Керівник проекту Debian Кріс Лемб про координацію роботи всесвітньої команди учасників, а також переваги використання безкоштовної, відкритої операційної системи

TL; ДОКТОР: Одна з найбільш ранніх операційних систем на базі ядра Linux, Debian надає користувачам доступ до понад 50 000 безкоштовних програмних пакетів для всього, від редагування документів, ведення бізнесу до гри в ігри та створення веб-сайтів. Світова спільнота розробників більше 20 років сприяє платформі безкоштовного програмного забезпечення, що організовується щорічно обирається керівником проекту. Наразі на чолі стоїть Кріс Ламб, який поділився своєю історією з платформою, улюбленими компонентами та тим, що є в майбутньому для випусків.


Незважаючи на інтерес до комп’ютерів та програмування протягом усього життя, Кріс Лемб не використовував сучасне обладнання до недавнього часу. Його першому комп’ютеру було 10 років – йому було лише вісім – і він якось пережив, летячи через лобове скло автомобіля під час дорожньо-транспортної пригоди.

За кілька днів до встановлення одним клацанням він замовив компанію Red Hat з п’ятьма компакт-дисками – лише щоб виявити, що на його комп’ютері не вистачало 12 Мб оперативної пам’яті, необхідної для встановлення дистрибутива Linux. На щастя, компанія, яку він замовив, надсилатиме старі інсталяційні диски безкоштовно і включила застарілу версію Debian.

“Він повністю підходив до мого старого комп’ютера і не вимагав 12 Мб оперативної пам’яті”, – сказав Кріс. «Я не думаю, що Debian навіть сьогодні вимагає встановити таку кількість оперативної пам’яті. Мені дуже сподобалось, як це встановлено, система упаковки та все на диску ».

Debian та його глобальна мережа розробників, розробників та користувачів продовжують користуватися широкою популярністю сьогодні за масивним сховищем вільного програмного забезпечення, а також чудовою стабільністю, продуктивністю та особистою підтримкою.

Залучення з відкритим кодом: від першого внеску до керівника проекту

Зрештою Кріс оновив обладнання та перейшов до Windows, перш ніж повернутися до поточного випуску Debian, Сарж, поки він був в університеті.

Операційна система колись мала репутацію повільно рухатися з новими випусками, тому Кріс знайшов веб-сайт наприкінці 2006 року, в якому перелічені критичні помилки, які потрібно було виправити, перш ніж випустити нову версію Etch.

“Багато помилок мали для мене нульовий сенс”, – сказав він. “Я не мав уявлення, і це було з моєї ліги переважно”.

Однак він помітив помилку в LilyPond, пакеті для музичних нотацій. Як давній віолончеліст, Кріс розпочав усунення несправностей і відправив патч до технічного обслуговування.

“Він був настільки захоплений моїм патчем, хоча я думаю, що це була лише одна лінія чи щось справді тривіальне”, – сказав Кріс. “Його відповідь, і що вона насправді потрапила до випуску, почувалася дивовижною”.

З того часу Кріс сказав, що йому постійно нагадують про “ірраціональну силу” надання атрибуції патчів.

“Там є щось, що моє, і воно працює в цілій купі систем по всьому світу”, – сказав він. “Це не обов’язково має сенс, але це дуже круто. Це мене зачепило ».

Логотип Debian та керівник проекту Chris Lamb

Кріс Лемб, давній програміст з Лондона, став керівником проекту Debian у квітні 2017 року.

З цього першого виправлення Кріс почав регулярно надсилати внески і, врешті, став офіційним розробником Debian у 2008 році.

“Це дає вам права голосу і подібні речі, але насправді він дає вам адресу @ debian.org”, – пожартував він. “Саме цього люди хочуть – класна адреса”.

Після декількох років працюючи з технічними стартапами в Лондоні, Кріс вирішив стати інженером-програмістом і витратити більше часу на роботу над Debian. Через деякий час він подумав, що його передумови у світі запуску можуть дати нову перспективу царині вільного програмного забезпечення, в якій проживає Дебіан. У квітні 2017 року його обрали на один рік на посаду керівника проекту.

“Я дуже здивований і дуже поласканий і шанований”, – сказав він. “Я завжди придивлявся до того, хто був лідером, але ніколи не думав, що маю час або технічні підбори або комунікативні навички, щоб зробити це сам”.

Улюблені переваги Кріса у використанні та розробці з Debian

Оскільки, на думку Кріса, роль керівника проекту насправді має дуже мало повноважень у спільноті Debian, він продовжує користуватися розмитим існуванням як користувача Debian, так і розробника. У цьому сенсі Кріс поділився деякими улюбленими атрибутами Debian, які впливають на його роботу як позаштатного програмного інженера.

“Завжди Дебіану було сили рухатися трохи повільніше”, – сказав він. “Це не підлягає примхам однієї людини, які потім можуть бути повернені назад. Як користувач, ви емоційно вкладаєте гроші в певні аспекти проекту чи певні технології. Якщо їх можна поспішно або неправильно змінити, це може бути справді невмотивованим ».

1. Стабільні випуски забезпечують надійну безпеку

Методичний підхід до підтримки вільного програмного забезпечення означає, що Debian публікує нові випуски приблизно кожні 18 місяців. Поточна версія Stretch була випущена в червні 2017 року, тобто наступна версія має вийти наприкінці 2018 року.

Міцність та стабільність позаду Debian означають, що користувачі можуть розраховувати на систему довго після розповсюдження нових версій; За словами Кріса, безпека та підтримка надійні роками.

“У день звільнення вас не підштовхують до чогось нового”, – сказав він. “Якщо це працює, ви можете просто залишити його.”

2. Різноманітна підтримка не обмежує робочий стіл

Хоча GNOME може бути неофіційним середовищем за замовчуванням, таких, Debian однаково підтримує проекти, такі як GNOME, KDE, Cinnamon та LXDE.

“Немає громадян першого або другого класу, що чудово підходить для технічних користувачів”, – сказав він, додавши, що використовує дивовижний менеджер вікон ™. “Обсяг проекту настільки широкий, і він говорить про технічну та культурну різноманітність людей, які використовують та сприяють Debian”.

Вгору Далі: відтворювані збірки, тестування та новий випуск

Перш ніж стати лідером проекту, Кріс приєднався до команди з відтворення вбудованої платформи, щоб допомогти створити перевірений шлях від вихідного коду програмних програм до двійкового коду, що використовується комп’ютерами. Більшість програм Debian поширюється як попередньо складені пакети.

“Коли ви щось встановлюєте, ви збираєте цей вихідний код і довіряєте, що хтось пережив його за допомогою гребінця для тонких зубів, не модифікував його та поширив його здоровим та безпечним способом”, – сказав Кріс. “Є ця ланцюжок довіри, якої немає.”

Керівник проекту Debian Кріс Лемб виступав на DebConf

Кріс поділився своїм баченням Debian на DebConf17 у Монреалі.

Мотивація, що лежить на основі відтворюваних складових, полягає в тому, щоб підтвердити, що під час компіляції не було введено випадкових чи зловмисних вад. Debian став би першим великим дистрибутивом Linux, який досяг цієї віхи.

“Ми робимо це, обіцяючи, що кожного разу, коли ви переробляєте пакет, ви отримуєте точно такі ж, однакові результати”, – сказав він. “Ви повинні мати можливість скласти пакет і отримати певну контрольну суму. Ви робите це знову, і ви повинні отримати той же результат. “

Кріс, який заявив, що знаходить відтворювані склади, схожі на захоплюючі кросворди, в кінці 2016 року отримав грант від Основної Ініціативи інфраструктури Фонду Linux.

Тим часом спільнота Debian готується випустити нове оновлення наприкінці наступного року. За словами Кріса, розробники та спільнота Debian стикаються з цікавими “соціальними проблемами”, вирішуючи, чи інтегрувати сучасних менеджерів пакетів, таких як Flatpak, або зосередитись на вдосконаленому інструменті розширеного пакету або APT. Також на диску для розгляду розміщуються веб-програми та розширені процеси тестування та забезпечення якості.

Провідна глобальна спільнота розробників вільного програмного забезпечення

Кріс, виступаючи за керівника проекту, Кріс висловив зацікавленість у організації більше особистих зустрічей, упорядкуванні середовищ на борту та співпраці, а також розширення пропагандистської програми, подібної до програми Outreachy GNOME.

“Мені було дуже приємно повідомити, що ми подвоїли кількість студентів-заочників, які Debian фінансує цього року”, – сказав Кріс. “Це приваблює нових людей до нашого проекту та сприяє різноманітності у всіх видах статі, раси, доходу, передумови та технічних можливостей”.

Кріс високо оцінює DebConf, щорічне зібрання платформи, за об’єднання користувачів та учасників з різних точок зору та досвіду.

“Як керівник проекту, це було дуже цікаво з того, з ким це означає, з ким ви маєте говорити”, – сказав він, натякаючи на те, що потрібно впоратися з усім, від міжособистісних стосунків в командах Debian до спілкування з Microsoft про створення підсистеми Windows. “Питання, які люди піднімають, часто бувають зовсім різними, і часто відповіді не буває легких”.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector