Dosyalarınızı Tablolarla Klasörlerden Bağımsız Olarak Etiketleyin ve Düzenleyin: Windows için Kullanışlı Bir Belge Yönetim Aracı

TP; DR: Tabbles, kullanıcıların klasörlerden ziyade kavramlarda gezinerek dosyaları bulmalarını sağlayan bir sosyal veri etiketleme aracıdır. Masaüstü tabanlı uygulama aynı zamanda sohbet benzeri işlevler ve paylaşım seçenekleri içeren sağlam bir işbirliği aracıdır. Kısa süre önce Beta’da yayınlanan Tabbles Web ile şirket, dosyaları yaratan ve kaydeden herkesin dijital kaosu sezgisel olarak azaltmasını her zamankinden daha kolay hale getiriyor.


Andrea D’Intino, deneyimden, dosya organizasyonunun, özellikle birden fazla müşteri portföyü hokkabazlık yaparken pazarlamacının varlığının sıkıntısı olduğunu biliyor. Tabii ki, bunun çok önemli bir hayatta kalma becerisi olduğunu da biliyor..

Andrea, 10 yıldan fazla bir süre önce bir pazarlama müdürü olarak çalışırken, aynı logoyu birden fazla proje klasöründe kurtardı – biri poster, biri broşür, biri web sitesi için.

“Dosyayı ihtiyaç duyduğum her yerde sihirli bir şekilde klonlamak istedim” dedi. “Etiketlemenin sorunuma bir çözüm olduğunu anladım, ancak piyasada dosya etiketleme için herhangi bir yazılım yoktu.”

Tablolar logosu

Tabbles, belge yönetimine yeni bir yaklaşım getiriyor.

Piyasada göz kamaştırıcı bir delik belirlediğini anlayan Andrea, olası bir iş çabasına ilgi göstermek için arkadaşlarını Maurizio Colucci ve Irma Sta’ya telefon etti. İstediler ve ekip 2008’in sonunda kod yazmaya başladı. 1 Ağustos 2009’da, “etiket” ve “kabarcıklar” kelimelerinin birleşmesinden sonra adlandırılan Tabbles doğdu..

Piyasadaki 10 yılı boyunca, masaüstü uygulaması etiketlere klasör olarak erişilebilen veya arama için anahtar kelimeler olarak kullanılabilecek gerçek zamanlı ilişkisel dosya sistemine dönüşmüştür. Hem yerel hem de paylaşılan sürücülerde birden çok dosya ve belge türünün yanı sıra bulut depolama ve dosya senkronizasyon sistemlerini destekler.

Tabbles klasör olarak kullanılabilirken, yazılım bu kullanım durumunun çok ötesine geçer. Örneğin, kullanıcıların yollarına, adlarına ve içeriklerine göre otomatik olarak etiket oluşturmalarına olanak tanır ve ayrıca sohbet benzeri işbirliği seçenekleri sunar. Buna ek olarak, şirket şu anda bir web tarayıcısında dosya ararken dijital kaosun azaltılmasına yardımcı olacak hafif bir istemci olan Tabbles Web’e son rötuşları yapıyor..

Yolu, Adı veya İçeriğe Göre Etiketleri Otomatik Olarak Oluşturma

Geleneksel bir klasör tabanlı organizasyon sistemi kurmak sinir bozucu olabilir. Klasörlerinizi müşteriye, ardından yıla ve konuya göre düzenlemeyi seçtiğinizi düşünün. Bir noktada tüm dosyalara konuya göre erişmeniz gerekiyorsa, ihtiyacınız olan bilgileri bulmak için sayısız dosyaya bakmanız gerekir..

Sonuçta, her senaryoda tek bir klasör yapısı ideal değildir ve bu nedenle Tabbles veri yönetimini dinamik hale getirmek için tasarlanmıştır. Statik organizasyon sistemlerinin aksine, Tabbles, kullanıcıların bir klasör yapısını önceden belirlemeden dosyaları otomatik olarak organize etmesine, gruplandırmasına ve bulmasına olanak tanır.

Tabbles özellikleri

Araç, güçlü işbirliği işlevselliği ile dinamik bir organizasyonel yaklaşım kullanır.

Bunun yerine, kullanıcının açtığı klasörlere bağlı olarak alt klasörler dinamik olarak oluşturulur. Dolayısıyla, önceki örneğimizi kullanarak, önce müşteriyi tıklatırsanız, o müşteriyle ilişkili tüm konuları dinamik alt klasörler olarak görürsünüz. Tersine, önce bir konuyu tıklarsanız, o konuyla ilgili tüm müşteriler için klasörler görürsünüz.

Dinamik veri yönetim sistemi, kullanıcıların birleştirme işlevini kullanarak dosyaları basitçe tanımlayarak bulmalarını da sağlar. Grafik ve sezgisel çözüm, bağlı sürücülerde bulunup bulunmadıklarına bakılmaksızın kullanıcılara verilen açıklamayla eşleşen kayıtlar sunar. İşlem sırasında Tabbles, kullanıcıyı aramayı hassaslaştırma adımlarında yönlendirir, bu da dosyaları doğal bir şekilde belirlemenize yardımcı olur.

Tabbles ayrıca kullanıcıların e-posta adresleri ve Sosyal Güvenlik numaraları gibi normal ifadeleri kullanarak dosyaları aramasına olanak tanır. Andrea, “Örneğin, kredi kartı numarası, genel e-posta, pasaport numarası veya Sosyal Güvenlik numarası gibi bir şey arayabilirsiniz” dedi. “Bu özellik, dosyaların içeriğini kalıplarla eşleştirerek veri madenciliği yapmak için kullanılabilir.”

Sohbet Benzeri İşlevi Olan Güçlü Bir İşbirliği Aracı

Tabbles, bireysel kullanıcılar için bariz avantajlar sağlar, ancak aynı zamanda ekip üyeleri arasında belge yönetimini kolaylaştırmak için sağlam bir çözümdür. Tabbles, etiketleri Microsoft SQL Server veritabanlarını kullanarak depoladığından, kullanıcılar etiketlerinin bir kısmını veya tamamını yerel sürücülerde, paylaşılan sürücülerde ve Dropbox gibi bulut sürücülerde paylaşabilir.

İşlem basittir: Sistem yöneticisi, kullanıcıları yönetmek ve izinleri paylaşmak için kontrol panelini kullanarak her bir kullanıcının meslektaşları tarafından uygulanan etiketlere göre dosyaları bulabileceği bir ortam oluşturur.

Tabbles ayrıca ekiplerin yerel disklerdeki, paylaşılan sürücülerdeki ve web tabanlı sürücülerdeki dosya ve klasörlere birden çok tarihli yorum ekleyerek birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlar. Çok kullanıcılı bir ortamda, bu sistem sohbete benzer şekilde çalışır, çünkü izleyiciler kimin ne zaman ne yazdığını görebilir.

Dosyaları herhangi bir platformda etiketleyin

Tabbles, yerel makinelerde, paylaşılan sürücülerde ve bulut tabanlı depolama sistemlerinde çalışır.

Andrea, bootstrapped şirketinin geniş bir bireysel kullanıcı tabanına ve TabBox’ı DropBox ile birlikte kullanan bir avuç kurumsal müşteriye sahip olduğunu söyledi. Tabbles, hepsi 30 günlük para iade garantisi ile gelen dört ödeme planı sunar. Kişisel kullanım için tasarlanan Ücretsiz plan, 500 dosyaya kadar yorumlar, 15 kuralla otomatik etiketleme ve 100 e-posta için e-posta etiketleme içerir.

Hafif kullanıcılar için tasarlanan yıllık Temel plan 2.000 dosyaya kadar yorumlar, 25 kuralla otomatik etiketleme ve 100 e-posta için e-posta etiketleme içerir. Pro planı, kurulum ve yapılandırma desteği ve meslektaşları ile paylaşılan etiketleme ekleyerek Şirket planında olduğu gibi tüm özelliklere sınırsız erişim sunar.

Beta’da Daha Yeni Çıktı: Yeni Tarayıcı Tabanlı Bir Çözüm olan Tabbles Web

Tabbles, hızlı bir geliştirme ortamında çalışır. Andrea, yazılımın ilk kod satırlarının 2008’in sonunda yazıldığını söyledi. Tablolar, 2009 yılının Ağustos ayında sadece yedi ay sonra halka açıldı. “Fikir, projeyi mümkün olan en kısa sürede piyasaya sürmekti ve biz de bunu yaptık. yaptı ”dedi. “Oradan, çoğunlukla müşteri geri bildirimlerine dayalı özellikler eklemeye başladık.”

Tabbles’ın kurumsal düzeyde bir etiketleme çözümü olmasını ve uzun vadede alakalı olmasını sağlamak için şirket, kullanıcıların dosyaları etiketlemesine ve aramasına, otomasyon yoluyla üretkenliği artırmasına ve buluttaki aramaları düzene koymasına olanak tanıyan birçok özellik ekledi..

Şirket, istenen her özelliği eklemez, ancak ekip en az beş istek alırsa, yeni özellikleri geliştirmeyi ciddi bir şekilde ele alacaktır. Bunun bir örneği, şirketin son zamanlarda web tarayıcısında dosya ararken dijital kaosun azaltılmasına yardımcı olacak hafif bir istemci olan Tabbles Web’e odaklanmasıdır..

“Geçen yıl kullanıcı tabanımızı inceledik ve insanların en çok istediği şeylerden biri, çok platformlu bir uygulamaya sahip olmak istedikleri için Tabbles’ı bir web tarayıcısında çalıştırabilme yeteneğiydi” dedi..

Beta sürümünde yeni yayınlanan Tabbles Web, kullanıcıların etiketleri birleştirerek arama yapmasına, aradıkları dosya yollarını kopyalamasına ve yazılımı bir paylaşım hizmeti olarak kullanmak için dosya indirmesine olanak tanır. Yeni araç ayrıca manuel etiketleme özellikleri ve sohbet benzeri yorumlar için destek sunuyor. Kullanıcılar aşağıdaki kimlik bilgileriyle Tabbles Web Beta’ya giriş yapabilirler: Kullanıcı adı: demo, Şifre: demo.

10 yıl önce Andrea ve ekibi Tabbles’ı geliştirdi ve o zamanlar açık kaynaklı teknolojiler bugünkü kadar popüler değildi. Tabbles’ın masaüstü sürümü açık kaynak olmadığından, şirket Tabbles Web’in ön ucunu açmaya karar verdi ve kullanıcıların arka uç API’lerinin nasıl çalıştığını gözlemlemelerine ve RESTful API’sini diğer uygulamalarla entegre etmek için kullanmalarına izin verdi.

Şirket ayrıca Tabbles Web’i bir mobil uygulamaya dönüştürmeyi umuyor. ”Çok platformlu bir çözüm,” dedi. “Müşterilerimizin birkaç Mac kullanıcısı olduğu için ürünümüzü geçmelerini istemiyoruz.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector