İndaHash, Dijital Reklamcılık Stratejilerini Geliştirmek ve Dünya Çapında Markalar İçin Mesajlaşmayı Güçlendirmek için Sosyal Medya Etkileyicilerinin Gücünü Nasıl Kullanıyor?

TP; DR: Daha küçük takiplere sahip sosyal medya etkileyicileri bile marka mesajlaşmasını artırabilir ve indaHash bu etkileyicileri reklam platformu aracılığıyla mobilize eder. Etkileyici ve etkileyici bir içerik oluşturmaya başlamakla ilgilenen şirketler indaHash ile ilgili kampanya ayrıntılarını yayınlayabilir ve gönderiler alabilir. Oradan, hedeflerine en uygun mesajları seçebilir ve bunları pazarlama materyallerinde kullanabilirler. Sosyal medya tarafında, indaHash etkileyicileri, kabul edilen içeriği kendi hesaplarına gönderir ve milyonlarca potansiyel müşteri tarafından görülebilir.


Sol bira, ürününü Güney Afrika’da tanıtmak için sezonluk bir reklam kampanyası düzenlediğinde, biraz özgünlük katmak istedi. Dolayısıyla, pazarlama materyallerini kendisi oluşturmak yerine, güvenilirliği gerçeklerinde yatan bireylere odaklanmaya karar verdi: sosyal medya etkileyicileri.

Sol, kampanyayı geliştirmek için markaları etkileyicilerle birleştirmede uzmanlaşmış bir platform olan indaHash ile çalıştı. Sol, etkileyicilerden biralarını vurgulayan ve “yaz titreşimleri” temasına uyan fotoğraflar çekmelerini istedi. Buna cevaben, dünyanın dört bir yanından etkilenenler, yaz ortamlarında bira içtiklerinin resimlerini yayınladılar – plajdaki ve dağlardaki fotoğraflar da dahil olmak üzere.

Barbara Soltysinska, indaHash Kurucu Ortağı ve CEO'su

İndaHash Kurucu Ortağı ve CEO’su Barbara Soltysinska, küçük etkileyicilerin marka kampanyalarını nasıl etkileyebileceğini gördü.

Sol, sonuçlardan çok memnun kaldı ve en sevdiği görüntüleri Güney Afrika’daki reklam panolarına gönderdi. Kampanyanın ikinci aşamasında Sol, indaHash’in en iyi etkilenenlerinden altısını ürün için video oluşturmasını istedi.

Sonuçta, kampanya 1 milyondan fazla kişiye ulaştı ve 140.000’den fazla beğeni topladı.

Sol kampanyası, indaHash’in işletmelerini, ürünlerini başarılı bir şekilde pazarlayabilen etkileyicilerle nasıl birleştirdiğinin sadece bir örneğidir. Şirketin Kurucu Ortağı ve CEO’su Barbara Soltysinska, bu etkili mikro etkileyicileri veya yerelleştirilmiş sosyal medya içerik oluşturucularını, ürün ve hizmetleri tanıtmak için reklam şirketleriyle bağlama ihtiyacını kabul etti.

“Önemli miktarda mikro-etkili keşfettik ve onları şirketlerle bağlamak için teknoloji oluşturduk çünkü 10 ila 15 nüfuzu veya daha fazlasını yönetmek zaman alıcı olabilir” dedi..

Oradan indaHash piyasayı düzene sokmaya başladı. Birçok nüfuz sahibi şirketlere ulaştı – her seferinde bir tane – hesaplarında ücretsiz ürünler gözden geçirmelerini istedi. Ancak indaHash, şirketlerin kampanya oluşturmasına olanak tanıyan ve etkileyicilere yanıt verme şansı veren bir platform tasarladı.

Barbara, “Markalar bir kampanya başlatıyor, onu etkileyicilerimize hedefliyor ve içerik göndermelerine izin veriyor,” dedi..

Bu yaklaşım, şirketlere marka mesajlaşmalarını kontrol etme ve etkileyicilerin en uygun oldukları fırsatları takip etmelerini sağlar.

Şirketleri Doğru Sosyal Medya Etkileyicileriyle Birleştirmek

İndaHash’in dünya genelinde 82 pazarda nüfuz sahibi olmakla kalmayıp, aynı zamanda sekiz şehirde ofisleri bulunmaktadır: New York, Londra, Johannesburg, Singapur, Tokyo, Jakarta, Varşova ve Düsseldorf.

Bu farklı pazarlardan elde edilen veriler, şirketlerin birden fazla uluslararası pazarın yanı sıra etkileyicilerin alışkanlıkları, beklentileri ve estetiği hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olabilir..

Barbara, “Bir kozmetik şirketi ABD’de bulunuyorsa ve ürünlerini İngiltere’de tanıtmak istiyorsa, pazarı kapsamlı bir şekilde incelemek zorunda kalmadan bunu yapmalarını sağlıyoruz” dedi..

Birçok Fortune 500 şirketini içeren indaHash’in müşteri listesi, influencer tarafından oluşturulan pazarlama kampanyaları popülerlik kazandıkça patladı.

İndaHash web sitesindeki kampanyaların ekran görüntüsü

İndaHash platformu, markaları dünya çapında 900.000’den fazla sosyal medya etkileyicisiyle birleştiriyor.

Barbara, “Üç yıl önce piyasa şimdi olduğundan tamamen farklıydı,” dedi. “O zamanlar markalar influencer pazarlamasını test ediyordu ve şimdi erişimimiz çok daha geniş.”

Şirket ayrıca başarılı oldu çünkü büyük nüfuz edicilerden sadece birkaç bin takipçiye sahip daha küçük nüfuz edicilere kadar tüm nüfuz düzeylerinin gücünü kabul ediyor..

Barbara’ya göre, etkileyicinin tanımı geliştikçe sektördeki değişim meydana geldi. Başlangıçta, bir etkileyici sosyal medyada inanılmaz derecede popüler olan biriydi. Ancak influencer tanımı, lokalize mikro-influencer’ları içerecek şekilde değişti

Kampanyaya bağlı olarak, bir şirket, kitlelerine ulaşmak için indaHash – Instagram ve YouTube dahil olmak üzere çeşitli sosyal medya platformlarında etkileyicilerle koordinasyon sağlayabilir.

“Instagram Hikayeleriyle ilgili kampanyalar da yapıyoruz,” dedi Barbara. “Oldukça güçlüler ve onlarla büyük bir etkileşim görüyoruz.”

Özel Onay Panosu ile Umut Verici Marka Güvenliği

Şirketler bir kampanya başlatmak istediğinde, indaHash onları sürecin her adımında yönlendirir. İlk olarak, müşteriler kampanyalarıyla ne tür etkileyicilerin ve kitlelerin alakalı olduğunu belirler. Ardından, indaHash kapsamı yaşa, cinsiyete, yere ve ilgi alanlarına göre daraltmalarına yardımcı olur.

Ardından, müşteri kampanyanın hedefleri üzerinde durur. Örneğin, Garnier indaHash aracılığıyla yeni bir yüz temizleyici tanıtmaya karar verdiğinde, etkilenenlerden yüzlerinin bir resmini çekmelerini istedi – yarısı makyajla ve diğer yarısı ürünle yıkandı.

indaHash logosu

İndaHash platformu, markaların en alakalı etkileyicileri kullanarak mesajlarını yükseltmelerine olanak tanır.

Ve indaHash, kampanyayı platformuna göndererek ve sosyal medya etkileyicilerinin içeriklerini incelenmek üzere göndermelerine izin vererek oradan alıyor. Şirketler daha sonra, etkileyicinin oluşturduğu içeriği kabul etmek, reddetmek veya değiştirmek için bir gösterge tablosu kullanır.

Ve şirket, her bir görevi üstlenmeyi seçebilecek çok sayıda etkileyiciyle çalışıyor.

Barbara, “900.000’den fazla nüfuzlu bir havuzumuz var,” dedi. “Ve markalara ek olarak, içeriğin kalitesini, etkilenmeden etkilenmeden önce kalitesini de kontrol ediyoruz.”

Şirket içeriği kabul ettikten sonra, etkilenen kişiye sosyal medya hesaplarında yayınlayabileceği bildirilir. Gösterge tablosu ayrıca şirketlerin her gönderi için etkileyici ödeme yapmasına yardımcı olur.

İstemciler, yararlı bulduklarında içeriği yeniden kullanmaya devam edebilirler. Bazı müşteriler, reklam panolarında, reklamlarda, web sitelerinde ve hatta kendi sosyal medya kanallarında influencer tarafından oluşturulan içeriği kullandılar.

Sonuçlar, Garnier’in yüz temizleyici kampanyasında olduğu gibi dramatik olabilir. İndaHash etkileyicilerinin yardımıyla kampanya 2,7 milyon kişiden oluşan bir kitleye ulaştı ve sosyal medyada 115.000 beğeni aldı.

Tüketici Güveninin Geliştirilmesine Yardımcı Olan Bir Özgünlükten Yararlanma

Etkileyenler çok etkili pazarlamacılar çünkü kitleleri onlara güveniyor. Çoğu zaman, yalnızca içerik kanallarını oluşturabilecek veya kırabilecek güvenilirliğini kaybetmemek için yalnızca güvendikleri şirketler hakkında yayın yaparlar. Bu özgünlük, indaHash’in SOL ve Garnier gibi şirketler için çok değerli olabileceği şeydir..

Barbara, “Binden fazla nüfuz sahibim varsa ve orijinalim, daha fazla takipçisi olan birinden daha fazla satın alma oluşturabilirim” dedi. “Orta ve mikro etkilerden etkilenen içerik, daha büyük etkilenenlerden çok daha etkili olabilir.”

Ayrıca, indaHash etkileyicilerini tarar, böylece şirketler kullanılamaz içerikte gezinmek için zaman kaybetmek zorunda kalmazlar. Platform üzerindeki etkileyicileri kabul etmeden önce, şirket içerik kalitesini garanti eder ve kitleleriyle etkileşim dahil olmak üzere diğer metrikleri analiz eder.

Barbara, “Yüksek katılım oranına sahip olup olmadıklarını kontrol ediyor, yüksek kaliteli içerik yayınladıklarından emin oluyoruz ve sahte takipçilerimiz yok” dedi..

Sürece yeni katılan şirketlerin, etkileyiciler tarafından geliştirilen içerikten geçmesi bile gerekmiyor. Bunun yerine indaHash, yönetilen hizmetler modeli aracılığıyla her kampanya için doğru etkileyicileri ve içeriği önerebilir.

Bu düzenlemede, indaHash ekibi, şirket ile nihai, seçilmiş yayınları onaylayan bir kampanyanın kontrolünü ele geçiriyor. Bu seçenek, bir kampanyayı hızlı bir şekilde yayınlaması gereken daha büyük şirketlere ek olarak, uzman yardıma ihtiyacı olan küçük influencer pazarlama deneyimine sahip şirketlere yarar sağlayabilir.

İndaHash, Fortune 500 şirketleriyle çalışan ödüllü bir influencer pazarlama şirketi olsa da, Barbara her büyüklükteki şirkete erişimi genişletme potansiyeli gördüğünü söyledi.

“En küçük perakendecilerden en büyük işletmelere kadar binlerce şirkete yardımcı olabiliriz” dedi..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector