Opus Interactive’in Bulut, Kolokasyon ve BT Hizmetlerine Özelleştirilmiş Yaklaşımı Modern Kuruluşların İş Hedeflerine Ulaşmasına Nasıl Yardımcı Olur?

TP; DR: Portland merkezli Opus Interactive, 20 yılı aşkın bir süredir ABD’deki Tier III + veri merkezlerinden müşterilere kolokasyon ve bulut barındırma çözümleri sunmaktadır. Bugün, CEO ve çoğunluk sahibi Shannon Hulbert’in önderliğinde, kadın işletmesi, web barındırma çözümlerine, sunucu sanallaştırma teknolojisine ve yönetilen BT hizmetlerine özelleştirilmiş, beyaz eldivenli bir yaklaşımla insanları ve teknolojiyi birleştirmek için çalışıyor. Opus Interactive Kurucu Ortağı ve Başkanı Eric Hulbert ile bize şirketin BT hizmetlerindeki insan unsuruna nasıl odaklandığını ve gelecek için planlananları anlattık.


Opus Interactive, ilk kez 1996 yılında Portland reklam ajansı içinde bir BT departmanı olarak teknoloji oyununa girdi ve günlük kurumsal çözümlerden özel barındırma ortamlarına kadar her şeyi sağladı. O zamanlar grup, dünyanın ilk çoklu duvar sopasını icat ettiği bilinen ünlü bir beyzbol ve voleybol üreticisi olan Oregon merkezli DeMarini Sports Hillsboro için ilk müşteri web sitesini kuruyordu..

Ajansın BT departmanı, tasarım ve geliştirmeden barındırma ve e-ticaret çözümlerine kadar tüm temelleri kapsamıştır. Bu arada – böyle işlere parktan çıkmaya devam edebilmelerini sağlamak için – departman yaklaşımını genişletmeye başladı.

Opus Interactive’in Kurucu Ortağı ve Başkanı Eric Hulbert “Yönetilen barındırma ve bulut tarafına odaklanmaya karar verdik” dedi. “Sanallaştırma çerçevemize 2003 yılında Hewlett Packard Enterprise sunucuları ve VMware ile başladık ve neredeyse herkesten çok önce 2005’te bulutumuzu resmen başlattık.”

Eric Hulbert'in fotoğrafı ve Opus Interactive logosu

Opus Interactive’in Eric Hulbert bize şirketin işletmelere özel BT çözümleri sunmaya odaklandığını söyledi.

Departmanın montaj becerileri onları kendi ligine sokana kadar uzun sürmedi.

Eric, “Biraz büyümeye devam ettik ve nihayetinde artık bir reklam ajansının parçası olamadık – 2008’de ayrılmaya karar verdik” dedi Eric.

Bağımsız olarak dışarı çıktığı için, Opus Interactive’in kazanma çizgisi devam etti. Bugün, şirketin ağır vuruş ekibi Oregon, Teksas ve Virginia’daki Seviye III + veri merkezlerinden bulut barındırma, kolokasyon ve yönetilen hizmetler sunuyor. Piyasanın keskin bir şekilde anlaşılması ve müşteri memnuniyetine olan bağlılığı sayesinde Opus Interactive, büyümeyi hızlandırırken müşterilerin değişen ekipmanlarını, ölçeklenebilirliğini ve bütçe gereksinimlerini karşılayan özelleştirilmiş BT çözümleri sağlama konusunda itibar kazanmıştır..

Deneyimli bir Güvenilir Danışmanlar Ekibinden Kişisel Destek

Şirket, VMware özel bulut ve yerleşimi ile bilinmesine rağmen, Opus Interactive uçtan uca BT hizmetleri sunmaktadır. Eric’in belirttiği gibi, müşteriler ne aradıklarına bakılmaksızın – Hizmet Olarak Altyapı (IaaS), konumlandırma, olağanüstü durum kurtarma ve yedekleme, çok sayıda barındırma hizmeti, Hizmet Olarak Kapsayıcı ( CaaS) ve Hizmet Olarak Platform (PaaS) – Opus Interactive’in uzmanları, sorunsuz ve özelleştirilmiş bir çözüm sunmaya kararlıdır.

Eric, “Altta yatan felsefemiz gerçekten sloganımızda somutlaşıyor:“ Teknoloji, İnsanlıkla Tanışın ”dedi. “Çok fazla teknoloji var. Birçok seçenek var. İnsanların bulutun sisini aşmasına ve en mantıklı olanı anlamalarına yardımcı olmaya çalışıyoruz. ”

Ekip, özel bir BT çözümü tasarlamadan önce her müşterinin iş sistemlerini, altyapı gereksinimlerini ve bütçesini anlamak için her adımda yol gösterir.

Eric, “Onlardan yüklerini istedikleri düzeyde alacağız – çizgiyi kuma mantıklı olan yerde çizeceğiz,” dedi Eric.

Opus Interactive etiketli tanıtım grafiği:

Opus Interactive ekibi, uygulamalı müşteri desteği sağlamanın gururunu yaşıyor.

Örneğin, Opus Interactive’in VMware destekli Hizmet Olarak Altyapı (IaaS) çözümünü kullanan bir müşteri istediği kadar BT gereksinimini dış kaynak kullanabilir.

Eric, “Amortisman veya ekipman satın alma, bisiklete binme konusunda endişelenmek zorunda kalmadan hayatlarını kolaylaştırıyoruz – onlar için her şeyi hallediyoruz ve daha iyi bir ölçekte yapabiliriz,” dedi Eric.

Ayrıca, şirketin VMware vCloud destekli hizmeti olan OpusCloud, tek sanal makineler (VM), birden çok VM veya tüm sanal veri merkezleri olarak sağlanabilir ve müşterilere her sunucu için tam olarak birbirlerinden bağımsız olarak ihtiyaç duydukları kaynakları ayırma esnekliği sağlar.

Olağanüstü müşteri hizmeti sağlama konusunda Eric, Opus Interactive’in ağ performansı uzmanlarından oluşan ekibine güveniyor.

“Ekibimiz anahtar. Otomasyon ve çapraz eğitim ile çok şey yapıyoruz, ancak esas olarak ekibimiz çok yakın, çünkü çok uzun zamandır birlikte çalışıyoruz ve bu sektörde bu zor geliyor ”dedi. “Sıkı sıkıya bağlı ekip çalışması gerçekten fark yaratıyor ve müşterilerimize sunduğumuz hizmetten faydalanıyor. Birbirimizi, müşterilerimizi gerçekten önemsiyorlar ve her gün yaptığımız işe gerçekten elimizden geleni yapıyorlar. ”

Seviye III + Veri Merkezleri Maliyet Tasarrufu ve İç Huzur Sağlıyor

Opus Interactive’in yüksek performanslı, uygun maliyetli ve esnek barındırma hizmetleri, Hillsboro, Portland ve Dallas’taki coğrafi olarak çeşitli Tier III + tesisleri aracılığıyla edinilebilir. Eric bize, Doğu Yakası pazarına hizmet etmek için Virginia, Manassas’a yakın zamanda bir genişleme olduğunu söyledi.

Şirket, büyük ölçüde müşterinin konum belirleme ve bulut çözümleri için artan talebinin etkisiyle yıldan yıla bir büyüme kaydetti ve buna göre ayak izini genişletti. Örneğin Aralık 2014’te Opus Interactive, bulut veri merkezi, IaaS, olağanüstü durum kurtarma ve “sadece müşterilerimizin büyümesine ayak uydurmak için” için kapasite artırma konusunda Dallas veri merkezini genişletti..

Eric Hulbert Opus Interactive'in Hillsboro veri merkezinde sunucu denetliyor

Opus Interactive’in Hillsboro, Oregon, veri merkezi, Kuzeybatı Pasifik’teki web trafiği için en iyi adres.

Şirket ayrıca Infomart Portland’ın sahip olduğu Hillsboro tesisinde, bu yılın başlarında 90 kilovat genişleme dahil olmak üzere birçok kez genişledi. Ayrıca, şirket ABD ve Asya’yı bağlayan Trans-Pasifik kablolarına erişimi olan Tata Communications’ın Brewery Blocks 1 veri merkezinden Portland’da hizmet sunuyor.

Eric, “Bunu hızlı bir şekilde satılan tüm kullanılabilir alanla doldurduk,” dedi Eric.

Tüm yerler arasında, özellikle sağlık, teknoloji, finans ve hükümet alanlarında ikamet eden Opus Interactive müşterileri, birinci sınıf güvenlik önlemleri ile desteklenen düşük aylık ücretle kurumsal düzeyde altyapı almaktadır. Veri ve altyapıyı güvende tutmak için, tesisler birden çok kimlik doğrulama, erişim, kontrol ve gözetim yöntemi sunar. Son olarak, şirketin Hizmet Olarak Yedekleme (BaaS) ve Hizmet Olarak Olağanüstü Durum (DRaaS) hizmetleri ek koruma katmanları sunar.

Pazarda Gözle Müşteri Odaklı İç Geliştirme

Eric bize Opus Interactive’in iç geliştirme sürecine araştırma, sektör trendleri ve müşteri geri bildirimleri tarafından yönlendirildiğini söyledi.

“Her yıl sponsor olduğumuz, konuştuğumuz veya sadece endüstrinin nabzını tutmak için katıldığımız birçok endüstri etkinliğine gidiyoruz” dedi..

Aslında, Jelastic tarafından desteklenen şirketin Hizmet Olarak Konteyneri (CaaS) / Hizmet Olarak Platform (PaaS), bu tür geri bildirimler sonucunda karışıma eklendi.

“PaaS, CaaS teklifimizi yaklaşık bir yıl kadar önce ekledik, böylece uygulamalarını Windows veya Linux’ta konteyner ve mikro hizmetlerde oluşturmak isteyen müşteriler için pazarın bu bölümünü karşılayabildik,” dedi. “Biz bu platformu sadece o altküme için pazarda alakalı kalmak üzere yarattık; çoğunlukla geliştiriciler ve DevOps topluluğu. ”

Opus Interactive'in farklı teknoloji tekliflerini gösteren grafik

Opus Interactive, bulut, colo ve hibrit altyapı dahil olmak üzere bir dizi teknoloji çözümü sunar.

Buna ek olarak, şirketin analist firması Structure Research, onları sektörün durumuna uyarlıyor.

Eric, “Üç aylık brifinglerini sürekli gözden geçiriyor ve etkinliklerine gidiyoruz,” dedi Eric.

Firma ayrıca Opus Interactive’in müşterilerine sunduğu performans ve maliyet tasarrufları ile şirketin kendi büyüme yörüngesi hakkında veri toplamasına yardımcı oluyor.

Eric, “Sadece IaaS ve özel bulutumuzda, neredeyse tüm durumlarda hem Amazon Web Services hem de Microsoft Azure’dan daha uygun maliyetliyiz ve üçüncü taraf sağlayıcımız (Yapı Araştırması) bunu destekliyor. “Performansımızı test ettiler, fiyatımıza baktılar ve ağımızda 10 kat daha iyi performans, depolamada 12 kat daha iyi performans ve büyük adamlara kıyasla CPU’muzda 5x ila 10 kat daha iyi performans sunduğumuzu doğruladılar. ”

Sıradaki: Sanal Masaüstü Altyapısı ve Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama

Opus Interactive’in iç geliştirme süreci son zamanlarda yenilikçi yeni ürünlerin oluşturulmasına yol açtı.

Eric, “VMware Horizon sanal masaüstü altyapısını yönettiğimiz çok büyük müşterilerimiz var, bu yüzden bunu karışımımıza yeni bir ürün olarak ekledik” dedi. “Hizmet olarak masaüstü değil – son kullanıcıları yönetmek istemiyoruz; birisinin istediği bir şeyse bunu yapan birkaç ortağımız var – son kullanıcı hesaplaması sağlıyor. ”

Eric, ürünün önümüzdeki çeyrekte piyasaya sürüleceğini söyledi. Buna ek olarak, Opus Interactive, raf düzeyinde iki faktörlü veya çok faktörlü kimlik doğrulamasına sahip bir elektronik erişim tutamağı sağlayıcısı DIRAK tarafından E-LINE ile ortaklık kuruyor.

“Raf düzeyinde daha iyi erişim kontrolüne ihtiyaç duyanlar için konumlandırmamız için yönetilen bir güvenlik teklifi yaratıyoruz – hatta birisi ihtiyaç duyuyorsa yarım rafa kadar” dedi..

Teklif, ek güvenlik ve uyumluluk önlemleri sağlamak için yalnızca şirketin Virginia pazarında başlatılacak.

Eric, “Kurumsal düzeyde dijital dönüşüm yolculuğu karmaşık. “20 yıldan uzun süredir hizmet teklifimizi geliştiriyoruz ve müşterilerimize her adımda destek sunabildiğimiz için heyecanlıyız.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector