Her İşletmeler için Open-E Kurumsal Sınıfta Depolama Felsefesi: Müşterilerin Verilerini Güvenilir, Otomatik ve Güvenli Programlarla Koruma

TP; DR: Kurumsal düzeyde depolamayı her büyüklükteki şirket için kolayca erişilebilir ve uygun fiyatlı hale getirmeyi amaçlayan Open-E, 100’den fazla ülkede 30.000 kereden fazla yüklü hafif, güçlü ve kullanıcı dostu yazılım üretmek için açık kaynaklı teknolojiler kullanır Dünya. Üstün performans, esneklik ve uyumluluğa sahip Open-E, yüksek kullanılabilirlikli veri depolama ve iş sürekliliğini destekleyen platformlar için Geliştiricilerimizin Choice ™ kazananıdır. Kurucu, CEO ve Başkan Krzysztof Franek, şirketinin yazılım geliştirme ve veri koruma konusundaki mühendislik ağırlıklı yaklaşımının tarihçesini paylaştı.


İş süreçlerini otomatikleştirme konusunda uzmanlaşmış bir yazılım geliştirme şirketi olan ReadSoft, merkezi veri depolama sunucuları oluşturmak ve yönetmek için zaten bir Open-E programı kullanmıştır. Şirketin test, yedekleme, araştırma ve geliştirme için BT ihtiyaçları hızla artmaya devam ederken, ReadSoft bir çözüm için tekrar Open-E’ye döndü.

ReadSoft, ölçeklenebilir, son derece güvenli ve kullanımı kolay bir programa ihtiyaç duydu ve Sun Microsystems tarafından tasarlanan ZFS dosya sistemine dayanan yazılım tanımlı bir depolama platformu olan Open-E JovianDSS’de buldu. Programın ince provizyonu ve sıkıştırması, şirket mühendislerine ve depolama yöneticilerine sunuculara ve depolama alanı ağına veya SAN’a daha fazla analiz ve öngörü sağlarken ReadSoft’un fazladan depolama alanı kilidini açmasını sağladı.

“Kendini kanıtlamış ürünler ve ilişkilerle performansımızı artırmanın yollarını arıyorduk,” dedi Bir vaka çalışmasında ReadSoft BT Başkanı Per Eklund. “JovianDSS ile, her SAN’da% 60 ila% 80 daha fazla depolamamıza izin veren performans dışı bozulma sıkıştırması elde edebildik. İsteklerin% 90’ı önbellekten çalıştığından, eski depolama sistemlerine göre dört kat daha hızlı performans elde ettik. ”

Yaklaşık yirmi yıl önce şirketi kuran Krzysztof Franek’e göre, bu tür sonuçlar Open-E programları uygulamak isteyen şirketler için yaygındır. Bir Geliştiricinin Choice ™ alıcısı olan Open-E, veri bütünlüğünü sağlama, uzaktan olağanüstü durum kurtarma sağlama ve sürekli gelişen iş gereksinimlerine ayak uydurma haklarını kazandı.

Krzysztof, “Kurumsal kalitede depolama yazılımlarını makul bir fiyata sunmaya çalışıyoruz” dedi. “Bu bizim vizyonumuz, misyonumuz ve hikayemiz.”

Kalabalık Bir Pazarda Yazılım Geliştirmeye Geçiş

19 yaşındaki şirketini “BT dünyası için oldukça eski” olarak nitelendiren Krzysztof, Open-E’nin şirket 3 yaşına kadar yazılım geliştirmeye başlamadığını söyledi. Krzysztof ve küçük geliştirici ekibi, büyük şirketler için depolama çözümlerinin tipik olarak monolitik, büyük ve yalnızca diğer tescilli ürünlerle uyumlu olduğunu fark ettiler..

“İnsanların verilerini hala yeterince iyi korumadıklarını gördük” dedi..

Fırsatı tanıyan Krzysztof ve Almanya’daki mühendislik ağırlıklı ekibi, Sun Microsystems’ın açık kaynaklı bir dosya sistemi olan Linux ve ZFS’ye dayalı yazılım çözümleri hazırlamaya başladı.

Open-E logosu ve JovianDSS ürün kutusuyla Krzysztof Franek resmi

Kurucu, CEO ve Başkan Krzysztof Franek, depolama çözümlerini daha verimli hale getirmek için Almanya’da Open-E’yi başlattı.

“Açık kaynaklı projeyi aldık ve müşterilerimiz için daha iyi çalışmasını sağlayacak özellikler ekleyerek geliştirmeye çalıştık” dedi. “Geçmişte, odak noktamız sadece veri depolama yazılımı ve insanların ağa bağlı depolama (NAS) oluşturmalarını sağlamaktı. Bugün daha fazla veri koruma ve olağanüstü durum kurtarma araçları oluşturmaya odaklandık. ”

Krzysztof’a göre, sadece veri depolamanın ve yönetmenin ötesine geçen adım, halen büyüyen birkaç BT endüstrisinden birinde Open-E’yi ayırt etmeye yardımcı oluyor. Aniden ortaya çıkan ve büyük yatırımlar çeken düzinelerce şirketin olduğunu bildirdi. Pazara koştuktan sonra, hızlı inşa edilen teknoloji genellikle Open-E’nin yöntemsel olarak geliştirilmiş yazılımından daha kötü olduğunu kanıtlıyor.

“Bir oyun oynamaya çalışmıyoruz” dedi. “Biz sadece çalışan bir ürün üretmeye çalışıyoruz – müşterilerimizin gözlerine bakıp onlara bu ürünün gerçekten iyi olduğunu söyleyebileceğimiz bir ürün.”

Open-E JovianDSS Veri Depolama, Koruma ve Kurtarma Nasıl Sağlar

Şirketin yazılım tanımlı depolama çözümü JovianDSS, Open-E’nin ilk olarak 2001 yılında geliştirdiği sistemlere dayanıyor.

Ultra esnek platform, her büyüklükteki şirketin, çeşitli protokoller aracılığıyla kurumsal boyutlu yüksek kullanılabilirlikli depolama ortamlarını kolayca yapılandırmasını sağlar. Müşteriler ister tek bir düğüm ister büyük bir veri kümesi oluşturmak istiyor olsun, JovianDSS, yedekliliği ve yüksek kullanılabilirliği sağlamak için verileri ethernet, SAS ve Fiber Kanal üzerinden bağlar.

Birden Fazla Konumdaki Sunucular için Eşzamansız ve Şifreli Çoğaltma

JovianDSS, yerel veya uzak sunucular için çoğaltmayı kolaylaştırarak depolama ve olağanüstü durum kurtarma uygulamalarını geliştirir. Krzysztof’a göre, platform, üretim ve yedek sunucuları, makinelerin bulunduğu yer ne olursa olsun, tekil bir birim olarak ele alıyor. Bir sunucu başarısız olursa, diğeri devralmaya hazır olur.

“Bu sunucular arasındaki mesafe iki yarda veya 15 mil olabilir; önemli değil çünkü teknolojimiz çalışmaya devam ediyor ”dedi ve Open-E’nin ethernet bağlantıları yoluyla çoğaltmayı mükemmelleştiren tek şirket olduğunu söyledi. “Bu bize çok uzak mesafelere çok makul bir fiyat karşılığında çoğaltma yapma fırsatı veriyor. Diğer yol ise çok pahalı Fiber Kanallar. Open-E’nin pazara sağladığı büyük avantaj budur. ”

Anında Erişim ve Geri Yükleme ile Sık ve Otomatik Anlık Görüntüler

Krzysztof’a göre JovianDSS’nin diğer büyük gücü, otomatik çoğaltma ve anlık görüntüleri kısa aralıklarla verimli bir şekilde yürütme yeteneğidir.

“Birçok kişi günde bir kez yedekleme yapıyor ve sıklıkla bant veya çok dikkatli yönetilmeyen başka bir yolla yapılıyor” dedi. “Bir felaket yaşanıyorsa ve verilerinizi yedeklemeden kurtarmanız gerektiğinde, çoğu zaman düzgün çalışmaz. İnsanlar sorun yaşıyor ya da iş kaybediyor. Çok pahalı olabilir. ”

Open-E anlık görüntüleri ve yük devretme ayarlarının ekran görüntüleri

Open-E, anlık görüntüleri tüm kullanıcılar için erişilebilir hale getirir, yani geri yüklemeler yönetici katılımı olmadan gerçekleşebilir.

JovianDSS ile müşteriler istenirse her dakika anlık görüntü alabilir ve bunları tesis dışı donanımda saklayabilir. Hızlı geri yükleme için tüm kullanıcıların eski görüntülere doğrudan erişimi vardır. Fidye yazılımı saldırısı durumunda, Krzysztof’a göre, son kullanıcı sızmadan önce bir anlık görüntüye geri dönebilir.

Krzysztof, “Sadece bir dakikalık işini kaybediyor, saldırı hakkında gülüyor ve para ödemek zorunda kalmıyor” dedi. “Çok güzel bir şey.”

Open-E Geribildirim ve Müşteri Odaklı Tasarıma Dayalı Özellikler Ekler

Krzysztof’un 50 kişilik şirketi, 40’tan fazla mühendisden oluşuyor ve Open-E’yi yalnızca markalı bir donanım cihazı satmayan, aynı zamanda doğrudan satış gücü olmayan nadir bir depolama yazılımı satıcısı yapıyor. Bunun yerine satışlar bayiler ve sistem entegratörleri aracılığıyla yapılır.

Şirket ve JovianDSS son kullanıcıları arasındaki ekstra katmana rağmen, Krzysztof şirketin yazılımının “aslında kullanıcılarımız tarafından tasarlandığını” söyledi.

Yılda en az bir kez, Open-E çalışanları, hala ne tür özellikler, işlevler ve kullanıcı deneyimleri aradıklarını öğrenmek için bir veya iki gün seyahat edecek ve müşterilerle geçirecek.

Krzysztof, “Sadece fare ile tıklamak değil, yazılımın müşterinin ihtiyaç duyduğu şeyi nasıl sağlaması gerektiği,” dedi. “Bu bizim için gerçekten güçlü bir odak noktası. Müşteriler bize onlar için neyin önemli olduğunu ve ne yapmak istediklerini anlatıyor ve biz de bunu yapmaya çalışıyoruz. ”

Open-E için Sıradaki: Daha Hızlı Veri Dağıtımı için Fiber Kanallar

Yıl sonunda Krzysztof, Open-E’nin genişletilmiş Fiber Kanal desteğini başlatmayı beklediğini söyledi. Çalışanlar zaten iyileştirme işini başarıyla görüyor, ancak mühendisler ve KG ekipleri hala beta ürününü test ediyor.

“Bu, gerçekten bir kurumsal ürün olduğunu söylemek için yazılımımızda eksik olduğumuz son bölüm” dedi. “Bu, ürünümüzü piyasadaki en büyük ve en güçlü markalarla eksiksiz ve rekabetçi kılıyor.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector