MarkMonitor Küresel İşletmelerin Marka İtibarlarını ve Gelirlerini Çevrimiçi Korumak için Stratejiler Geliştirmelerine ve Çözümler Uygulamasına Nasıl Yardımcı Olur?

TP; DR: İnternetin yükselişi modern işletmelerin tüketicilere her zamankinden daha iyi erişmesini sağlamıştır – ancak artan marka korsanlığı ve fikri mülkiyet ihlali sorununu da doğurmuştur. Yaklaşık 20 yıldır MarkMonitor, dünya çapında Fortune 100 ve binlerce kuruluşun yarısından fazlasının gelirini ve itibarını koruyor. Şirket, işletmeleri çevrimiçi marka kötüye kullanımının artan yaygınlığından koruyan sahteciliğe karşı, korsanlıkla mücadele ve sahtekârlıkla mücadele teknolojilerini içeren eksiksiz bir marka koruma araç seti sunuyor. MarkMonitor’un gerçek zamanlı, çok kanallı karşı önlemleri ve otomatik icra yetenekleri ile işletmeler, görüntülerinin çevrimiçi olarak sağlam kalmasını ve dijital çağda iş yapma risklerinin ilerisinde kalmasını sağlayabilirler.


İşletmeler, web’i geniş tüketici kitlelerine ulaşmak ve yeni gelir akışları açmak için değerli bir araç olarak gördüler. Ancak muazzam çevrimiçi pazarın yükselişi, modern organizasyonları fikri mülkiyet hırsızlığına ve marka korsanlığına maruz bıraktı. Aslında, sahte malların küresel ticaretinin yılda yaklaşık yarım trilyon dolar topladığı tahmin ediliyor.

Yüksek kaliteli yazıcı ve baskı ürünleri üretiminde küresel bir lider olan Epson, çevrimiçi sahtecilikten kaynaklanan tehlikelerin farkındaydı, ancak şirket yerinde olan çözümleri kullanarak bunları durdurmakta zorluk çekiyordu.

Bu sorunu çözmek için Epson, MarkMonitor tarafından sunulan üstün, daha kapsamlı platform ve müşteri hizmetleri için manuel süreçlerini ve eski marka koruma araçlarını değiştirdi ve anında yatırım getirisi gördü.

Epson’un Global Web Yöneticisi Ian Cameron, “MarkMonitor, Epson’a şirketin çevrimiçi etkinliklerine benzeri görülmemiş bir görünürlük sağlıyor ve etki alanlarımıza ve çevrimiçi ihlal durumlarının sürekli ele alınmasını sağlıyor” dedi. “MarkMonitor, ticari faaliyetlerimizi optimize eden ve çevrimiçi mülklerimizden mümkün olan en yüksek faydayı elde etmemizi sağlayan uygun maliyetli bir çözümdür.”

MarkMonitor’un platformu sayesinde Epson, alan yönetimi maliyetlerini azaltabildi, markasını etkileyen sorunları hızla çözebildi ve küresel uygulama koordinasyonu ile zamandan ve paradan tasarruf etti. Neredeyse yirmi yıldır, Epson gibi binlerce kuruluş, itibarlarını ve gelirlerini çevrimiçi tehditlerden korumaya yardımcı olmak için MarkMonitor’un sahteciliğe karşı, korsanlıkla mücadele ve sahtekârlıkla mücadele teknolojilerine yöneliyor.

MarkMonitor’un Kıdemli Başkan Yardımcısı Charlie Abrahams “Esasen, insanların para kazanmaya ve tüketicileri dolandırmaya çalıştıkları ihlalleri arıyoruz” dedi. “Müşterilerimiz büyük, çok tanınmış markaları temsil ediyor ve onları korumak için buradayız.”

Online Pazarların Yükselişi Sektörlerde Marka Korsanlığını Genişletti

Marka korsanlığı, giyimden teknolojiye kadar neredeyse her pazara kadar uzanır ve yazılım korsanlığı en sık kullanılan telif hakkı ihlalleri arasındadır. Charlie, web’in büyüklüğünün sahte ve korsanların gizlenmesini kolaylaştırdığını ve modern işletmelerin ayak uydurmasını söyledi.

Charlie, “İhlal eden mallar, tanınmış lüks giyim markaları, elektrikli eşyalar ve otomotiv parçaları gibi davranabilir veya logolarını kullanarak oteller ve seyahat acenteleri için tasarlanmış trafiği çalabilirler” dedi. “Hızla gelişen tüketici ekonomileriyle, çevrimiçi pazarların yaklaşık% 40’ı artık Asya’da.”

Charlie Abrahams'ın headshot ve MarkMonitor logosu

MarkMonitor’un Charlie Abrahams bize işletmelerin bugünün dijital pazarında markalarını nasıl koruyabileceğini anlattı.

Temelde Çin ve Singapur gibi ülkelerdeki gevşek telif hakkı yasaları nedeniyle, ihlal eden ürünler Asya’daki hem fiziksel hem de çevrimiçi pazarlarda son derece yaygındır. Sahte ürünler, eBay ve Amazon gibi e-Ticaret platformlarında da şaşırtıcı derecede yaygındır.

Dünyanın dört bir yanından masum müşteriler, meşru görünen ürünler tarafından rutin olarak dolandırılmaktadır. Tiffany ve Co. gibi popüler markalar, büyük sahte moda ve lüks ürünler pazarından dolayı telif hakkı ihlali nedeniyle eBay ile tartışarak zaman ve para kaybetti.

MarkMonitor’un Global Tüketici Alışveriş Alışkanlıkları Anketine göre, tüketicilerin% 24’ü çevrimiçi sahte ürün satın almak konusunda ikiye katlandı. Ankete katılanların% 70’inden fazlası sahte ürün satın almaya karşı olduklarını söyledi çünkü marka sadık ve ahlaki açıdan yanlış olduğuna inanıyorlar. Markaların MarkMonitor gibi bir şirkete yönelmeleri, ürünlerini arayan tüketicilerin gerçek bir şey elde etmelerini sağlamak için çok önemlidir..

Web’deki Fikri Mülkiyet İhlallerine Karşı Savunma

Charlie bize korsanlığın web’de giderek yaygınlaştığını ve planların giderek daha fazla tüketici bilgisayarına girdiğini söyledi.

“Son zamanlarda, büyük ve tanınmış bir web şirketine ait olduğunu iddia eden bir web sitesi vardı ve şifreler çalmaya çalışıyordu,” dedi Charlie. “Bunlar müşterilerimiz için aradığımız şeyler.”

Bu ve diğer yaygın ihlallerle mücadele etmek için MarkMonitor sahteciliğe karşı, korsanlıkla mücadele ve kimlik avı karşıtı araçlar da dahil olmak üzere çeşitli çözümler uygular. MarkMonitor’un derin uzmanlığıyla eşleştirilen bu teknolojiler, dünya çapındaki işletmelerin varlıklarını ve kimliklerini korumalarına yardımcı oluyor.

Müşteri Sadakatini Koruyan Çok Kanallı Sahteciliğe Karşı Çözümler

MarkMonitor’un sahteciliğe karşı ve Fikri Mülkiyet çözümleri, birden fazla kanalda marka bütünlüğünün korunmasına yardımcı olur. Sahteciliğe karşı önlemler, bir kerede milyonlarca ürün listesini gözden geçirmek için makine öğrenimini kullanır.

Charlie, temelde interneti sürünerek ticari markaların yetkisiz kullanımını arıyoruz, ”dedi Charlie.

Yerel ve küresel pazarlarda kötüye kullanımı belirlemek için kümelenmiş görüntülerden ve coğrafi bölgeye özgü arama sonuçlarından veriler toplanır. MarkMonitor ayrıca en sık taklit edilen ürünleri belirleyebilir ve bunlara trafik çekmek için kullanılan en popüler anahtar kelimeleri analiz edebilir. Otomatik uygulama ayrıca ücretli arama dolandırıcılıklarını ve siber saldırıları engellemeye yardımcı olur.

Dijital Medyayı Çevrimiçi Yetkisiz Dağıtımdan Koruma

Filmler, televizyon şovları, web dizileri ve spor etkinlikleri gibi korsan materyaller genellikle dosya paylaşım sitelerinden indirilebilir ve akışa alınabilir. MarkMonitor AntiPiracy, P2P ağlarını, akış sitelerini ve forumları tarayan çok kanallı algılama ile korsan eğilimleri hakkında bilgi verir.

“Genişbantın üstünlüğü, insanların içeriği çok daha aktif bir şekilde yayınlamaları anlamına geliyor,” dedi Charlie.

Korunan içeriğin canlı akışı daha yaygın hale geldi, çünkü kullanılan ekipmanı elde etmek kolay ve yasadışı akışlar genellikle meşru olanlara çok benziyor. NetResult Live Streaming, korsan canlı akışları tespit etmek ve gerçek zamanlı olarak kapatmak için özel algoritmalar kullanır. MarkMonitor ayrıca DMCA yayından kaldırma, durdurma ve bırakma harfleri ve arama motoru listelemeleri gibi hızlı ve etkili iyileştirme seçenekleri sunar.

Gerçek Zamanlı Karanlık Web ve Kimlik Avı İzleme, Müşterilerinizi Sahtekarlıktan Korur

Sosyal medya siteleri çoğunlukla bireysel kullanıcı profillerinden ve özel sayfalardan oluştuğundan, bu sitelerdeki korsan içeriklerin çoğu normal arama yöntemlerinden gizlenir.

“Sosyal medyayı insanların artık kolayca görüntüleyip içerik yükleyebilecekleri yerler olarak görüyoruz,” dedi Charlie. “Sosyal medyayı taramak oldukça zor olduğu için bu bir meydan okuma sunuyor.”

Neyse ki, MarkMonitor’un Dark Web ve Cyber ​​Intelligence çözümü, karanlık web alanlarına sızmak için insan davranışını taklit eden arama botlarını kullanarak sosyal ağları ve sohbet sitelerini izler. Bilinen suç siteleri, 150’den fazla dilde arama anahtar kelimelerine dayalı özel hedefleme almaktadır.

Genel korsanlığa ek olarak, kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım gibi diğer suç türleri de marka bütünlüğünü tehdit eder. Kötü amaçlı yazılım yaratıcıları, şüpheli olmayan kullanıcıları yasal olduğu iddia edilen yazılımlarla kandırmaya çalışır. Benzer şekilde, kimlik avcıları e-postalarda, ücretli arama ağı reklamlarında ve sosyal medya iletilerinde şirket temsilcisi olarak görünür. Meşru göründükleri için kimlik avcıları yalnızca gelir çalmakla kalmaz, aynı zamanda marka güvenini de aşar ve zor kazanılmış bir müşteri tabanını tehlikeye atar. MarkMonitor’un Erken Uyarı Sistemi (EWS), kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım kampanyalarını tüketicilere ulaşmadan tespit etmek ve azaltmak için 50’den fazla virüsten koruma satıcısının kitaplıklarını temel alan benzersiz analiz yöntemleri kullanır.

Dijital Çağda İş Yapmanın Büyüyen Risklerinin Önde Kalmak

Başlangıçta fikri mülkiyet avukatları tarafından yaklaşık 20 yıl önce artan marka koruması ihtiyacını karşılamak için kurulan MarkMonitor şimdi Fortune 100’ün yarısından fazlasını koruyor ve yavaşlama belirtisi göstermiyor. Epson gibi şirketlere sahteciliğe hitap etmesine yardımcı olmanın yanı sıra, MarkMonitor’un gözlerini yayın alanında korsanlık sorunlarını çözme konusunda kuruyor.

“Genel olarak, internetin iş yapmak için harika bir yer olmasına rağmen, aynı zamanda risk altında olduğunuz bir yer olduğunu anlamak önemlidir,” dedi Charlie. “Korsan yayınlarla ilgili artan bir sorun görüyoruz ve bunu etkisiz hale getirmeye çalışmanın yolları üzerinde çalışıyoruz.”

Ancak Charlie’ye göre, MarkMonitor’un gelecek için gerçek hedefi, dijital çağda iş yapmanın artan riskleri hakkındaki mesajı işletmelere yaymaya devam etmektir..

“Markanızın çevrimiçi ortamda nasıl temsil edileceği konusunda dikkatli olmak her zamankinden daha önemli” dedi. “Ortaklarımızın haklarını çevrimiçi olarak korumak için marka korsanlığının ortaya çıkan tehditlerinden çok daha önde olmalıyız.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector