Everleap, Geliştiricilere Kolayca Ölçek, Çeviklik ve Basitlik Sağlayan Modern Bir Bulut Platformu ile ASP.NET Hostingini Yükseltir

TP; DR: En yeni bulut teknolojisine aşina olan Everleap, ASP.NET geliştiricileri için geleneksel paylaşılan barındırma ve VPS teklifleri arasındaki boşluğu dolduruyor. Şirket liderleri, esnek Windows uygulamalarının ve web sitelerinin arkasındaki altyapıyı yeniden canlandırmak için 15 yıllık geleneksel ASP.NET barındırma deneyimini uyguladılar ve tamamen yönetilen bulut sunucularında çevik barındırma hizmetleri ürettiler. Pazarlama Başkanı ve Başkan Yardımcısı Takeshi Eto, Everleap’in kullanılabilirliği ve yeni nesil gücü dengeleyen uyumlu bir platforma nasıl ulaştığını paylaştı.


Web uygulamalarından video oyunlarına kadar her şeyi oluşturmak için yararlı olan Microsoft’un .NET çerçevesi, geliştiricilerin tercih ettikleri programlama dilini korku veya uyumluluk sorunları olmadan kullanmalarını sağlar. Dinamik web siteleri geliştiren ve ASP.NET’te çalışanlar için, yüksek güçlü bir web barındırma hizmeti bulmak Linux hakimiyeti olan bir pazarda zor olabilir.

Bu yüzden Takeshi Eto ve Everleap’ın arkasındaki ekip ASP.NET geliştiricilerine hizmet veren modern platformlar oluşturmaya devam ediyor. ASP.NET’in 2002’de piyasaya sürülmesinden yaklaşık bir yıl sonra başlatılan DiscountASP.NET ile işe başladılar. ASP.NET barındırma hizmetini dahil eden ilk şirketlerden biri olan DiscountASP.NET, MSSQL veritabanı yönetimi ve IIS gibi Microsoft destekli hizmetler sundu.

“O zamanlar ASP.NET’te programlanmış hiçbir ticari barındırma otomasyon sistemi yoktu, bu yüzden kendi sistemimizi oluşturduk” dedi. “ASP.NET’te kendi barındırma sistemimizi oluşturmanın, ASP.NET’teki uzmanlığımızı göstermenin harika bir yolu olduğunu düşündük.”

Ekip, ASP.NET ile yenilik yapmaya devam etti ve sonunda müşterilerin çevrimiçi operasyonlarını ölçeklendirmesine yardımcı olmayı amaçlayan bulut barındırma hizmetleri sunmak için 2014 yılında Everleap’i başlattı. Bir sitenin yükünü birden çok sunucu arasında dengelemek, ek bir kurulum veya dosya taşıma ihtiyacı olmadan sürekli yüksek performans anlamına gelir..

“Everleap, geleneksel ev sahiplerinin yapamayacakları şekilde ölçeklenebilir” dedi. “Bir siteyi bir sunucuda oluşturabilirsek, aynı anda iki, üç veya dört sunucuda bir site oluşturabiliriz.”

Bulut Barındırma Geçişini Kolaylaştırma

15 yılı aşkın ASP.NET deneyimiyle Everleap ekibi, bulut teknolojisinin performans ve kararlılık avantajlarından yararlanır ve bunları daha yaygın paylaşılan barındırma alanının basitliği ve aşinalığı ile birleştirir.

“Buluta geçişi çok daha kolay hale getirmeye çalışıyoruz,” dedi Takeshi. “Genel bulutların alakart özelliklerinin aksine, hosting planlarımızla birlikte paketlenmiş hizmetler sunuyoruz.”

Takeshi Eto ve Everleap logosu resimleri

Takeshi Eto, Los Angeles merkezli Everleap için Pazarlama Başkanı ve Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır..

Rakip bulut sağlayıcıları genellikle çeşitli hizmetler için ayrı ücretler alırken, Everleap disk alanından ve bant genişliğinden SQL raporlamasına ve DNS desteğine kadar tüm çanları ve ıslıkları içerir. Bu, genellikle hepsi bir arada paketler olarak satılan paylaşılan barındırma paketlerine benzer bir kurulum sağlar.

Everleap’in bulut hizmetinin diğer avantajları arasında öngörülebilir faturalandırma döngülerinin yanı sıra kapsamlı, kişiselleştirilmiş teknik destek yer alır. Müşterilerden, hizmetler için dakika başına faturalandırılmak veya tüketilen kaynak yerine sabit bir aylık ücret alınır. Everleap, Microsoft Azure ile aynı teknoloji tarafından desteklenmektedir, ancak bulut hakkında merak edenler için daha ucuz ve daha kullanıcı dostu bir seçenek olarak işlev görür..

Takeshi, “Müşterilerimiz ay sonunda neye borçlu olduklarını bulmak yerine ne kadar ödeyeceklerini biliyorlar” dedi. “Azure’da forumlara soru gönderebilir veya ücretsiz olarak tweet atabilirsiniz, ancak bir e-posta göndermek veya telefon görüşmesi yapmak istiyorsanız bir destek planı için ödeme yapmanız gerekir.”

Müşteri Sorunlarına ve Geri Bildirimlere Dayalı Bulut Çözümleri

Bir bulutun esnekliği, müşterilerin bir işi hızlı bir şekilde büyütmelerine ve artan trafik taleplerini karşılamalarına olanak tanır; ancak bir uygulama birden çok sunucuda çalışacak şekilde programlanmamışsa buluta geçmek zor olabilir. Neyse ki, Everleap destek ekipleri en uygun konfigürasyonları bulmak için müşterilerle yakın işbirliği içinde çalışır..

ASP.NET’in çok yönlülüğü ve Everleap’in kapsamlı uzmanlığı göz önüne alındığında, göç ağrısızdır. Everleap, ortak baş ağrısı olmadan profesyonel bulut barındırma arayan müşterilerden oluşan geniş bir müşteri tabanına hizmet vermektedir.

Everleap control panel'in ekran görüntüleri

Everleap, özel kontrol panelinde sadeliği ve şeffaflığı vurgular.

“Çok hızlı bir değişim ile işinizin çevik ve esnek olması gerekiyor” dedi. “Paylaşımlı barındırmadan daha büyük bir web sitesi Everleap’ten yararlanırken, daha öngörülebilir maliyetler, kullanım kolaylığı ve teknik destek isteyen herkese açık bulut kullanıcıları Everleap’i düşünebilir.”

Müşterilerin ihtiyaçları ön planda iken Takeshi bize Everleap’ın geliştirme sürecinin büyük ölçüde dış girdilere dayandığını söyledi. Müşterilerin, şirketin özel kontrol panelinden geri bildirim, soru ve öneri göndermeleri teşvik edilir..

“Müşteri geri bildirimlerini, özellik önerilerini ve isteklerini takip ediyoruz,” dedi Takeshi. “Ürün toplantılarımız sırasında, tüm potansiyel gelişmelere bir göz atacağız ve çeyrek boyunca hangi projelerde çalışacağımızı açıklayacağız.”

Kesintisiz Ölçekleme ve Daha Fazlası ile Geleneksel Hosting’in Ötesine Geçmek

Everleap’in özel kontrol paneli, şirketin tek siteli ve çok siteli barındırma paketlerini sunar. Her iki plan için de, her web sitesine e-posta, SSL desteği, FTP ve diğer özelliklerin yanı sıra iki yük dengeli sunucu atanır. Şirket, hataya dayanıklı donanım ve kümeleme yoluyla% 100 çalışma süresini garanti eder.

“Bir sunucu herhangi bir nedenle kapanırsa, site otomatik olarak başka bir sunucuda oluşturulur,” dedi Takeshi. “Bu, sunucuyla ilgili bir sorunun veya hatta bakımın yeniden başlatılmasının sunucudaki tüm siteleri kaldırabileceği geleneksel barındırmadan büyük bir gelişmedir.”

Ortalama sunucu yanıt sürelerini gösteren grafik

Everleap’in oluşturması bir yıl süren özel oluşturulmuş bulut platformu, performansı en üst düzeye çıkarıyor.

Müşteriler her iki planda da bağımsız ASP.NET Core uygulamalarını çalıştırabilir ve uygulamalar çerçeveye bağlıysa ayrıntılı dönüştürme talimatlarını bulabilir. Daha fazla sunucuya ölçeklemek isteyenler için ek kaynaklar ve sunucular da mevcuttur.

Takeshi, “Bir site popüler olduğu için halsizse, yükü birkaç tıklama ile birden fazla sunucuya dağıtabiliriz” dedi. “Web sitesi dosyası taşıma veya ek kurulum gerekmez – sorunsuz bir şekilde gerçekleşir.”

Sıradaki: Gelişmiş Servislerle BT Altyapısını Genişletme

Takeshi’ye göre Everleap, bulut deneyimini daha da iyileştirerek müşterilerin yanında büyümeyi hedefliyor. Şirket şu anda en büyük müşterilerine yönetilen hizmetler ve sorunsuz ölçeklendirme sunmaktadır. Özel BT ihtiyaçları olan müşteriler için şirket bazen ihtiyaçlarını karşılamak için özel bulut barındırma projeleri üstlenmiştir..

Müşteri tabanının bu kısmı büyümeye devam ederken Takeshi bize Everleap’in kendi platformu içinde ve dışında daha fazla hizmet uygulamayı planladığını söyledi. Olanaklar arasında karma bulutların ayarlanması, özel IaaS’nin yapılandırılması ve veritabanı barındırma ve DBA hizmetlerinin dış kaynak kullanımı yer alır.

Everleap’ın gündemindeki daha belirgin öğeler arasında felaket kurtarma hizmetlerinin yanı sıra Microsoft Office 365 planları da yer alıyor. Everleap, Microsoft’un Bulut Çözüm Sağlayıcı Programının bir üyesidir ve şirketin çok sayıda markalı hizmeti satmasına olanak tanır.

“Personelimiz barındırma altyapılarını yönetme konusunda onlarca yıllık deneyime sahiptir, bu nedenle işletmelerin BT altyapılarını dış kaynaklara ya da genişletmelerine yardımcı olabiliriz” dedi..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector