Michigan Eyalet Üniversitesi’nin Yeni Medya Sürücüleri Lisans Seminerleri Öğrencilerin Modern Dijital Pazarlama Kampanyalarını Yönlendirmesine Yardımcı Oluyor

TP; DR: Öğrencilere çevrimiçi pazarlamada kariyer anahtarları veren Michigan Eyalet Üniversitesi’ndeki Yeni Medya Sürücüleri Lisansı kursu, iletişimcileri güçlü çevrimiçi varlıklar oluşturmak için araçlara ve taktiklere maruz bırakır. Eğitmen Ross Johnson, müfredat ve öğrencilerin sürekli değişen manzara ile birlikte nasıl evrimleştiklerini paylaştı ve öğrencilere yeni becerilerini gerçek dünyada nasıl uygulayacaklarına dair anlamlı kariyer tavsiyeleri ve rehberlik sunmanın değerini benimsedi..


Her dönem bir dizi teknolojiyi erken benimseyen Ross Johnson, öğrencilere hangi sosyal medya platformlarını kullandıklarını sorduğunda hangi sonuçları göreceğinden asla emin değildir..

Michigan Eyalet Üniversitesi’nde Yeni Medya Sürücüleri Lisansı dersini vermeye başladığında, birçok öğrenci Facebook dışında sosyal medyada hiç yoktu. Birkaç yıl sonra, Pinterest ve Foursquare en popülerleri arasındaydı – şimdi, üniversite öğrencilerinin zihinlerinde neredeyse yoklar..

“Sanki eğilimleri gerçekleşmeden biraz önce görebiliyor gibisin,” dedi Ross. “Snapchat’in yükselişini gerçekten popüler olmadan önce gördük ve hatta daha geniş bir şey haline gelmeden önce düşüşü görmeye başladık. Bu dijital platformların çoğu öğrencilerle başlayıp bitiyor. ”

Bununla birlikte, öğrencileri bir sondaj tahtası olarak kullanarak, Ross ve kursu Yaratıcısı Derek Mehraban, dijital pazarlama seminerlerini, öğrencilerin mezun olmadan ve gerçek dünya çevrimiçi kampanyalarına yön vermeden önce en alakalı ve faydalı araçları öğrenmelerini garanti etmek için dijital pazarlama seminerlerini uyarlayabilir..

Ross, “İşlerin çok hızlı değişmesiyle, mümkün olduğunca güncel olduğundan emin olmak ve öğrencilerin başarılı olmak için neye ihtiyaç duyduklarını öğrenmelerine gerçekten yardımcı olmak için her dönem güncelleyebileceğimiz bir derstir” dedi..

Değişen Ders Hedefleri Tüm Pazarlama Taktiklerini Kapsar

2008’de başlayan programın ilk birkaç yılında Ross, eğitmenlerin öğrencilere sosyal medya platformlarının nasıl kullanılacağına ilişkin temel bilgileri öğretmeye odaklandığını söyledi.

“Bir LinkedIn profili oluşturma görevlerimiz vardı” dedi. “Şimdi, çoğu öğrenci geliyor ve zaten bu tür dijital iletişimde çok akıcı. Farklı platformların farkındalar ve çoğu zaten profillerini oluşturdu. ”

Instructor Ross Johnson ile New Media Drivers Lisans web sitesinin ekran görüntüsü

Ross Johnson, dijital pazarlama uzmanlığını Yeni Medya Ehliyet Lisansı kursu kapsamında öğrencilerle paylaşıyor.

Artan aşinalık, kursun vites değiştirmesine ve e-posta pazarlaması ve tıklama başına ödeme reklamcılığı da dahil olmak üzere çevrimiçi iletişim ve pazarlama taktiklerini sosyal medyanın ötesinde keşfetmesine izin veriyor.

“Bu taktiklerin hepsinin birlikte dokunması ve tutarlı bir şekilde yapılması önem kazanıyor” diyor Ross, öğrencilerin dönem boyunca temsil edecek bir marka seçtiklerini ve her dersi şirkete uyguladıklarını açıkladı. “Bu markanın, öğrenciler öğrenirken dijital pazarlama tekniklerini varsayımsal olarak nasıl kullanabileceği konusunda bütün bir strateji geliştiriyorlar. Örneğin, e-posta pazarlamasını öğrenirken, önceki tüm dersleri ve hepsinin birlikte nasıl çalıştığını düşünmek zorundalar. ”

Öğrencilerin Uzmanlığı ve İstekleri Öğrenme Deneyimini Nasıl Yönlendirir?

New Media Drivers Lisans kursuna katılan çoğu öğrenci Michigan State’teki reklam, iletişim, halkla ilişkiler veya pazarlama öğrencileri olsa da, Ross ADV 420 etiketli sınıfın herkese açık olduğunu vurguladı.

“Her sömestr sadece bilgiyi bilmek isteyen çok sayıda insan alıyoruz” dedi. “Onlarca yıl önce mezun olmuş olabilirler ya da yakındaki diğer kolejlerden insanları, hatta bazen devlet dışından insanları da alabiliriz.”

Sadece ilk ve son kurslar şahsen yapılır; diğer tüm seminerler, ödevler ve etkileşimler çevrimiçi olarak yapılır. Dersi alan yazarlar, matematikçiler ve muhasebecilere ek olarak Ross, geçen yıl Kaliforniya’dan bir öğrencinin uçtuğunu söyledi.

“Sınıfı sanal olarak almayı olabildiğince kolaylaştırmak istiyoruz, gerektiği kadar az etkisi var” dedi. “Konuyu merak eden çok sayıda insan var.”

Gerçek Dünyadaki Uygulamaları ve Kariyer Beklentilerini Vurgulamak

Üniversitede geçirdiği zamana bakarken, Ross daha uygulanabilir bir kariyer eğitimi almak isterken, öğrenme deneyiminin daha çok teorik bilgi ve ezberlemeye odaklandığını söyledi..

“Orada değer vardı, ama üniversite kariyeri boyunca sahip olduğum sadece bir ya da iki ders vardı ve bana bu tür tavsiyeler verdi ve bu dersler çok yardımcı oldu.”

Eski Yeni Medya Sürücüleri Lisansı öğrencilerinin resmi

2008’de başladığından beri 1.500’den fazla öğrenci Yeni Medya Sürücüleri Lisansı kursuna katılmıştır.

Özellikle, yerel bir girişimciyi bir iş kurmada öğrenilen dersler hakkında konuşmaya davet eden bir profesörü hatırladı ve bu sınıfa kendi işini kurması için gerekli temelleri vererek kredi verdi. Hem Ross hem de Derek, Michigan, Ann Arbor’da web tasarım, geliştirme ve dijital pazarlama ajansları – 3.7 Tasarımlar ve Ingenex – işletiyor.

“Öğrencilere, kariyerin nasıl olduğu ve nasıl iş bulacağı gibi, şeylerin gerçek hayat tarafında koçluk yapmaya çalışmak için çok zaman harcıyoruz,” dedi Ross, öğrencilerin sadece yüzde 10 ila 20’sinin sınıfa girdiğini tahmin ederek belirli bir kariyer hedefi göz önünde bulundurularak.

“Belki de bazı girişimci özlemleri olan ve derslerini fikirlerini nasıl daha iyi pazarlayabileceğini ve yerden kalkmasına yardım etmenin bir yolu olarak almak isteyen birçok öğrenci alıyoruz” dedi. “Belki de dijital pazarlama hizmetleri sunmak ve kendi ajanslarını kurmak istiyorlar. Geleneksel kariyer yolunu takip etmedikçe, öğrencilerin hangi fikirlere sahip olduklarını ve ne yapmayı umduklarını görmek her zaman ilginçtir. ”

Gazı Delmek: Öğrenciler Lisanslarını Aldıktan Sonra Başarı Buluyor

Bölgedeki diğer ajanslarla bağlantılı oldukları için, Ross ve Derek sık sık eski öğrencilere dijital pazarlamada umut verici kariyerlerle karşılaştıklarını söyledi.

Ross, “Bizimle her zaman LinkedIn’de bizimle bağlantı kurmak ya da yardım etmek için yapabileceğimiz bir şey varsa bir mesaj göndermek için öğrencilere atıyoruz” dedi. “Onları gerçek dünyada gördüğümüzde, kursun onları şu an bulundukları yere götürmede son derece yararlı olduğunu söylediler ve bu duymak çok tatmin edici.”

Diğer ajanslar ve eski öğrencilerle bağlantı, Yeni Medya Sürücüleri Lisansı eğitmenlerinin çevrimiçi iletişimdeki yeni trendleri takip etmelerine yardımcı olarak, müfredatı düzenli olarak uyarlamalarına olanak tanır.

“Her şey dış etkenlere, manzarada gördüğümüz şeylere ve diğer insanların başarılı bulduğu yaklaşımlara dayanıyor” dedi. “Mümkün olduğunca çabuk, bunu müfredatta yansıtacağız. Her hafta, insanların şu anda kullandıkları yeni bir şey öğreniyorsunuz. ”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector