Hetzner Online’ın Zengin Adanmış Sunucu Seçenekleri ve Ustaca Tasarlanmış Veri Merkezi ile Almanya’dan 20 Yıllık Uygun Fiyatlı Hosting

TP; DR: 1997’de Alman hosting işine hızlı bir başlangıç ​​yaparak Hetzner Online, en son teknoloji ürünü, verimli veri merkezleri ve güçlü, özel olarak oluşturulmuş özel sunucular yarattı. Şirket içi mühendisler, şirketin yedekli ve enerji tasarruflu yardımcı sistemlere sahip iki veri merkezi parkını tasarladı. Hetzner Online, barındırma konusunda yirmi yılı aşkın deneyime sahip, müşterilerin kesin ihtiyaçlarını karşılayan özel donanım yapılandırmaları kullanmaktadır. Şirket genelinde çalışanlar binlerce müşteri için konforlu ve güvenilir bir ortam yaratarak müşteri desteğine katkıda bulunur.


İlk günlerde, Almanya’da web hosting ABD ve İngiltere ile karşılaştırıldığında oldukça pahalıydı. Talep patlarken, Alman müşterilerin çok az seçeneği vardı – ve hepsi pahalıydı.

90’ların sonlarında hosting fiyatlarındaki büyük farktan motive olan Martin Hetzner, ülkenin ilk hosting şirketlerinden birini başlattı. İlk olarak, Uluslararası Pazarlama Asistanı Katie Snow’a göre, asıl zorluk pahalı donanıma yatırım yapmak ve şirketin kendi veri merkezlerini oluşturmaktı..

“Buradaki insanlar interneti kullanıyorlardı, ancak bunun için çok yüksek fiyatlar ödüyorlardı” dedi. “Ya evde bir şeyler saklıyorlardı ya da kendi başlarına web hosting ile pek bir şey yapamıyorlardı. Sürüşümüz buradan geldi. ”

Bununla birlikte, 1997’den beri Hetzner Online, bulut ve paylaşılan ortamlarda sanal sunucular ve web barındırma ile birlikte sayısız adanmış sunucu yapılandırması sunmak için genişledi.

Katie, “Müşterilerimizin çoğu bizimle işlerini kurdu” dedi. “Neredeyse 20 yıldır bizimle birlikte olan bazı müşterilerimiz oldu.”

Derin Teknik Uzmanlık Özel Veri Merkezlerine ve Donanımlara Yönelik

Hetzner Online, otomasyona yatırım yapmak için birçok üst düzey barındırma sağlayıcısına katılmış olsa da, Katie, şirketin zamandan tasarruf sağlayan sistemlerini ortak alan yerine kendi veri merkezlerinde kullandığını belirtiyor.

“Birbirine biraz yaklaşan birçok şirket otomasyonla mümkün olduğu kadar çok şey yapıyor ve kendileri ve müşterileri için işleri kolaylaştırıyor” dedi..

Bir şirket mühendisleri ekibi, Hetzner Online’ın 2009 yılında Almanya’nın Falkenstein kentindeki ilk veri merkezi parkını, şirket merkezinin yaklaşık iki saat doğusunda ve Nürnberg’deki başka bir veri merkezi parkını tasarladı. Hetzner Online çalışanları iki veri merkezi parkını işletmeye devam ederken, kardeş şirket Hetzner Finlandiya başka bir veri merkezini bitirmeye yakın.

“Bizden çok şey öğreniyorlar, bu yüzden bilgimizin çoğu Avrupa çapında paylaşılıyor,” dedi Katie. “Kendi veri merkezimizi tasarlayabilir, mümkün olduğunca verimli hale getirebiliriz ve bunu yapmaya karar verirsek tamamen yeni raf sistemleri koyabiliriz. Bunu her şirkette bulamazsınız. Bazıları bunu yapabilir, ancak pek çoğu yapamaz. ”

Yüklenen donanım tasarımları ve yapılandırmaları üzerinde doğrudan girdi olan Hetzner Online’ın mühendisleri ve sistem yöneticileri için şirketin veri merkezlerine olan bu inçlik aşinalık iyi sonuç verir.

Katie, “Bu kadar büyük donanım parçaları sipariş ettiğimizden, neredeyse tüm konfigürasyonlarımız bizim için tasarlandı” dedi. “Ekip tam olarak ne istediğimizi belirledikten sonra bizim için özel olarak tasarlanmış devre kartlarımız vardı.”

Enerji Verimli Güç ve Soğutma Sistemleri ile Maliyetleri Düşük Tutmak

Kalite ve işleme gücü standartlarını karşılamanın yanı sıra, Hetzner Online’ın özel tasarlanmış donanım bileşenlerinin enerji açısından son derece verimli olması gerekir. Katie, şirketin özel sunucu yapılandırmalarının her birinin çevre dostu ve olabildiğince yararlı olduğu test edildi.

“Gereksiz bileşenler yok,” dedi Katie. “Onu parçalara ayırıyoruz, böylece konfigürasyonlarımıza girmek istediğimiz tam olarak elimizde. Ekstra bileşenler için ödeme yapmak istemiyoruz ve bu tasarrufları müşterilerimize aktarabiliriz. ”

Hetzner Online veri merkezinin görüntüleri

Hetzner Online’ın veri merkezi parkları normalden daha yüksek yükseltilmiş zeminlere ve doğrudan serbest soğutma sistemine sahiptir.

Normal operasyonlar için Hetzner Online, veri merkezi parklarına sıfır karbondioksit emisyonuyla güç sağlamak için hidroelektrik enerjisinden elektrik üreten bir şirketin yenilenebilir enerjisini kullanıyor. Sunucu raflarının altında daha fazla hava dolaşımını sağlayan Katie’ye göre, veri merkezi parklarının yükseltilmiş zeminleri normalden daha yüksek.

“Doğrudan serbest bir soğutma sistemi kullanıyoruz, burada havayı sıcak hava gerçekte elektrikli bir soğutma sistemine ihtiyaç duymadan olabildiğince çabuk hareket edecek şekilde kanalize ediyoruz” dedi. klima sadece yılda yaklaşık 25 gün. “Yeni veri merkezimizle Finlandiya’daki iklim doğal soğutmaya daha da açık, bu yüzden orada soğutma sistemlerini hiç açmamız gerekmeyebilir.”

Hetzner Online’ın Farklı Portföyü Bilgili Müşterileri Çekiyor

Hetzner Online, düşük fiyatlara ek olarak, yönetilmeyen sanal ve özel sunuculara paylaşılan barındırma ve yönetilen sunucuları içeren çok çeşitli barındırma yapılandırmalarıyla da bilinir. Yönetilmeyen çok sayıda ürün nedeniyle Katie, şirketin müşterilerinin çoğunun zaten bazı sunucu yönetimi deneyimine sahip olduğunu söyledi.

“Bir sunucuyu hobi olarak çalıştırabilecek oyuncular ve özel müşterilerden, çok büyük kuruluşlara ve barındırma satıcılarına kadar her yerde olabilirler” dedi..

Çok çeşitli müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için Hetzner Online, beş adet yönetilmeyen özel sunucu sunar:

  • EX sunucuları: En uygun fiyatlı seçenek olan EX sunucuları, Intel Core i7 işlemciler ve Skylake mimarisiyle birlikte gelir. Müşteriler, oyuncular ve araştırmacılar arasında popüler olan GeForce GTX grafik işlemcisi ile bir model seçebilir.
  • AX sunucuları: Hetzner Online, sanallaştırma, grafik, araştırma ve makine öğrenimi için popüler olan AMD Epyc CPU’lu sunucular satan birkaç şirketten biridir. “Bunlarla gurur duyuyoruz ve çok talep görüyorlar,” dedi Katie.
  • PX sunucuları: Intel Xeon işlemciler, Hetzner Online’ın Intel’in Hyper-Threading ve Hexa-Core Haswell teknolojilerini içeren yüksek kapasiteli sunucu serisine güç veriyor.
  • SX sunucuları: Hetzner Online’ın depolama alan sunucuları özellikle işletmeler, üniversiteler ve bankalar gibi büyük veritabanlarına sahip kuruluşlarla yankılanıyor.
  • Dell sunucuları: Ad marka seçenekleri, çeşitli sunucu hatlarının en iyi bileşenlerini Intel Xeon işlemcileri ve yüksek kapasiteli SATA veya SSD depolama alanlarıyla makinelerde birleştirir.

Yeni sunucu nesilleri ortaya çıktığında, Hetzner Online eski ekipmanı Hollanda açık artırma fiyatlandırmasında müşterilerine sunuyor (birisi sunucuyu toplayana kadar fiyatlar yavaşça düşüyor).

Katie, “Açık artırma şirketimizin en başarılı deneylerinden biri” dedi. “İlk denediğimizde müşterilerin nasıl yanıt vereceğinden emin değildik, ancak çok popüler oldu.”

Özel sunuculara ek olarak, Hetzner Online, kolokasyon, depolama ve alan adı hizmetleriyle birlikte bir dizi sanal, bulut ve paylaşılan barındırma seçeneği sunar. Şirket, Ocak ayı sonunda halka açık bulut pazarına girmeye hazırlanıyor.

“Piyasanın genel buluta uygulanan geleneksel Hetzner Online fiyatlarına nasıl tepki verdiğini görmek için sabırsızlanıyoruz” dedi..

Müşteri Hizmetleri ve İşbirliği Şirket Kültürüne Katkıda Bulunuyor

Anadili İngilizce olan Katie, müşterilerle ve potansiyel müşterilerle sohbet etmek için genellikle sosyal medyaya bakar. Çeşitli departmanlardan Hetzner Online çalışanları, müşteri desteğine katkıda bulunmanın yollarını bulur.

Katie, “Teknisyenlerimizin müşterilerimizle konuşmasını ve ne hakkında konuştuklarını bilmelerini istiyoruz” dedi. “Neler olduğunu öğrenmek için üçüncü taraf bir firma veya ayrı bir departmandan geçmek istemiyoruz.”

Hetzner Online, her biri kendi seçtikleri hayır kurumlarına belirli miktarda para bağışlayabilen yaklaşık 250 kişiyi istihdam ediyor.

Katie, “İnsanlar, Kızıl Haç ve Sınır Tanımayan Doktorlar gibi uluslararası organizasyonların yanı sıra eğitim ile ilgilenen veya yoksulluktaki insanlara yardım eden yerel hayır kurumlarına çok fazla bağış yapma eğilimindedir” dedi. “Sahibimiz insanları topluluklarına katılmaya gerçekten teşvik ediyor ve boş zamanlarında insanların ne yaptığını veya ne düşündüğünü öğrenmenin ilginç bir yolu.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector