HeadSpin’in Bağlı İstihbarat Platformu ile Karmaşıklığın Üstesinden Gelmek: Geliştiricilere Yüksek Kaliteli Uygulama Deneyimleri Sunmalarını Destekleme

TP; DR: HeadSpin, Bağlı Zeka Platformunu uygulamalar, ağlar ve cihazlar arasında test, izleme ve analitiği birleştirmek üzere tasarladı. Web, mobil, IoT ve 5G teknolojilerindeki yenilikleri ortaya çıkarmak için özel olarak geliştirilen çözüm, geliştiricilerin uygulama deneyimini optimize etmesine yardımcı olur. HeadSpin, çok sayıda kuruluşun darboğazları azaltmasına, pazara sunma süresini hızlandırmasına ve performansı artırmasına yardımcı oldu – ve büyüyen kadrosuyla adım adım müşteri tabanını genişletmeyi planlıyor.


Yazılım geliştirme hiç bu kadar kolay olmamıştı. Ancak bugün, geliştiricilerin çalışmalarını test etmeleri gereken çok sayıda uygulama, cihaz ve ağ, işi Amazon Kindle, Zynga ve Google gibi parlak zihinlerde bile her zamankinden daha zorlu hale getiriyor.

Manish Lachwani ve Brien Colwell, teknoloji devleri için lider ürün geliştiricileri olarak çalışırken bu karmaşıklığı ilk elden yaşadılar. Mobil ve dijital ürünlerini test etmenin ve izlemenin etkili bir yolu olmayan Manish ve Brien, piyasadaki çeşitli yazılım araçlarını ve üçüncü taraf satıcıları birleştirecek bir platform oluşturmaya başladı..

HeadSpin logosu

HeadSpin’in Bağlı İstihbarat Platformu, geliştiricilere birleşik test yaklaşımı sunar.

HeadSpin Ürün, Ortaklıklar ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Sriram Krishnan, “HeadSpin, 2015 yılında uygulama geliştiricilerinin giderek parçalanmış bir mobil ekosistemde olağanüstü kullanıcı deneyimleri sunmalarına yardımcı olmak için başlatıldı” dedi. “Sonuç, tek bir platformda test etme ve izleme için birleşik ve proaktif bir yaklaşımdır.”

Platform, geliştirici topluluğu arasında anında bir hit oldu ve mobil testler için çıtayı yükseltti. Şirket geliştikçe, uygulama geliştiricilerinin, CDN sağlayıcılarının, ağ operatörlerinin, işletim sistemi sağlayıcılarının ve cihaz üreticilerinin tek bir evrensel sistem kullanarak işbirliği yapmalarına olanak tanıyan daha fazla özellik tanıttı.

Bugün, HeadSpin’in Bağlı İstihbarat Platformu, kullanıcıların web, mobil, IoT ve 5G teknolojisinin sağladığı gerçek dünya koşullarında uygulamaları test ederken, hata ayıklarken ve optimize ederken kullanıcı deneyiminde görünürlük kazanmalarını sağlıyor. Sistem Kohl’ler, Microsoft, Telstra ve Uber dahil olmak üzere 1000’den fazla müşterinin güvenini kazanmıştır..

Şubat ayında HeadSpin ekibi, C Serisi fonlama turunda 60 milyon dolar topladığını açıkladı..

Web, Mobil, IoT ve 5G Teknolojisinde Yenilik İçin Tasarlandı

Connected Intelligence Platform, mobil ve bulut uygulamalarından IoT yazılımına kadar tüm uygulamaları test etmek, ölçmek ve izlemek için tasarlanmıştır; el cihazları, giyilebilir cihazlar ve masaüstü bilgisayarlar dahil olmak üzere herhangi bir cihazda; ve herhangi bir ağda.

HeadSpin’in Küresel Cihaz Bulutu, geliştiricilerin uygulamalarını veya sitelerini dünyadaki kullanıcıların yaptığı gibi deneyimlemelerini sağlar. Çözüm, gerçek ağlarda SIM kartlarla donatılmış 32.000’den fazla cihaza erişim sağlıyor ve 160’tan fazla ülkede var olma noktaları var.

Şirket ayrıca, gerektiğinde yönetici kontrolleri ve sağlam güvenlik sunmak için HeadSpin veya bir üçüncü taraf sağlayıcı tarafından yönetilebilen şirket içi çözümler sunar. Taşınabilir bir fiziksel kutu ve AnyWear Hareketlilik Birimi, sürüş ve yürüme testleri veya taşınabilir bir çözüm gerektiren herhangi bir senaryo için kullanılabilir.

HeadSpin'in nasıl çalıştığını gösteren grafik

Platform, darboğazları ve bunların temel nedenlerini tanımlamaya yardımcı olmak için test ortamlarını kolaylaştırır.

Bulut, şirket içi ve taşınabilir çözümler ağ trafiğini, performans verilerini ve video girişini yakalar ve bunlar daha sonra HeadSpin AIEngine’a beslenir. Bu algılama aracı, geliştiricileri sorunları oluşmadan önce uyarır ve kullanıcı dostu görselleştirmelerle tamamlanmış bir performans oturumu raporu aracılığıyla eyleme geçirilebilir bilgiler sağlar.

Motor sadece istemci tarafı performans darboğazlarını tanımlamakla kalmaz, aynı zamanda kök nedenlerini tanımlamaya da yardımcı olur.

Sriram, “Platform, karmaşıklığın önündeki engelleri ortadan kaldırarak, geliştiricilerin birden çok platforma başvurmak zorunda kalmadan veya birden çok yerde ekipler oluşturmak zorunda kalmadan inanılmaz kullanıcı deneyimleri sunmalarını sağlıyor” dedi. “Verileri bir platformdan diğerine taşımanız ve noktaları birleştirmeye çalışmanız gerekmez.”

Başka bir deyişle Sriram, HeadSpin ile geliştiricilerin artık “okyanusu kaynatması” gerekmediğini söyledi.

Mobil Ekosistemde Birleşmeye Yönelik Bir Trend

Sriram, HeadSpin’in misyonunun günümüz dijital dönüşümünün çoğunun altında yatan mobil devrim ile iyi uyumlu olduğunu söyledi – bu da manzarayı daha da parçalanmış hale getiriyor.

“O günlerde, dijital olan her şey için tek bir kaynak, bir satıcıydı” dedi. “Çeşitli dijital çözümler oluşturmak için birden fazla araca ve satıcıya güvenmeye alıştığımıza göre, daha çevik ve çevik bir organizasyon kurmanıza yardımcı olabilecek tek platformlu çözümlere doğru bir eğilim görüyoruz.”

Geçmişte, şirketler de ortalama tüketiciyi hedefleyen ürünler geliştiriyorlardı – demografik bir Sriram artık var olmadığını söyledi.

Karmaşıklık katmanlarını gösteren headspin grafiği

Platform, web, mobil, IoT ve 5G teknolojilerinde bağlantılı deneyimler sunar.

“Artık tüm kullanıcılarınızı aynı gruba koyamazsınız” dedi. “En son iPhone’da aynı T-Mobile planına sahip olsak bile, New York’ta ve Hawaii’deysem, sunucuların konumuna dayalı bir uygulama ile çok farklı bir tüketici deneyimine sahip olacağız erişiyoruz. ”

Bu kişiselleştirilmiş ortamda olağanüstü bir müşteri deneyimi sunmak her zamankinden daha zor, ancak HeadSpin Connected Intelligence Platformunun devreye girdiği yer burası.

Sriram, “Dijital varlıkları düzgün bir şekilde sunmaktan her kullanıcıya benzersiz, özelleştirilmiş, şaşırtıcı deneyimler sunmaya kadar birçok araç ve süreç de değişti” dedi. “Bu karmaşık ortamda ihtiyacınız olan bilgileri ve zekayı size sunuyoruz, böylece tüketicilerinize kaliteli deneyimler sunabilirsiniz.”

Sriram, test edene kadar bilmediğiniz bir platform türü olduğunu söyledi. “Aha! bir kez kullandığınızda an çok belirgindir ”dedi..

Birden Fazla Endüstrinin Yaygın Olduğu Geniş Kullanım Alanları

HeadSpin’in platformu medya, eğlence, perakende, bankacılık, teknoloji ve oyun sektörlerindeki işletmeler üzerinde gerçek bir etki yarattı. Kötü performansın ve darboğazların temel nedenini belirleme ve çok geç olmadan gerçekleşmelerini önleme yeteneği, kârlılığı artırır.

Sriram, “Sürekli entegrasyon ve sürekli teslimatın (CI / CD) bir parçası olarak, üretime geçmeden önce bu sorunları çözmenize ve çözmenize izin veriyor,” dedi. “Sonuç olarak, kullanıcı katılımı geliştirildi. HeadSpin kullandıktan sonra şirketlerin net kullanım durumlarında geliri% 3’ten% 20’ye çıkardığını gördük. ”

Örneğin, HeadSpin, birleşik bir iletişim ve iletişim merkezi platformu sağlayıcısı olan 8 × 8’in, ABD içindeki yedi coğrafi bölgedeki performansı otomatik olarak test etmesine yardımcı oldu..

8 × 8 Kalite Güvence Direktörü Mayu Patel, “HeadSpin ile nihayet yeniden üretilmesi zor olan bazı sorunları tespit edebildik” dedi. “Bazen müşterilerin“ Oh, bunu deneyimliyorum ”dediği durumlara giriyorsunuz. Ama sonra denemeye çalışıyorsunuz ve sorunu yeniden üretemiyorsunuz. Çok sayıda cihazı çalıştırabilme yeteneğine sahip olmak, geri dönmemizi, deneyimlememizi ve bulunması zor sorunların bazılarını düzeltmemizi sağladı. ”

Başka bir senaryoda HeadSjpin, bir CDN sağlayıcısı olan Akamai’nin, müşterilerinin uygulama performansındaki iyileştirmelerini doğrulamasına yardımcı oldu.

Akamai Proje Yönetimi Kıdemli Direktörü Gareth Oullette, “Geri dönüp ürettiğimiz ilk raporu teknolojimizin uygulanmasından sonra oluşturulan raporla karşılaştırabiliyoruz” dedi. “Bu sadece bize değil, aynı zamanda müşterilerimize de yardımcı oluyor çünkü o zaman birlikte çalıştığımız ekipler işlerine nasıl yardımcı olduklarını gösterebilir.”

Ölçeklendirmeye Odaklanan Küçük, Çevik Bir Şirket

HeadSpin için gelecek parlak görünüyor. Şubat ayında ekip, ICONIQ Capital, Dell Technologies Capital, Tiger Global, Alpha Square Group ve önde gelen melek yatırımcıların liderliğindeki C Serisi fonlama turunda 60 milyon dolar topladığını açıkladı.

Sriram, şirketin odak noktasının verimli bir şekilde büyümek olduğunu söyledi. Weight Çalışan kartının bakış açısıyla ağırlığımızın üstüne yumruk atıyoruz ”dedi. “Büyüklüğümüze sahip bir şirket için hala çok küçük ve çevikiz.”

Şirket büyüdükçe testlere, genişletilmiş dağıtım modellerine ve gelişmiş AI odaklı öngörülere daha hızlı erişim sunmayı umuyor.

“Telekomünikasyon ve cihaz üreticilerinden OEM’lere ve uygulama geliştiricilere kadar 5G, IoT, mobil ve farklı işlevlere odaklanan müşteri taleplerini karşılamak için daha fazla kişi kiralamak istiyoruz” dedi. “Bu bizim en büyük zorluğumuz ve önceliğimiz.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector