Мережа Mysterium: захищати громадян світу від очей та політичного контролю через децентралізовану безпеку та захист конфіденційності

TL; ДОКТОР: Mysterium Network – екологічна система, що підтримується всіма силами, яка має на меті забезпечити безпеку та конфіденційність для всіх, є першою у світі децентралізованою мережею VPN-вузлів. Система, що працює на базі технології з відкритим кодом, Ethereum та розумними контрактами, працює під розподіленим управлінням вузлів бігунів та кінцевих користувачів. З розвитком Mysterium ця технологія має потенціал для формування більш приватного та безпечного онлайн-майбутнього для користувачів у всьому світі.


Як суспільство, наші норми в Інтернеті дивовижно відрізняються від аналогів у реальному світі. Здебільшого, незнайомі люди з різними думками не кричать на нас нецензурні лайки, коли ми йдемо вулицею. Інтернет-тролі, з іншого боку, відчувають себе абсолютно легко, публікуючи запальні коментарі, які бачать інтернет-спільноти.

Коли ми говоримо про конфіденційність, історія така ж. Ми негайно викликаємо в поліцію незнайомця, що стоїть біля вікна нашої спальні біноклем. Але в Інтернеті? Багато хто з нас занадто неінформовані, апатичні або у відмові, щоб вжити належних заходів.

Робертас Вісінськіс, засновник мережі Mysterium, не з тих людей. Після більш ніж 13-річного досвіду на високому рівні та лідерських позиціях, Робертас зацікавився децентралізованими мережами, що базуються на блокчейн, та споживався питаннями конфіденційності.

Містерій логотип

Mysterium Network будує першу децентралізовану віртуальну приватну мережу.

“Він завжди думав про конфіденційність та безпеку – як у цю нову епоху ми передали контроль над своїми даними дуже потужним корпораціям, які використовують їх для продажу своєї продукції за рахунок конфіденційності споживачів”, – сказав Андрій Зігманта, керівник продукту у Mysterium. “Це дуже клопіло його”.

У той же час Робертас придбав для матері невелику кількість жетонів Bitcoin та Ethereum перед тим, як раптовий сплеск відправив криптовалюту, що швидко зростає. “Він був захоплений тим, як blockchain служить децентралізованою інфраструктурою для Bitcoin, і він почав думати про його наслідки для безпеки”, – сказав Андріус.

У Робертаса були сумніви щодо кількості конфіденційності, що надаються завдяки традиційній VPN. “Вони централізовані, тобто все відбувається за закритими дверима”, – сказав Андрій. “Будь-яка компанія може сказати гарні слова про те, наскільки вони захищені, але їм важко щось довести – і це головна причина, що вони закриті.”

Так Робертас взяв на себе завдання створити VPN, що базується на розподілених мережах, що забезпечує відкритий доступ та конфіденційність для всіх користувачів Інтернету – і в 2010 році Mysterium народився.

Сьогодні мережа відкритого коду децентралізованих VPN-вузлів, що працює на базі Ethereum, працює під розподіленим управлінням бігунів вузлів та кінцевих користувачів. Оскільки рішення Mysterium продовжує розвиватися, мережа має потенціал привести нас у майбутнє, яке поважає наші права на безпеку та конфіденційність.

Самостійка мережа, що забезпечує відкритий доступ та конфіденційність для всіх

Mysterium вважає, що сильне шифрування має вирішальне значення для різних користувачів – від мандрівників, які відвідують країни з цензурою в Інтернеті, до журналістів, які намагаються спілкуватися з представниками урядових службовців. Це також корисно для захисту конфіденційного приватного спілкування з таких питань, як політика, релігія та сексуальна орієнтація – що може призвести до дискримінації.

Після повної розробки розповсюджена однорангова платформа Mysterium надасть змогу користувачам у всьому світі уникати цензури, накладеної третіми сторонами, а також запропонує вирішити проблеми безпеки, що розповсюджуються в онлайн-середовищі сьогодні..

Андріус заявив, що технологія вперше була запущена в передфазну фазу під назвою Mysterium Network TestNet на початку 2018 року. У той час цілями компанії було моделювати поведінку та стабільність користувачів, визначати критичні проблеми та збирати відгуки для інформування про майбутній розвиток.

“TestNet використовував власні вузли, які були спеціальним програмним забезпеченням, розробленим нашою основною командою”, – сказав Андріус. “Після цього запуску було випущено наш настільний VPN-додаток для MacOS, Windows та, нещодавно, мобільний додаток для пристроїв Android”.

Додаток, доступний у магазині Google Play, дозволяє користувачам Android брати участь у децентралізованій мережі VPN під час руху. Завдяки сильному шифруванню, криптографічному хешиванню, механізмам репутації та багатошаровим протоколам захисту додаток забезпечує високий рівень конфіденційності та анонімності.

Мобільний додаток Mysterium VPN використовує програмне забезпечення OpenVPN, яке створює захищені з’єднання «точка-точка» в маршрутизованих або мостових конфігураціях та засобах віддаленого доступу. Андрій сказав нам, що в січні 2019 року Mysterium став одним з перших VPN, що пропонують інтеграцію з WireGuard, тунелем VPN з відкритим кодом, який використовує криптографічні протоколи. Майбутні версії програми Mysterium VPN для мобільних пристроїв також матимуть протокол WireGuard.

Побудова децентралізованої мережі вузлів VPN

Команда Mysterium зосередилась на створенні відкритих каналів комунікації в межах своєї спільноти користувачів за допомогою групових обміну миттєвими повідомленнями через Telegram та співпраці через Slack. Оновлення та інша інформація завжди доступна на сайті Mysterium та у Twitter, Reddit та Facebook.

“Ми намагаємось залучати потенційних користувачів через різні торгові точки, щоб вони могли знати, хто ми, що ми будуємо, і як вони можуть стати частиною цього”, – сказав Андрій.

Станом на останній квартал 2018 року, Mysterium Network привітала понад 6000 унікальних користувачів, які взяли участь у більш ніж 28 900 успішних сесій. Під час цих сеансів користувачі надійно передавали понад 10,82 ТБ даних по мережі, середній час сеансу – п’ять годин і 32 хвилини. Додаток Mysterium для Android також успішно працює з більш ніж 1000 встановленнями з моменту виходу в грудні 2018 року.

Піктограми із зображенням відкритої, приватної, децентралізованої мережі Mysterium Network

Відкрита, самодостатня мережа пропонує безперебійний рівень конфіденційності.

На даний момент участь обмежується лише вузлами, які мають проміжні технічні навички, хоча Mysterium працює над оптимізацією процесу в майбутньому, тому розширюючи доступність. “Наразі ми запускаємо дуже малу кількість вузлів – зараз активні користувачі вузлів запускають більшість із них, і це не стимулюється”, – сказав він. “Я бачу великий потенціал для зростання”.

Mysterium значною мірою залежить від своїх вузлів для отримання зворотного зв’язку, розуміння та ідей розвитку. Минулого року, наприклад, користувачі помітили, що деякі вузли стали недосяжними, і команда Mysterium негайно дослідила та усунула проблему шляхом оновлення.

“Ми запрошуємо користувачів приєднатися до нас у створенні майбутнього безпеки та конфіденційності”, – сказав Андріус.

Протокол Mysterium: розподілене управління бігунками та користувачами вузлів

Андрій сказав, що дорожня карта Містерії поділена на дві окремі фази, кожна з яких містить різні внутрішні етапи. Мета Фази 1 – створити повністю децентралізовану VPN або, іншими словами, екосистему користувачів вузлів та пропускної здатності..

Фаза II зосереджена на управлінні цією мережею бігунів вузлів та кінцевих користувачів через протокол Mysterium. Згідно з інформацією про цю тему, доступною на веб-сайті Mysterium, бачення організації полягає в тому, щоб створити протокол Mysterium, який буде подрібнювати та шифрувати дані в невпізнанному вигляді, без можливості їх відстеження чи цензури. Після закінчення прийому протокол Mysterium перекомпонує дані.

Після завершення роботи протокол Mysterium визначатиме, яким чином бігунки вузлів та кінцеві користувачі входять у мережу та виходять із них, а також керуватиме процесом шифрування..

“Протокол Mysterium з часом стане комбінацією різних елементів, об’єднаних у цілісну систему”, – констатували автори проекту. “Після завершення цей протокол забезпечить неможливість подолання даних користувачів ні вузлами, ні сторонніми особами.”

Просуваючись вперед, Андрій сказав, що участь громадськості з відкритим кодом є ключовою. “Чим більше підтримки отримаємо від спільноти з відкритим кодом, тим більше ми будемо розширюватися”, – сказав він. “Люди вже приєднуються, у нас є відкриті сховища, і кожен може брати участь у розробці”.

Надалі він сказав, що Mysterium Network зробить ще більше уваги на сприянні розвитку з відкритим кодом.

Блокчейн-інфраструктура інтенсифікована через токеномічну модель

Завдання Mysterium – почати стимулювати бігунів вузлів на основі використання. Офіційна валюта мережі, токен MYST, може зберігатися в будь-якому обліковому записі Ethereum. Блокчейн Ethereum полегшить транзакції всередині мережі.

“Ми хочемо, щоб бігуни вузлів отримували значення від спільної пропускної здатності”, – сказав Андрій. “Це буде досягнуто за допомогою нашої блокчейн-інфраструктури”.

Заохочувальна участь допоможе розширити ринок Mysterium, створивши стійку і зростаючу екосистему, що не має сторонніх очей та урядової цензури.

У безпосередній черзі компанія Mysterium планує взяти участь у “Окіссейському хакатоні 2019”, найбільшому в світі хакафоні, що відбудеться з 11 по 15 квітня. Компанія спеціально братиме участь у виклику KLM Royal Dutch Airlines, який повинен бути спільно створити діючий прототип для пасажирів для розміщення біометричної інформації на смартфоні.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector