QuadraNet, Dünya Çapında Hızlı, Esnek ve Güvenilir Hosting Seçenekleri Sunmak için Veri Merkezi Ayak İzini Genişletiyor

Kısaca: Los Angeles’ta bir telekomünikasyon hizmeti olarak kuruluşundan bu yana QuadraNet, dünya çapındaki müşterilere bir dizi barındırma çözümü sunmak için büyüdü. Şirket şu anda Seattle’daki en son teknoloji ürünü tesis de dahil olmak üzere Kuzey Amerika’daki yerlerde veri merkezlerini korumaktadır. QuadraNet’in Amsterdam veri merkezi, şirketin Avrupa’ya erişimini genişleterek yerli ve Atlantik’teki müşterilere bölgede yüksek hızlı ve güvenilir hizmet sunuyor. QuadraNet, Avrupa’daki genişlemesine devam etmeyi ve herhangi bir konumdaki herhangi bir müşterinin ihtiyaçlarını karşılayabilmesini sağlamak için yeni hibrit bulut çözümleri kullanmayı planlıyor.


Genişleme, çabalarının daha fazla pazar payına yol açacağına inanmayı gerektirdiğinden, özellikle teknoloji endüstrisinde bir şirket için riskli bir teklif olabilir. İşe yaramadığında, tüm iş, hatta gelişen kısım bile tehlikeye girebilir.

Belki de genişlemeye yönelik en iyi yaklaşım, yol boyunca yeni müşteriler çekerken canlı bir müşteri tabanının sürekli gelişen ihtiyaçlarını karşılamaktır. Bu stratejinin 2001 yılında Los Angeles’ta bir telekomünikasyon hizmeti olarak başlayan hosting sağlayıcısı QuadraNet için başarılı olduğu kanıtlanmıştır..

Sektördeki gelişmelere ayak uydurmak ve kendi büyüyen müşteri tabanının ihtiyaçlarını karşılamak için 2004 yılında Los Angeles şehir merkezinde bir tam hizmet veri merkezi kurdu.

Telekom Merkezi binasında bulunan 60.000 metrekarelik tesis, kesintisiz güç kaynakları, CRAC üniteleri, bağımsız dağıtım yönlendiricileri ve 250 Gbps’yi aşan bant genişliğine sahiptir – bu da müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için ölçeklendirilebilir.

QuadraNet banner ekran görüntüsü

QuadraNet, 2001 yılında bir telekomünikasyon şirketi olarak başladı ve şimdi dünya çapında sağlam bir barındırma hizmeti sunuyor.

Yıllar boyunca, QuadraNet müşterilerinin ihtiyaç duyabileceği her şeyi sağlamak amacıyla ek markalar satın aldı ve hatta özel sunuculara genişledi. Şimdi şirket daha da geniş bir müşteri kitlesini kendine çekiyor ve hizmet ediyor.

2017 yılında şirket Los Angeles Uluslararası Havaalanı yakınında ikinci L.A. veri merkezini açtı. 22.000 metrekarelik tesis, QuadraNet’in ek dağıtımlarına uyum sağlamak için tamamen yenilendi.

QuadraNet, 2019’da hem ABD’de hem de dünyada ayak izini genişletmek için iki yeni veri merkezi açtı – biri Amsterdam’da, diğeri Seattle’da.

“Kuzeybatı Pasifik ve Avrupa’ya doğru genişlemek istedik, çünkü CDN’lerine veya o bölgede ihtiyaç duydukları herhangi bir şeye hizmet etmek için bu konumlarda olması gereken gecikmeye duyarlı uygulamalar – VPN veya servis sağlayıcılar için artan talep gördük” dedi. QuadraNet CEO’su Ilan Mishan. “Yakınlarda barındırılan belirli uygulamalara ve verilere ihtiyaç duyan son kullanıcıları olan birçok hizmet sağlayıcısını barındırıyor ve bunlarla ilgileniyoruz.”

Pasifik Kuzeybatı ve Avrupa’ya Hizmetin Genişletilmesi

Şehir merkezinden sadece 30 dakika uzaklıktaki Seattle veri merkezi, taşıyıcı çeşitliliği ile bilinen Seattle Internet Exchange’e erişim sağlar. Merkezin internet üzerindeki taşıyıcı seçenekleri ABD, Kanada ve Asya genelinde düşük gecikmeli yollar sağlar. Tamamen klimalı, yükseltilmiş döşeme alanı% 100 güç çalışma süresi kapasitesine sahiptir ve hem yüksek yoğunluklu kritik yükleri hem de zorlu yedeklilik gereksinimlerini karşılar.

Ancak bu, şirketin 2019’un ilk çeyreğinde açtığı tek gelişmiş veri merkezi değil.

QuadraNet’in Amsterdam tesisi, hizmetleri Avrupa çapında genişletme planının ilk adımıdır. Genişleme, şirketin hizmetleri ve bulut barındırma seçenekleri için küresel talebi daha iyi karşılamasını sağlar.

QuadraNet Seattle veri merkezi fotoğrafları kolaj bir

QuadraNet’in yeni Seattle veri merkezi ABD, Kanada ve Asya’ya düşük gecikme süresi hizmeti sunuyor.

“Bu bizim ilk Avrupa konumumuz ve biz de heyecan duyuyoruz. Ve her şey aynı. Amsterdam dahil tüm yerlerde tüm hizmetler sunulmaktadır ”dedi. “Şimdi, başka birisine yönlendirmek yerine o bölgede hizmetlere ihtiyaç duyan müşterilerimizi daha iyi barındırabiliriz.”

Amsterdam veri merkezinin arıza korumalı güç altyapısı, onu Avrupa’ya genişlemek isteyen işletmeler için güvenilir bir seçenek haline getirir. Diğer Avrupa veri merkezlerinden kolayca göç edebilirler ve AMS-IX ve NL-ix gibi büyük bölgesel internet alışverişlerine erişebilirler..

ABD Genelindeki Veri Merkezleri Kolay Erişim ve Servis Sağlar

Büyüdükçe, QuadraNet Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sitelerle coğrafi olarak daha çeşitli hale geldi. Birlikte, bu yerler Kuzey Amerika’daki tüketicilere yedeklilik, esneklik ve yüksek performans sağlar.

 • 2008 yılında açılan 68.000 metrekarelik Dallas tesisi, yüksek bir güç / alan oranı ve 80Gbps bant genişliği kapasitesi sunuyor. Yüksek kullanılabilirlik, bağlantı ve müşteri ihtiyaçlarına uyacak şekilde ölçeklendirme özgürlüğü ve esnekliği sunar. Yerinde güvenlik ve 24 saat teknik personel operasyonların sorunsuz ve güvenli bir şekilde yapılmasını sağlar.
 • 2009 yılından bu yana, QuadraNet’in Miami veri merkezi Latin Amerika ve Karayip pazarları için lider bir merkez haline gelmiştir. Birden fazla yeraltı Florida Güç ve Işık elektrik şebekesine bağlanır ve öncelikli güç dağıtımı sağlar. Binanın kendisi Kategori 5 kasırgaya dayanabilir ve acil bir durumda otomatik transfer ve ek toplama jeneratörleri olan çift dizel jeneratörler, sunucuları çalışır durumda tutmak için bağımsız güç kaynakları sağlar.
 • QuadraNet’in Atlanta şehir merkezi 2014 yılında açıldı ve şirketin ülke çapındaki ağının çekirdeğini oluşturuyor. Bu özel olarak işletilen ve personel bulunan tesis, ülkedeki en bant genişliği açısından zengin veri merkezlerinden biri olan Atlanta Telx POP’a kısa bir mesafededir. Atlanta veri merkezi, farklı, yedek bant genişliği yollarının yanı sıra yedek güç beslemeleri, tam UPS gücü ve jeneratör yedeklemesinin yanı sıra benzersiz müşteri ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunar.
 • 114.457 metrekarelik Chicago veri merkezi 2015 yılında piyasaya çıktı ve müşteri büyümesini karşılamak için ölçeklendirilebilir dağıtımlar sunuyor. Müşterilere, şehir merkezli birden fazla finans, sağlık ve medya şirketine hizmet eden düşük gecikmeli bağlantı sağlar. Sitede ayrıca yedek güç beslemeleri, UPS ve jeneratör yedeklemeleri ile yedek bant genişliği yolları da bulunuyor.
 • QuadraNet 2016 yılında Secaucus, New Jersey tesisini ekledi. Bu konum, Kanada, Avrupa ve Orta Atlantik bölgesine bağlantı ile mükemmel gecikme özelliğine sahiptir. 48.000 metrekarelik alanda yedek UPS sistemleri, yerinde yedek jeneratörler bulunur ve istemciler için% 100 çalışma süresine sahiptir.

Bu siteler, donanımın en uygun koşullarda çalışmasını sağlayan LAX konumlarına ek olarak. Ülke çapında varlık Amerikan e-ticaret girişimcilerinin – veya ABD kitlesine ulaşmak isteyen işletmelerin – potansiyel müşterilerle hızla bağlantı kurmasına yardımcı oluyor.

Hibrit Bulut Hizmeti Daha Fazla Esneklik Sağlar

QuadraNet’in ürün gelişimi, başarılı büyüme planının önemli parçaları olan müşteri geri bildirimi ve talebi tarafından yönlendirilir. Şirketin gözlemlediği önemli bir eğilim, özel sunucu alanının yanı sıra esnek işlevsellik sağlayan karma bulut modeline geçiş yapan işletmelerdir.

Bu yüzden QuadraNet, mevcut bulut yeteneklerini QuadraNet’in özel sunucularıyla entegre eden hibrit bulut çözümleri sunmayı ve benzersiz iş gereksinimlerini karşılamak için hizmeti değiştirmeyi planlıyor. Bu, istemcilerin farklı eski altyapıları korurken ve bunlardan yararlanırken bulut bilişimin avantajlarından yararlanmalarını sağlar.

“Sektör ne olursa olsun, altyapı ihtiyaçları ile bize gelebilirler ve başka bir yere gitmeye gerek kalmadan bunları karşılayabiliriz. İster özel sunucularda bir bulut yapmak isterse hibrit bulut çözümü olsun, tüm bunları yapabiliriz ”dedi. “Bizimle olan bu ilişkiden hoşlanıyorlar, çünkü onların taraflarını anlıyoruz.”

Tüm QuadraNet’in müşterileri, hangi veri merkezinin hizmet verdiğine bakılmaksızın, yüksek bağlantı hızlarının, bol bant genişliğinin, güç ve veri güvenliğinin ve yüksek gecikmenin tadını çıkarır. Seattle tesisi QuadraNet’in Kuzey Amerika ve ötesindeki erişimini sağlamlaştırmaya yardımcı olurken, Amsterdam veri merkezi Avrupa’daki şirket için de aynısını yapıyor.

Bu ilaveler, QuadraNet’i, müşterilerinin özel ihtiyaçlarını karşılayarak üstün hizmet sunmaya devam etmelerini sağlayarak, hangi sektörde ya da uğraştıkları her türlü başarıya ulaşmalarına yardımcı olur..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map