleştirecek.

“Kim özel bir düzene ihtiyaç duyarsa, sadece bizimle konuşun ve gereksinimleri karşılamak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız,” dedi Markus.

Bu kurulumlar ek RAM, depolama ve CPU gücü içerebilir ve hatta Contabo’nun birçok veri merkezinden birinde konumlandırılabilir – birçok ana bilgisayarın yapmak istemediği bir şey.

Contabo ile geçirdiği zamana göre, Markus ev sahibinin hikayesinden çok etkilendi. Gelecekte daha fazla büyüme bekliyor – hem Contabo hem de genel olarak barındırma endüstrisi için.

Markus, “Hala genç bir şirket olmamız, burada çalışmak istediğim nedenlerden biri” dedi. “Contabo büyük bir başarıya dönüştü ve ayak izlerimi burada bırakma şansım oldu.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector