IBHS, İşletmelere Felaket Öncesi, Sırasında ve Sonrasındaki Etkileri Planlamak İçin Gerekli Kaynakları Sağlar

TP; DR: Çoğu zaman, işletmeler doğal bir felaketi önlemek için çok az şey yapabilirler, ancak bu, hazırlanamayacakları anlamına gelmez. Sigortacılık İşletme Enstitüsü & Ev Güvenliği (IBHS), küçük işletmelerin Open For Business-EZ felaket hazırlık kiti ile bir süreklilik planı oluşturmasını ve uygulamasını kolaylaştırır. Araç seti, felaket grevlerinden sonra hızlı bir şekilde çalışmaya başlayabilmelerini sağlayacak ayrıntılı bir plan geliştirmeleri için kullanıcıları sekiz modüle yönlendirir. Ve bir felaketten kısa bir süre sonra açılan işletmeler, sadece artan trafik ve geliri görmekle kalmaz, aynı zamanda moralleri artırır ve topluluklarının daha hızlı iyileşmek için zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olur.


2017 kasırga sezonu Güney ABD’yi sert vurdu. Ancak meteorologlar ve fırtına avcıları, herkesin hazırlandığından emin olmak için fazla mesai yaparken, birçok işletme sahibi hala değildi.

FM Global’in araştırmasına göre, ankete katılan Teksas, Florida ve Porto Riko’daki 1 milyar dolarlık gelirli şirketlerin üçte ikisi işlerini olumsuz etkilediklerini söyledi. Bunların yaklaşık üçte ikisi, bir kasırganın etkilerini ele almaya hazır olmadıklarını söyledi.

Gail Moraton, IBHS İşletme Direnci Müdürü

IBHS İşletme Direnci Müdürü Gail Moraton bizimle felakete hazırlanan işletme sahiplerinin önemi hakkında konuştu.

Florida’daki bir kasırga, Oklahoma’daki kasırgalar, Kaliforniya’daki yangınlar veya Orta Batı’daki su ve elektriği kesen dondurucu sıcaklıklar olsun, felaketler tüm ülkeyi etkiler.

İşletme sahiplerinin felaketleri önlemek için yapabilecekleri çok şey olmayabilir, ancak işletmeleri üzerindeki olumsuz etkileri azaltmak için harekete geçebilirler. Sigortacılık İşletme Enstitüsü & Ev Güvenliği (IBHS), bu şirketlerin adım adım özelleştirilmiş bir felaket planı oluşturmalarına yardımcı olur.

IBHS İş Dayanıklılığı Müdürü Gail Moraton, bir felaket sırasında kapanan her 4 işletmeden 1’inin hiçbir zaman yeniden açılmadığını söyledi. Ve bunu yapan üç kişi için yeniden açılış birkaç günden birkaç aya kadar sürebilir.

Harvey kasırgası Texas’ı vurduktan sonra, yerel IBHS mühendisleri hasarı araştırdılar ve lokantalar ve bakkallar gibi birçok yerel küçük işletmenin, çok az hasar aldığını veya hiç zarar vermediğini ancak güçleri olmadığı için topluluklarına yardım etmek için yeniden açılamadıklarını fark ettiler. Gail, “Jeneratörleri olsaydı, halka hizmet edebilirlerdi ve mevcut oldukları için kendileri için iyi bir isim yapabilirlerdi,” dedi Gail.

Bir plan oluşturmak için zaman ayırsalar, jeneratör satın alabilir, açık kalabilir ve topluluklarını olumlu etkileyebilirlerdi.

Gail, “Küçük işletme sahipleri birçok şapka giyiyorlar, ancak bu planı oluşturmak, yavaşça yapabildikleri veya bir ekip üyesine devredebildikleri bir şey” dedi. “Her hafta biraz yap, bir ya da iki ay içinde bir planın olacak.”

Her Sanayi İçin İş Sürekliliği Planları Gerekli

İş sürekliliği planlaması ile ilgili bir efsane, bazı işletmelerin buna ihtiyaç duymadığı, ancak bu yanlış bir varsayımdır. Yerel yağlı kaşıktan bölgesel bir otomobil bayiliğinden ulusal bir zincir perakendecisine, her işletmenin bir planı olmalıdır.

Web sitesinde, IBHS, işletme sahiplerinin posta kodlarını girmelerine ve topluluklarını etkilemesi muhtemel afetlerin bir listesini almalarına olanak tanıyan bir risk değerlendirme aracı sunmaktadır. Bir şirket kasırgalara, kasırgalara veya aşırı hava koşullarına açık bir alanda olmasa bile, elektrik veya teknoloji kesintileri gibi düşük ölçekli sorunlar hala bir tehdittir.

Risklerinizi bilme grafiğinin ekran görüntüsü

Gail, “Bir trafik kazası elektrik hattından düşebilir ve işiniz elektrik olmadığı için üç ila dört gün boyunca kapanmalıdır” dedi. Ya da komşu bir birimdeki bir yüklenici kazara bir su hattını kesebilir, günün geri kalanında suyun tüm bina için kapatılması gerekebilir.

Olabilecek her kesintiyi tahmin etmek imkansızdır, ancak bir plana sahip olmak en önemli iş işlevlerinin korunmasını sağlayabilir. Çalışanlar ne yapılması, ne zaman ve kim tarafından yapılması gerektiğini görmek için plana danışabilirler. Her ekip üyesinin işin mümkün olduğunca normal – veya normale yakın – devam edebilmesi için ne yapacağını bilmesine olanak tanır.

Business-EZ® Toolkit ve Mobil Uygulamaya Açık Planlamayı Basitleştirin

IBHS, kullanıcıları bir süreklilik planı oluşturma sürecinin tamamına götüren ücretsiz Open For Business-EZ® Toolkit’i sunar. Gail, “OFB-EZ ile işletmelerin süreklilik planlaması konusunda uzmanlaşmış çalışanlara sahip olması gerekmiyor,” dedi Gail.

Kullanıcılar sekiz modül boyunca çalıştıkça, işletmeleri için benzersiz riskleri nasıl keşfedeceklerini ve felaket anında bunların üstesinden nasıl geleceklerini öğreniyorlar. Kasırgalar, büyük fırtınalar ve yangınlar gibi bazı olayların beklendiği için, işletmeler bir olaydan beş gün önce üç işlem yapılabilir adım atabilir.

Irma Kasırgası 2017’de Florida’ya yaklaşırken Gail, Florida Tampa’daki IBHS ofisinin planını uygulamaya başladığını söyledi. “Beş gün sonra, buzdolabını temizlemek ve en soğuk sıcaklığa çevirmek gibi küçük şeyler yaptık. Dizüstü bilgisayarlarımızı eve götürdük ve sunuculardaki verilere erişebileceğimizi kontrol ettik ”dedi..

OFB-EZ araç takımının ekran görüntüsü

OFB-EZ araç setindeki son modüller, bir planı güncel tutmak, planı uygulamak ve gerçek hayattaki bir olaydan sonra değerlendirmek için ayrılmıştır. Tampa IBHS personeli ofise döndükten sonra Gail, “Planımız çok iyi çalıştığı için değiştirmek zorunda olduğumuz çok az şey vardı” dedi.

Bir planın dijital ve fiziksel kopyalarını oluşturmak için OFB-EZ’yi kullanmaya ek olarak, işletme sahipleri onu bir mobil cihaza depolayan mobil uygulamayı indirebilir ve internet hizmeti kesintiye uğrarsa erişebilir. Şifre korumalıdır ve yalnızca verilerin paylaşıldığı kişiler tarafından kullanılabilir, bu nedenle ihlal riski minimumdur.

Şirketlere Afetlerden Sonra Topluluklarına Daha Hızlı Hizmet Etmelerine Yardımcı Olmak

Afetlerden etkilenen işletmeler için ortalama kesinti maliyeti günlük 3.000 $ ‘dır. Bir süreklilik planına sahip olmak, yalnızca işletmenin kaybettiği gelir miktarını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda topluluğun yeniden bir araya gelip yeniden inşasına yardımcı olur.

Kasabada bir düzine kahve dükkanı olabilir, ancak bir kasırga isabet ettikten sonraki gün yeniden açılan kahvehane, felaketin ardından toplumu bir araya getirme fırsatına sahiptir – aynı zamanda kurtarma işçileri ve sakinlerini günlük dozlarıyla doldurur kafein.

İşe en kısa zamanda devam etmek, pazar payını kaybetme riskini de azaltır. Yerel bir hırdavatçı bir kasırgadan 48 saat sonra kapılarını açarsa ve caddede bulunan hırdavatçı dört gün sürerse, hangisinin yeni müşteriler kazanacağı açıktır.

Bir süreklilik planını başarılı bir şekilde gerçekleştirmek, çalışanların moralini artırabilir ve tüketici güvenini artırabilir. Müşteriler, işletmenin bir felaket planlamayı öngördüğünü görecek ve gerekli ürün ve hizmetleri sağlamak için onlara güvenecekler.

Gail, Kasırga Irmağı vurduğunda, Tampa IBHS ofislerinin üç gün boyunca kapalı olduğunu, ancak işin sorunsuz bir şekilde devam ettiğini, çünkü yerinde bir planı olduğunu söyledi.

“İyi bir iş sürekliliği planı, bazı çalışanlar için – uzaktan çalışanlar gibi – müşteriler için tamamen şeffaf olan geçici değişiklikler yapabilir, bu da Irma Tampa’ya geldiğinde IBHS için geçerliydi” dedi. “Her şey devam etti çünkü hazırladık ve uyguladık.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector