Dünya Çapında Bir Ayak İzi Olan Avusturyalı Bir Şirket: Anexia, Çok Uluslu Şirketlere Yüksek Kaliteli Özelleştirilmiş BT Çözümleri Sunuyor

TP; DR: Anexia, yazılım ve uygulama geliştirme hizmetlerinin yanı sıra yüksek kaliteli yönetilen barındırma çözümleri sunan Avusturya merkezli bir BT sağlayıcısıdır. Küresel şirket, 90’dan fazla uluslararası sunucu konumuna sahip dünya çapında bir ağda 10.000’den fazla aktif müşteriye hizmet vermektedir. Özelleştirilmiş çözümler ve uygulamalı destek sunmaya odaklanan Anexia, AWS ve Azure gibi sektör devleri arasında öne çıkmayı hedefliyor.


Alexander Windbichler, Haziran 2006’da BT danışmanlık ve barındırma işine başlamak için yola çıktığında, olasılıklar ona karşı yığılmış gibi görünüyordu. Dot-com balonu birkaç yıl önce patlamıştı ve finansal kriz hızla yaklaşıyordu.

Ancak genç girişimci, değişmez bir bağlılık ve kesin pazar konumuyla ilerledi. “Son derece yetkin bir mühendis tuttu ve teknik uzmanlıklarını yerel Avusturya işlerine vermeye başladılar,” diyor Anexia Genel Müdürü Adam Rogers. “Müşteri tabanlarını oluşturmak için harika bir iş çıkardılar ve zamanla görünürlük kazandılar ve altyapılarına eklediler.”

Anexia logosu

Anexia, yazılım ve uygulama geliştirme hizmetlerinin yanı sıra yüksek kaliteli yönetilen barındırma çözümleri sunar.

Strateji işe yaradı ve Anexia kısa sürede bağımsız veri merkezlerini içeren yüksek kaliteli bir uluslararası ağ aracılığıyla Avusturya ve dünya çapında tanınmış müşterilere hizmet veren başarı buldu. Bugün, Anexia’nın 200 çalışanı kişiselleştirilmiş yazılım ve uygulama geliştirmenin yanı sıra bulut ve yönetilen barındırmada özelleştirilmiş çözümler sunan Viyana, Klagenfurt, Münih, Köln ve New York City’deki ofislerde çalışıyor. 90’dan fazla uluslararası sunucu konumuna sahip olan şirket şu anda Airbnb, BMW, Lufthansa ve TeamViewer gibi büyük oyuncular dahil olmak üzere dünya çapında 10.000’den fazla müşteriye hizmet veriyor.

Yaygın küresel ağı, özelleştirilmiş çözümler ve uygulamalı yardım arasında Anexia, gelecekte yeni müşteri akınına hizmet etmeye hazırlanıyor. Ayrıca, boru hattında dinamik hesaplama ve depolama çözümleri ile şirket yakında daha da fazlasını sunacak.

Yayılan Küresel Ağda 10 bin Aktif Müşteriye Hizmet Verme

Anexia’nın erken büyüme hamlesi kısmen, Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) platformu için uluslararası barındırma ihtiyacı duyan tanınmış bir Alman şirketi ile yapılan bir ortaklıktan kaynaklanıyordu. O sırada AWS bebeklik dönemindeydi ve küresel bir mevcudiyetten yoksundu, bu yüzden Alman şirketi kendi ağını kurmaya çalıştı.

Adam, “Bir yıl sonra 180 tedarikçinin yanı sıra para felaketleri ve son derece kötü destek aldılar” dedi. “Çok geçmeden altyapılarını birkaç tedarikçiyle birleştirmeye başlamaları gerektiğini fark ettiler.”

Anexia bunlardan biriydi. “O kadar başarılı olduk ki bize daha fazla yer vermeye başladılar,” dedi Adam. “Bugün, o müşterinin ve aynı zamanda TeamViewer için küresel IP trafiğinin yaklaşık% 70’ini çalıştırıyoruz.”

Anexia ağ haritası

Şirketin ağ haritası büyüyen küresel erişiminin kapsamını gösteriyor.

Ortaklık, Anexia’nın küresel varlığını hızla genişletmesine ve ileriye doğru bir yol çizmesine yardımcı oldu. Bugün, şirketin birincil hedefi çok uluslu şirketler için özelleştirilmiş Hizmet Olarak Altyapı (IaaS) çözümleri oluşturmaktır. Anexia’nın etkileşimli ağ haritasının da gösterdiği gibi, şirket artık Asya, Afrika, Avustralya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’da hizmet veriyor.

Adam, Anexia’nın ABD ofisine liderlik rolünün öncelikle çokuluslu işletmelerle çalışma etrafında döndüğünü söyledi.

“Bu ofisi 1 Şubat 2015’te açtık ve odağım aslında ABD’de yerel bir IP ile küresel altyapıya ihtiyaç duyan şirketleri aramaya başladı” dedi. “Yani, Tayland’da bir siteye ihtiyaçları varsa, Tayland’da bulunan ve Hong Kong’a ve geri yönlendirilmeyen IP’lere ihtiyaçları vardı. İşimizi bu şekilde kurduk – müşteriye benzersiz çözümler. ”

Yönetilen Hosting Çözümleri Artı Yazılım ve Uygulama Geliştirme

Anexia’nın geniş barındırma ve BT çözümleri portföyü, güçlü sunucu kapasiteleri aracılığıyla yönetilen barındırma çözümlerini içerir. Gereksinimler ne kadar karmaşık olursa olsun, şirket müşterinin ihtiyaçlarını hız, ölçeklenebilirlik, kullanılabilirlik ve depolama açısından karşılayacak bir plan hazırlamaya hazır ve istekli.

Adam, Anexia’nın dünya çapında yönetilen barındırma çözümleri sunan tek sağlayıcılardan biri olduğunu söyledi. “Dünya çapında BT çözümleri tasarlama konusundaki uzun yıllara dayanan deneyimimiz bizi uluslararası pazarda güçlü bir ortak yapıyor” dedi..

Şirketin yönetilen barındırma çözümlerinde yük dengeleme teknikleri, sanal ve paylaşılan güvenlik duvarları ve web uygulaması güvenlik duvarları bulunur. Planlar ayrıca Dağıtılmış Hizmet Reddi (DDoS) saldırılarına karşı da güvenilir koruma sağlıyor. Bilgisayar korsanlarının çok sayıda istek göndererek sunucuları çökmeye zorladığı saldırılar, Avusturya’da ve dünya çapında sıklık ve yoğunluk bakımından artmaktadır.

Anexia 2018’de, o zaman bir Avusturyalı sağlayıcıya kayıtlı en büyük olarak kabul edilen memcached amplifikasyon saldırısını başarıyla engelledi. Anexia Kurucusu ve CEO’su Alexander Windbichler, “Saldırının hedefi tanınmış bir uluslararası hizmet sağlayıcısı ve kapsamlı hizmetlerimizin uzun süredir müşterisiydi. “Saldırı 13 dakika sürdü ve Siber Savunma Uzmanlarımız ve Omurga Avrupa altyapımız sayesinde başarıyla engellendi.”

Özelleştirilebilir ve güvenli yönetilen barındırma hizmetlerine ek olarak, Anexia kişiselleştirilmiş yazılım ve mobil uygulama geliştirme ile bilinir. Müşterilerin rekabetin dışında durmasına yardımcı olmak için tasarlanan şirketin geliştirme çözümleri, herhangi bir platform için tasarlanmış özel yapım yazılım ve uygulamalarla sonuçlanır. Sorunsuz bir geliştirme süreci sağlamak için bu hizmet, şirketin proje yönetimi ekibinden, uygulama, uygulama ve bakım yoluyla müşterilere rehberlik etmek için mobil uygulama geliştiricilerinin yanında çalışan rehberlik içerir.

Rewe Group’ta Pazarlama GVG’si olan Lena Marder, Anexia’nın geliştirme hizmetlerine parlak bir inceleme yaptı. “Başlangıçta Anexia’yı iPhone ve Android için temel içecek dağıtım hizmeti uygulamamızı programlamak üzere görevlendirdik” dedi. “Tasarım, grafikler ve teknik uygulama harika çalıştı ve harika bir ürün elde ettik. Muhteşem işbirliği nedeniyle, diğer uygulamalarımızın geliştirilmesini Anexia’daki uzmanların eline sunmaktan mutluluk duyduk. ”

Teknik Yardım Devlerinin Yapamaması

AWS, Azure ve Google Cloud gibi sektör devleri, barındırma pazarında büyük bir kaleye sahip olabilir, ancak Adam, bu bulut sağlayıcılarının sunamayacağı bazı şeyler olduğunu söyledi.

“Müşteriler Anexia’yı seçtiğinde, büyük oyuncuların kolayca sağlayamayacağı benzersiz bir şeyimiz var – bulut altyapısının oluşturulmasında doğrudan yardım gibi” dedi. “Birçok şirket, başkalarının bulutları üzerinde destek olmadan gelişmiş altyapı oluşturmak için şirket içi uzmanlığa sahip değil ve bu nedenle destek ekibimiz bu hizmeti sunuyor.”

Anexia'nın destek personeli

Anexia’nın Avusturya merkezli destek ekibi uygulamalı uzmanlık sağlıyor.

Adam, müşteri ihtiyacına ek olarak Anexia’nın devam eden gelişim sürecinin piyasa talebine yakından bağlı olduğunu söyledi. “Dijital bir platformda hiper ölçeklendirme yapabilmek de dahil olmak üzere, pazarlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde daha fazla müşteriyi karşılamak için konumlarımızın her birini oluşturuyoruz.”

Başka bir deyişle, Anexia, müşterilerin manuel olarak süreçle doğrudan şirketle çalışmak zorunda kalmadan çevrimiçi hizmet satın almalarını planlıyor. Başlatıldığında, yeteneklere dinamik bilgi işlem ve depolama adı verilir. Adam, bu özelliklerin dijital dünyada müşteri talebine doğrudan yanıt olarak geliştirildiğini söyledi.

“Dört yıl önce otomatik bir kapasitemiz yoktu; insanlar bizimle telefonda konuşur, ne istediklerini söylerlerdi ve bir servis siparişi planlayabiliriz ”dedi. “Bu dünya gerçek anlamda özelleştirilmiş çözümlerden uzaklaşıyor.”

Artık Kullanılabilir: Arşiv Depolama Özellikleri

Adam, yeni ürün cephesinde, Anexia’nın yakın zamanda meta etiketleme ve silme kodlaması içeren arşiv depolama yetenekleri sunmaya başladığını söyledi..

“Bu, özellikle medya endüstrisi için, çok sayıda içeriği tekil bir yerde arşivlemesi gereken gerçekten heyecan verici bir ürün” dedi. “Sadece sisteme yükleyebilirler ve otomatik olarak dünyanın farklı yerlerinde içerik kopyaları oluşturur. Güvenlik özelliği harika çünkü bu sitelerden herhangi biri veri kaybetmeden çökebilir. ”

Pazar gittikçe rekabetçi hale geldikçe Adam, bunun gibi çözümlerin Anexia’nın barındırma sağlayıcıları denizinde öne çıkmasına yardımcı olacağını söyledi.

“Kitlesel hiperscalerlere yeterince benzeyen ancak müşterilerimiz için benzersiz çözümler yaratabilen hizmetler sunabilmeliyiz” dedi. “Bakma şeklimde, pazarda özelleştirilmiş bir şeye her zaman ihtiyaç duyulacak.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map