Pew Research, Stratejik Mobil Pazarlama Yaklaşımı ile Teknolojik Deneyimli Tüketicilerin İlgisini Çekmenin Önemini Vurguladı

TP; DR: Günümüzün hızla gelişen teknoloji alanında faaliyet gösteren web girişimcileri, e-ticaret şirketleri ve çevrimiçi işletmeler için değişim sabittir. Rekabette öne çıkmak için, pazarlamacılar ilgili sosyal yardım stratejileri oluştururken endüstri trendlerini sağlam bir şekilde kavramak zorundadır. Bu amaçla, Pew Araştırma Merkezi’nin küresel internet kullanımıyla ilgili bulguları, temel işletmelerin marka mesajlaşmalarını her zaman bağlantılı bir dünyada iletmeleri için ihtiyaç duyuyor.


Arkanıza yaslanıp statükoyu korumanıza izin veren rahat bir kariyer mi arıyorsunuz? Pazarlama endüstrisinden çok uzaklara koşun. Bugünün teknolojik ilerlemesinin kasırgası, en çok test edilmiş stratejileri bile göz açıp kapayıncaya kadar ilgisiz kılacak kadar güçlü.

Değişim rüzgarlarına cesaret etmek isteyenler, bugün pazarlamacılar için mevcut olan en güçlü markalama araçlarından biri haline gelen tüketicilerin web’e nasıl ve ne zaman eriştiklerini yakından takip etmelidir..

Çevrimiçi pazarlama dünyası

Araştırma destekli stratejiler, pazarlamacıların oldukça rekabetçi çevrimiçi ortamlardaki oranları geçmesine yardımcı olabilir.

15 yıldan fazla süredir çevrimiçi eğilimleri belgeleyen kar amacı gütmeyen bir düşünce kuruluşu olan Pew Araştırma Merkezi’ne göre internet artık her zamankinden daha fazla benimsendi. Merkezdeki araştırmacılar 2000’in başlarında Amerikan internet kullanımını sistematik olarak izlemeye başladığında, tüm yetişkinlerin yaklaşık yarısı (% 52) zaten çevrimiçiydi. Bugün, Amerikalı yetişkinlerin% 90’ı interneti kullanıyor.

Ve sık sık kullanıyorlar. 8 Ocak – 7 Şubat 2019 tarihleri ​​arasında yapılan araştırmaya göre, ABD’deki yetişkinlerin% 81’i her gün çevrimiçi oluyor. Bunların% 45’i günde birkaç kez çevrimiçi olduklarını söylüyor ve% 28’i neredeyse sürekli yaptıklarını söylüyor.

Teknoloji benimsemeye devam ettikçe, işletmelerin güçlü bir internet varlığı oluşturmaktan başka seçeneği yoktur. Anahtar, tüketicilerin web’i günlük yaşamlarında nasıl kullandıklarına dair kapsamlı, araştırmaya dayalı bir anlayışla silahlandırılırken göreve yaklaşmaktır..

Akıllı Telefona Bağlı Bir Dünyada İletişim

Akıllı telefon kullanımı giderek artan bir oranda hızla artıyor – öyle ki öyle ki “bağımlılık” gibi kelimeler aşk ilişkilerimizi cihazlarımızla tanımlamak için kullanılıyor. Bilimsel dergi Bağımlılık Davranışları dergisinde yayınlanan bir Mart 2019 çalışması her şeyi söylüyor: Araştırmacılar, üniversite öğrencilerinin her ikisinden de yoksun bırakıldığında telefonlarından ziyade yemeksiz gitmeyi tercih ettiklerini buldular.

Zihinsel sağlık etkileri bir yana, birçok kişi mobil cihazların yakında pazarlama dünyasının merkezi haline geleceğine inanıyor. Mobil teknoloji ve ev genişbantıyla ilgili bir Pew çalışması, bir akıllı telefona sahip olduklarını söyleyen Amerikalıların oranının son yıllarda önemli ölçüde arttığını, 2011’de sadece% 35’ten 2019’da% 81’e çıktığını buldu. Ayrıca, her yaştan Amerikalı, akıllı telefonlarını İnternet’e girmenin birincil yolu olarak görüyorlar. Bugün, ABD’deki yetişkinlerin% 37’si, İnternet’e erişirken tipik olarak bir akıllı telefona dönüştüklerini söylüyor, 2013’te% 19’una – sadece altı yıl önce.

Akıllı telefon kullanmayı tercih eden geniş bant kullanıcısı olmayan kullanıcıların yüzdesini gösteren çubuk grafik

Birçok ABD’li yetişkin geniş banttan çıkmayı ve akıllı telefonlarıyla internete erişmeyi tercih ediyor.

% 37’sinden daha genç yetişkinlerin özellikle akıllı telefonlarını çevrimiçi olmaları için birincil cihaz olarak kullanmaları muhtemeldir. 2019’da 18-29 yaşları arasındaki yetişkinler en sık (% 58) yaptıkları söyler, bunu 30-49 yaş arası (% 47), 50-64 yaş arası (% 27) ve 65 yaş ve üstü (% 15). Dahası, Amerikalıların% 17’si internete sadece bir akıllı telefon üzerinden eriştiklerini ve evde geniş bant internet hizmetine abone olmadıklarını söylüyor.

Bu rakamların ardında yatan bir mesaj var: Mobil çağın gelmesi, herhangi bir çevrimiçi işletmenin başarısı için önemli, hedeflenmiş bir mobil pazarlama stratejisi haline geldi. Ve bu sadece akıllı telefonlar için geçerli değil: tabletler, akıllı saatler, yüksek teknoloji ürünü çerçeveler, artırılmış gerçeklik cihazları ve diğer hareket halindeki araçlar artık kişiselleştirilmiş bir dokunuşla marka mesajlaşma için potansiyel tuvaller.

Sosyal medyanın önemini göz ardı etmeyin

8 Ocak – 7 Şubat tarihleri ​​arasında yapılan yeni bir Pew anketine göre, akıllı telefonların benimsenmesi şüphesiz artıyorken, Facebook, Instagram ve Twitter dahil olmak üzere sosyal medya platformlarını ve uygulamalarını kullanan ABD’li yetişkinlerin oranı geçtiğimiz yıl boyunca istatistiksel olarak değişmedi. 2019. Son on yılda incelendiğinde, sosyal platformların benimsenmesi bile yavaşlıyor gibi görünüyor.

Bununla birlikte, bugünün sosyal medya platformları zaten yaygın kullanımın tadını çıkarıyor. Aynı ankete göre, ABD’li yetişkinlerin çoğunluğu (% 73) YouTube, ardından Facebook (% 69), Instagram (% 37) ve Twitter (% 22) kullanıyor. Platform kullanımı açısından, özellikle 18-29 yaşları arasında ABD’li yetişkinlerin sırasıyla% 62 ve% 67’sinde sıkça görülen Snapchat ve Instagram vakalarında önemli yaşa bağlı farklılıklar vardır. Bu modeller, pazar bölümlemesinin sosyal medya kampanyaları yoluyla genç yetişkinleri hedeflemede yararlı olabileceğini göstermektedir.

Ürün ve hizmetlerin reklamını yapmak ve satmak için sosyal medyayı kullanan yeni bir e-ticaret stratejisi olan sosyal ticaret de yükselişte. Statista’ya göre, ABD’li internet kullanıcılarının% 30’u sosyal medya üzerinden alışveriş yaptığını,% 5’i ise gelecekte sosyal medya platformları üzerinden alışveriş yapmak istediklerini söylüyor. Futurum Research Baş Analisti ve Broadsuite Media Group CEO’su Daniel Newman, sosyal medyanın “bir sonraki internet” olacağını söyleyecek kadar ileri gidiyor.

14 Nisan 2015 tarihli Forbes makalesinde “Sosyal, daha geniş pazarlama disiplininin ayrılmaz bir parçası olacak” dedi. “Etkileri güçlendikçe, çoğu marka pazarlama çabalarını sosyal kanallara tamamen geçirecek. Bu nedenle sosyal, sadece kanallardan biri değil kanal olmak için tam potansiyele sahip. ”

Elbette, bu potansiyelin gerçekleşip gerçekleşmediğini belirlemek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulacaktır..

Neredeyse Sabit Bağlantılardan Yararlanın

Pew’in daha önce bahsedilen araştırmalarından biliyoruz ki, ABD’li yetişkinlerin% 81’i her gün interneti kullandıklarını söylüyor ve bu grubun% 28’i bunu neredeyse sürekli yaptıklarını bildiriyor. Bazen bir mobil cihaz kullanarak internete erişenler arasında, bu özellikle doğrudur, bu segmentin% 92’si günlük olarak çevrimiçi olduklarını ve% 32’sinin neredeyse sürekli olduğunu söyler..

Sosyal medya katılımcılarında olduğu gibi, genç yetişkinler sürekli bağlı olanların önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. 18-29 yaşları arasındaki yetişkinlerin yaklaşık yarısı (% 48), 65 yaş ve üstü yetişkinlerin sadece% 7’sine kıyasla sürekli çevrimiçi olduklarını söylüyor. İnternetin sıkça kullanıldığını bildiren diğer yetişkin grupları arasında kolej eğitimi almış, Hispanikler, yüksek gelirli hane halkları ve rural olmayan sakinler bulunmaktadır..

Sosyal medya kullanıcıları

Çevrimiçi pazarlama söz konusu olduğunda, hashtag’in gücünü hafife almayın.

Mobil bağlantıya sahip Amerikalıların hacmi ve sıklığı arttıkça, teknoloji meraklısı şirketler ürünlerini tanıtmak için halka açılmaktadır. Coca-Cola, kullanıcı odaklı Kola Paylaş kampanyasıyla bu tekniğe hakim oldu. 2010’ların ortalarında şirket, şişelerinin bir tarafındaki markasını “Kola Paylaş” ve ardından “En İyi Arkadaşım” gibi bir ad veya açıklama ile değiştirmeye başladı. Tüketiciler daha sonra #ShareaCoke hashtag’i ile sosyal medyada yayınlamak için şişelerin fotoğraflarını çekmeye teşvik edildi..

Strateji sadece düşük maliyetli, otantik ve etkili olmakla kalmadı, aynı zamanda birçok akıllı telefon kullanıcısının çevrimiçi olarak kişisel topluluklar oluşturma arzusuna da değindi. İngiliz gençler sosyal medya platformlarının topluluk oluşturma, duygusal destek ve gerçek dünya ilişkilerini geliştirdiğini bildirdiğinden, Kraliyet Halk Sağlığı Derneği tarafından yürütülen 2017 araştırması bunu destekliyor.

Çevrimdışı Azınlığa Dikkat Edin

Dijital güdümlü pazarlama teknikleri günümüzün büyük ölçüde bağlantılı dünyasında faydalı olabilirken, Pew araştırması Amerikalıların% 10’unun interneti hiç kullanmadığını gösteriyor. Yaş, eğitim, hane halkı geliri ve topluluk türü gibi çeşitli demografik değişkenler çevrimdışı olma ile ilişkilidir.

İnterneti kullanmayan ABD’li yetişkinlerin nüfusundan, yaşlıların her zaman çevrimiçi olmadıklarını söyleme olasılıkları daha yüksektir, ayrıca yılda 30.000 dolardan daha az kazanç elde eden ve daha düşük eğitim düzeyi olan hanelerden yetişkinler.

Bununla birlikte, internetin benimsenmemesi, Pew’in teknolojinin sosyal etkisini ilk kez araştırmaya başladığı 2000 yılından bu yana önemli ölçüde azalmıştır. % 100 benimsenene kadar, çevrimdışı yaşama eğiliminde olan demografik grupları hedefleyen markalar daha geleneksel pazarlama yaklaşımlarından yararlanabilir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map