Markanızı Ifluenz’in Instagram Pazarlama Platformu ile Aydınlatın: İşletmeleri Etkili Sosyal Medya Etkileyicilerine Bağlama

TP; DR: Ifluenz influencer pazarlama platformu, küçük işletmeleri, markaları ve pazarlama ajanslarını, yüksek katılımlı takipçilerinin satın alma kararlarını etkileyebilecek güvenilir Instagram kişilikleriyle bağlantı kurmaları için güçlendirir. Şirket, bu modern reklam biçimini hızlı, etkili ve uygun fiyatlı hale getirerek markaların tanıtımına ve satışların artmasına yardımcı oluyor. Markalara parlamaları için ek içerik sağlamaya odaklanan Ifluenz, influencer pazarlama kampanyalarının her yönünü yürütmeyi, yönetmeyi ve ölçeklendirmeyi her zamankinden daha kolay hale getirmek için çalışıyor.


Tüketici, reklam ve pazarlamaya karşı şüphecilik çağında, markalar özgünlüğü ve güveni yeniden tesis etmenin bir yolunu buldu.

Alakalı kitlelere ulaşma, güven oluşturma ve orijinal içerik yoluyla katılımı artırma konusunda güvenilir olan yeni bir sözcü türü olan sosyal medya etkileyicisiyle tanışın. Ünlüler, blogcular, sosyal medya duyumları, savunucular, uzmanlar veya düşünce liderleri olabilirler, ancak hepsi ortak bir şeyi paylaşır – son derece etkili ikna güçleri.

Tabii ki, her yeni finansal fırsatla birlikte zayıflığından yararlanarak sistemden yararlanmak isteyen gölgeli bireyler geliyor. Bu durumda, sahte takipçiler satın alan sahtekarlar şeklinde gelirler. Siber güvenlik firması Cheq’a göre, bu fenomenin işletmelere 2019’da 1,3 milyar dolarlık bir acıya mal olması bekleniyor..

Ifluenz logosu

Ifluenz, markaların doğru kitleye ulaşmasını sağlamak için etkileyicileri titizlikle tarar.

Instagram influencer pazarlama platformu Ifluenz’in yapımcıları bunu biliyor ve bu yüzden şirket, kötü aktörleri kök salmak için tasarlanmış katı bir veteriner prosedürü ile etkileyicilerini sıkıcıya sokuyor.

Ifluenz Müdürü Lassana Dioum “Derinlemesine, veriye dayalı bir tarama süreciyle büyük bir yüksek kaliteli etki alanı deposu oluşturduk” dedi. “Algoritmalarımız, kitleleri alakalı ve etkinse vb. Yüksek katılım oranlarına sahip olup olmadıklarını belirler. – Her bir etkileyicinin yüksek kalitede olduğundan emin olmak için çok büyük miktarda veri analiz ediyoruz ve eğer değilse kayıt yapamayacaklar platformumuzda. ”

2014 yılında kurulan şirket, güvenilir çevrimiçi kişilikleri, yüksek katılımlı kitlelerinin satın alma kararlarını etkilemek isteyen küçük işletmeler, marka pazarlamacılar ve ajanslarla bağlantı kurmak için çalışıyor. Yıllar geçtikçe, şirket mümkün olduğunca hızlı, etkili ve uygun fiyatlı olmasını sağlamak için süreci geliştirdi. Etkileyicilerin mesajlaşmasını tamamlamak için markalara ek içerik sunmaya odaklanan Ifluenz, bu modern ve gittikçe popüler olan reklamcılık biçimi için uçtan uca bir çözüm sunmaya çalışıyor.

Dünya Çapında Yüksek Etkileşimli Kitleler ile Güvenilir Kişilere Ulaşın

Instagram’ın son derece popüler bir sosyal medya ağı olduğu bir sır değil. Her ay 1 milyar kişi uygulamayı kullanıyor ve kullanıcıların% 63’ü günde en az bir kez giriş yapıyor. 2020 yılına kadar araştırmacılar, kullanıcıların platformda günde ortalama 30 dakika harcayacağını tahmin ediyor..

Bu nedenle, sosyal medya platformu pazarlamacılar için vazgeçilmez bir ağ haline gelmiştir – ki bu, Ifluenz’in yaşadığı hızlı büyümeyi açıklayabilir. Lassana, “Platformu 2014 yılında başlattığımızda 200 etkileyicimiz vardı” dedi. “Şimdi 25.000imiz var ve Google’da‘ Instagram Influencer Platformu ’gibi anahtar kelimeler için arama yaparsanız, genellikle dünya çapında en iyi sonuçlar arasındayız.”

Lassana bize şirketin ana hedefinin reklamları izleyiciler, markalar ve etkileyiciler için daha eğlenceli hale getirmek olduğunu söyledi. Uber, Porsche ve Universal dahil olmak üzere dünyanın en tanınmış şirketlerinden bazıları artık mümkün olan en iyi sonuçlar için doğru kitleye ulaşmak için Ifluenz’i kullanıyor.

Influencer Pazarlama Kolaylaştı

Ifluenz, sorunsuz sosyal medya kampanyaları için markaları ve etkileyicileri birbirine bağlar.

Örneğin, Uber ulaştırma hizmetini bir dizi yeni alanda tanıtmak istediğinde, şirket coğrafi hedefli kitlelere ulaşmak için Ifluenz’deki çevrimiçi kişilere yöneldi. Altı mesajdan sonra Uber, 25.000’den fazla beğeni ve yoruma katkıda bulunan 356.000 takipçiye ulaştı.

En az 5.000 takipçisi ve yüksek katılımlı kitlesi olan etkileyiciler, çok çeşitli markalarla işbirliği yapma fırsatı için Ifluenz’e kaydolarak takipçilerinden en iyi şekilde yararlanabilir. Titiz tarama sürecini geçtikten sonra, etkilenenlerin ilgilendikleri kampanya türlerini seçmeleri, markalardan özetleri gözden geçirmeleri ve ücretli bir işbirliği teklif etmeleri gerekmektedir..

Lassana, “O zaman markanın görevi onaylama fırsatı var” dedi. “Marka memnun değilse, etkileyiciden içeriği değiştirmesini ve fiyatı müzakere etmesini isteyebilir. Elbette, etkileyicinin gerçekten posta gönderdiğinden emin olmak için markadan ödemeleri güvence altına alıyoruz ve ödemeyi yedi gün sonra serbest bırakıyoruz. ”

Influencer Pazarlamayı Hızlı, Yüksek Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Yapma

Lassana bize Ifluenz’in maliyet etkin, sezgisel ve inkar edilemez sonuçlar üretmelerini sağlamak için influencer pazarlama kampanyalarını kolaylaştırmak için sürekli çalıştığını söyledi. Kayıtlı etkileyenler ve markalar arasındaki etkili iletişim süreci nedeniyle Ifluenz’in rakiplerinden daha hızlı olduğunu söyledi..

“Platformumuzla, kayıtlı etkileyicilere gerçekten hızlı bir şekilde erişebilirsiniz” dedi. “Tipik olarak, bir marka bir kampanya oluşturduğunda aynı gün teklif almaya başlarlar.”

Süreç, etkileyicileri aramak, onlarla iletişim kurmak ve e-posta yoluyla ileri geri görüşmek için harcanan zamanı ortadan kaldırır. Lassana, “Ve derinlemesine sertifikasyon sürecimizle, markalar ihtiyaçları için en alakalı etkileyiciyi işe alabilir ve etkilenenin sahte takipçilerine sahip olmayacağından emin olabilirler” dedi..

Adil piyasa fiyatlarının net bir şekilde görüntülenmesi, Ifluenz’in de bütçe dostu olmasını sağlar. Etkilenenler kaydolduğunda, bir marka ile işbirliği için kabul edecekleri minimum miktarı belirtmeleri istenir. Şirket daha sonra ortalama bir piyasa fiyatı oluşturmak için fiyatlandırma verilerini işler.

Marka bir kampanya oluşturduğunda, ilgili her bir etkilenen kişiden iki oran sunulacak: nesnel bir piyasa fiyatı ve etkilenenden minimum fiyat. Lassana, “Genellikle, etkileyiciler fiyatlandırmamıza uymaya çalışırlar, ancak bazen daha fazla fırsat arıyorlarsa kendilerini daha düşük oranlarda sunarlar” dedi..

Lassana’ya göre Ifluenz, markaları korumak ve onları mutlu etmek için inanılmaz derecede kaliteye odaklanıyor. “Markaların iyi bir yatırım getirisi elde etmesine büyük özen gösteriyoruz” dedi. “Bu yüzden düşük performanslı etkileyicileri kabul etmeme konusunda çok titiziz.”

Geliyor: Ek Marka İçeriği Talebini Karşılamak

Lassana, Ifluenz’in markalara ve etkileyicilere kazançlı ilişkiler kurmasına yardımcı olacak yeni araçlar ve özellikler geliştirmeye odaklandığını söyledi.

Bu amaçla, şirket yakın zamanda herkesin Instagram kullanıcı adını girerek internet kişisi olarak gücünü hesaplamasına izin veren ücretsiz bir program olan Instagram Influence Calculator’ı tanıttı. Kullanıcılar 10 hesabı kontrol etmekle sınırlıdır ve hesaplar herkese açık olmalıdır.

İleride, Lassana Ifluenz’in şu anda mobil uyumlu olan mevcut masaüstü sitesine eşlik etmek için bir mobil uygulama geliştirmek için çalıştığını söyledi. Şirket ayrıca markaların sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında etkileyici kampanyalarını tamamlamak için kullanabileceği içerik oluşturmak için bir program üzerinde çalışıyor.

“Markalarımızın çoğu influencer pazarlamaya giriyor ve web sitelerini veya Instagram sayfalarını tanıtmak istiyoruz, ancak sunacak harika içerikleri yok” dedi..

Bu içeriği oluşturmak için etkili bir yol arayan markalardan çok fazla talep olduğu için, Ifluenz devreye girecek ve etkileyicilerinin yeteneklerini artıracak.

“Bunun harika bir özellik ve müşterilerimiz ve kullanıcılarımız için değer katmanın bir yolu olacağına inanıyoruz” dedi..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector