Salesforce Commerce Cloud: Çok Kanallı Satış Birleştirme için Editörün Seçimi Ödülü ™

TP; DR: Salesforce 2016 yılında Demandware’i satın aldığında, şirkete yeni bir varlık katmakla kalmadı. Bunun yerine Demandware, perakendecilerin çok kanallı stratejileri geçmesine ve ticaretlerini bulutta gerçekten birleştirmelerine yardımcı olan bir platform olan Salesforce Commerce Cloud’un temeli oldu. Tahmini zeka ve makine öğrenimi yoluyla Commerce Cloud, bir zamanlar birden fazla kanala yayılmış ve çoğu zaman erişilemeyen konsolide verilerden eyleme geçirilebilir bilgiler sağlar. Commerce Cloud ayrıca Facebook ve Instagram gibi sosyal medya siteleriyle de entegredir ve hatta alışveriş yapanların bu kanallarda beğenebilecekleri ürünleri göstermek için bir öneri motoru kullanır. Bu yenilikler ve şirketin ticaret kanallarını bulutta bir araya getirme taahhüdü, Çok Kanallı Satış Birleştirme için Editörün Seçimi Ödülü ™ olan Salesforce Commerce Cloud’u kazandı.


Salesforce’un pazar lideri müşteri ilişkileri yönetimi platformu 2016 yılında akıllı, bulut tabanlı ticaret platformu Demandware’i satın aldığında daha da güçlendi. Şimdi Salesforce Ticaret Bulutu olan Demandware, Dreamforce 2016’da bir açılış konuşmasında tanıtıldı ve hemen bir oyun değiştirici olarak konumlandırıldı.

Demandware’in satın alınması, Salesforce’un satış kanallarını birleştirmeye ve müşteri deneyimini geliştirerek farklılaşmaya çalışan perakendeciler için uçtan uca bir bulut çözümü olma planının ayrılmaz bir parçasıydı. Commerce Cloud ile işletmeler, tüketicilerle kişiselleştirilmiş ilişkiler geliştirmek için makine öğrenimi ve sosyal medya entegrasyonlarını kullanabilir. Ancak her şey, genellikle birden çok satış kanalına dağılmış değerli verileri birleştirmekle başlar.

Salesforce Strateji ve Analizler Başkan Yardımcısı Rob Garf, “Sorun, perakende şirketlerinin yıllardır çok kanallı hakkında konuşmasıydı, ancak en büyük engel yatırım yaptıkları teknolojinin entegrasyon karmaşıklığı yaratmasıydı” dedi. “Dijital veya fiziksel alanda hızlı hareket edemiyorlardı, çünkü sistemleri tüm bilgilerini bağlayamadı.”

Salesforce Strateji ve Analizlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rob Garf'un fotoğrafı

Salesforce Strateji ve Analizler Başkan Yardımcısı Rob Garf ile Ticaret Bulutu hakkında konuştuk.

Commerce Cloud, soruna, standart teknoloji vaazı entegrasyonu yolu yerine bir veri açısından yaklaştı. Salesforce, çok çeşitli cihazlardan, temas noktalarından ve süreçlerden gelen tüm verileri bulutta birleştirerek entegre etmek için yazılım kullanır. Bilgiler daha sonra yapay zeka ile analiz edilebilir ve kişiselleştirme yoluyla müşteri deneyimini geliştirmek için kullanılabilir.

Salesforce Commerce Cloud, bu odaklı yaklaşımı kullanarak, kurumsal ve orta pazar perakendecilerinin işlerini göreceli olarak daha bağlantılı bir pazara taşımasına olanak tanır. Perakende ticaretini birleşik ticaret yoluyla dönüştürme taahhüdü, Çok Kanallı Satış Birleştirmesi için Editörün Seçimi Ödülü ™ olan Salesforce Commerce Cloud’u kazandı.

Birleşik Ticaret, Çevrimiçi ve Mağaza İçi Analizleri Bağlar

Perakendeciler genellikle satış noktası terminalleri gibi mağaza içi kanalları e-ticaret platformlarına bağlamaya çalıştıklarında duvarlara çarptı. Sistemler, süreçler veya bilgiler uyumlu değilse, önemli öngörülerde bulunmak güçlük haline gelir. Aslında, eMarketer şirket yöneticilerinin sadece dörtte birinin çok kanallı sistemlerinin düzgün bir şekilde uygulandığını ve iyi çalıştığını düşündüğünü bildirdi.

Salesforce Commerce Cloud’u geliştirirken bir nokta netleşti: teknoloji entegrasyonuna dayalı bir yaklaşım, perakendecilerin ihtiyaç duyduğu şey değildi.

Rob, “Bütün bu teknolojileri entegre edersek, perakendecilerin son 20 yıldır yaşadıkları aynı soruna neden oluyoruz” diye düşündük. “Temelde farklı yaklaşımımız, daha iyi bir müşteri yolculuğu oluşturmak için bu sistemlerde içeriği – veri, süreç, işlevsellik – envanter, ürün veya fiyat promosyonu etrafında birleştirmekti.”

Müşteri yolculuğu, çevrimiçi olarak başlayan ve mağazada veya tam tersi şekilde kanallar arasında giderek daha fazla oynanıyor ve bu deneyimi sorunsuz hale getirmenin en iyi yolu verileri birleştirmektir. Birleşik ticaret nedeniyle gelişen bir şirketin iyi bir örneği, sanal ve fiziksel mağazalarını bağlamak için Salesforce Commerce Cloud’a dönen bir giyim perakendecisi olan bağ sarmaşıklarıdır..

Salesforce Commerce Cloud, şirketin tüm verilerini birleştirerek bağ üzümlerinin e-ticareti tüm mağaza konumlarında gerçek zamanlı stok takibi ve mağaza içi öngörülü öneriler gibi yeniliklerle tuğla ve harç mağazalarına getirmesini sağladı.

“Salesforce, müşterilerimizi markamıza bağlamamıza gerçekten yardımcı oldu,” diyor üzüm asmaları kurucu ortağı Shep Murray. “Dünyayı küçülttü.”

Kesintisiz, bağlantılı bir deneyim tüketicilerin beklediği şeydir. Bir müşteri bir perakende mağazasında belirli bir beden gömleği bulamadığında, müşterinin bir ortaktan başka bir mağazayı kontrol etmesini istemesi yaygındır. Ancak birçok kez, iş ortağı sadece perakendecinin e-ticaret web sitesine gidecek ve dolaşacaktır. Commerce Cloud ile şirket genelindeki envanter bilgileri gerçek zamanlı olarak güncellenir ve satış katındaki bağlı bir cihazdan erişilebilir ve neredeyse sonsuz bir koridor yaratır..

Rob, “Kendimizi bir e-ticaret şirketi olarak düşünmek yerine, kendimizi dijital ve fiziksel bölünmeyi köprüleyen bir ticaret şirketi olarak düşünüyoruz” dedi. “Tedarik zincirinde nerede olursa olsun, müşteriler için tüm envanteri yapmak için mağazaya sonsuz bir koridor uygulaması ekleyerek başladık.”

Commerce Cloud, bağ sarmaşıklarının tedarik zincirini ve müşteri deneyimini tek bir ticaret üzerinden yönetmesine olanak tanır – bu, birleşik ticaretin temel ilkesidir. Ancak, çevrimiçi ve mağaza içi verileri bağlamak, Commerce Cloud’u bu kadar çekici yapan şeyin yalnızca bir parçasıdır; bu bilgilerden öğrenebilecekleri aynı derecede etkileyici.

Gömülü Einstein İstihbaratı Tüketici Deneyimlerini Öngörüyor

Dreamforce 2016’da da tanıtılan Einstein AI, Salesforce’un organik olarak yarattığı veya son birkaç yılda edindiği ve satış, pazarlama ve ticaret dahil tüm bulut ürünlerinden geçtiği tüm makine öğrenme teknolojisinin doruk noktası. Ancak zekası gerçekten Ticaret Bulutu’nda parlıyor.

Salesforce Einstein AI logosu

Einstein AI ve makine öğrenimi yetenekleri doğrudan Salesforce Commerce Cloud’da yerleşiktir.

Rob, “Müşterilerin profiller, tercihler, alışveriş geçmişi ve alışveriş deneyimi yoluyla sahip oldukları diğer dijital etkileşimler yoluyla kim olduklarını derinlemesine bilerek temel almak istediklerini anlamaya odaklanıyoruz” dedi. “Bu verileri kullanıcı deneyimi içinde ürün önerileri yapmak için kullanıyoruz ve bu ürün satış araçlarında belirtiliyor.”

Einstein, her kanalda daha kişisel yolculuklar yaratmak için her zaman alışveriş davranışını öğreniyor ve gömülü tahmini zekası, tüketici deneyiminden sürtünmeyi çıkarmak için kullanılabilir. Bir müşteri alakalı bir şeyi ne kadar hızlı görebilirse, bu satın alma işlemini yapma olasılığı o kadar yüksek olur.

Örneğin, Einstein bir müşterinin çevrimiçi bir arama sırasında mavi ürünlere baktığını anlayabilir, bu nedenle sürecin ilerleyen bölümlerinde bir ceket aradığında Einstein, ürün sayfasında mavi ceketlerin görünmesini sağlayabilir. Commerce Cloud Einstein, içgörüler üzerindeki eylemi otomatikleştirebilir, böylece perakendeciler sayıları zorlamak veya beyin fırtınası stratejisine daha az zaman harcar.

Einstein ayrıca, dönüşümleri artırırken ilişkiler kurmayı amaçlayan kişiselleştirilmiş öneriler ve içeriklerle tüketicilere ulaşarak tahmini e-postalar gönderebilir. Müşteri yolculuğundan en az miktarda sürtünmeyi bile almak, sonuçta bir artışa yol açabilir ve Einstein sadece bu sürtünmeyi yumuşatmakla kalmaz, aynı zamanda bir markayı pazarlama ve genişletmede aktif olarak yer alır.

Facebook Dinamik Reklam Entegrasyonu Marka Erişimini Artırır

Sosyal medya siteleri, güncelleme yayınlamak ve arkadaşlarınızı yakalamak için kullanılan yerlerden çok daha fazlası haline geldi. Giderek, e-ticaret giriş noktaları haline geliyorlar ve Salesforce Commerce Cloud, perakendecilerin bu kullanıcılara ulaşmasına yardımcı oluyor.

Dinamik Facebook Reklamının Ekran Görüntüsü

Perakendeciler Facebook dinamik reklamlarıyla müşterilere ulaşabilir.

Facebook Dinamik Reklamlarla entegrasyon yoluyla pazarlama, kullanıcıların arkadaşlarıyla ve çevrelerindeki dünyaya ayak uydurmak için kullandıkları aynı uygulamadan doğrudan alışveriş yapmasına olanak tanıyan yeni bir özelleştirme düzeyine alınır..

Sosyal medya entegrasyonu, tüketicilere herhangi bir cihaz, platform veya uygulamadan alışveriş yapma olanağı sağlayan dağıtılmış ticarete daha büyük bir geçişin bir parçasıdır.

Bir perakendeci, Facebook kullanıcılarının ürünlerini doğrudan feed’lerinde göstererek pazarlamayı kişiselleştirebilir ve terk edilmiş alışveriş sepeti öğeleri Facebook’taki tüketicilere yeniden hedeflenebilir.

Salesforce’un Commerce Cloud’unda Instagram ve Pinterest ile entegrasyonlar var ve müşterilere günlük sosyal medya taramaları sırasında küratörlü ürünler için alışveriş yapma olanağı sağlayarak perakendecinin web sitesine gitme zorluğunu ortadan kaldırıyor.

Bulut Tabanlı Müşteri Yolculukları için Standart Belirleme

Salesforce, 1999’daki kuruluşundan bu yana bulut tabanlı yazılımda bir yenilikçidir, ancak Demandware’in satın alınmasıyla, her büyüklükteki perakendeciler için gerçek bir uçtan uca çözüm haline gelmiştir. Güçlü Commerce Cloud, işletmelerin mevcut süreçlerini birbirine bağlamalarına ve akıllı makine öğrenmelerini daha fazla işletme kararına aktarmalarına olanak tanır.

Rob, New York’taki 2017 Ulusal Perakende Federasyonu Büyük Fuarı’ndaki ilk 5 trend hakkında bir videoda “Mağazada bulut ticareti devrim niteliğindedir” dedi. “Mağaza içi satış noktasının neye benzediğini yeniden düşünmekle ilgili.”

İşletmeler hem dijital hem de fiziksel kanallardaki yolculukları kişiselleştirmek için öngörülerde hareket ettiğinde, sürtünme önemli ölçüde azalır. Salesforce Commerce Cloud, olumlu bir marka deneyimine sahip olduklarından ve bir perakendeci ile yolculuklarına devam ettiklerinden emin olmak için müşterileri keşiften satın almaya kadar hizmete kadar birden fazla kanalda takip ediyor.

Salesforce Commerce Cloud’un kanalları sorunsuz bir şekilde bağlayarak tüketici yolculuğunu iyileştirmedeki başarısı, kanalımızı Çok Kanallı Satış Birleştirme için Editörün Seçimi Ödülü ™ kazandı.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector