Grup-IB: Uçtan Uca Siber Güvenlik Çözümleri ve Hizmetleriyle Siber Soruşturma, Önleme ve Yanıtta Yol Açma

TP; DR: Group-IB, çevrimiçi tehditleri izleme, tanımlama ve önleme görevinde siber saldırıların önlenmesi ve araştırılması konusunda uzmanlaşmış Singapur merkezli bir şirkettir. Kuruluşun gelişmiş yazılım ve donanım ürünleri paketi, siber araştırmalar ve dijital adli tıp alanında 16 yıllık deneyime dayanarak oluşturulmuştur. İster şirketlerin markalarının itibarını korumalarına yardımcı olun, ister tehdit aktörlerinin bir adım önünde kalmak için araştırmalardan yararlanın, Group-IB interneti daha güvenli bir yer haline getirmek için çalışıyor.


On yıldan fazla bir süredir, işverenler ve araştırmacılar teknoloji becerilerinde sürekli bir kıtlık ile ilgili uyarılar yayınladılar. Önümüzdeki yıl, Amerika’da tahminen 1,4 milyon bilgi işlem işi mevcut olacak ve sadece 400.000 üniversite mezunu onları doldurmaya hazır olacak.

İstatistiğin büyük bir sorunu yansıttığını düşünüyorsanız, kendinizi destekleyin: Daha da kötüleşmek üzere. Son çalışmalar, 2030 yılına kadar beceri açığının dünya genelinde 85 milyon işçiye kadar uzayacağını öngörüyor..

Siber güvenlik endüstrisi üzerindeki etkilerini düşündüğünüzde, teknik yetenek kıtlığı belki de endişe vericidir. Örneğin Avrupa’da, tüm işletmelerin ve yardım kuruluşlarının% 50’den fazlası teknik siber güvenlik becerileri boşluğu ile karşı karşıyadır ve bu da onları giderek daha fazla kötüye kullanılan çevrimiçi ortama karşı savunmasız bırakır.

Grup-IB logosu

Grup-IB, tehdit avcılığı ve istihbaratında küresel bir liderdir.

Güzel haberler? Grup-IB gibi kuruluşlar bu boşlukların kapatılmasına yardımcı olmak için teknolojinin gücünü kullanıyor. Örneğin, şirketin Tehdit Avı Çerçevesi, yönetilen algılama ve yanıtı otomatik dış tehdit avcılığıyla birleştirir.

“Teknoloji aslında analistlerimizin farklı kötü aktörlere karşı tehdit avı yapmalarına yardımcı olmak için geliştirildi,” diyor Group-IB Uluslararası İşletme Başkanı Nicholas Palmer. “Dünyanın dört bir yanındaki güvenlik operasyon merkezlerine yeni yetenekler ve verimlilikler getirebileceğini fark etmeden önce bu teknolojiyi üç yıl boyunca dahili olarak kullanıyorduk.”

Yüksek doğrulukta tehdit istihbaratının önde gelen sağlayıcısı olan Group-IB, tehdit istihbaratı ve tespitinden IP ve marka koruma çözümlerine kadar çok çeşitli önleme, müdahale ve araştırma ürünleri ve hizmetleri sunmaktadır. Nihayetinde, Grup-IB yenilikçi çözümleri kullanarak çevrimiçi müşterileri koruma misyonundadır.

Tehdit Avcılığı ve İstihbaratında 16 Yıllık Tecrübe Kullanıyor

Grup-IB, 2003 yılında Kurucu Ilya Sachkov ve Bauman Moskova Devlet Teknik Üniversitesi’nden bir grup öğrenci tarafından başlatılmış ve başlangıçta siber araştırmalarda uzmanlaşmıştır. On altı yıl sonra, şirketin merkezi Singapur’dadır ve küresel olarak daha da genişleme planlarını saklamamaktadır.

Nicholas, “On altı yıl önce güvenlik olaylarını yönetmek en iyisi zordu” dedi. “Bankaların ve diğer şirket türlerinin, içeri girmesi, ağı düzeltmesi ve gelecekteki adımlar hakkında tavsiyelerde bulunabilmesi için birini arayabilmesi gerekiyordu.”

Grup-IB bu boşluğu doldurdu, 2010 yılına kadar büyük bir dijital adli tıp laboratuvarı ve 2011 yılına kadar Bilgisayar Acil Müdahale Ekibi (CERT-GIB) kurdu, o zamandan beri hemen ağ saldırıları ve kötü amaçlı yazılım enfeksiyonlarından veri sızıntılarına kadar siber tehditler içeriyor ve çevrimiçi dolandırıcılık – ne zaman ve nerede meydana geldiklerine ve kimlerin yer aldıklarına bakılmaksızın.

Nicholas, “Olay müdahale hizmetleri sunan bir şirket olarak, diğer şeylerin yanı sıra, tehditler ve tehdit aktörleri hakkında çok fazla bilgi toplamaya başlıyorsunuz” dedi. “Şirket dallandı, soruşturma hizmetleri vermeye başladı ve hem yerel hem de uluslararası kanun uygulayıcılarıyla ilişkisini güçlendirdi.”

Daha sonra adli tıp ve soruşturma deneyimini, gelecekteki saldırıların gerçekleşmesini öngörecek ve önleyecek ürünler geliştirmek için kullandı. Bugün, Grup-IB aynı zamanda Dünya Ekonomik Forumu’nun bir üyesi olan ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) tarafından önerilen Еuropol’ün resmi ortağıdır. Gartner, IDC ve Forrester şirketin ürünlerini tanıyor.

Grup-IB, kötü amaçlı yazılım analizinden adli tıp, sahtekârlıkla mücadele ve siber tehdit istihbaratına kadar birçok alanda yetenekli uzmanlardan oluşur. Müşteri tabanı bankaları, finans kurumlarını, yazılım ve donanım satıcılarını, telekomünikasyon servis sağlayıcılarını, petrol ve gaz şirketlerini ve Arjantin, Avustralya, Brezilya, Kanada, Ekvador, Lübnan, Rusya, İngiltere’den Hızlı Tüketim Ürünleri (FMCG) markalarını içermektedir. ve ABD.

Sağlam Marka Koruması ile Pahalı İtibar Hasarından Kaçının

Günümüzün işletmeleri hassas verileri kötü niyetli aktörlerden korumalı veya mali ve itibarsal bozulma riskini taşımalıdır. Birçok dolandırıcı, saygın siteleri klonlayarak, hileli sözleşmelere girerek ve sahte promosyonlar başlatarak bilinen ve güvenilen markalardan kar elde etmeye heveslidir..

Perakende, üretim, hava yolculuğu ve kripto para birimi gibi endüstrilerde, bir saldırı birkaç milyon doların doğrudan kaybına neden olabilir. Sahtekarlar ayrıca markanın itibarını zedeleyerek güveni aşar ve dolaylı müşteri kaybına yol açar.

Grup-IB sitesine göre, dolandırıcıların markaları kullanmak için çeşitli yöntemler kullanmaktadır. Örneğin, müşterileri hassas veriler sağlama ve ödeme yapma konusunda aldatan sahte bir web sitesi oluşturabilirler. Ayrıca, müşteri bilgilerine erişmek için sahte sosyal medya grupları oluşturabilirler. Veya kötü amaçlı yazılım dağıtmak için yerleşik bir şirketin markasını kullanarak kötü amaçlı mobil uygulamalar oluşturabilirler. Tüm bu yöntemler olumsuz bir müşteri deneyimi sağlayarak markaları kötüye kullanıyor.

Group-IB’nin hedefi, 3 milyondan fazla ağ kaynağının sürekli otomatik izlenmesi ile markaları sürekli genişleyen çevrimiçi tehdit havuzundan korumaktır. Bu amaçla şirket, Marka Koruma ekibini oluşturdu. Teknoloji yalnızca ihlalleri tanımlamak yerine, saldırganın tüm altyapısını ortaya çıkarır ve sahtekarlığın kaynağını siler.

Kuruluş tipik olarak gereken yanıt türünü belirleyebilir ve sadece 30 dakika içinde hileli siteleri engelleyebilir. Bu yaklaşım başarısız olursa, Grup-IB, üst düzey kayıt kuruluşları, barındırma sağlayıcıları ve İnternet Servis Sağlayıcıları ile ilişkilerinden yararlanır..

Nicholas, “Markaların bu bilgiye erişimi yoksa, piyasadaki en ileri teknolojiyi nasıl atlayacağını ve istedikleri saldırıları nasıl gerçekleştireceğini bilen tehdit aktörleri söz konusu olduğunda oldukça açık bir şekilde ördek oturuyorlar” dedi. “Sahip olduğumuz araçlar ve bilgiler, hem ürün hem de hizmet perspektifinden müşterilerimizi destekleyebilme anlamına geliyor.”

Nicholas, Grup-IB’nin sahte ürünlerin internet üzerindeki dağıtımını engelleyerek markaları fikri mülkiyet açısından korumaya çalıştığını söyledi. Dijital içeriği korumak için kuruluş, torrent izleyicilerinden Deep Web’deki platformlara kadar 100.000’den fazla kaynağı izleyen bir korsanlıkla mücadele çözümü kullanıyor.

Çevrimiçi Suçluların Bir Adım Önde Kalması İçin Araştırmayı Kullanma

Sürekli gelişim söz konusu olduğunda Nicholas, dünya çapındaki müşterilerden gelen geri bildirimlerin ekibin yaptığı küçük ayarlamalar için çok önemli olduğunu ve siber suçlarla ilgili dahili araştırma ile ilk elden bilgiyi birleştirerek TDS Huntbox gibi yeni ürün sürümlerini büyük ölçüde şekillendirdiğini söyledi..

Nicholas, “Siber suç ve siber suçluları araştırma yeteneğimiz sektördeki en iyiler arasında” dedi. “Tabii ki, ürünlerimizde büyük veri ve yapay zekadan yararlanıyoruz, ancak 16 yıllık deneyimimiz ve birikmiş bilgimiz gerçekten Grup-IB’yi öne çıkaran şeydir.”

Hakkımızda

Grup-IB ekibi, kötü amaçlı yazılım analizinden uyumluluğa kadar çeşitli alanlarda uzmanlardan oluşur.

Nicholas’a göre, ekibin olaylara müdahale ve soruşturmalardaki uygulamalı deneyimi, şirketin kullanıcıları çevrimiçi tehditlerden korumak için sürekli olarak yeni çözümler kullanmasına yardımcı oluyor. “Siber suç ve siber suçlulara karşı görünürlüğümüz doğrudan ürünlerimizin gelişimine giriyor” dedi..

Nicholas, Group-IB’nin Tehdit Avı Çerçevesine ek olarak, Group-IB’nin, bankaların oturumlar, platformlar ve aygıtlar arasındaki tehditleri tespit etmesine yardımcı olan istemci tarafı sahtekarlığı ve saldırı önleme aracı Secure Bank gibi gelişmelerden gurur duyduğunu söyledi. ve e-ticaret, web siteleri ve abonelik hizmetleri için kişisel dolandırıcılık koruması ve veri güvenliği sağlayan Güvenli Portal.

Group-IB’nin Singapur’daki Yeni Global Genel Merkezi ile tanışın

Haziran ayında Group-IB, şirketin Singapur’da yepyeni küresel karargahını resmi olarak kurduğunu açıkladı..

Nicholas, bir basın açıklamasında, “Stratejimizin önemli bir unsuru, ortak eğitim programları ve önde gelen Singapurlu okullarla eğitim kursları yoluyla yüksek vasıflı siber güvenlik uzmanları geliştirmek için Singapur’daki önde gelen üniversitelerle el ele çalışmaktır.” Dedi. “Grup-IB, Singapur’da teknik eğitimin ana sağlayıcısı olan Singapur Teknik Eğitim Enstitüsü (ITE) ile yakın zamanda bir mutabakat zaptı imzalamış ve bu kapsamda iki taraf, öğrencilere benzersiz öğrenme ortamlarında güçlü bir teorik temel ve pratik eğitim sunmayı planlamaktadır. çeşitli siber güvenlik alanları. ”

Nicholas diğer bölgelerdeki yerel ofisleri de açmayı umuyoruz – her şey müşterilerimizi desteklemekle ilgili, ”dedi Nicholas bize.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector