Кінцевий посібник до веб-панелей 2020 року: cPanel vs. Plesk vs. Webmin vs. інші популярні інструменти управління хостингом

Багато людей, яким сьогодні потрібен веб-хостинг, хочуть найпростішого методу управління серверами. Багато хто просто очікує, що графічні користувацькі інтерфейси (GUI) забезпечені своїм хостинговим обліковим записом. Хороша новина полягає в тому, що багато кращих господарів пропонують у своїх планах панелі управління високого рейтингу.


Панелі керування хостингом – це веб-інтерфейси, що дозволяють адміністраторам та / або користувачам керувати різними функціями сервера, не виходячи з веб-браузера, а не командного рядка.

Хоча кожна панель управління хостингом повинна пропонувати однакові основні функції – управління доменами, електронна пошта, FTP, встановлення додатків тощо – фактичні пропоновані набори функцій, макет та рівень контролю можуть сильно відрізнятися від панелі до панелі. Нижче ми обговорюємо кожну з найпопулярніших панелей управління веб-хостингом незалежно.

cPanel & Огляд WHM

Як найбільш широко використовувана хостинг-панель управління, cPanel & WHM включає інтерфейс на рівні користувача (cPanel) та інтерфейс управління сервером (WHM). Два інтерфейси безперервно поєднуються, щоб запропонувати інтуїтивно зрозумілий хостинг та управління сайтом для кінцевих користувачів та торгових посередників, а також інструменти адміністрування сервера для хостинг-провайдерів. cPanel довіряють деяким з найбільших імен в хостинговій галузі, включаючи GoDaddy, 1&1, Bluehost, LiquidWeb та HostGator. Погляньте на наших улюблених хостів, які використовують cPanel:

Переглянути інші топ-хости cPanel »

Місія cPanel – розширення можливостей хостинг-провайдерів усіх розмірів. Один із способів cPanel забезпечує хостів, адміністраторів серверів, власників сайтів та веб-професіоналів отримувати те, що їм потрібно, через освіту. На додаток до інформації, знайденої в базі знань, документації та відеоуроках, cPanel має спеціальну команду тренерів, які керують безкоштовною навчальною програмою в Інтернеті, cPanel University, яка відкрита для всіх.

Знімок екрана інтерфейсу cPanel

Менеджер відділу співпраці з громадськістю Бенні Васкес твердо зобов’язується не продавати людям те, чого вони не хочуть чи не потребують. Натомість вона просить потенційних клієнтів називати завдання, які вони ненавидять, але вони повинні виконувати регулярно. Невідворотно, стомлюючі або повсякденні справи, такі як керування оновленнями програмного забезпечення або сканування зловмисного програмного забезпечення, з’являються як відповіді..

“Я ніколи не намагаюся переконати їх, що їм потрібно щось, чого вони не хочуть, але я показую їм, де cPanel & WHM може вирішити проблеми, з якими вони стикаються, і повернути їм частину дорогоцінного часу “, – сказала вона.

Допомагати користувачам долати перешкоди на хостінгу – тактовно допомагаючи господарям заробляти більше грошей та надавати власникам сайтів приємний досвід управління – це місце, де працює команда cPanel. За словами Бені, вони невтомно працюють над «поступовими рухами», що додають вартість і рухають продукт у напрямку того, щоб стати найбільш модульованою, гнучкою панеллю в Інтернеті. Хоча cPanel і WHM підтримуються лише в Linux, підтримка Windows може бути досягнута за допомогою налаштування віртуалізації.

 • Особливості

  • Найшвидші веб-сайти PHP та Ruby: PHP7 у поєднанні з PHP-FPM та HTTP / 2 означає, що ваші веб-сайти будуть працювати. Оновлення до PHP5.6 дасть вам 70% збільшення, сказав Бенні, в той час як MultiPHP дозволяє власникам сайтів легко керувати конфігураціями PHP, PHP-FPM та параметрів пулу віртуальних хостів. cPanel також зробив cPanel & WHM на 90% швидше і скорочує ресурси сервера, необхідні ще на 30%.
  • Безкоштовний сертифікат SSL для кожного веб-сайту: Завдяки AutoSSL кожен веб-сайт розміщений на cPanel & Сервер WHM може автоматично видати безкоштовний сертифікат SSL за лічені хвилини. Кінцеві користувачі можуть отримати сертифікати в інтерфейсі cPanel, тобто провайдерам хостингу не потрібно буде встановлювати службовий SSL. Незалежно від того, чи хочете ви використовувати Comodo, Let’s Encrypt чи іншого постачальника, шифрування SSL безкоштовне, і сертифікати будуть зберігатися актуальними протягом усього облікового запису cPanel..
  • Автоматично блокувати зловмисних відвідувачів: Захистіть свій сайт від зловмисників, не перешкоджаючи законним користувачам отримувати доступ до ваших сайтів за допомогою cPHulk, що дозволяє власникам сайтів дозволити чи в чорний список цілих країн, IP-адрес або облікових записів. Інструмент входить до складу всіх cPanel & Установки WHM і можуть використовуватися для контролю та блокування всіх спроб входу в cPanel, WHM, FTP, електронну пошту та SSH.
  • Автоматизовані резервні копії та відновлення: Зберігайте спокій, зберігаючи резервні копії свого облікового запису та користуючись можливістю відновлення одного файлу з будь-якої резервної копії на вашому сервері. Крім того, користувачі можуть приймати додаткові резервні копії файлів і папок за допомогою Rsync, що забезпечує найшвидше резервне копіювання до віддаленого пункту призначення.
  • Легка відповідність PCI: Має сильну конфігурацію за замовчуванням та простий у користуванні редактор та cPanel & WHM-сервер може бути сумісним з PCI протягом декількох хвилин, завдяки зручному інтерфейсу WHM.
 • Демо
 • Ціноутворення

API cPanel – це хост інструменту, який найбільше використовують при інтеграції функцій cPanel із власними системами підтримки, сказав нам Бенні, тому команда розробників cPanel забезпечує належну документацію. Команда сідає щоквартально, щоб визначити, що далі для cPanel & WHM і випускає патчі безпеки шість разів на рік, окрім регулярних оновлень функцій. cPanel Inc., яка нещодавно відсвяткувала своє 20-річчя, не виявляє ознак уповільнення. У 2018 році компанія зосереджена на тому, щоб зробити розгортання найбільш популярних хмарних постачальників, зокрема AWS та Azure, максимально просто. За словами Бенні, колективний погляд колективу завжди спрямований на свою “Північну зірку” – робить все, що найкраще для їх користувачів.

Огляд Плеска

Плеск це провідна панель управління в США, яка також займає приблизно від 75 до 80 відсотків європейського ринку. Завдяки підтримці широких версій Linux, а також сумісності з Windows, панель постачається в декількох виданнях, кожне з яких призначене для конкретних випадків використання хостингу..

Скріншот інтерфейсу Plesk

Користувацький інтерфейс вважається трохи більш чистим, ніж cPanel, але щодо функцій Plesk та cPanel не сильно відрізняються. Вони використовуються великими хостинг-компаніями (часто в фірмовій формі) та багатьма іншими клієнтами. Оскільки Plesk найчастіше асоціюється з хостинговими середовищами Windows, ось список наших головних хостів, відомих сильним хостингом Plesk:

Переглянути інших топ-господарів Плеску »

Нещодавно Plesk став незалежною компанією, і вони пристрасно зосереджені на тому, щоб бути в курсі постійно розвивається Інтернету. Творці панелі орієнтуються як на відвідувачів, так і на хардкор-розробників, завдяки чому управління сервером стає простим та ефективним. Компанія також інвестує значні кошти в навчальний кінець речей – за допомогою контент-маркетингу, щоб навчити веб-професіоналів кращих практик ведення бізнесу в Інтернеті, маркетингу та навіть розповіді про історію..

 • Особливості

  • Хост / ОС Агностик: Plesk може бути встановлений на найрізноманітніших операційних системах і практично є хост-агностиком. Якщо ви використовуєте будь-яку форму популярної версії Linux (CentOS, Ubuntu, CloudLinux тощо) або навіть Windows, ви можете запустити Plesk. Як додатковий бонус, ви навіть можете запустити Plesk всередині контейнера Docker, який можна знайти на Docker Hub. Це сильний коефіцієнт потягу, що відрізняє Plesk від cPanel, який працює лише на CentOS.
  • Інтеграція Git: У відповідь на скаргу, що багато веб-панелі не пропонують підтримку Git, популярної системи контролю версій, яка використовується для відстеження змін та оновлень сайтів, Plesk додав своє розширення Gitman. Розширення доступне для Plesk 12.5 і новіших версій, з повною підтримкою Git втягується в основу в майбутньому випуску Plesk.
  • Інтеграція докера: Випуск за жовтень 2016 року також оновить основу Plesk, щоб включити підтримку Docker – каталог із понад 200 000 зображень Docker. Це дозволяє запускати зображення Docker прямо з Plesk, не торкаючись командного рядка.
  • Безпека SSL в один клік: Навіть ті, хто не знайомий з хостингом, як правило, розуміють необхідність безпеки SSL. На жаль, налаштувати та бути в курсі, це може бути болем. З новими службами, такими як Let’s Encrypt, що спрощує та простіше отримати SSL (TLS) на вашому сайті, немає причин залишати ваші сторінки не захищеними. Plesk автоматично обробляє отримання сертифіката та налаштування файлів баз даних, щоб забезпечити доступ для вас лише для протоколу https, тому захищена і ваша веб-панель, і всі сайти, на яких ви розміщуєте сервер. Сюди також будуть входити цікавості, такі як оновлення вашого сертифіката, запуск HTTP2 або надання деталей безпеки, коли ваш сервер під атакою.
  • Загартовування WordPress в один клік: Майбутній випуск розширення дозволить клієнтам WordPress хостингу доручити Plesk управління безпекою одним клацанням миші. Потім Plesk керуватиме оновленнями плагінів, виправленнями помилок та виправленнями безпеки.
 • Демо
 • Ціноутворення

Для більшої розважності на панелі передбачена підтримка численних версій PHP поза коробкою, з підтримкою Ruby, Python та NodeJS, доступними через Phusion (або поза коробкою з випуском Plesk Onyx). Серед підтримуваних популярних дистрибутивів Linux – Ubuntu, CentOS, RHEL, Debian і CloudLinux, з підтримкою оновлення для Ubuntu та Debian.

Скріншот Plesk

Огляд панелі управління DirectAdmin

DirectAdmin є відносно легкою панеллю управління, яка підтримує Linux. Він має всі основні функції панелі управління, включаючи підтримку налаштувань для багатьох клієнтів. Усі продані ліцензії є ліцензіями “необмежений домен”.

 • Особливості
 • Демо
 • Ціноутворення

DirectAdmin

Огляд панелі управління STORM

Відповідаючи на прохання клієнтів щодо спрощення платформи управління сервером, Nimbus Hosting витратив два роки на розробку фірмової платформи STORM, щоб підкреслити продуктивність та зручність використання. Оскільки клієнта господаря Великобританії спрямована на веб-агенції з веб-дизайну та розробки, STORM дозволяє користувачам швидко та просто налаштувати та керувати веб-сайтами своїх клієнтів за допомогою інтуїтивного інтерфейсу.

Nimbus хостинг витратив чималий час на впорядкування розгортань із сховищ Git, таких як GitHub або Bitbucket. Після підключення облікового запису до STORM, користувачі можуть відображати сховище та відділення безпосередньо на веб-сайті або папці на сервері. Зміни можна розгорнути автоматично або одним натисканням кнопки, залежно від того, який параметр ви вибрали – набагато швидше, ніж використання FTP або SSH.

Ця чиста, сучасна панель управління працює інакше, ніж cPanel і Plesk, оскільки вона не встановлена ​​на кожному сервері, яким вона управляється. Натомість, STORM знаходиться на декількох серверах управління Nimbus Hosting, які підключаються до сервера клієнта, коли вимагається зміна. Таким чином, вам потрібно буде розмістити веб-сайт або програми за допомогою хостингу Nimbus, щоб мати можливість використовувати STORM. Незважаючи на додатковий крок, оновлення відбуваються майже миттєво.

Керуючи STORM централізовано, Nimbus хостинг підвищує загальну швидкість, безпеку та стабільність своїх хостингових послуг. За даними компанії, 82% клієнтів бачать підвищення продуктивності під час переходу до STORM. Користувачі можуть встановити останню версію WordPress менш ніж за 10 секунд, а сервери HPE G10 HPE STORM дозволяють Nimbus хостингу гарантувати 99,995% часу роботи сервера.

Регулярно розгорнуті нові функції не вимагають від клієнтів оновлення своєї панелі управління. STORM спрощує керування користувачами та дозволи користувачів, дозволяючи адміністраторам встановлювати, коли закінчується доступ до списку IP-адрес у списку. Аналогічно, шифрувати SSL-сертифікати та відповідність PCI можна ввімкнути лише одним клацанням миші. Користувачі можуть вибрати перезавантаження всього сервера або перезапустити MySQL, Apache, NGINX або PHP окремо.

 • Особливості
 • Безкоштовний період випробовування
 • Ціноутворення

Знімок екрана панелі управління STORM

Огляд панелі управління Core-Admin

Core-Admin був розроблений як централізоване і високо підключене рішення, що забезпечує підтримку управління кількома серверами за допомогою єдиної консолі веб-адміністрування. Сюди входить вдосконалена система дозволів та система моніторингу. Існує “Безкоштовна веб-версія”, яка обмежена для обробки 10 доменів.

 • Особливості
 • Демо
 • Ціноутворення

Core-Admin

Огляд панелі управління InterWorx

InterWorx поставляється у двох версіях пакета: NodeWorx (для управління сервером) та SiteWorx (для управління сайтом). Interworx має приємну систему плагінів, яка дозволяє швидко встановлювати додатки, як і менеджер веб-пакетів Softaculous. InterWorx також має інтерфейс командного рядка.

 • Демо
 • Ціноутворення

Interworx

Огляд панелі управління ISPmanager

ISPmanager це гнучка панель управління на базі Linux, пропонована ISPsystem, провідним постачальником рішень для автоматизації хостингу в Росії. Протягом майже двох десятиліть ISPmanager перетворився на одну з найпопулярніших панелей веб-керування у країнах Східної Європи, де зростає популярність на інших територіях. Цей потужний панель пропонується у двох виданнях; обидва оснащені для обробки необмежених доменів та користувачів, і їх можна налаштувати для задоволення потреб вашого бренду.

ISPmanager Lite призначений для управління VPS та спеціалізованими серверами.

ISPmanager Business ідеально підходить для спільного або реселлерського хостингу.

ISPmanager – це комерційний продукт з функціями, схожими на панелі управління преміум класу, однак ціна порівняно порівняно на нижньому кінці спектру, тому багато кінцевих користувачів вважають цей варіант кращим. Багатий набір функцій ISPmanager та доступна комбінація витрат – це те, що ми з гордістю допомагаємо представити програмне забезпечення на американський ринок.

 • Особливості
 • Ціноутворення
 • Демо & 14-денна безкоштовна пробна версія

Знімок екрана панелі управління ISPsystem - ISPmanager 5

Огляд панелі управління i-MSCP

i-MSCP є відкритим джерелом і має на меті бути хорошою панеллю управління декількома серверами як для особистого, так і для професійного (тобто, хостинг-провайдерів) використання. На цій веб-панелі немає жодної особливої ​​сторони, але навколо неї є активна спільнота.

 • Особливості
 • Джерело

i-mscp

Огляд панелі управління Froxlor

Фрокслор це веб-панель управління з відкритим кодом з дуже чистим інтерфейсом. Є підтримка IPv6, система продажу квитків та інтегрована система обміну повідомленнями реселерів-клієнтів. Він ідеально підходить для Інтернет-провайдерів та подібних організацій.

 • Особливості
 • Демо
 • Джерело

Фрокслор

Огляд панелі управління Vesta

Веста є відкритим джерелом і має на меті бути простою та легкою панеллю керування веб-сторінками. Він не підтримує більше подібних корпоративним можливостям (наприклад, налаштування кількох серверів), але намагається зробити акцент на продуктивності, використовуючи Nginx для фронтальної веб-панелі та Apache для бекенда програми.

 • Особливості
 • Джерело

Веста

Огляд панелі управління ZPanel

Zpanel (не оновлюється з 3 березня 2014 року і більше не може підтримуватися) є відкритим джерелом і має на меті бути “панеллю управління веб-хостингом корпоративного класу з підтримкою необмежених торгових посередників”. Інтерфейс компактний і високофункціональний. Zpanel має підтримку багатьох операційних систем, включаючи Linux, Windows, MacOS та FreeBSD.

 • Особливості
 • Джерело

zPanel

Огляд панелі управління Sentora

Sentora є виделкою ZPanel. Цей виладок стався після продажу Zpanel американській компанії. Sentora називає себе “версією спільноти” ZPanel. Команда, що стоїть за Sentora, також пропонує передплату на основі підписки.

 • Джерело

Sentora

Огляд панелі управління Webmin

Вебмін веб-панель управління з відкритим кодом для адміністрування системи в Linux / Unix. У ньому є десятки модулів для налаштування серверних сервісів. Їх інструмент Cloudmin – це веб-інтерфейс для управління віртуальними системами, включаючи Xen, KVM та OpenVZ.

 • Демо
 • Джерело

Вебмін

Огляд панелі управління ISPConfig

ISPConfig це популярна, відкрита система керування веб-панелями з хорошою підтримкою підприємства. Проект стверджує, що має більше 40 000 завантажень на місяць. Є хороша підтримка мультисервера, IPv6 та віртуалізації (OpenVZ), що ідеально підходить для Інтернет-провайдерів та інших корпоративних середовищ..

 • Демо
 • Особливості

ISPconfig

Огляд панелі управління Ajenti

Аджеті це система веб-панелі управління на основі Python, завдяки якій вона виділяється з усіх панелей на базі PHP. Його веб-сайт стверджує, що існує більше 55 000 активних користувачів Ajenti. Інтерфейс дуже добре розроблений. Ajento працює на різних дистрибутивах Linux та FreeBSD.

 • Джерело

Аджеті

Огляд панелі управління BlueOnyx

BlueOnyx це веб-панель керування з відкритим кодом, яка працює лише на дистрибутивах CentOS та Scientific Linux. Його інтерфейс може трохи показати свій вік, але серед багатьох інших функцій є хороша підтримка налаштувань для багатьох користувачів.

 • Особливості
 • Демо

BlueOnyx

Огляд веб-панелі CentOS

Веб-панель CentOS це веб-панель з відкритим кодом для дистрибуції CentOS Linux. Він має надійний набір функцій, який може відповідати більшості інших веб-панелей, хоча йому не вистачає підтримки на декількох серверах.

 • Особливості
 • Демо

Веб-панель CentOS

Огляд віртуальної панелі управління

Virtualmin є популярною та (здебільшого) панеллю управління з відкритим кодом, що пропонується у трьох версіях продукту:

Virtualmin GPL – це основне програмне забезпечення для веб-панелі управління з надійним набором функцій та приємним інтерфейсом користувача. Цей продукт також доступний у формі модуля Webmin. Virtualmin пропонує чотири методи управління вашим сервером: з Інтернету, мобільного, командного рядка та через віддалений HTTP API.

Virtualmin Professional полегшує встановлення та оновлення багатьох інших програм (наприклад, WordPress, Joomla, Magento, NodeJS) і постачається з комерційною підтримкою.

Cloudmin Professional це багатосерверна панель управління на базі Virtualmin, яка дозволяє будувати хмарні сервіси для використання підприємствами та постачальниками послуг. Cloudmin має підтримку для екземплярів Xen, vserver, Solaris Zones та Amazon EC2.

 • Особливості
 • Ціноутворення
 • Джерело

Версія Virtualmin з відкритим кодом

Virtualmin Professional має більш вдосконалені функції підтримки програми:

V irtualmin Професійна версія

Загальні функції панелі управління

Загалом, більшість панелей управління реалізують загальний набір функцій. Хоча більшість реалізує деякий підмножина з них, є декілька, які включають їх усі. Програмне забезпечення веб-хостингу панелі управління може надавати доступ до:

 • Управління системою доменних імен (веб-домени, поштові домени тощо)
 • Управління системою електронної пошти (адреси електронної пошти, квоти електронної пошти, запобігання спаму тощо)
 • FTP управління (акаунти користувачів, керування паролями, квоти файлової системи)
 • Доступ до веб-файлової системи
 • Управління користувачем / ключами SSH
 • Управління базами даних (MySQL, PostgreQSL та іноді інші системи баз даних)
 • Управління резервними копіями
 • Доступ до журналів та звітування
 • Система плагінів для налаштування додаткових служб та встановлення додатків (наприклад, WordPress)

Як і практично в будь-якому іншому ринку товарів, у веб-панелях існують оновлення та преміальні версії. Деякі панелі управління також мають функціональні особливості для підприємств, такі як:

 • Керуйте декількома серверами з одного інтерфейсу панелі управління
 • (Для хостів) Дозвольте декільком клієнтам паралельно запускати програмне забезпечення на панелі управління на сервері
 • Моніторинг та оповіщення служби
 • Система квитків для клієнтів
 • Підтримка IPv6

Ці варіанти є фантастичними для масштабних, зростаючих підприємств та хостерів.

Порівняння функцій панелі управління

Ми всі знаємо, що простіше бачити речі візуально, тому ми склали приємну таблицю для вас, щоб швидко порівняти всі панелі управління та їх функції. Внизу таблиці ми надаємо коментарі до кожного програмного забезпечення та посилання, які допоможуть вам розслідувати далі.

Відгуки на панелі керування
Мова вихідного дня
Відкрите джерело
Linux
Windows
DNS
Електронна пошта
FTP
Бази даних
ipv6
Мультисервер
cPanelPerl, PHPххххххх
ПлескPHP, C, C++хххххххх
DirectAdminPHPхххххх
STORMPHPхххххх
Core-AdminPHPххххх
InterWorxPHPххххххх
ISPmanagerС++ххххххх
iMSCPPHP, Perlххххххх
ФрокслорPHPхххххх
ВестаPHPхххххх
ZPanelPHPхххххххх
SentoraPHPххххххх
ВебмінPerlхххххххх
ISPConfigPHPхххххххх
АджетіПітонхххххх
BlueOnyxЯва, Perlххххххх
Веб-панель CentOSPHPххххххх
VirtualminPHPхххххххх

Особливості цих панелей різноманітні. Деякі панелі, можливо, найкраще підходять для клієнтів із спільним хостингом, а інші користуються великою популярністю серед користувачів хмарного хостингу. Тим не менш, незалежно від того, чи ти працюєш на своєму веб-сайті на спеціалізованих серверах, VPS або спільному хостинг-середовищі, корисність можливості керувати своїми файлами, електронною поштою, програмами тощо з одного інтуїтивного інтерфейсу неоціненна.

Заключна примітка

Сподіваємось, цей короткий огляд 17 найпопулярніших веб-панелей, що активно підтримуються, дозволив вам бути повністю готовим зробити найкращий вибір під час пошуку веб-панелі для задоволення ваших особистих чи професійних потреб управління веб-сайтами..

Перш ніж вибирати панель, вам потрібно буде знати, яке «відро» хостингу (спільний та присвячений порівняно з віртуальним) найкраще відповідає вашим потребам хостингу. У нашому Посібнику з основ знайомляться новачки з тим, що таке веб-хостинг, і що їм потрібно для початку.

Ознайомтеся з найкращими планами хостингу із включеними панелями управління

Пам’ятайте, що веб-панель – це просто онлайн-панель власника веб-сайту для керування програмами, файлами, додатками до програмного забезпечення та іншим для їх веб-сайту – а багато улюблених хостинг-сервісів наших експертів включають у свої пакети фантастичні панелі управління.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector