Daha İyi İşletme Bürosu, Çevrimiçi Pazardaki Alıcılar ve Satıcılar Arasında Güven Oluşturmaya Yardımcı Olmak İçin Yüzyıllık Bir Deneyim Nasıl Sunuyor

TP; DR: 1912’de işletmeler ve tüketiciler arasında tarafsız bir üçüncü taraf olarak kurulan Better Business Bureau (BBB), milyonlarca insanı bir asırdan fazla bir süredir pazarda güvenilir isimlerle birleştiriyor. Kuruluşun akreditasyon programı, nitelikli işletmeleri en yüksek etik satış ve müşteri hizmetleri standartlarına sahiptir, bu nedenle Kuzey Amerika’daki tüketiciler bu onay mührünü taşıyan şirketlere yönelir. Günümüzün dijital merkezli dünyasında, BBB’nin incelemeleri ve anlaşmazlık çözümü hizmetleri, çevrimiçi işletmelerin rekabet gücü yüksek e-Ticaret alanında marka güvenini geliştirmelerine yardımcı oluyor. Ayrıca, işletmeleri tüketici verilerinin korunması konusunda eğitmek için yeni bir girişim ile BBB, reklamcılıkta gerçeği savunmak ve öngörülebilir geleceğe yönelik şeffaf iş uygulamalarını sürdürme misyonunu sürdürecek şekilde konumlandırılmıştır..


Marka güveni, bir işletmenin büyümesine yol açabilecek en önemli faktörlerden biridir. Bu yüzden birçok girişimcinin tüketicilerin% 50’sinden fazlasının çoğu markaya güvenmediğini öğrenmeleri şaşırtıcı.

Modern müşterilerin çoğunluğunun işletmelerin daha şeffaf olmasını istedikleri ve şimdi web’deki işletmelerle deneyimlerini daha kolay aktarabildikleri gerçeği göz önüne alındığında, çevrimiçi marka güveni oluşturmak sadık bir müşteri tabanı sağlamak için temel bileşen haline geldi. Bugün, tüketicilerin% 90’ı bir işletmeyi ziyaret etmeden önce gerçekliği ölçmek için çevrimiçi incelemeleri okuyor ve bu bilgileri aldıkları en güvenilir ve en çok kullanılan kaynaklardan biri Better Business Bureau (BBB).

Katherine Hutt'un fotoğrafı ve BBB logosu

BBB’den Katherine Hutt bize kâr amacı gütmeyen kuruluşun 100 yıldır tüketiciler ve işletmeler arasında nasıl güven yaratmayı amaçladığını anlattı.

BBB ulusal sözcüsü Katherine Hutt, “Başlangıçta reklam endüstrisindeki yöneticiler, özellikle büyük ulusal reklamverenler tarafından başlatıldık” dedi. “Bu reklamverenler hayal kırıklığına uğramıştı çünkü kimse reklamcılığa güvenmedi ve bunu değiştirmek istediler.”

Bir asırdan daha uzun bir süre önce kurulan BBB, tüketicilerin koruduğu işletmelerdeki tüketici güvenini artırmak için sağlam reklam, satış ve müşteri hizmetleri uygulamalarını teşvik ediyor. Organizasyon, Kuzey Amerika’da milyonlarca tüketicinin tercihlerini belirleyen bir sitede 5.2 milyondan fazla İş Profili barındırıyor.

BBB, işletmelere iş yaşı, şeffaflık ve kendilerine karşı yapılan şikayetlerin sayısı gibi çeşitli faktörlere dayalı genel bir not vermektedir. Böylece, kuruluş güvenilir işletmelerin müşterileri çekmesine yardımcı olur ve tüketicilerin hangi tüccarların ihtiyaçlarını en iyi karşılayabileceğini bildirir. Amaç, tüketicilerin ihtiyatlı olduğu pazarlarda bile işletmeler ve tüketiciler arasındaki sağlıklı ilişkileri sürdürmektir..

Şu anda 385.000’den fazla işletme BBB Akreditasyonuna sahiptir. Tüketiciler bu mührü taşıyan işletmelere yöneliyorlar çünkü Katherine, bu markaların etik, güvenilir bir pazar için savunucu bir ağ işletmesinin bir parçası olduğunu biliyor..

Etik İş Uygulamalarına Adanmış Bir Topluluk Olarak Kuruldu

Better Business Bureau, 1912 yılında işletmeler ve müşterileri arasında tarafsız bir üçüncü taraf olarak, tüketici bulguları üzerine araştırma yapmak ve rapor vermek amacıyla kuruldu. Kuruluş, 5,2 milyondan fazla işletme hakkında inceleme topladı ve güvenilir bir bilgi kaynağı.

Başladığı zaman, BBB başlangıçta Amerika Birleşik Devletleri’nde birkaç küçük marka güven grubundan oluşuyordu.

Katherine, “Başlangıçta reklam kulüplerinden başladık” dedi. “Ülkedeki ilk BBB’ler yerel reklamverenlere bağlıydı. Zamanla ayrı bir organizasyon olduk ve bu güne kadar yerel bürolar federasyonuyuz. ”

BBB, kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur ve manifestosu, reklamcılıktaki gerçeğin ve güvenilir bir pazar yerinin istisna değil norm olması gerektiği fikrini geliştirmektedir. Yerel BBB şubeleri, şikayetlerin işletme genelinde aynı şekilde ele alınmasını sağlamak için belirlenmiş bir dizi standart oluşturmak ve takip etmek için birlikte çalışır.

Katherine, “Nereye başvurursanız olun şikayetiniz aynı şekilde ele alınır” dedi. “Nerede olursanız olun A, A’dır.”

Kimlik hırsızlığı korkusundan ve diğer güvenlik endişelerinden dolayı, tüketiciler özellikle birincil ya da sadece çevrimiçi çalışanlar için bir işletmenin güvenliği ve meşruiyetinden emin olmak isterler. BBB, marka güvenilirliği hakkındaki verileri kamuya açık hale getirmeye çalışıyor.

yorumlar & Anlaşmazlık Çözme Hizmetleri, Çevrimiçi Marka Güvenini Geliştirmeye Yardımcı Oluyor

Modern işletmelerin çoğu, çevrimiçi marka güveni oluşturmanın önemini biliyor. İyi bir itibar ve geniş kapsamlı web varlığının geliştirilmesi zordur, ancak bir kez oluşturulduktan sonra işletmeler defnelerine dayanamaz.

Katherine’e göre, işletmelerin markalarıyla olumlu tüketici etkileşimlerinden yararlanarak ve kötü bir müşteri deneyiminden aldıkları olumsuz baskıları çözerek itibarlarını korumaları gerekiyor. BBB’nin derecelendirmeleri öncelikle tüketici odaklı, yani şirketler BBB’nin dürüstlük, şeffaflık ve dürüstlük standartlarını ne kadar iyi karşıladıklarına bağlı olarak doğrudan geri bildirim alıyor.

Katherine, “Başladıktan birkaç yıl sonra, reklamcılıktaki gerçeğe odaklanmıştık” dedi. “Daha sonra tüketiciler işletmeler hakkındaki görüşlerimizi sormaya başladı, bu yüzden iş gözden geçirme fikri buradan geldi.”

BBB hizmetlerini gösteren infografik

BBB, modern tüketicilerin çevrimiçi olarak bilinçli satın alma kararları vermesine yardımcı olacak geniş bir kaynak koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor.

Pek çok güven analiz sitesi, tüketicileri dolandırıcılık ve çevrimiçi işletmelerin kötü hizmeti konusunda uyarır. Bu siteler bazen yararlı olsa da, BBB engin deneyiminden ve güvenilir bir bilgi kaynağı olarak uzun soluklu itibarından yararlanarak kendisini paketten ayırır..

BBB, marka itibarının tehdit altına girmesi durumunda işletmelerin kendilerini kullanmalarına izin veren bir analiz ve anlaşmazlık çözümü süreci sunmaktadır. Bir tüketici BBB aracılığıyla bir şirkete şikayette bulunduğunda, şirket yanıt verme ve çözüm önerme fırsatlarına sahiptir. Kendini bilen işletmeler, tüketici endişelerini kabul etmek ve gidermek için zaman ayırarak güven kazanabilir ve müşteri bağlılığını koruyabilir.

BBB derecelendirmeleri de bir şirketin şikayetlere verdiği tepkiden büyük ölçüde etkileniyor. Bir şirketin derecelendirmesini değerlendirirken, BBB, bir işletmeye karşı büyüklüğüne kıyasla yapılan şikayetlerin sayısını dikkate alır. Kuruluş ayrıca, çözümlenen şikayetlerin yaşını da göz önünde bulundurur ve ticari müdahalelerle ilgili kararlar verir. BBB bir işletmenin zamanında, uygun ve tatmin edici bir şekilde yanıt verip vermediğine karar verir.

Katherine, “Uyuşmazlık çözümü temel hizmetlerimizden biri oldu” dedi. “Bizi birçok kâr amaçlı inceleme sitesinden ayıran şey bu.”

BBB-Akredite İşletmeler Reklamcılıkta Hakikat Onur & şeffaflık

BBB, en yüksek şeffaflık standartlarını karşılayan işletmelere akreditasyon sunmaktadır. Akredite olabilmek için bir işletmenin yüksek tüketici derecelendirmesini sürdürmesi ve şikayetleri zamanında yanıtlaması gerekir.

Katherine, “Akredite işletmeler, doğruluk standartlarımızı desteklemeye ve profesyonel yönergelerimize uymaya söz veren işletmelerdir. “Ayrıca, en az B veya daha iyi bir derece tutmaları ve şikayetleri derhal cevaplamaları gerekmektedir.”

Yerel BBB’ler bir işletmeyi akredite etmek için nihai kararı verir ve bir işletmenin standartların altına düşmesi durumunda bu akreditasyon iptal edilebilir. Şikayetler ve daha sonra bunların BBB derecelendirmelerinde büyük bir faktör ele almasının yanı sıra şirket yaşı, türü, uygulamaları ve diğer özellikleri de dikkate alınır..

BBB, BBB’ye göre dürüstlük ve performansa büyük önem veriyor ve bu değerler şirketleri değerlendirme biçiminde yansıtılıyor. Şeffaflık değerlendirmeleri, bir işletmenin sahiplik ve sunulan ürünler hakkında eksiksiz bilgi sağlayıp sağlamadığına dayanır..

Dikkatli olmak için, belirsiz veya gizli bilgiler bir şirketin derecelendirmesini etkili bir şekilde düşürür. Örneğin BBB, belirli bir firmanın iş dünyasındaki boyutunu veya süresini belirleyemezse, kuruluş en düşük rakamları alır. Bu nedenle, şikayetler alan ve uygulamalarıyla ilgili çok az bilgi sağlayan bir işletme, hem daha küçük hem de yepyeni olarak değerlendirilecek, çok daha yüksek memnuniyetsizlik ve güvenilmezlik oranı.

“Temel olarak biz buna endüstri öz-denetimi diyoruz,” dedi Katherine.

KOBİ’leri Web Güvenliği Konusunda Eğitmek İçin Yeni Bir Girişim & Veri koruması

BBB, kuruluşundan bu yana iş uygulamalarının etkinliğine ışık tutmaya yardımcı oldu ve şirketleri web güvenliği konusunda eğitmeyi amaçlayan yeni girişimi ile bu çabayı sürdürüyor..

BBB, geçmişte kuruluşların tüketicilerin güvenliğinden sorumlu olmasını sağlamıştır ve yeni girişimi, işletmelerin sitelerini ve müşteri verilerini kilitlemelerine yardımcı olmak için bunu çevrimiçi alana götürmektedir. Güvenilir şirketler, geniş kullanıcı bilgileri ve hassas finansal materyal veritabanlarını içeren varlıklarını korumaya özen gösterir.

Katherine, “Güven standartlarımızdan biri mahremiyeti korumaktır,” dedi. “Ve bu inisiyatif tam da bunu yapıyor.”

BBB artık daha kapsamlı güvenlik önlemleri almak isteyen KOBİ’lere kaynak sunmaktadır. Bu kaynaklar arasında çevrimiçi güvenlik kontrolleri, bilgilendirici makaleler ve hatta teknoloji meraklısı konuşmacıların eğitim oturumları yer alır.

Katherine, “Daha iyi web güvenliği korumalarına ihtiyaç duyan işletmelere yönelik bir programımız var” dedi. “Onlarla web varlıklarının güvenli olduğundan nasıl emin olacağımızı paylaşmak istiyoruz.”

Bugünün tüketicilerinin yarısından fazlası çoğu markaya güvenmiyor olsa da, BBB bunu değiştirmek istiyor. Günümüzün web merkezli dünyasında, organizasyon bu konuda her zamankinden daha etkili olacak şekilde konumlandırılmıştır.

Katherine, “Misyonumuz açısından internetin gelişiyle gerçekten hiçbir şey değişmedi” dedi. “Artık insanlara çok daha kolay ve eksiksiz bilgi alabiliyoruz.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector