Geliştiriciler için Tasarlanmış Bir Tarayıcı: Blisk Web Uygulamalarını Etkin Bir Şekilde Test Etmek İçin Ekipler ve Profesyoneller için İşbirliği ve Geliştirme Araçları Sunuyor

TP; DR: Blisk’in kurucuları, birçok web girişiminin geleneksel web tarayıcılarının verimsizliği nedeniyle karşılaştığı zorlukları ilk bakışta, geliştirme açısından gördüler. Bu deneyimler, geliştiriciler için özel olarak tasarlanmış işbirliğine dayalı, özellik açısından yoğun bir tarayıcıya olan gereksinimin belirlenmesine yardımcı oldu. Blisk böyle doğdu. Tarayıcı, çoklu cihaz geliştirme ve test etme, yan yana görünümler ve hem masaüstü hem de mobil cihazlar için geliştirme araçları da dahil olmak üzere tüm ekip için özellikler sunar. Blisk’in misyonu, geliştiricilere ürünleri hızlı bir şekilde sunmak için ihtiyaç duydukları araçları sağlamaktır, böylece pazara geç kalmazlar.


Blisk’in kurucuları sadece benzer BT endüstrisi geçmişlerine sahip olmakla kalmadı, aynı zamanda kariyerlerinde teknoloji girişimcileri olarak da birçok problem paylaştılar. Hepsi başarısız bulut tabanlı girişimler geliştirdiler ve bunun nedenlerini belirlemeye çalıştılar.

Sonunda, sorunlarının çoğunun kullandıkları geleneksel web tarayıcılarının yavaş geliştirme hızından kaynaklandığını buldular. Bu popüler tarayıcılarda bulunan araçlar, giderek mobil odaklı bir endüstrinin geliştirme iş yükünü kaldıracak şekilde tasarlanmamıştır.

Bu zorluklardan, yenilikçi bir tarayıcı ve gerekli tüm cihaz ve çözünürlük türleri arasında web geliştirme ve test işlemlerini hızlandırmak için tasarlanmış araçlar kümesi Blisk ortaya çıktı. Blisk’in öncüsü, kurucuların bir kuluçka programını sürdürmek için Estonya’ya taşındığı kadar olumlu bir başlangıç ​​reaksiyonu aldı..

“Program aracılığıyla, yalın bir yaklaşım kullanarak modern bir iş kurmayı öğrendik ve gerçek projelerle minimum uygulanabilir ürünü (MVP) test etmek için Microsoft ve Skype dahil yeni iş bağlantıları edindik,” dedi. blisk.

Kurucular, alandaki kendi deneyimlerini kullanarak, geliştiricilerin performansı hızlandıracak ve bunları yavaşlatabilecek kitaplıkların, eklentilerin ve diğer eklentilerin kullanımını ortadan kaldıracak bir tarayıcıya ihtiyaç duyduklarını fark ettiler. Geliştiriciler, tasarımcılar ve KG mühendisleri için yararlı olacak bir platform tasarladılar. Blisk tamamlanmış üründü.

“Blisk, web geliştirme, tasarım ve test için tek bir yer olarak inşa edildi,” dedi Andrii.

Blisk kullanıcıları genellikle iki kategoriye girer. Birincisi, rekabetçi kalmak ve hızla pazara ürün göndermek isteyen büyük şirketler. Diğeri, çoklu özelliklerine ve uygun fiyatına ilgi duyan küçük işletmeler ve serbest çalışanlar.

Andrii, “Blisk ile küçük işletmeler iki kat daha üretken olabilir ve sonuç olarak iki kat daha fazla gelir elde edebilirler” dedi..

Blisk, çoğu ABD, Kanada, Avrupa ve Japonya’dan olmak üzere dünya genelinde 60.000’den fazla kullanıcıya sahiptir. Şirket, çözümünü dünya çapında daha fazla müşteriye getirmeyi, geliştiricilerin zamandan tasarruf etmelerini ve fikirleri daha hızlı hayata geçirmelerine yardımcı olmayı planlıyor.

BT Uzmanları Akılda Bulunan Bir Tarayıcı

Blisk, geliştiricilerin tekrar tekrar gerçekleştirdiği sıradan görevler de dahil olmak üzere, uzun süre rahatsız edici geliştiricilere sahip birçok endişeyi giderir. Bazı geliştiricilerin kodlarını birden fazla cihazda ve farklı çözünürlüklerde test etmenin kolay bir yolu yoktur, bu da hatalara neden olabilir.

Blisk tarayıcısı ve platformu, geliştirme sürecini kolaylaştıran görevleri otomatikleştirmeye yardımcı olabilir ve kullanıcıların tasarımlarını en popüler iOS ve Android cihazlarından oluşan bir koleksiyonda hızlı bir şekilde test etmesine olanak tanır.

Ayrıca kullanıcıların birden fazla özellik indirmeleri gerekmez. Bunun yerine, birçok kullanım durumunda ihtiyaç duydukları özellikleri içeren bir uygulama yüklerler. Bu özellikler arasında cihazlar arası test, UI testi ve SEO kontrolü seçenekleri bulunur. Ekipler ekran görüntülerini veya kaydedilen videoyu kullanarak daha iyi işbirliği yapabilir.

Blisk tarayıcı arayüzünün ekran görüntüsü

Blisk kullanan geliştiriciler, bitmiş ürünün çeşitli mobil cihazlarda nasıl görüneceğini görebilir.

Andrii, “Kullanıcılarımızın işlerini kurmalarına ve büyütmelerine, ürünler yaratmalarına, UX’e odaklanmalarına, daha verimli olmalarına ve daha fazla para kazanmalarına yardımcı olmak için eksiksiz bir çözüm oluşturduk” dedi..

Web tasarımcıları, duyarlı ve çekici siteler oluşturmak için tarayıcıyı kullanabilir, KG mühendisleri web ürünlerini hızlı bir şekilde test edebilir ve geliştiriciler iş gereksinimlerini dağıtabilir.

Blisk, web sayfası hatalarını izler ve Yığın Taşması ile ilgili makaleleri arar. Özelliklerinin birçoğu, farklı konumlara yayılmış ekipler arasında daha iyi işbirliğine izin verir..

Web Geliştirmenin Benzersiz Sorunlarını Çözmek için Araç Kutusu Sunma

Blisk iş hayatında olduğundan, web geliştirmedeki eğilimler değişti. Bu, mobil trafiğin artık masaüstü trafiğini aştığı gerçeğini de içeriyor, bu da duyarlı, mobil ilk önce tasarımın bir gereklilik olduğu anlamına geliyor. Geliştiriciler ayrıca kodlarının olabildiğince çok farklı cihazda çalışabilir olmasını sağlamalıdır.

Blisk iki temel fikri izleyerek değişen pazara uyum sağlamıştır: çevik ilkeler geliştirmek ve kullanıcılarla güçlü ilişkiler kurmak.

Çevikliği şirketin kültüründe belirgindir. Blisk, her ekip üyesinin ürünü etkileyebileceği yatay bir yapıya sahiptir. Ekip üyeleri birbirlerine ve ürünün son kullanıcılarına güvenir ve saygı duyar.

Blisk logosu

Blisk, katı bir yapıya ve zorlu sürelere göre çevikliği vurgulayan bir şirket kültürüne sahiptir.

Şirket, kısa gelişim patlamaları ile ürün yaratmaya odaklanan bir Scrum ekibi olarak başlamış olsa da, daha uzun sprintlerle daha fazla etkinlik fark ettiler..

Andrii, “Yıllar boyunca Scrumban’a çok benzeyen, Scrum ve Kanban metodolojisinin bir karışımı olan ve daha fazla esneklik sağlayan kendi sürecimizi kurduk” dedi. “Sürekli bakım ihtiyacı ve ürün gereksinimlerindeki ani değişiklikler, gerçek bir Scrum sürecine izin vermiyor.”

Fikir, Blisk ekibinin kullanıcı verimliliğini artırmak için çevik olması gerektiğidir. Ekip, iş akışını optimize ederek, UX’i iyileştirerek ve daha fazla cihaz ve özellik ekleyerek platformun kullanışlılığını artırmak için çalışır.

Blisk ekibi, ekibin sektördeki değişiklikleri etkili bir şekilde ele almasını sağlayan kullanıcılarla açık kanallar geliştirir.

Andrii, “Kullanıcılarımızdan her zaman yeni fikirleri memnuniyetle karşılıyor ve ardından pazarın ihtiyacını ölçüyoruz,” dedi..

Blisk ayrıca hata raporlarına odaklanır ve sorunları en kısa sürede düzeltmeye öncelik verir.

Andrii, “BT alanının herhangi bir ürün için diğerlerinden daha talepkar olduğu iyi biliniyor” dedi. “Bizim için en büyük zorluk, kitlemize güvenmek ve düzenli kullanıcıları sadık müşterilere dönüştürmekti.”

Scroll Sync’ten Otomatik Yenilemeye Tasarım Süreçlerini Basitleştirme

Geliştiriciler Blisk’i kullanmaya başladığında, geçmişte kullandıkları geleneksel tarayıcılarla kontrastı hemen fark ederler. Kurucuların başarmak için hazırladıkları şey de bu.

Geliştiriciler, kodlarını ve tasarımlarını test etmek ve hatta ortamların doğrudan karşılaştırılması için çıktıları yan yana görüntülemek için çeşitli cihazlardan – mobil cihazlardan tabletlere – masaüstünden seçim yapabilir.

Bu işlevin bir diğer yararlı özelliği, yan yana geliştirme için URL ve kaydırma senkronizasyonudur. Bu, bir kullanıcı mobil cihazda belirli bir noktaya taşınırsa, masaüstü sürümünün bu hareketi yansıtacağı anlamına gelir.

Ve Blisk’in tüm özelliklerinin ortak bir amacı vardır: web geliştirme ve testi hızlandırmak.

Andrii, “BT dünyasında, pazara sunma süresi önemli bir başarı faktörüdür” dedi. “Yarışma o kadar hızlı ki, fikrinizi uygularken, başka biri zaten konuşlandırıyor.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector