Glympse, Tüketici Deneyimini Geliştirmek ve Pazarlama Özelliklerini Geliştirmek için İşletmelerin Öncü Konum Paylaşımı Yapmasına Nasıl Yardımcı Oldu

TP; DR: Çevrimiçi mobil konum yazılımında lider olan Glympse, ürün ve hizmet sunumundaki bilinmeyenleri ortadan kaldırarak şirketlerin müşteri memnuniyetini artırmasına yardımcı olmak için çalışıyor. Platform, işletmelerin bulundukları yerleri geçici ve güvenli bir şekilde gerçek zamanlı olarak paylaşmalarını sağlayarak, son kilometre çözümleri sunmalarını ve destek ihtiyacını azaltmalarını sağlar. Pazarlama çabalarını artırmak ve üçüncü taraf toplu çözümler sunmak için teknolojiyi kullanmaya odaklanan Glympse, konum paylaşımının geleceğini şekillendirmeye devam ediyor.


Ben çocukken, ailem her yaz 14 saat aralıksız Florida’daki evimizden Pennsylvania’daki büyükannemin evine giderdi. Ve her yaz, büyükannem yolculuktan sağ çıkıp çıkmayacağımız konusunda endişelenerek 14 saat harcayacaktı.

O zamanlar, bir akıllı telefon gibi, tıknaz bir araç telefonumuz yoktu. Bugün GPS teknolojisine sahip olsaydık, anneannem gerçek zamanlı olarak izleyebilirdi, çünkü aracımız doğu kıyısına, ulusumuzun başkentinden ve güvenli bir şekilde kendi ülkesine giderken.

Bugün, Glympse bu teknolojiyi ve çok daha fazlasını sunuyor. Konum alanında erken bir yenilikçi olarak, şirket, GPS izlemeyi kullanarak gerçek zamanlı konum ve tahmini varış süresini paylaşmak için ücretsiz bir tüketici uygulaması sunan ilk şirketlerden biriydi..

Glympse logosu

Glympse, işletmelere müşterilere gerçek zamanlı teslimat ve servis takibi hakkında bilgi verme yetkisi verir.

EVP Business Development Cami Zimmer, “On yıldan fazla bir süre önce – iPhone’dan önce – Glympse’nin kurucuları, eski CEO ve başkan konumu güçlü şekillerde kullanmak istedi” dedi. & Glympse şirketinde Marketing. “Kendimizi, şeylerin tüketici tarafında konum paylaşımının öncüleri olarak adlandırıyoruz çünkü bunu çok uzun zamandır yapıyoruz.”

O zamanlar şirket, otomotiv ana ünitelerinden akıllı saatlere kadar neredeyse her IoT cihazıyla uyumluluk sağlamak için çalışarak uygulamayı mükemmelleştirmeyi hedefledi. Piyasa kapandığı zaman, Glympse halihazırda ikamet ettiği işletmenin kurumsal tarafına geçti..

Bugün Glympse, en büyük şirketlerden bazıları için gerçek zamanlı teslimat ve servis takibi sağlamaya odaklanıyor – bu da işletmelerin müşterilere büyükannemin seveceği aynı güvence sunmasını sağlıyor. Aynı zamanda teknoloji, destek ihtiyacını azaltmaya ve hatta içeriğe dayalı pazarlama gücünü artırmaya yardımcı olur. Şimdi Glympse, kaldırım kenarı teslimatında ve üçüncü taraf toplam alandaki varlığını artırmaya başladığında, şirket konum paylaşımında lider bir güç olarak konumunu koruyor.

Sağlam Last Mile Çözümleri ve Konum Paylaşımı Sağlama

Glympse, gerçek zamanlı konum takibinin gücü aracılığıyla müşteri memnuniyetini artırmak için şu anda birkaç Fortune 1000 işletmesiyle ortak çalışmaktadır. Şirketin teknolojisi, müşterilere canlı bir harita aracılığıyla teslimatlarının veya hizmet personelinin yeri hakkında bilgi verebilir, beklentilerin yönetilmesine ve belirsizliğin giderilmesine yardımcı olabilir.

Örneğin, 2018’de Glympse, TruGreen mobil uygulaması aracılığıyla müşterileri uzmanların konumu ve tahmini varış zamanı hakkında bilgilendirmek için ülkenin önde gelen profesyonel çim bakım hizmeti TruGreen ile güçlerini birleştirdi. Birçok müşterinin kapılarının kilidini açmak ve evcil hayvanların güvenliğini sağlamak için bu bilgileri bilmesi gerekir;.

Harita ekran görüntüsü

Glympse kullanan işletmeler, kullanıcı dostu haritalar aracılığıyla canlı konum güncellemeleri sağlayabilir.

Bu yıl, Glympse ayrıca, küresel bir haşere ve termit kontrol şirketi olan Rollins, Inc. ile, katılım gösteren müşterilere ve işletmelere hizmet randevu bilgileri sağlamak için bir ortaklık kurdu. Teknoloji, Rollins müşterilerinin zamanında metin ve e-posta güncellemeleri almasına ve teknisyenlerinin konumlarını canlı bir haritada görüntülemelerine olanak tanır. Ayrıca, gerçek zamanlı varış iletişimi ve “yoldayken” bildirimleri sağlayarak son kilometre hizmetini de geliştirir.

Kısa bir süre önce yapılan bir basın açıklamasında, Glympse’de Müşteri Başarısı Kıdemli Başkan Yardımcısı Rob Foley, şirketin müşteriye dönük, web tabanlı deneyimlerinin, müşteri no-show’larının% 25 kadar azaltılmasına yardımcı olduğunu ve teknolojinin kârlılık üzerindeki etkisinin altını çizdiğini söyledi..

Cami, son mil müşteri hizmetlerinin Glympse’nin ortakları için artan bir odak noktası olduğunu söyledi. “Kesinlikle 2018 ve 2019’da alındı” dedi. “İster bir eve veya işletmeye bir şey teslim olsun, bu pencerede bir teknisyenin önceki konumundan ayrılması ile müşteriye giden yol arasında müşterilerle bağlantı kurma fırsatı var.”

Destek İhtiyacını Azaltırken Daha İyi Hizmet Sunma

Cami, Glympse’nin, müşterilerinin programlarını mobilya, ekipman veya yiyecek gibi önemli teslimatlar etrafında planlamak için ihtiyaç duydukları güncellemeleri almasını sağlamak için çeşitli perakende iş ortaklarıyla da çalıştığını söyledi. Şirket ayrıca yol yardımı ve nezaket servisi takibi sunarak hareket halindeki müşteriler için görünürlüğü artırıyor.

Cami, “Tüm bu farklı endüstrilerin Amazon’un hem tüketiciler hem de sağlayıcılar için güvenli, geçici ve kullanışlı bir hizmet sunarken sağladığı deneyime ayak uydurmasına ve çoğu zaman aşmasına yardımcı oluyoruz” dedi. “Bu, özellikle artan müşteri beklentileri gördüğümüz için önemlidir.”

Verizon Connect tarafından Kasım 2018 tarihli bir ankete göre, 18 yaş ve üstü ABD’li yetişkinlerin% 54’ü iş durumu bildirimleri istiyor ve% 65’i sağlayıcının tahmini varış zamanı hakkındaki bilgilerin bir mobil uygulamadaki en değerli özellik olduğunu söyledi. Buna ek olarak,% 32’si bir sağlayıcının konumunu haritada görüntülemenin önemli olduğunu söyledi. Gerçek zamanlı konum, doğru varış tahminleri ve yeniden planlama seçenekleri sayesinde Glympse, sağlayıcıların bu beklentileri karşılamasına yardımcı olabilir.

Cami, Glympse’nin durum sorgularında azalma ve müşteri iptallerini önleyerek gelir artışı da dahil olmak üzere önemli operasyonel faydalar sağladığını söyledi. Buna ek olarak, teknoloji, çevrimiçi sipariş deneyimini geliştirerek şirketlerin rekabet avantajı elde etmesine yardımcı olur ve böylece müşteriler için daha cazip hale gelir. Örneğin, çalışmalar online tüketici pizza siparişlerinin telefon siparişlerinden ortalama% 18 daha fazla olduğunu gösteriyor.

Pazarlama Gücünü Artıran Esnek Çözümler

Konum izlemeyi pazarlama kampanyaları için bir yol olarak düşünmeyebilirsiniz, ancak Glympse müşteri yolculuğu görüntüleyicisi şirketlerin hedefli reklam programlarını kolayca yürütmelerine yardımcı olur.

Cami, “Glympse platformunu pazarlama açısından kullanabilmenizi seviyorum” dedi. “Sadece canlı bir harita ve bu deneyimi yaşayabileceğiniz bir ETA sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda iki yönlü müşteri iletişimi yapabiliyoruz.”

Bir müşteriye 12 galon boya veren bir Sherwin-Williams teknisyeni olduğunuzu düşünün. Cami, “Belki de siparişte karıştırma çubuğu, fırça veya konserve açacağı olmadığını fark ettiniz,” dedi Cami. “Platformumuzu, fırçaların% 50’si gibi indirimler sunmak ve müşterinin ilgilendiği pazarlama yeteneklerini sağlayabileceğiniz bire bir görüşme açmak için kullanabilirsiniz.”

Glympse faydalarını gösteren grafik

Glympse’nin iki yönlü iletişimi, özelleştirilmiş etkileşim çözümleri sunmayı mümkün kılar.

Cami, Glympse’nin müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için olabildiğince esnek olmaya çalıştığını söyledi. Örneğin, şirket, alışveriş yapanlara bakkal teslimat siparişlerini gerçek zamanlı olarak görüntüleyen konum paylaşım teknolojisi sağlamak için Albertsons Safeway ile birlikte çalışır. “Teslim tarafı elbette bizim ekmek ve tereyağımız” dedi. “Ama bize çok az müşterisinin online sipariş vermeyi ve marketten alışverişi kaldırmayı tercih ettiğini söylediler.”

Bu gereksinimi karşılamak için Glympse, belirli Drive Up hizmetini sunmak için teknolojiyi pilot edecek & Bu bahardan itibaren piyasalara gidin. İsteğe bağlı hizmet, müşterilerin sipariş hazırlanırken bildirim almalarına ve bir çalışanın yiyecekleri doğrudan arabaya getirebilmeleri için konumlarını paylaşmalarına olanak tanır. “Bu bize benzersiz bir gereksinimle gelen bir müşterinin sadece bir örneği ve ‘Hey, bunu sizin için yapabiliriz’ gibi bir şeyiz.”

Sonraki Sınır: Üçüncü Taraf Toplu Çözümlere Odaklanma

Geleceğin geleceğine gelince, Cami Glympse’nin şehirler için gelişmiş akıllı ulaşım çözümleri sunmak istediğini söyledi. Buna ek olarak, şirket DoorDash ve Uber Eats gibi üçüncü taraf sağlayıcılara yaklaşıyor. “Bu hizmetler farklı bir seviyeye teslim oluyor, ancak şirketler üçüncü taraf toplu çözümlerle çalıştıklarında, marka ve kontrollerini biraz kaybetmeye başlıyorlar.”

Glympse, teslimat ve kaldırım kenarı çözüm pazarındaki tüm oyuncular için anlamlı çözümler geliştirmek için bu üçüncü taraf toplayıcı şirketlerle bağlantı kurmayı umuyor.

Cami, “Bu tür şirketlerle görüşmeler yapıyor ve doldurdukları ihtiyaca ve boşluğa gerçekten saygı duyuyoruz” dedi. “Sonuçta, herkes için çalışan müşteri odaklı bir çözüm bulmak için tüm kurumsal markalarla ve şirketleriyle evlenmeye çalışıyoruz.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector