Format ™, Yaratıcı Düşünen Profesyonelleri Çalışmalarını Tamamlamak, Göstermek ve Satmak için Güzel Siteler Tasarlama ve Oluşturma

TP; DR: Format, yaratıcı endüstri profesyonellerinin çalışmalarını sergilemek ve pazarlamak için güzel web siteleri tasarlamak ve oluşturmak için bir platform sağlar. Sanatçılar, estetiklerini tamamlayan bir dizi cazip tema arasından seçim yapabilir, bu da müşteriler çevrimiçi çalışmalarını gördüklerinde marka bütünlüğünü korumaya çalışır. Platform, istemci prova portalı ve çevrimiçi vitrin camekanları gibi çözümleri tam olarak entegre eder, böylece müşteriler markalı sitelerden ürünleri görüntülemek veya satın almak için yönlendirilmezler. Bu, tam teknoloji ve pazarlama destek hizmetleriyle birleştiğinde, Format’ı reklam öğelerinin sanatsal çalışmalarını sergilemesi ve tanıtması için etkili bir platform haline getirir.


Sokak fotoğrafçısı olarak Dotan Saguy, Küba’dan Paris’e ve Los Angeles’a çekici çekimler yaparak dünyanın dört bir yanında. En son projesi, Güney Kaliforniya’nın sanat, yaratıcılık ve tuhaflık merkezi olarak bilinen Venice Beach’in ilginç ve eşsiz kültürüne bir bakış sunuyor.

Dotan’ın plaj kültürünün siyah beyaz çekimleri, manzaranın geometrik şekillerini insan (ve bazen hayvan) aktivitesiyle örterek minimalizm kavramlarını eylemle birleştiriyor gibi görünüyor. Kontrast, bir salıncaktan sarkan bir boa yılanı ve bir fotoğraftaki paralel palmiye ağaçlarının sert çizgileri arasında oluşturulur. Bir diğerinde, bir kaykaycı boş bir yüzme havuzunu çevreleyen başa çıkmada hızla kayıyor gibi görünüyor.

Logo ve fotoğrafçıların kolajını biçimlendir

Format, yaratıcı endüstri profesyonellerine çalışmalarını kitlelere sergilemek ve pazarlamak için bir platform sağlar.

Dotan’ın fotoğrafları, sanatsal stilini tamamlayacak şekilde sergilenmeyi hak ediyor ve Format’ın web sitesi oluşturma platformu tam da bunu sağlıyor. Dotan’ın fotoğrafları şık ve web sitesi de öyle.

“Portföyünü sergileyen biri için galeri sadece bir sayfaya bıraktığınız bir şey değildir. Sunmakta olduğunuz en önemli şey budur, ”diyor Format’ın CPO’su ve Kurucu Ortağı Tyler Rooney. “Temalarımız, yaratıcıların çalışmalarını ve estetiğini en iyi temsil eden bir tasarım bulmasına gerçekten izin veriyor.”

Format, yaratıcı endüstri profesyonellerine portföylerini barındırmak için güzel web siteleri tasarlama ve oluşturma aracı sunar. Bununla birlikte, Format’ı benzersiz kılan platform, müşterileri prova portalı ve çevrimiçi vitrin önlükleri gibi, işleriyle etkileşime giren müşteriler için marka bütünlüğünü korumaya çalışan çözümleri tam olarak entegre ediyor. Soruları hazırlamaya ve teknoloji ve pazarlama desteği vermeye hazır bir ekiple Format, reklam öğelerine sanatsal parçalarını kitlelere yayınlamak için ihtiyaç duydukları kaynakları sağlar.

Bir Tasarımcı ve Bir Mühendis Site Binası Nişinde Bir Boşluğu Tanıma Etti

Piyasada bir ton etkili site oluşturma platformu var, ancak 2010’da hiçbiri yaratıcı topluluğa hizmet etmek için belirli araçlar ve şablonlar sağlamak amacıyla tasarlanmamıştı. Tyler, Format’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Lukas Dryja ile birlikte bu boşluğu fark etti ve hareket etti.

Toronto’daki OCAD Üniversitesi’nde tasarım eğitimi alırken Lukas, diğer öğrencilerinden ne kadar azının çevrimiçi ortamda paylaşımda bulunduğunu fark etti..

Lukas, “Bir yazılım mühendisliği geçmişinden gelen Tyler’a yaklaştım ve web’de çalışmalarını sergilemek için araçlar geliştirerek yaratıcı profesyonellere yardımcı olmak için harika bir fırsat olduğuna karar verdik,” dedi Lukas..

Tyler Rooney ve Lukas Dryja'nın kolajı

Lukas Dryja (solda) ve Tyler Rooney (sağda) Format’ı yaratıcı topluluğun çevrimiçi alanındaki boşluğa dayanarak kurdu.

Tyler tamamen kulaktı ve kolları sıvadı ve işe koyuldu.

Tyler, “Lukas fikri ortaya koyduktan sonra, maliyetlerimiz ve ne kadar ücret alabileceğimizle ilgili bazı temel arkası hesaplamaları yaptım,” dedi. “Mevcut barındırma seçenekleriyle rekabet edebileceğimizden ve yaratıcı profesyonellerin kullanması kolay olan iyi tasarlanmış bir ürün sunabileceğimizden oldukça emindim.”

Çabalarının hemen dışında çabaları başarılıydı. Sınırlı veya hiç kodlama deneyimi olmayan yaratıcı fikirli profesyoneller, sanatsal bir eğimli parlak web siteleri oluşturmak için Format’ın platformunu kullanır.

Reklamların Çevrimiçi Varlık Oluşturması için Kapsamlı Bir Platform

Format’ın başarısının nedenlerinden biri, kullanıcılarını nasıl dinlediklerinden kaynaklanmaktadır. Platformun başlangıcından bu yana, yaratıcı topluluktaki kişiler, tüm dijital temas noktalarında marka bütünlüğünü korumak için tüm çözümleri – portföy sunumu, prova ve pazarlama – tek bir çatı altında tutma ihtiyaçlarını dile getirdi.

Biçim, bu isteği, zorlayıcı web sitelerinin kolayca oluşturulmasına olanak tanıyan anahtar teslimi bir platform oluşturarak yerine getirdi ve e-Ticaret ve prova için mekan sağlamak için üçüncü taraf satıcılara bakma ihtiyacını ortadan kaldırdı..

Sektöre Özgü Temalar İşinizin Kalitesine Uygun Bir Estetik Yaratır

Biçim, reklam öğelerinin portföylerini en iyi şekilde göstermek için kullanabileceği 16 tema sunar; bunların tümü yanıt veren ve cihazlar arasında çalışır. Format’ın temaları, yalnızca yaratıcı topluluğa hitap ettikleri için benzersizdir.

Format’ın Ürün Tasarımcısı Gary Ing, “Format temasıyla ilgili bir fikir, yaratıcı çalışmanın belirli bir estetik olabileceği ve sitelerin şablonlanmış sayfaların doğrusal bir ardışıklığından daha fazlası olabileceğidir” dedi. “Bir bireyin portföyü genellikle sadece bir ortam veya konudan olmayan, ancak hala görsel tarzında tutarlı olan birçok farklı çalışmadan oluşur.”

Biçim temalarının ekran görüntüsü

Biçim, reklam öğelerinin estetiklerini tamamlamak ve çalışmalarını sergilemek için kullanabileceği 16 tema sunar.

Gary, bu düşüncelerin kişinin yaratıcı çalışma yapısına uyan dinamik temalarla sonuçlandığını belirtti. Biçim, reklam öğelerine web varlıklarını nasıl yapılandırdıklarına dair ajans vermeye odaklanır. Bu, kullanıcıların bir tema aracılığıyla tutarlı bir deneyim sürdürürken sitelerin birkaç farklı şekilde organize edilmesine izin verilerek yapılır..

“Format topluluğunun çoğunluğu yaratıcı profesyonellerden oluştuğu için, kendi kişisel sanatsal standartlarına eşit bir portföye sahip olmaları gerçekten önemli” dedi Tyler. “Topluluğumuza, nasıl kod yazacağını öğrenmek zorunda kalmadan çevrimiçi portföylerini özelleştirme olanağı sunuyoruz.”

Entegre Müşteri Provaları, Müşteri İlişkilerini Geliştirir ve Markanızı Geliştirir

Son kullanıcılar için başka bir profesyonellik katmanı ekleyen Format, müşterilerin bir reklam öğesinin çalışmasını görüntülemek, onaylamak ve derecelendirmek için giriş yapabileceği bir çevrimiçi prova portalı geliştirdi. Bu, büyük ZIP dosyalarını e-posta yoluyla gönderme veya müşterileriyle ürünleri ile etkileşim kurmak için başka bir yere gönderme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Format’ın İçerik Pazarlaması Marianne Litman “Müşteriler, ister fotoğraf ister sanat olsun, onlar için yaptığınız dizideki fotoğraflara girip fotoğraflara bakabilir ve hangilerini sevdiklerini ve sevdiklerini size bildirebilirler” dedi. Uzman. “Topluluğumuza her şeyi tek bir yerde yapmaları için bir yol vermek istiyoruz.”

Format kullanan reklam öğelerinin çoğu, markalarını geliştiren bağımsız yükleniciler ve serbest çalışanlardır. Çevrimiçi prova portalı, müşterilerin fotoğrafçılarının veya sanatçılarının deneyimli ve yetkin olduğunu bilmesi için profesyonel bir his sunarak bunu kolaylaştırmaya yardımcı olur..

Marianne, “Format kullanan sanatçıların, tasarımcıların ve fotoğrafçıların çoğu serbest çalışanlar çünkü işleriyle istediklerini yapma konusunda yaratıcı özgürlüğü kazanmanın en kolay yolu bu” dedi. “Her şey onlara işleri için uygun çözümler sunmakla ilgilidir.”

Portfolyolar Yerleşik Çevrimiçi Mağazası ile Gelire Dönüştürülür

Format ekibinin ve kullanıcılarının heyecan duyduğu özelliklerden biri, sitelerinde tamamen entegre bir çevrimiçi mağaza barındırmasıdır. Bir e-ticaret sitesi çalıştırmak, ödeme işleme, ürünleri belirgin bir şekilde görüntüleme ve işlemleri düzgün bir şekilde yönetme konusunda karmaşık olabilir. Format bunu fark etti ve kullanıcılarına kullanıma hazır bir mağaza sağladı.

“Çevrimiçi mağazalarımızı başlattığımız gün Avustralya’daki Başarı Ekibimize bir pazar yeri çözümü sunup sunmadığımızı soran bir kullanıcı e-postası aldık,” dedi Marianne. “Ekip üyemiz mağazaların yeni yayınlandığını biliyordu, bu yüzden ona tarayıcısını yenilemesini söyledi ve mağaza ortaya çıktı. O uçurulmuştu. Mükemmel bir zamanlama oldu. ”

Bu, Format’ın en iyi yaptığı şeyin mükemmel bir örneğidir – kullanıcılarına tam olarak istediklerini verin.

Biçim çevrimiçi mağazasının ekran görüntüsü

Biçim, kullanıcılara sitelerinde tamamen entegre bir çevrimiçi mağaza barındırma olanağı sunar

Fotoğraf ve resimlere ek olarak, Format kullanıcıları mağazalarında makyaj uygulamalarından mücevher ve el işçiliğine kadar bir dizi başka ürün ve hizmet satıyor. Bir kullanıcı sitesinde sihir numarası bile satıyor.

“Mağazaların piyasaya sürülmesinden bu yana sadece bir ay içinde, Format topluluğu çok çeşitli ürünlere on binlerce dolar satmıştı,” dedi Tyler. “Bu çeşitliliği görmek ve topluluğumuzun ürünlerini satmasını veya müşterilerini faturalandırmasını inanılmaz derecede kolay hale getirdiğini bilmek inanılmaz.”

Başarı Ekibi ve Kaynakların çoğu Destek ve En İyi Uygulamalar Sunuyor

Platform inanılmaz derecede sezgisel olsa da, kullanıcılar teknik sorunlarla karşılaşırsa veya pazarlama ve SEO ile ilgili soruları varsa, Format’ın Başarı Ekibi günün her saatinde yardımcı olabilir. Amaçları, kullanıcı topluluklarının Format’ı en iyi şekilde kullanabilmelerini sağlamaktır..

Format'ın Başarı Ekibinin fotoğraf kolajı

Format’ın Başarı Ekibi, teknik destek, pazarlama ve hemen hemen her şeyle ilgili soruları yanıtlamak için 7/24 kullanıma hazır.

Başarı Ekibine ek olarak Format, çok çeşitli konuları kapsayan çevrimiçi bir yayın olan Format Magazine’i de sunar. Dergi, yaratıcı topluluğun genel ilgisini çeken konuları içerir, ancak aynı zamanda insanların endüstrinin en iyi uygulamaları hakkında bilgi edinebilecekleri ve Format topluluğundaki diğerlerinin başarılı olmak için araçları nasıl kullandıklarını görebilecekleri bir kaynak görevi görür.

Biçim kullanıcıları ayrıca bir işletmeyi, sosyal medya stratejilerini ve daha fazlasını yönetme ve pazarlamaya yönelik yaratıcı sektöre özgü tavsiyeler sunan uzun biçimli, indirilebilir PDF’lere erişebilir.

2017 için Yeni Şablonlar ve Global Mağaza Genişletme Merkezi Aşaması

Dotan Saguy’un fotoğrafçılığı, cazip konular çekmek ve kültürleri hakkında hikayeler anlatmak için onu dünyanın dört bir yanına götürdü. Format ona çalışmalarını paylaşmak için kaliteli bir çevrimiçi platform sağladı ve en önemlisi estetiğini tamamlayarak adaleti sağladı.

Dotan gibi müşterilere yeni tekliflerle hizmet vermeye devam etmeyi planlayın. Marianne bize 2017’nin yeni temaların lansmanıyla başlayacağını söyledi..

Biçim de genişlemek istiyor. Platform şu anda 190’dan fazla ülkede yaratıcı profesyoneller tarafından kullanılıyor ve şirket, çevrimiçi mağazalarının erişimini daha fazla genişletmeyi umuyor. Bu hedef, Format’ın yaratıcı topluluğun ihtiyaç duyduklarını dinleme ve sağlama hedefini özetlemektedir.

Lukas, “Ekip, 2017’nin bizim için çok başarılı bir yıl olmasını sağlamak için çok çalışıyor” dedi. “Dünyaya yarattıklarımızı göstermek için sabırsızlanıyoruz.”

Fotoğraf Kaynakları: Matt Quinn

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map