LexisNexis Newsdesk®, Medya İzleme ve Analitik Üzerine Veriye Dayalı Analizler ile Pazar Araştırmalarını Canlandırıyor

TP; DR: Sosyal, web ve haberler için dünyanın en büyük elektronik veri tabanına erişimi olan LexisNexis Newsdesk®, daha geniş bir kullanıcı havuzunun pazarlama kampanyaları, önemli haberler ve etkinlikler, etkileyiciler, pazar trendleri, sektörde öne çıkan bilgiler, rekabetçi bilgiler hakkında değerli ve eyleme geçirilebilir bilgiler elde etmesini sağlar ve marka algısı. Uzun süredir endüstri gazileri olarak LexisNexis ve Üstün Teknolojileri, medya toplama ve analizinde 15 yıldan fazla deneyimi birleştirmek için güçlerini birleştirerek zenginleştirilmiş içerik ve işlevselliklere sahip nüanslı bir sisteme yol açtı. Şu anda gelişmiş teknolojilerden ve çevik bir geliştirme iş akışından yararlanmaya odaklanan Newsdesk, kuruluşunuzu etkileyebilecek eğilimleri ve olayları ortaya çıkarmaya hazır akışkan bir platformu temsil ediyor.


Bir kütüphaneciye doğru yürüdüğünüz ve bilgi beklerken kaleminize sessizce dokunduğunuz günler geride kaldı. LexisNexis Newsdesk® kullanıcıları için, modern bir platform, meraklı kuruluşların kütüphane bilimleri derecesi olmadan veya kritik, uzun sorgu dizeleri yazma deneyimi olmadan iş açısından kritik bilgilere hızla erişebileceği anlamına gelir.

Başlangıçta kurum içi kurumsal iletişim profesyonellerinin şirketleri ve rekabete ilişkin haberleri iç çalışanlara dağıtmaları için bir araç olarak tasarlanan Newsdesk, artık piyasa istihbaratını ortaya çıkarmak için büyük bir haber ve sosyal medya sözleri ve diğer içerik deposundan yararlanıyor. Ürün Yönetimi Chasity Johnson Direktörüne göre, bu hareket karmaşık veya zaman alıcı prosedürleri basitleştirmek için teknolojilerin kullanımında daha geniş bir eğilimi yansıtıyor.

“Bu temel geleneksel bilgi profesyonel dünyasında, tam zamanlı işi bilgi arayan ve arayan bir kişiden, gerçekten bir medya izleme ve analiz ürünü arayan daha fazla analist ve pazarlama rolüne geçişi görüyoruz, “Dedi.

Platformunu sürekli olarak değiştirerek ve modernleştirerek, Newsdesk, sektör trendleri, marka sözleri ve kampanya bilgileriyle dünyanın en büyük arama motoru kadar hızlı ve basit bir bakış açısıyla büyüyen bir müşteri tabanı sağlamak için daha donanımlıdır..

“Google’ın kullanımı çok basit,” dedi Chasity. “Bir şey koydun ve bir cevap aldın. Bu cevapları çok hızlı ve kolay bir şekilde alabilmek için, bu satırlar boyunca düşünmemiz gerekiyor, ancak elimizdeki verilerle. ”

Yeni Kitlelere Yanıtlar ve Pazar Zekası Sunma

Şu anki Newsdesk yinelemesi, platformun orijinal geliştiricisi olan Also Technologies’in 2014 LexisNexis’i satın almasını “tam anlamıyla mükemmel bir eşleşme” olarak tanımlayan Chasity’ye göre biraz kismet gösteriyor.

Newsdesk düzenli olarak takip etmesine rağmen, aracın bazı taze içerik ve yükseltilmiş teknoloji için hazır olduğunu söyledi. Dünyanın en büyük sosyal, web ve haber veritabanına sahip olan LexisNexis, ürün portföyünü genişletmek ve yeni kitlelere ulaşmak istiyordu.

Chasity, “Bu noktaya kadar, Newsdesk vakfı daha çok API tabanlı ya da Hizmet Olarak Veri’ydi ve çeşitli endüstrilerdeki çok büyük işletmelere API aracılığıyla web haberleri topladı.” Dedi. “Büyük bir işletme için çok özel bir sorunu çözme ihtiyacından doğdu.”

Bu işletmeler, bu verileri yararlı ve kolay erişilebilir yollarla bulabilecek ve görüntüleyecek arayüzler oluşturmak için zaman ve çaba harcamayı daha az ilgilendiriyordu..

Chasity, “Bu kaynakları bir medya pazarlama ve analiz platformu oluşturmaya odaklıyorlarsa, bu kaynakları temel yetkinliklerine yatırım yapmaktan uzaklaştırıyorlar” dedi. “Bu büyük işletmelerle konuşarak geri döndük ve“ Ya arka uç verilerimizi ve zenginleştirme araçlarımızı yakıt olarak kullanan bir ön uç uygulaması oluştursaydık? ”Dedik.”

Önemli Bilgileri Kullanmak için Gelişmiş Teknolojileri Optimize Etme

Newsdesk’in önceki sürümleri, kullanıcıların özellikle sorgular oluşturma konusunda hem teknoloji hem de kuruluşun endüstrisi ile ilgili yüksek düzeyde deneyime sahip olmalarını gerektiriyordu. Bu uzmanlar hala Newsdesk müşteri tabanının bir parçası olsa da rolleri değişti.

Chasity, “Bu teknik uzmanlar hala var, ancak yaptıkları iş genellikle uzman olmayan biri adına.” Dedi. “Bu kişi bilgileri biraz daha açmak isteyebilir ve artık daha fazla bilgi almak için Newsdesk’e geri dönebilir. Karşılaştığımız zorluk, bu cevapları almayı kolaylaştırıyor ve kolaylaştırıyor. ”

Chasity, Newsdesk hedeflerini çok basit Google deneyimiyle karşılaştırdı – platform medya izleme, kampanya değerlendirme ve iş zekası analizlerinin gerçek dünyadaki uygulamalarını kabul etmenin tipik olarak çok daha karmaşık olduğunu kabul ederken, “bir şeyler girin, sonuçları geri alın” dedi..

“Kullanıcılarımız sadece bilgi almaktan daha fazlasını yapıyor” dedi. “Cevap almaları gerekiyor. Onları tetikleyen bir şey var, izledikleri bir iş sorunu veya kampanya olsun, cevabı anlamaları ve almaları gerekiyor. Şirket başarılı oldu mu? Marka hakkında neler söyleniyor? Yarışma hakkında mı? ”

Newsdesk’ten önce, medya izleme gazetelerin puanlarını okumayı, makaleleri kesmeyi ve altta yatan sözleri içeriyordu. Platform, çalışanların verimliliğini ve etkinliğini önemli ölçüde artırırken, Chasity, ekibin kullanıcılara en çok maliyet getiren görevleri veya işleri daha da optimize etmek için en son teknolojileri uygulamaya devam etmeyi istediğini söyledi..

“Bu süreçlerin başlangıçta toplanmasına yardımcı olduk. Şimdi bunun üstüne katlandığımız şey, kullanıcılarımıza verdiğimiz cevap türlerini iyileştirmek için bu yapı taşlarını ve gelişmiş teknolojileri nasıl kullanabileceğinizi göstermeye başlıyor ”dedi. “Kullanıcılarımıza yardımcı olmak için bu araçları nasıl kullandığımızla ilgili kodu kırmak istiyorum.”

Zenginleştirilmiş İçerik Nüansı Tanıyor ve Veri Erişimini Artırıyor

90’dan fazla dilde yaklaşık 100.000 haber kaynağı, 100 milyon sosyal medya yayını ve her gün 4 milyon makale ve gönderi içeren bir veri tabanı ile LexisNexis, kuruluşların hızlı bir şekilde daha bilinçli kararlar vermesini sağlayan gelişmiş ve rafine edilmiş bilgiler geliştirir..

LexisNexis Newsdesk panosunun ekran görüntüsü

LexisNexis Newsdesk, geniş bir veritabanını medya sözlerini izlemek ve analiz etmek için kullanıcı dostu araçlarla birleştirir.

Chasity, “Çok büyük bir içerik havuzumuz olduğundan ve bu içeriği nasıl zenginleştirdiğimizden, aslında insanların bir hikaye anlatmak için kullanmaya başlayabilecekleri çizelgeler, grafikler ve görselleştirmeler sunabiliriz” dedi. “Kullanıcılarımız yalnızca bir arama girmek ve doküman listesini geri almak istemiyor. Bunun ötesindeler. Bana nasıl yaptığımı daha fazla anlatan meta veriler içeren dokümanları döndüren bir arama girmek istiyorlar, bu bana başlangıçta girdiğimden daha derin bir yanıt almaya çalışıyor. ”

Eklenen bilgilerin yanı sıra, Newsdesk karmaşık aramalarda ilgili sonuçları garanti eden yükseltilmiş bir arama deneyimi sunar. Örneğin, SEC hem Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu hem de Güneydoğu Konferansı anlamına gelir – ve Newsdesk farkı söyleyebilir.

Chasity, “Hangi varyantı istediğinizi doğrulayan havalı bir hile sayfası aracı oluşturduk ve makalede nasıl göründüğüne bakılmaksızın, bunun doğru varlık olduğunu çözüyoruz ve varyasyonla eşleşen tüm makaleleri geri gönderiyoruz” dedi. “Bu bizim için çok büyük bir şeydi. İki yıldan biraz daha uzun bir süredir yayınlandık. Bu, bu aramayı oluşturmalarına ve elde ettikleri sonuç türlerinden emin olmalarına yardımcı olur. ”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector