GreenGeeks Barınmayı Nasıl Daha Basit, Daha Ucuz ve Daha Yeşil Hale Getiriyor: COO Kaumil Patel Platformun Güvenlik, Hız ve Ölçeklenebilirliğini Sunuyor

TP; DR: İş dünyasında on yılı kutlayan GreenGeeks, sürdürülebilir web hosting ücretini de beraberinde getiriyor. Şirket, barındırma performansından ve güvenilirliğinden ödün vermeden şebekeye tükettiğinden üç kat daha fazla yenilenebilir enerji döndürüyor. Katı hal RAID-10 depolama dizileri, LiteSpeed ​​web sunucuları, gelişmiş güvenlik araçları ve proaktif izleme ile güçlendirilen GreenGeeks, müşterilerin barındırma deneyimlerini geliştirmek için şirket içi teknolojilerden yararlanır.


İklim değişikliği konusundaki endişeler yükselen sıcaklıklar ve deniz seviyelerinin yanı sıra, GreenGeeks gibi web barındırma şirketleri de enerji tüketme şeklimizi değiştirmeye çalışıyor.

Çevre Koruma Ajansı tarafından Yeşil Güç Ortağı olarak tanınan GreenGeeks, şirketin enerji tasarruflu donanımı ve veri merkezleriyle tükettiğinden üç kat daha fazla enerji sağlamak için rüzgar enerjisi kredisi satın almak üzere çevresel temellerle çalışarak karbon ayak izini azaltır..

Tipik web barındırma sunucusu, birincil sera gazı emisyonu yapan yaklaşık 1.390 kilo karbondioksit üretir. Doğal Kaynaklar Savunma Konseyi, bir kiloluk CO2’yi büyük bir lastik egzersiz topundaki hava miktarıyla karşılaştırır. Karşılaştırıldığında, kişisel bir bilgisayar yapmak ve kullanmak, EPA’ya göre kullanım ömrü boyunca yaklaşık 60 kilo CO2 yaratıyor.

Dünya çapında on milyonlarca sunucunun çalıştığı ve barındırma endüstrisinin öngörülebilir gelecek için her yıl% 400 büyümesi beklenen GreenGeeks CEO’su ve Kurucusu Trey Gardner, bilgi teknolojisinin havayolu endüstrisinin enerji tüketimini karşılayacağını ve aşacağını gösteren araştırmalara dikkat çekiyor 2020.

“Aslında, GreenGeeks sadece karbon ayak izimizi yok etmekle kalmıyor, aynı zamanda büyüklüğümüzdeki iki ek şirketin karbon ayak izini de ihmal ediyoruz” dedi. “Bugün var olan en çevre dostu web barındırma hizmetiyiz.”

10 Yıllık Yeşil Hosting ve Çevreye Geri Verme

GreenGeeks’e başlamadan önce CEO ve Kurucu Trey Gardner, öne çıkan birçok barındırma markası için çalıştı ve yapımına yardımcı oldu: iPOWER, iPage, StartLogic, Dot5 Hosting, Globat, Lunarpages ve HostPapa. Hevesli bir sörfçü, uzun yürüyüşe çıkan kimse ve kayakçı olan Trey, performans, güvenlik, kullanılabilirlik ve müşteri hizmetleri gibi endüstri ilkelerine sürdürülebilirlik getiren kendi barındırma şirketini oluşturmak istedi.

Bir yıl sonra GreenGeeks’e katılan COO Kaumil Patel, “Görevi her zaman daha iyi bir dünya yaratmak ve gelecek nesiller için ellerde bırakmak oldu” dedi..

GreenGeeks logolu Trey Gardner ve Kaumil Patel görüntüleri

Trey Gardner (solda) ve Kaumil Patel, 10 yıldır GreenGeeks’i çevre dostu web barındırmada lider haline getirdi.

Sıklıkla ülkedeki en hızlı büyüyen 5.000 şirketten biri olarak tanınan GreenGeeks, 35.000’den fazla müşteriye hizmet veriyor ve 300.000’den fazla web sitesine ev sahipliği yapıyor ve 3.75 milyon kilowatt saatten fazla enerjinin yerini aldı.

Şirketin merkezi Kaliforniya’da ve beş veri merkezinden faaliyet gösterirken, Kaumil bize GreenGeeks’in fiziksel bir ofisi olmadığını söyledi. % 100 uzaktan yetenekle çalışmak, şirketin çevreye duyarlı uygulamaları dünyaya yayma misyonunu daha da desteklemektedir..

“Yüzlerce hatta bazen binlerce mil arayla hepimizin birlikte çalışması harika” dedi. “Farklı kültürleri ve dilleri öğrenerek dünyanın dört bir yanındaki insanlarla çalışmak daha da havalı. Çevreci olma misyonumuz küreseldir. ”

Sürdürülebilirliği Katı Web Hosting ile Birleştirme

Çevre dostu web barındırma giderek daha az dikkate değer hale geliyor, Kaumil, enerji bilinçli süreçler ve uygulamalar uygulamak “hiç de zor değil” diye ekledi. GreenGeeks mühendislik ve geliştirme ekipleri, kullanım ve verimliliği en üst düzeye çıkarmaya odaklanır.

“Dünyanın geri kalanı da harekete katıldıkça, yeşile gitmek daha kolay ve daha kolay oluyor” dedi..

2017 yılında GreenGeeks ve müşterileri, yaklaşık 3.000 metrik ton karbondioksiti dengeledi:

  • Bir yıl süren 599 binek araç
  • Düzenli depolama alanlarına 974 ton atık eklendi
  • 314.536 galon benzin tüketiliyor
  • 3 milyon lira kömür yakıldı
  • 410 ev için 1 yıl elektrik kullanımı
  • 93.550 akkor lamba LED ampullere geçti

Kaumil, araştırma, geliştirme ve müşteri geri bildirimlerini GreenGeeks ürün ve hizmetlerinin gelişiminde kritik bileşenler olarak görmektedir. Önde gelen bir yeşil enerji barındırma sağlayıcısı olmak büyük bir satış noktası olsa da, müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerinin bu tek avantajın çok ötesine geçtiğini söyledi..

Kaumil, “Geçmişteki birçok insan, web barındırma işleminin ucuz bir hızda kusursuz çalışma süresine sahip olmasını istiyordu,” dedi. “Müşteriler artık güzel bir pakete sarılmış sorunsuz iş akışları, hız, çalışma süresi ve ölçeklenebilirlik istiyorlar. Kullanıcılar artık daha bilgili, daha hızlı ve ne istediklerini biliyorlar. Onlara verebilmeliyiz. ”

GreenGeeks Müşterileri Başarı için Nasıl Kuruyor?

Daha fazla kaynak ve daha kolay barındırma çözümlerine yönelik artan talebe yanıt olarak GreenGeeks, paylaşılan barındırma platformunu daha performanslı ve ölçeklendirilebilir hale getirdi. Müşteriler artık VPS veya bulut çözümlerine yükseltme ihtiyacını ortadan kaldıran, kullandıkça öde tarzında CPU’lar, RAM ve G / Ç özellikleri de dahil olmak üzere bilgi işlem kaynakları ekleyebilir.

Kaumil, “Müşterilerimizin ihtiyaçlarını belirlemeye ve daha sonra onları doğru ürüne yönlendirmeye büyük özen gösteriyoruz” dedi. “Oradan, teknik ve müşteri destek ekiplerimizle sırtlarımız olduğunu onlara eğitmek ve güvence altına almak için ne gerekiyorsa yapıyoruz.”

GreenGeeks bilgi bankasının ekran görüntüleri

GreenGeeks bilgi bankası SSS, nasıl yapılır kılavuzları ve çevrimiçi eğitimlerle doludur.

Uygulamalı satış ve işe alım deneyimlerine ek olarak, GreenGeeks, müşterilerinin ihtiyaçlarının karşılandığından emin olmak ve şirketin tekliflerini iyileştirme yolları hakkında geri bildirim toplamak için bültenler, eğiticiler ve telefon görüşmeleri yoluyla iletişim kurar..

“Müşterilerimizi bizimle deneyimlerini ölçmek için aktif olarak meşgul ediyoruz” dedi. “Geri bildirimleri dinliyoruz ve bu geri bildirim üzerinde harekete geçiyoruz. Bizi ayıran şey bu – aslında dinliyoruz. ”

2018 Daha Fazla Güvenlik, Yeni Önbellekleme Araçları ve SSL Sertifikaları Getiriyor

Kaumil’e göre GreenGeeks, platformun performansını ve ölçeklenebilirliğini artırmanın yollarını sürekli arıyor. Zaten 2018’de şirket modern hız artırma ve ölçeklendirme teknolojilerini uyguladı, ücretsiz SSL sertifikaları getirdi ve tescilli bir önbellek sistemi başlattı.

Şirket, müşterilerine sitelerini kaba kuvvet saldırılarına karşı daha iyi korumalarına yardımcı olmak için WordPress Protect’i açarak işe başladı. Daha önceki önlemler, müşterilerin beğenmediği ikinci bir giriş istemi içeriyordu..

Yanıt olarak, GreenGeeks sistem yöneticileri ve üçüncü taraf satıcılar başarısız giriş denemelerini izleyen ve bu belirli ziyaretçilerin bağlantı hızını azaltan bir sistem geliştirdi. 2017’nin sonlarındaki testler sırasında, yeni sistem günlük 180.000 denemeyi (ayda 54 milyondan fazla deneme) filtreledi ve sayfa yükleme sürelerini% 13’e kadar azalttı.

WordPress Protect başlatıldıktan kısa bir süre sonra, GreenGeeks site performansını daha da artırmak için çoğu uygulamayı ve komut dosyası için iki kat daha hızlı olan çoğu müşteriyi PHP 7’ye yükseltti. Şirket ayrıca, uygulamaları ve yenilemeleri yönetmek için daha verimli bir sistem tasarladıktan sonra müşterilere ücretsiz Let’s Encrypt Wildcard SSL sunmaya başladı..

Kaumil, “Hosting deneyimimizi sektördeki en iyi hale getirmek için birçok şey üzerinde çalışıyoruz” dedi. “Her zaman daha fazla geldik.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector