Docker Enterprise Edition’da CMO David Messina – Kuruluşlar Konteyner Teknolojisini İş Stratejilerine Nasıl Katıyor & Eski Uygulamaları Modernize Ediyor

TP; DR: Yaygın olarak sanallaşmanın halefi olarak görülen kapsayıcılık, BT dünyasında birkaç yıldır dalgalar yaratmaktadır. Konteyner yazılımının başlangıcından bu yana Docker büyümesini ve benimsenmesini sağlıyor. Şirketin platformu, BT ve geliştirme ekiplerinin geliştirme projelerini hızlandırmak ve uygulamaları daha çevik bir şekilde dağıtmak için şirket içi ve bulut ortamlarının avantajlarından yararlanmasına yardımcı olmak için oluşturuldu. Docker bugün, konteynere özel olarak odaklanarak yenilik yapmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce Docker’ın yeni Enterprise Edition’ının büyük kuruluşların konteyner platformlarını iş stratejilerine dönüştürmesine, eski uygulamaları modernleştirmesine ve sürece yapılan yatırımın büyük getirisinin tadını çıkarmasına nasıl izin verdiğini anlatan CMO David Messina ile sohbet ettik..


Gece geç saatlerde ve parlak gözlü bir girişimci, mütevazi işini nihayet yazılım geliştirmenin büyük liglerine itmek için en son uygulamayı yazıyor. Çevresindeki ustaca aydınlatılmış odanın aksine, görev çubuğundan aniden endişe verici, yanıp sönen bir mesaj çıkıyor.

Sabit disk arızalı, ancak yedeklemelerinin yeterince yeni olduğundan emin. Bununla birlikte, dikkatli olunca, hangi kodu tamamladığını derhal derler ve buluta kaydeder. Uygulamayı ikincil bilgisayarından indirirken, büyük bir sorun olduğunu fark ediyor – program çalışmayı reddediyor, bu yeni sistemin gerekli yazılım kütüphanesini eksik olduğu konusunda ısrar ediyor. Sorunu çözmek için fazladan zaman ayırmak, en son uygulama lansmanının ciddi şekilde gecikeceği anlamına gelir.

Daha büyük ölçekte, bu donanım ve yazılım tutarsızlıkları çok fazla gelir kaybına neden olabilir. Neyse ki, kapsayıcılar, yazılımın bilgi işlem ortamlarında güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlamak için mükemmel bir çözümdür. Docker, 2013’ten bu yana konteyner teknolojisinin yaygın olarak benimsenmesine doğru yürüyüşe öncülük ediyor.

Docker’ın CMO’su David Messina, “Bu zorlukların üstesinden gelmek ve şirketleri dijital çağa sokmak için Docker platformunu oluşturduk” dedi. “Uygulamaları kapsayıcı olarak, hibrit ve çoklu bulut ortamları arasında daha güvenli, daha uygun maliyetli ve taşınabilir hale gelirler.”

David Messina'nın headshot ve Docker logosu

Docker’dan David Messina bize şirketin yeni Enterprise Edition’ının büyük kuruluşların ITOps’u düzenlemesine nasıl yardımcı olduğunu anlattı.

Sadece birkaç yıl içinde Docker, gerçek altyapı bağımsızlığına izin veren devrim niteliğinde bir platform yarattı.

Kelimeden de anlaşılacağı gibi, yazılımı bir makineden diğerine göndermek için bir kap kullanılır ve Docker, bu uygulamaların altyapıdan bağımsız olarak çalışması için gerekli tüm kütüphanelerle düzgün ve taşınabilir bir formatta paketlenmesine izin verir. VM’lerin aksine, kapsayıcılar uygulamaları çalıştırmak için tam bir işletim sistemi gerektirmez.

Bu, işletmelerin fiziksel sunucu başına daha fazla uygulama çalıştırmasına olanak tanır, bu nedenle Microsoft, HPE ve IBM dahil olmak üzere bazı önde gelen kurumsal düzeyde BT şirketleri Docker konteyner platformu çevresinde ortak çözümlere yatırım yapmıştır..

İşletmeleri BT Evrimlerinde İlerlemek için IBM ile Çalışmak

Kapsayıcılar basittir ve birçok işletmenin mevcut favorisi olan VM’lerden çok daha az kaynak kullanır. Sanallaştırma, veri merkezlerinin nasıl işletildiği için bir oyun değiştirici olduğu gibi Docker, BT’nin yüzünü değiştirmek istiyor ve bunu yapmak için IBM de dahil olmak üzere go-to-market ortaklarıyla güçlerini birleştirdi..

David, “Modernizasyon yolculuklarında işletmeleri itmek için ortak hedef altında onlarla yakın bir şekilde çalıştık” dedi. “Ekim 2017’de DockerCon EU’da IBM Modernize Geleneksel Uygulamalar (MTA) Programımıza katıldı ve IBM Cloud için konteyner platformumuz Docker Enterprise Edition’ı duyurdu.”

IBM, işletmelerin modernizasyon hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için Docker ile çalışan birkaç ortaktan sadece biridir. Accenture, Cisco, HPE ve Microsoft ayrıca işletmelerin eski uygulamalarını kapsamalarını ve bu uygulamaları hibrit bulut ortamlarında başarıyla çalıştırmalarını sağlamak için Docker ile birlikte çalıştı.

Buna karşılık, Docker ortaklarını uygulamalarını kapatarak ve güçlendirerek yardımcı olur. IBM’in Watson AI ve Hyperledger blockchain yazılımı gibi yeni nesil çözümleri Docker teknolojisinde çalışıyor.

David, “Bu nihayetinde monolitik uygulamaların küçük ayak hareketleriyle daha akıllı olabileceği anlamına geliyor,” dedi David.

Yeni Güncellemeler ve Entegrasyonlar Müşteriler İçin Daha Fazla Esneklik Sağlıyor

Docker, 2017’nin başlarında, işletmelerin BT girişimlerini ölçeklendirmelerine yardımcı olmak için bir dizi düzenleme, güvenlik ve uyumluluk özelliği içeren bir konteyner platformu olan yeni Enterprise Edition’ı (EE) piyasaya sürdü. Docker EE’nin revizyonlarının çoğu, müşteri geri bildirimlerinden ilham aldı ve güvenlik, güvenilirlik ve maliyet tasarrufu da dahil olmak üzere en önemli iş gereksinimlerini karşıladı..

“Docker konteyner platformu içindeki güvenliğin ve Docker Content Trust, görüntü tarama, Rol tabanlı erişim kontrolü ve daha fazlası dahil olmak üzere müşterilerin Docker’ın güvenliği artıracak benzersiz bir fırsat sunduğunu anlamalarını sağlayan entegre güvenlik özellikleri üzerinde her zaman önem verdik tüm uygulama yaşam döngüsü ”dedi..

Uygulamaların uygulamaların daha hızlı bir şekilde dağıtılmasını ve daha güvenli olmasını sağlamak için Docker, işletmelerin uygulamalarını tamamen yeniden yapılandırmaya gerek kalmadan BT işlemlerini dönüştürmelerine olanak tanır. Docker Enterprise Edition güvenlik taraması, şifreleme ve en son sürümle rol tabanlı erişim kontrolü (RBAC) içerir.

Çok sistemli ölçekleme işlemleri için Docker EE, ana bilgisayar desteği, çok mimarili düzenleme ve çoklu kiracılık sağlar.

David, “Son zamanlarda, Docker platformu için değiştirilmemiş Kubernetes’in Swarm ile sorunsuz bir entegrasyonunu duyurduk” dedi. “Esneklik ve açıklık yaklaşımımızla uyumlu olarak, bu kararın müşterilere seçme özgürlüğü sunmasıyla çok ilgisi vardı.”

Kubernetes ve Swarm, otomatik uygulama yönetimi ve dağıtımı için popüler açık kaynaklı düzenleme çözümleridir ve bir konteyner yönetim platformuna entegre edilmiş yeteneklerdir.

İşletmelere İnovasyon ve Daha İyi Yatırım Getirileri

Uygulama taşıma sorunları bir dizi faktöre bağlı olarak ortaya çıkabilir. Çoğu zaman, suçlu eksik bir kütüphane ya da uyuşmayan bir kod satırı kadar basittir. Yine de, sorun – ve dolayısıyla çözüm – geliştirici için her zaman açık olmayabilir, bu da yeniden takımlama işlemini sıkıcı hale getirebilir.

David, “Bugünün işletmeleri, bakım ve yenilik arasındaki süregiden savaştan kaynaklanan yaygın bir sorunla başa çıkıyor” dedi. “Hızlı hareket etmeleri gerekiyor, ancak aynı zamanda eski uygulamaları korumak için gereken zaman ve paradan da tartılıyorlar.”

David, bu sürecin genellikle BT bütçesinin% 80’ini oluşturduğunu söylediğinden, bu, gelir açısından büyük bir sorun..

Docker kapsayıcı platformu, uygulama bakımının sıkıntısını ortadan kaldırdığından, işletmeler sonuçları çok az çabayla hemen görebilir. Ayrıca Docker, şu anda bir sunucuda uygulama çalıştıran herhangi bir işletmeye yarar sağlar.

David, “Docker’ın değeri geliştirme ve BT ekiplerine uzanıyor,” dedi. “Teknoloji, uygulamaları güvenli bir yazılım tedarik zincirinde daha hızlı dağıtmak isteyen tüm şirketler için geçerlidir.”

David, MetLife’ı örnek olarak kullandı ve şirketin operasyonel maliyetlerini% 50’den fazla azaltabildiğini ve gelecekteki yenilikleri finanse etmek için bu maliyet tasarruflarını yeniden yatırım yapabildiğini belirtti..

“Dünyanın en büyük işletmelerinin dikkatini çeken bu faydalar” dedi..

Girişim ve Açık Kaynak Geliştirmede Masrafın Önde

2013 yılında kurulan Docker, Enterprise Edition platformunu geliştirmek için birkaç yıl geçirdi. Yine de, Docker ekibi, işletmelerin karşılaştığı zorluklar zamanla artma ve çoğalma eğilimi göstereceğinden, gelecekteki pek çok güncellemeyi bekliyor..

David, “Lazer, işletmeleri başarı ve daha fazla yenilik için kurmaya devam eden bir konteyner platformu oluşturmaya odaklanıyoruz” dedi. “Şu anda dünyanın en büyük işletmelerinden bazıları da dahil olmak üzere 400’den fazla kurumsal müşterimiz var.”

Docker’ın kapsamlı müşteri listesi ADP, MetLife, Visa ve diğer birçok endüstri liderini içerir.

İleriye dönük olarak Docker, işletmelerle yakın çalışmaya devam etmeyi ve DockerCon’u memleketi San Francisco’ya geri getirmeyi planlıyor. DockerCon, müşterilerin, ortakların ve topluluğun haberleri ve eğilimleri tartışabileceği ve başarı öykülerini kapsayıcılıkla paylaşabileceği bir etkinliktir. Özellikle toplantı, IBM’in IBM Cloud için Docker EE’yi kullanma konusundaki büyük başarısını ilk duyurduğu yerdir..

David, “Docker EE ile şirketler yaklaşık% 50 tasarruf sağlıyor ve uygulamaları% 75 daha hızlı sunabiliyor” dedi. “Bu somut ve acil yatırım getirisi, işletmelerin modernizasyon girişimleri için platform olarak Docker’a güvenmesinin nedenidir.”

Docker’ın büyük başarısına katkıda bulunmak, müşterilerle ve açık kaynak topluluğuyla ilişkisidir. Docker konteyner platformu, kullanıcıların güvenlik ve düzenleme (Kubernetes ve Swarm) dahil olmak üzere ihtiyaçlarına en uygun özellikleri kullanma esnekliğiyle uygulamaların revizyonunu ve dağıtımını hızlandırmasını ve otomatikleştirmesini sağlar. Bu uygulamalar birden fazla platformda dağıtılacağı ve kullanılacağı için kapsayıcıların kullanılması yazılımın her zaman çalışmasını sağlar.

David, “Her zaman olduğu gibi, gelişen ve ilgili ihtiyaçlarını karşılamak için müşterilerimiz ve toplumla yakın bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz” dedi. “Konteyner ekosistemi ve genel olarak açık kaynak teknolojisi yenilikçiliğin ön saflarında yer alıyor ve bu ücretin üstesinden gelmeye yardımcı olmaya kararlıyız.”

Yazılım geliştirme statik olmaktan uzaktır – her zaman yeni bir problemin veya büyüme fırsatının ortaya çıkma ihtimali vardır. Bu nedenle, yazılımın yaşam döngüsü para, zaman ve çabadan tasarruf etmek için mümkün olduğunca ağrısız olmalıdır. Sanallaştırma, çok sayıda uygulamanın tek bir sunucuda çalışmasına izin verirken, konteynerleştirme tüm kaba kenarlarını yumuşatır ve süreci mükemmelleştirir. David’in belirttiği gibi, kapsayıcılık artık bir “if” değil, işletmeler için “ne zaman”.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector