Як GitLab допомагає розробникам переходити від ідеї до виробництва: за платформою, яка об’єднує відстеження випусків, перегляд коду та розгортання

TL; ДОКТОР: Похвалившись списком клієнтів із подібними до Red Hat, Alibaba, Sony, Uber та StackExchange, GitLab допомагає більше 100 000 організацій швидко створювати, тестувати та розгортати код. Спочатку побудований як проект з відкритим кодом, співзасновники розширили GitLab, включаючи управління сховищами, відстеження випусків, огляд коду та інструменти для постійної інтеграції та розгортання. Великі та малі команди можуть співпрацювати з GitLab, всеодинною платформою, яка охоплює весь цикл розвитку. GitLab може похвалитися більш ніж 1400 учасниками публікації спільноти з відкритим кодом та постійно додає функції до двох комерційних продуктів.


Як розробник PHP в Україні, Дмитро Запорожець хотів перейти з Apache Subversion на все більш популярну систему управління версіями git. Однак існуючі продукти були надто дорогими і їх не можна було продавати на місцях.

Як і будь-який відповідний інженер, він почав будувати власне рішення вдома як побічний проект. Однак є поворот до класичної історії створення технологій: у Дмитра не було проточної води.

“Він брав би два відра, ходив до колодязя, набирав води, а потім проводив свої ночі, роблячи більш важливі речі”, – сказав багаторічний працівник Джов ван дер Ворт.

Зараз розробникам у всьому світі відомі роботи Дмитра в GitLab – всеосяжній платформі, яка дозволяє командам спільно писати, тестувати та розгортати код. Веб-додаток інтегрує всі етапи циклу розробки, включаючи інструменти для перегляду коду, відстеження випусків, каналів активності, вікі та постійної інтеграції.

Використовуючи подібні SanDisk, Red Hat, NASA, Sony, VMware та Citrix, GitLab врівноважує потреби невеликих організацій з відкритим кодом із додатковими вимогами до контролю та управління користувачами великих підприємств..

“Ваш час на покупку програмного забезпечення скорочується у GitLab”, – сказав Йов. “Якщо ваш час коротший, ви зможете швидше ловити помилки, постійно розгортатися на виробництві, отримувати зворотній зв’язок, і, звичайно, все обійдеться дешевше, оскільки час – це гроші. Ми вважаємо, що це принципово – якщо покращити час циклу розробки, все інше покращиться разом із ним ».

Побудова платформи з відкритим кодом для використання Git

З першого, досить непосильного зобов’язання, Дмитро та Валерій Сизов зробили GitLab програмою з відкритим кодом та випускали нову версію кожного місяця 22-го. “Ми дотрималися цього і досі робимо це сьогодні”, – сказав Джов, зараз віце-президент із продуктів GitLab.

GitLab, про яку Дмитро та Валерій писали в Ruby, спочатку зосереджувався на управлінні сховищами git. Спільний і розповсюджений за ліцензією MIT, GitLab за перший рік системи зібрав понад 300 внесків.

Зображення ранніх лідерів GitLab

Серед ранніх лідерів GitLab (зліва направо): Дмитро Запорожець, Валерій Сизов, Сид Сиджбранджій та Йоб ван дер Ворт

“Все, що ми робимо в GitLab, – все відкрито”, – сказав Йов. «Ми дуже спонукаємо бачити, як рухається галузь, як ми можемо її вдосконалити та як знайти користь для всіх».

Один з ранніх користувачів з відкритим кодом GitLab, Сід Сіджбранді, хотів використовувати систему для створення продукту Software-as-a-Service, щоб конкурувати з GitHub. Сотні людей підписалися на бета-версію 2012 року, а більші компанії почали просити нові функції.

Сид, який сповістив Дмитра про його прагнення SaaS до GitLab, зв’язався з ним знову, побачивши твіт, що виражає бажання Дмитра працювати на GitLab повний робочий день.

“Сид підійшов до нього і сказав йому:” Працюй тут, і я заплачу тобі. Ви будете співзасновником “, – сказав Йов. “Незабаром після їх об’єднання ми представили GitLab Enterprise, щоб наші клієнти могли отримати спеціальну версію з додатковими функціями.”

Постійна інтеграція та упорядкування цілого циклу розвитку

Робота зараховує одну з перших функцій для зростання та популярності GitLab. Будучи постійно ресурсним інженером, Дмитро створив безперервну інтеграцію, або CI, рішення, щоб допомогти компанії йти в ногу з розвитком та циклами випуску.

“Ми використовували його тут і там, не витрачаючи на це багато часу, і одного разу ми вирішили, чому б не зробити інструменти безперервної інтеграції частиною продукту GitLab?” – сказав Йов. «Це виявилося величезним. Я завжди думаю про оригінальний GitLab як, по суті, про те, що Дмитро впертий і хоче будувати свої речі ».

Знімок екрана безперервної інтеграції GitLab

Вбудовані засоби безперервної інтеграції допомагають командам швидко будувати, тестувати та розгортати код

Коли git набув популярності, команди розробників використовували окремі програми для розміщення сховищ, відстеження проблем та розгортання змін коду.

“Ви витратили б багато часу на інтеграцію всіх цих інструментів, і це ніколи не було ідеальним чи дуже хорошим”, – сказав Йов. «В іншому секторі ми спостерігали простіші налаштування та набагато швидших інженерів. Ми не бачили однакової тенденції в інструментах, якими вони користувалися. “

Представляючи практики та інструменти ІС із спільними сховищами в GitLab, швидко продемонстрували ряд переваг, в основному оточуючи швидкість, з якою команди можуть рухатися протягом життєвого циклу розвитку. Більш швидка інтеграція дає можливість розробникам швидко ідентифікувати помилки, збирати відгуки, вносити зміни та розгортатися у виробництві.

“Те, що ми насправді робимо, – це просування межі інтеграції у всьому життєвому циклі розробки та розробки програмного забезпечення”, – сказав Йов. «Як ми завжди кажемо, ти хочеш перейти від ідеї аж до виробництва, отримати зворотній зв’язок, повернутися назад і зробити все заново. Це все повинно відбуватися в одному місці і більше не поширюватися на різні програми ».

Як продукти GitLab допомагають організаціям співпрацювати над кодом

Очікується, що розробники відіграватимуть все більші ролі протягом життєвого циклу програми, необхідність консолідованої платформи стає все більш важливою, повідомляє Job..

“У GitLab у нас є єдиний інструмент для всього, що вам потрібно зробити”, – сказав він. “Ви можете це робити в одному місці. Ця ідея набирає тяги у всій галузі, оскільки вона має стільки сенсу. Оскільки наші інструменти стають все більш інтегрованими, ми очікуємо більше від наших розробників. Чому ми б ускладнили їх використання окремих програм? “

Видання для спільноти: найкраще для невеликих команд та особистих проектів

Версія GitLab з відкритим кодом залишається під ліцензією MIT і безкоштовно обмежується користувачами для завантаження та адаптації. Окрім вбудованих інструментів безперервної інтеграції, GitLab пропонує інформаційну панель аналітики, яка дозволяє невеликим командам вимірювати, скільки часу займає кожна фаза циклу розробки.

Знімок екрана дошки видачі GitLab

Команди розробників можуть детально організовувати та відслідковувати помилки та завдання, використовуючи дошки видань.

Користувачі можуть створювати веб-сайти для своїх проектів, груп чи облікових записів GitLab, розміщених безкоштовно на GitLab.com. Корпоративні клієнти можуть розміщувати Сторінки GitLab під час власної установки GitLab.

Щоб застосувати додаток або проект через процес розробки, GitLab надає дошки видачі та перегляд програм, які автоматично розгортають динамічні середовища для запитів на об’єднання.

Видання для підприємств: Додаткові інструменти безпеки та робочого процесу для великих груп

Комерційні версії GitLab розділені на дві версії: Enterprise Edition Starter та Enterprise Edition Premium. Обидві платформи, за словами Job, ідеально підходять для великих команд, які потребують додаткового контролю безпеки та робочого процесу.

У початковій версії представлені інструменти керування користувачами та затвердження коду, а преміальна версія також включає підтримку вищого рівня, навчання, журнали аудиту, послуги з відновлення аварій, підтримку з високою доступністю та збалансування завантаження.

“Перелік функцій досить довгий, але я думаю, що це принципово зводиться до того, щоб ви забезпечили набагато більше контролю над тим, щоб переконатися, що правильний код входить у проект, і лише правильні люди бачать його”, – сказав Йов. «Зі зростанням вашої команди з вами зростають видання підприємств».

Майбутнє: автоматичне розгортання з контейнерами та оркестрацією

Як інженер, Job все ще засмучений тим, наскільки складним може бути процес розгортання, особливо з контейнерами та системами оркестрації. “Не існує хорошого рішення, і його дуже важко підтримувати і масштабувати”, – сказав він. “У GitLab ви буквально натискаєте одну кнопку. Це дозволяє вам негайно розгорнути до своїх контейнерів і своїх Кубернетів. “

В кінці 2016 року команда представила функцію автоматичного розгортання для автоматизації процесів контейнерів, оркестрування, розгортання та перегляду. Нові інструменти дозволяють розробникам налаштувати та розгорнути додаток Ruby з програмами для перегляду, кількома середовищами та ChatOps в кластер Kubernetes приблизно за 12 хвилин – процес, який може тривати дні чи тижні без GitLab.

“Ми сподіваємося, що ми робимо все можливе, щоб підтримати застарілі системи, але ми також свідомо дивимось на рішення, що з’являються на ринку”, – сказав Йов. “Ми хочемо знати, з якими проблемами стикаються люди, як вони з ними стикаються, і як ми можемо переконатися, що GitLab допомагає їм робити це краще”.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector