Kurumsal Merkez: Chattanooga’nın Şehir Çapındaki Fiber Ağı’ndan yararlanarak Dijital Bölünmeyi Birleştirmek ve Yenilik Kültürünü Geliştirmek

TP; DR: Enterprise Center (TEC), Chattanooga’nın topluluk içindeki her ev ve iş için kullanılabilen% 100 sağlam fiber ağ potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için çalışıyor. Şehrin kamu elektrik şirketi EPB tarafından üretilen 10GB ağ, ABD ortalamasından 200 kat daha hızlı yükleme ve indirme hızlarına izin veriyor. Dümende yeni liderlik ile TEC, Chattanooga’nın yenilik ekonomisini teşvik etmek ve dijital uçurumu kapatmak için teknik varlıklarından yararlanmasına yardımcı olmayı umuyor.


Chattanooga, Tennessee, bir zamanlar Glenn Miller’ın 1941 şarkısı “Chattanooga Choo Choo” ile tanınıyor olabilirdi, ancak bu günlerde, kenti haritaya yansıtan çok hızlı bir internet.

ABD’deki kamuya ait en büyük elektrik güç sağlayıcılarından biri olan EPB, Chattanooga’ya ülkenin ilk topluluk çapında% 100 fiber ağını sağlıyor. Her ev ve işyeri için mevcut olan 10GB ağ, teknoloji yeteneklerini çekmek isteyen diğer şehirler için bir model haline geldi.

Enterprise Center logosu

Enterprise Center, Chattanooga’daki dijital uçurumu kapatırken inovasyonu teşvik etmek için çalışıyor.

Chattanooga’yı bir inovasyon merkezi olarak kurmak için 2013 yılında kurulan kar amacı gütmeyen Enterprise Center (TEC), daha iyi bir şehir ve dünya oluşturmak için fiber optik ağdan yararlanmak için çalışıyor. Üst düzey bağlantılı teknolojileri dinamik bir inovasyon ve girişimcilik kültürü ile entegre ederek bu hedefe ulaşmayı hedeflemektedir..

TEC Pazarlama ve İletişim Müdürü Mary Helen Montgomery, “Üç görevimiz var: araştırma ve geliştirme, Chattanooga İnovasyon Bölgesi’ni kurma ve dijital eşitliği teşvik etme,” dedi. “Hepsi, herkesin inovasyon ekonomisine katılabilmesini sağlamak şemsiyesi altına giriyor.”

TEC, Chattanooganlara teknoloji güdümlü bir dünyada başarılı olmak için ihtiyaç duydukları deneyimi, araçları ve bağlantıyı sağlayan katılım programları aracılığıyla dijital eşitsizliği azaltmaya kararlıdır. Dümende yeni liderlikle, organizasyon sonuçta şehrin ekonomiyi canlandırmak ve dijital uçurumu kapatmak için gelişmiş teknik varlıklarından yararlanmasına yardımcı olmayı umuyor..

Chattanooga İnovasyon Bölgesi: Girişimciler Merkezi

TEC, kâr amacı gütmeyen kuruluşun ortakları ve genel olarak toplumla yakın çalışan küçük bir tutkulu birey kadrosu tarafından desteklenmektedir..

Mary Helen, “Toplulukta derinden kök salıyoruz – EPB, Chattanooga’daki Tennessee Üniversitesi (UTC), Chattanooga Ticaret Odası, şehir yetkilileri ve diğer kuruluşlarla yakın çalışıyoruz” dedi. “Biz birçok yönden toplayıcıyız: Bir odada ortak hedefler için çalışabileceğimiz birçok insan var.”

Kâr amacı gütmeyen kuruluş, aynı zamanda, kentin yürünebilir kentsel çekirdeğinde bulunan başlangıç ​​işletmelerinin, kuluçka makinelerinin, hızlandırıcıların ve diğer inovasyon üreticilerinin bir karışımı olan Chattanooga İnovasyon Bölgesini de yönetiyor.

İnovasyon Bölgesi’nin merkezinde, kamu, özel ve kar amacı gütmeyen kiracılar için çalışma alanlarının yanı sıra topluluk etkinliklerine ve atölye çalışmalarına adanmış bir katın bulunduğu 10 katlı bir bina olan Edney İnovasyon Merkezi bulunmaktadır. Merkez ayrıca konferans odaları, çatı erişimi, kilitli dolaplar, duşlar, soyunma odaları ve oyun odası gibi olanaklara sahiptir..

TEC’in geniş ortak ağı, programlarına aktif olarak katılmaktadır, ancak merkez sürekli olarak toplum girdileri ve katılımı istemektedir..

“Çalıştığımız iş, personelimizdeki insan sayısıyla karşılaştırıldığında oldukça büyüktür ve bunun nedeni Chattanooga’daki Tennessee Üniversitesi gibi bu büyük kuruluşların zaten önemli bir erişime sahip olmasıdır” dedi..

Modern Araştırma ve Uygulama Geliştirme

Mary Helen, TEC’nin ayrıca Chattanooga’nın Akıllı Şebekesi ve 10 GB ağını yeni nesil teknoloji için bir test yatağı olarak kullanan bir araştırma işbirliğinin parçası olduğunu söyledi. Şehrin Akıllı Şebekesi ile veriler gerçek zamanlı olarak alınır, böylece yüksek güç kalitesi ve güvenilirliği ile kendi kendini onaran bir ızgara oluşturmak için hemen kullanılabilir. Bu, önemli ölçüde azaltılmış kesinti süreleri, artan güvenlik ve düşük enerji üretim maliyetleri ile sonuçlanır.

Chattanooga’yı en ileri araştırmalar için yaşayan bir laboratuvar olarak tanıtmak için TEC, hibe başvurularının Ulusal Bilim Vakfı’na (NSF) sunulmasına yardımcı olmak için EPB, UTC ve diğer ortaklarla kamu-özel ortaklığında çalışmaktadır..

NSF kısa süre önce UTC’deki araştırmacıların yeraltı altyapısının haritalanması ve analizi, filo yönetimi ve otonom araçların koordinasyonu üzerinde çalışırken bir test yatağı olarak kullanmalarını sağlayan iki hibeyi açıkladı.

Chattanooga Haritası ve Akıllı Şebeke

TEC, şehre araştırma ve geliştirme yapmak için ortaklarla yakın işbirliği içinde çalışıyor.

Ek bir NSF projesi, şehirdeki hava kalitesinin sağlıkla ilgili unsurlarını takip eden ve ileten sensörleri dağıtmak için çalışıyor. Mozilla ayrıca sanal gerçeklik, 4K video akışı ve 4K mikroskoplar üzerine araştırmaları genişletmeyi amaçlayan üç bağışta bulundu.

Buna ek olarak, akıllı şehir gelişimini hızlandırmak için çalışan bir grup olan US Ignite, TEC’in yüksek hızlı bant genişliği için yeni uygulamaların geliştirilmesini desteklemesine yardımcı olmak için üç yıl boyunca 90.000 dolardan fazla katkıda bulunacak.

Chattanooga, ABD Enerji Bakanlığı tarafından yönetilen bir bilim ve enerji laboratuvarı olan Oak Ridge Ulusal Laboratuvarı (ORNL) ile yakın ortaklığından bahsetmemeksizin, akıllı şebekesinin ve 10GB ağının hesaplama varlıklarına erişimi olduğu için şanslı. ORNL şu anda Chattanooga’da, özellikle enerji, siber güvenlik ve ileri üretim alanlarında şehri bir test alanı olarak ilerletmek için bir personel ofisi hazırlıyor.

Teknoloji Eve Dönüyor: Dijital Bölünmeyi Aşmak

TEC hizmet verdiği toplumu göz önünde bulundurur ve internet erişimini vatandaşın bakış açısından anlamaya odaklanır. Mary Helen, “Bazı insanlar internete ve bilgisayarlara erişebiliyor ve pek çok insanın erişimi yok” dedi. “Bunun okulda gerçekten zararlı etkileri var, çünkü bazı çocuklar ödevleri hızlı bir şekilde tamamlayabiliyor ve diğerleri yapamıyor.”

Erişim sorunu Chattanooga ile sınırlı değil. Pew Araştırma Merkezi’ne göre, yılda 30.000 doların altında hane geliri olan yetişkinlerin yaklaşık% 30’unun akıllı telefonu yok,% 44’ünün geniş bant hizmetleri yok ve% 46’sı geleneksel bir bilgisayar olmadan gidiyor.

Mary Helen, çevrimiçi erişimi olmayan kişilerin işgücüne girmeye çalışırken önemli engellerle karşılaştıklarını söyledi. “İyi bir iş yapma becerilerinden yoksun olabilirler, hatta ilk etapta iş bulma ve başvuruda zorluk çekebilirler” dedi. “Bu gerçek bir sorun ve ülkedeki her şehri etkiliyor.”

Chattanooga’daki dijital uçurumu kapatmaya yardımcı olmak için TEC, şehrin dijital varlıklarının herkes tarafından erişilebilir olmasını sağlayan programlar geliştiriyor. Böyle bir program, eğitim, donanım ve internet erişimindeki boşlukları ele alma çabası olan Tech Goes Home Chattanooga’dır..

Mary Helen, “Mahallelerin, kiliselerin ve toplum kuruluşlarının – insanların halihazırda gittikleri ve kendilerini rahat hissettikleri yerler – gidiyoruz ve onları yeni beceriler öğrenmelerine yardımcı olmak için dijital okuryazarlığa odaklanmış yerel atölyelere taşıyoruz” dedi. “21. yüzyılda herkesin ihtiyaç duyduğu araçlara sahip olduğundan emin olmak istiyoruz.”

Atölyelerde 15 saatlik bir müfredat, düşük maliyetli internet planlarına kaydolma seçenekleri ve hepsi de 50 $ kayıt ücreti karşılığında yeni bir dizüstü bilgisayar yer alıyor..

Yeni Liderlik: TEC’nin Yeni Yüksekliklere Ulaşmasına Yardımcı Olmak

İleride, TEC, daha önce hızlı, uygun fiyatlı ve güvenilir internete eşit erişim sağlamak için çalışırken, ülke genelindeki topluluk liderlerini destekleyen bir sivil toplum kuruluşu olan Gelecek Yüzyıl Şehirlerinin İcra Direktörü olarak görev yapan Başkan Deb Socia’nın liderliğinde çalışacak..

Deb ayrıca TEC’nin kendi girişimi olan Tech Goes Home Chattanooga’ya ilham veren Tech Goes Home Boston’u kurdu..

Mary Helen, “Yeni başkanımızın topluluk genişbant ağları, dijital okuryazarlık ve dijital özsermaye programları konusunda derin bir geçmişi ve uzmanlığı var. “Organizasyona getireceği vizyonundan gerçekten heyecan duyuyoruz.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector