Geleceğe Odaklı: Avanade, Müşterileri ve Çalışanları Birleştirmek için Dijital Deneyimler Tasarlamaktan Editörümüzün Seçim Ödülünü Kazandı

TP; DR: Müşterilerin istediği çok kanallı alışveriş deneyimini oluşturmak, perakende sektörü tahminlerine göre gelişen mağaza formatları ve teknolojiye daha fazla güvenmeyi gerektirecektir. Ancak markalar, işgücü eğitimi, çevrimiçi sipariş karşılama ve daha iyi kişiselleştirme dahil olmak üzere sistem iyileştirmelerini ele almaya istekli olsa da, birçok perakendecinin dijital dönüşüm için ihtiyaç duydukları teknolojiyi tanımlamak için rehberliğe ihtiyacı vardır. Microsoft ve Accenture ortak girişimi olan Avanade, şirketlerin küresel ölçekte ihtiyaç duydukları özelleştirilmiş işgücü ve tüketiciye dönük çözümler geliştirmelerine yardımcı oluyor. İşletmelerin gelişmesine ve gelişmesine yardımcı olma taahhüdü nedeniyle Avanade, Müşterileri ve Çalışanları Birleştirmek için Dijital Deneyimler Tasarlamak için Editörün Seçimi Ödülü ™.


EKN Research ve Avanade tarafından yapılan global bir çalışmada, perakende satış mağazalarının yüzünün 2020 yılına kadar nasıl değişeceği sorulmuştur.% 60’ı daha fazla temalı mağaza görmeyi bekledikleri geleneksel mağaza modellerinden uzaklaştıklarını, % 56 çevrimiçi mağazalar olarak hizmet veren mağazalar bekliyor ve% 52’si mevsimsel veya olaya dayalı pop-up konseptlere geçiş öngörüyor.

Bu yeni formatların beklentisi, endüstrinin dijital dönüşümün zorlayıcı zorluklarını yansıtıyor: Müşterinin mağaza içi ve çevrimiçi alışveriş deneyimini hızlı, doğru sipariş karşılama ve daha fazla kişiselleştirme sağlayacak şekilde birleştirme ihtiyacı.

Çoğu perakendeci, bu değişiklikleri karşılamak için daha derin analitik, süreç otomasyonu ve hatta artırılmış gerçeklik dahil olmak üzere yenilikçi teknolojiye yönelecektir. Ancak, acil bir endişeyi çözme hevesinde, birçoğu iş gereksinimlerini karşılayamayan kısmi bir çözüm kullanacak.

İşletmeler, uzun vadeli ihtiyaçları belirlemelerine ve çalışanlarını tatmin edici müşteri deneyimleri sunmaları için güçlendiren özelleştirilmiş çözümler geliştirmelerine yardımcı olacak deneyim ve öngörüye sahip bir ortağa ihtiyaç duyarlar. Avanade, endüstri liderlerini özel Microsoft teknolojisi ile birleştirerek iş liderlerine dijital dönüşüm vizyonlarını nasıl gerçekleştireceklerini gösteriyor.

EKN yönetici çalışmasının ekran görüntüsü

Avanade sponsorluğunda yapılan bir EKN araştırması, perakendecinin endüstrinin çarpıcı değişimine ilişkin algısını gösteriyor.

Avanade’nin uzmanlığı, perakendecilerin çalışma ile ortaya koyduğu geleceğe ilişkin vizyonu ile operasyonel düzeydeki gerçeklik arasındaki boşluğu ele almaktadır. Yanıtlayanlar, çevrimiçi sipariş karşılama veya müşteriye dönük faaliyetler gibi büyüyen alanlarda bile, zaman ve personel tahsisinde çok az değişiklik beklediler.

Avanade Perakende Bölümü Lideri Barry Givens, şirketin kurumsal müşterileriyle olan etkileşimleri hakkında “Yatırım yapmaya istekli olduğumuzu görüyoruz, ancak çok sayıda perakendeci için eksik olan bir şey, teknik kararlar ve stratejik kararlar verme yeteneğidir” dedi..

Mağaza biçimleri değiştikçe işgücü de değişiyor. Anketi yanıtlayan perakendecilerin en az% 30’u önümüzdeki birkaç yıl içinde çoğunlukla geçici işçi istihdam etmeyi bekliyor ve bu da eğitimi önemli bir endişe haline getiriyor. Aynı zamanda çalışanlar, çevrimiçi sipariş karşılama ve mağaza içi satın alma gibi birden çok satış kanalı için müşteri hizmeti sunmanın karmaşıklığıyla karşı karşıyadır..

Avanade, perakendecilerin çalışanlarını ve müşteri düzeylerini ileriye götürecek bir yolda çalışmalarına yardımcı olarak gelecekteki büyümelerini artıracak çözümleri özelleştiriyor. Perakendecilere kişiselleştirilmiş çözümlerle yardımcı olmaya adanmışlık için Avanade, Müşterileri ve Çalışanları Birleştirmek için Dijital Deneyimler Tasarlamak İçin Choice Ödülümüzü Kazandı.

Accenture Stratejisiyle Evlenen Ortak Girişim & Microsoft Tech

Global yönetim danışmanlık şirketi Accenture ve yazılım devi Microsoft, 2000 yılında işletmelere daha fazla Microsoft teknolojisi getirmek için bir ortak girişimde bir araya geldi. Ortaklığın sonucu, Microsoft platformunu kullanan dünya çapındaki işletmelere yenilikçi hizmetler ve çözümler sunan Avanade oldu..

Bugün, Avanade 30.000 çalışan istihdam etmektedir, 24 ülkeyi kapsamaktadır ve 19 sektörde dijital çözümler sunmaktadır. Müşterileri arasında Fortune 1000, Fortune 500 ve dünya çapında daha küçük işletmeler bulunmaktadır.

Barry, “Müşterilere yardımcı olmak için çok çeşitli yöntemlerimiz var” dedi. “Bazen bir müşterinin bize gelip bizden bir sorunu çözmemizi istemesi gibi çok tepkiseldir. Giderek artan bir şekilde, çözümlerin uygulanmasına ek olarak iş sorunlarını çözmelerine yardımcı olacak danışmanlık hizmetleri sunacağımız bir müşteriyle sürekli bir ilişkimiz olacak. ”

Microsoft ve Accenture ile Avanade ekosisteminin ekran görüntüsü

Avanade’nin ABD’deki perakende satışlarının öncüsü olan Barry, çoğunlukla dijital dönüşüme yaklaşan perakendeciler için en önemli iki önemli nokta olarak hangi çalışmaların ortaya çıktığını ele almaya odaklanıyor: müşteriye dönük çözümler ve işgücü çözümleri.

Avanade, şirketlerin geleceğe yönelik vizyonlarını ifade etmelerine yardımcı olarak işe başlar ve daha sonra bu özel ihtiyaçlar için doğru teknoloji çözümünü belirler. Perakendede, birçok işletme fikir üretmek için şirket içi bir kuluçka ekibine sahiptir..

“Bu şirketler, başarmak istedikleri bir şey için aklımızda bir fikirle gelecekler ve biz bunu gerçeğe dönüştürebiliriz. Ayrıca bir soruna yeni fikirler ve çözümler getirmeye yardımcı oluyoruz – aklına gelmemiş olabilirler. ”.

Eğitim için Dijital Araçlarla Perakende İş Gücünü Güçlendirme & Envanter yönetimi

Geleneksel perakende mağazasında, bir yönetici ile iletişim kurmak, depodaki bir panoya yazmaktan oluşabilir. Masaüstü tabanlı eğitim modülleri için tek erişim noktası aynı arka odada veya uzaktan eğitim merkezinde olabilir.

Barry, “Tüm bu çözümler çok analog – pahalılar, verimsizler ve insanlar kişisel hayatlarında dijital olarak başka şekillerde deneyimlediklerinde, işyerlerindeki şeylerin daha iyi olmasını bekliyorlar” dedi Barry.

Yöneticiler, işleriyle ilgili iş açısından kritik bilgilere gerçek zamanlı olarak erişmeleri için dijital araçlar sunarak çalışanların kendilerini güvende, katılımlı ve güçlendirilmiş hissetmelerini sağlar. Olumlu ilişkilendirme yanıtı, tutmayı teşvik eder ve müşteri deneyimine taşınır.

Barry, “Dijital çalışan deneyimi ve bağlılığı şu anda perakende müşterilerimizle en çok konuştuğum şey” dedi. Avanade, çalışanların kendilerini daha bağlı hissetmelerine yardımcı olan dijital çözümler sunmak için birçok perakendeci ve market zinciri ile birlikte çalışır. Bu çözümler arasında eğitim için mobil uygulamalar, görünürlük ve ayarlama araçları ve hatta çalışanlar ve yöneticiler arasında canlı iletişimi kolaylaştırmak için doğrudan mesajlaşma uygulamaları da bulunmaktadır..

Avanade Perakende Bölümü Lideri Barry Givens'in fotoğrafı

Avanade Perakende Bölüm Lideri Barry Givens bizimle perakendecilerin dijital dönüşüme nasıl hazırlanmaları gerektiği hakkında konuştu.

Avanade, yalnızca müşteri ve çalışan deneyiminde değil aynı zamanda mağazanın envanter sistemlerinde de bağlantının önemini vurgular. Barry, “Harika dijital müşteri veya çalışan deneyimleri sunabilirsiniz, ancak hepsi arka taraftaki harika envanter yönetimine dayanmıyorsa, parçalanabilir” dedi. Envanter yönetim sistemleri, bir müşteri istediğinde çalışanların stokta bulunanlara erişebilmesi için her şeyi doğru bir şekilde birleştirmelidir.

Birçok perakendeci hala eski mağaza içi sistemleri, envanter doğruluğunu ve görünürlüğünü azaltan bir durum olan ayrı e-ticaret çözümleriyle hizalamakta zorlanıyor.

Barry, “Envanteri doğru bir şekilde izlememenin etkileri konusunda biraz araştırma yaptık ve müşteri davranışları üzerindeki büyük etkiden şok oldum” dedi. “Müşterilerin% 70’inden fazlası yanlış stok bilgileri nedeniyle bir mağazadan bir şey satın almadığını söyledi.”

Envanter doğruluğu, çevrimiçi sipariş, mağaza içi alım işlemleri popüler hale geldiğinden özellikle önemlidir. Bir büyük market zinciri müşterisinde, ekip üyelerinin her çevrimiçi siparişi doldurmaları 30 dakika sürdü ve bu da yüksek hata oranları ve birçok memnun müşteri ile sonuçlandı. İki katına çıkma planlarıyla şirketin hem maliyetleri düşürmesi hem de müşteri memnuniyetini artırması gerekiyordu.

Zincirin verimsiz toplama ve paketleme sürecini ele almak için Avanade ve Accenture, ayrıntılı, görsel stok bilgilerini gösteren, kendi kendine öğrenme teknolojisine sahip olan ve yöneticilerin her sipariş yerine getirme adımının denetimini sağlayan özel bir Windows 8 tabanlı uygulama tasarladı.

Yeni sürece geçildiğinden beri, şirket bir siparişi yerine getirme süresini% 30 azalttı, sipariş doğruluğunu önemli ölçüde artırdı ve sistemi her yeni mağazada genişledikçe başlatmayı planlıyor.

Kişiselleştirme Yoluyla Müşteri Deneyimlerini Etkilemek & Etkileşimli Ekranlar

Stoklu raflar ve doğru, zamanında sipariş karşılama, müşterilerin mağazada alışveriş yapmaya devam etme şansını artırır. Onlarla kişisel düzeyde ilgilenmek de öyle. Tıpkı makine öğrenim araçlarının çevrimiçi perakendecilerin müşteri alışveriş alışkanlıkları hakkında bilgi toplamasına yardımcı olması gibi, müşteri hizmetleri kanallarına entegre edilen dijital teknoloji, perakendecilerin aynı kişiselleştirmeyi sunmasına olanak tanır.

Avanade müşterileri arasında Delta Air Lines, çalışanlarına ilgili sipariş geçmişine erişmelerini sağlayan ve kişiselleştirilmiş öneriler ve hizmetler sunmalarını sağlayan yazılım uygulamaları kullanıyor. Barry, “Çalışanlar avucunun içinde belirli bir müşteriye özel olarak ürün önerileri alabilir, bu nedenle bir satışçı veya çok fazla eğitime sahip olmaları gerekmez,” dedi..

İtalyan market zinciri Coop Italia’nın öyküsü, Avanade’nin perakendecilerle müşteri deneyiminin neyi gerektirmesi gerektiği konusunda belirli fikirleri nasıl gerçekleştirdiğini gösteriyor.

İtalya’da, gıda kalitesi ve tedarik – bölgeye ve çiftçiye kadar – tüketiciler için önemlidir ve Coop Italia bunu onurlandırmak istedi. Barry, “Etkileşimli bir ekrana sahip olmak istedikleri fikrine sahiptiler, müşterilerinin ürünlerin nereden geldiğini göstermeye yardımcı olacak bir şey” dedi. “Onlarla birkaç ay süren bir fuar için teknoloji geliştirmek için onlarla ortaklık kurduk ve ardından amiral gemisi Milan markette uyguladık.”

Artık, bir tüketici Coop Italia’nın etkileşimli ekranlarından birine bağlı bir raftan bir öğe seçtiğinde, sistem öğeyi tanır ve nereden kaynaklandığı veya nasıl yapıldığını gösteren videolar görüntüler. “Oldukça düzgün bir çözüm” dedi. “Görüntülenen içerik ve öğeler düzenli olarak değişir, bu nedenle müşterilere geri dönüp etkileşimde bulunmalarını sağlar.”

Avanade, müşteri mağazalarının müşterilerine ürünlerine ve markalarına daha kişisel bir bağlantı sağlayabilmesi için benzer ancak özelleştirilmiş dijital çok kanallı çözümler tasarladı.

Yükselen Trendlere Odaklanan Dijital Perakende Çözümlerini İnovasyon

Perakendeciler dijital dönüşüme hazırlanırken, operasyonel ve deneyimsel seviyelerde önemli değişikliklerin gerçekleştiğini biliyorlar. Avanade, perakendecilerin Microsoft teknolojisi ile dijital bir pazarın ihtiyaçlarını yakalamasına yardımcı olurken, aynı zamanda ileriye bakar ve bulgularını NRF Big Show’daki yenilikleri ortaya çıkarmaktan veri toplamaya ve ortaya çıkan eğilimleri belirlemeye kadar farklı kanallar üzerinden paylaşır..

2018’de Avanade, artırılmış gerçeklik, otomasyon ve sanal asistanların sıradan hale geleceğini tahmin ediyor. Şirket ayrıca AI’nın büyüme modelini sürdürdüğünü de görüyor. Barry, “Yapay zeka bu yıl çok büyük bir yol aldı” dedi. “Konuştuğum, sohbet kutusu, vizyon istihbaratı, otomatik kategorizasyon veya veri madenciliği gibi bir tür AI konusunda onlara nasıl yardımcı olabileceğimizi sormayan bir müşteri yok.”

Öngörücü teknoloji yeni değil, ancak perakendeciler her zaman onu kullanma araçlarına sahip olmamıştı. Ancak geçen yıl boyunca, biçimler daha erişilebilir hale geldi.

AR / VR için Avanade 2018 Perakende Tahmini

Barry, “Bunları uygulamanın maliyeti ve becerileri azaldı,” dedi. “Pek çok sektörde, özellikle perakende sektöründe çok sayıda uygulama görüyoruz. Öngörücü araçlar ve makine öğreniminin çok sağlam olduğu çok fazla veri var. ”

Avanade, perakendecilerin geleceğin sanal ve fiziksel mağaza önleri vizyonları arasındaki geleceği, ileri görüşlü teknolojiler ve anlayışlarla kapatmasına yardımcı olur. Bu çözümler, gelişmelerine yardımcı olacak operasyonel, çalışan ve müşteriye dönük teknolojilerindeki değişiklikleri mümkün kılar.

Microsoft teknolojisinden ve Accenture’un operasyonel stratejilerinden ustalıkla kaynaşan anlayışlar ve çözümler için Avanade, editörümüzün Choice Ödülü’nü Müşterileri ve Çalışanları Bağlamak için Dijital Deneyimler Tasarlama.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector