ScalaHosting CEO’su Vince Robinson: Şirketin Yeni SSD Bulut Sunucuları KOBİ’ler için Site Güvenliği ve Yönetim Kolaylığı Nasıl Sağlıyor?

TP; DR: Veri ihlalleri ve ortaya çıkan çevrimiçi tehditlere ilişkin haberlere her gün görünen başlıkları vurmakla birlikte, güçlü bir site güvenlik çözümüne sahip olmak çoğu modern işletme için akılda tutulur. GDPR şu anda tüm Avrupa’da yürürlükte olduğundan, hassas verileri kilitlemek, kapılarını açık tutmak isteyen işletmeler için her zamankinden daha önemli hale geldi. ScalaHosting’e girin. Şirketin SSD bulut sunucuları, günümüzün çevrimiçi iş ortamının performans ve güvenlik taleplerini karşılamak için tasarlandı. Daha da iyi haberler: KOBİ’lerin erişebileceği fiyat noktalarında teslim ediliyorlar. Kısa bir süre önce, Scala’nın daha uygun maliyetli ve güvenli bulut çözümlerinin ücretini nasıl yönettiğini söyleyen CEO Vince Robinson ile oturduk.


ScalaHosting, 11 yıl önce harika bir ürünü uygun bir fiyatla sunarak paylaşılan barındırma pazarında kendini farklılaştırmak amacıyla başladı. Ancak kurucu ekip, paylaşılan barındırma modelinde hemen temel bir kusuru fark etti: paylaşılan sunucular doğal olarak güvenli olmayan ortamlar sunar.

Aslında, yakın zamanda yapılan bir araştırma, Şubat 2018’de her gün yaklaşık 1.700 web sitesinin ele geçirildiğini gösterdi. Bu, ABD’de yaklaşık 19.000 web sitesine, Almanya’da yaklaşık 1.300 ve Endonezya’da 5.000’in altına düştü. Tehdit ortamının kapsamını gösteren başka bir örnek, 27 Şubat’ta, popüler içerik yönetim sistemleri WordPress ve Joomla tarafından desteklenen yüzlerce web sitesinin ionCube Malware ile enfekte olduğu tek bir günde geldi..

ScalaHosting’deki kişilere göre, bu web sitelerinden kaç tanesinin yalnızca başka bir virüs bulaşmış web sitesiyle bir sunucu paylaştıkları için ele geçirildiğini merak ediyorsanız, yüzde çok yüksektir. Bu yüzden Scala, SSD bulut sanal özel sunucuları ile soruna uygun bir çözüm başlattı.

Geniş BT Deneyimine Sahip Bir Ekip Sunucu Yönetimini Kolaylaştırır

ScalaHosting CEO’su Vince Robinson basit bir felsefeye sahiptir: müşterileri mutlu etmek için uygun bir fiyata iyi bir ürün yapın ve işiniz büyüyecektir. ScalaHosting ile yaptığı da bu. Vince bize şirketin amacının kendisini rakiplerinden ayırmak olduğunu söyledi.

“Başladığımızda harika bir ürünümüz olduğunu biliyorduk” dedi. “En iyi müşteri tabanımıza hizmet verebilecek web hosting ve tecrübeli teknisyen tecrübesi olan insanları işe aldık. Müşterilerimizi bizimle mutlu etmek ve arkadaşlarına anlatmak için mutlu etmek için çalışıyoruz. ”

Mayıs 2018’de ScalaHosting, yüksek güvenlikli, tamamen yönetilen SSD bulut sunucularını ayda sadece 12 ABD dolarından başlayarak piyasaya sundu. Ve Vince resepsiyonun son derece olumlu olduğunu kaydetti.

“Son birkaç yıldır insanların kendi sunucularına uygun fiyata sahip olmalarını sağlayacak bir çözüm üzerinde çalışıyoruz” dedi. “Şu anda, tamamen yönetilen kendi sunucularına sahip olmak için, yönetim ve kontrol paneli de dahil olmak üzere çok maliyetli olabilecek çok şey gerekiyor.”

Sonuç olarak, Vince ve şirket cPanel ile uyumlu bir şirket içi kontrol paneli inşa etti. Bu, tam yönetim sağlarken maliyetleri düşürmeye çalıştı.

“Bu cPanel uyumluluğu ile web sitelerini cPanel’den taşıyabiliriz ve cPanel sunucusunda yaptıkları gibi çalışırlar,” dedi Vince. “Sonunda, kullanıcılar web siteleri için özel sistem kaynaklarına sahip tam olarak yönetilen bir bulut sunucusu alırlar. Siteler haftalık olarak kopyalanır, çok daha güvenlidir ve sunucu için fazla ödeme yapmaz. ”

Vince, Scala’nın mevcut müşterilerinin çoğunun derhal paylaşılan barındırmadan yeni sunucuları ile kendi sunucularını çalıştırmaya geçmesini söyledi. Ve bu müşterilerin konuştuğu sadece düşük fiyatlar değil. Yedeklemeler, sıfır CPU limitleri, kullanım kolaylığı ve özelleştirme seçenekleri gerçek satış noktalarıdır.

“Kendi sunucunuza sahip olmanın en iyi yanlarından biri, çalıştırdığınız web sitesinin gereksinimlerini karşılayacak şekilde yapılandırılabilmesidir,” dedi Vince. “Özel güvenlik ilkeleri olabilir ve sunucuyu gereksinimlerinize göre yapılandırabilirsiniz.”

Paylaşılan sunucularda bu mümkün değildir. Paylaşılan bir ortamda, konfigürasyonlar birkaç kullanıcının ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacak şekilde ayarlanmıştır ve Vince’e göre, bir konfigürasyon hile yapmaz.

“Kontrol panelimizin mevcut sürümünde, insanlar e-posta hesaplarını yönetebilir, şifreleri değiştirebilir ve e-posta kutularını kaldırabilir” dedi. “E-posta yönlendirme yapabilir ve web postasına erişebilirler. POP3 ve IMAP erişimi de dahildir.

Tam veritabanı yönetimi, teklifin ayrılmaz bir parçasıdır. Kullanıcılar veritabanlarını kaldırabilir, kullanıcı ekleyip kaldırabilir, veritabanlarına erişim izni verebilir veya iptal edebilir ya da PHPMyAdmin aracılığıyla görüntüleyebilir – tıpkı cPanel’de olduğu gibi. Site sahipleri ayrıca alt alan adları ekleyebilir veya DNS bölgelerini düzenleyebilir.

Vince, “Güvenlik açısından, her bir alana ücretsiz bir SSL sertifikası da ekledik” dedi. “Sunucuya eklenen ve sunucuya işaret eden her etki alanı otomatik olarak bir SSL sertifikası alır. Sunucularımızda SSL sertifikası olmayan tek bir web sitemiz yok, bu oldukça önemli. Bu şekilde ziyaretçi ile web sunucusu arasında gönderilen ve alınan tüm veriler şifrelenir ve çalınamaz. ”

Siteleri İşletmeler ve Müşterileri için Güvenli Tutmak

Mayıs 2018 GDPR son tarihi geldi ve gitti ve dünya çapında işletmeler – AB’de olmasalar bile – düzenlemenin veri güvenliği yönergelerine uyumun iş açısından anlamlı olduğunu buluyorlar. Ayrıca, gittikçe artan sayıda kuruluş için güvenli bir çevrimiçi iş ortamının korunması, paylaşılan barındırma ortamlarından uzaklaşmak anlamına gelir.

“Web sitenizin ayrı bir sunucuda bulunması size kesinlikle daha fazla güvenlik sağlayacak ve kişisel verileriniz o kadar kolay çalınmayacak,” dedi Vince. “Paylaşılan bir sunucuda saklandığında verilerin güvenliği tehlikeye girme riski daha yüksektir. Bu sunucudaki 100 siteden biri saldırıya uğrarsa, ortamdaki diğer kullanıcılar risk altındadır. ”

Scala Hosting'in veri merkezinin fotoğraf kolajı

ScalaHosting’in hedefi dünya çapındaki müşterilere yüksek performanslı altyapı ve sağlam site güvenliği sunmaktır.

Vince, özel sunucular çalıştırmanın birçok küçük ve orta ölçekli işletme için erişilemeyeceğini söyledi. Ancak, şirketin SSD bulut sunucuları da hile yapmak için geliştirildi.

“Pazarın yeni bir şeye ihtiyacı vardı” dedi..

Yeni SSD bulut sunucu lansmanına ek olarak Scala, WordPress gibi içerik yönetim sistemlerini de daha güvenli hale getiriyor.

“Şu anda geliştirdiğimiz özel güvenlik eklentilerine sahip bir WordPress yöneticisi oluşturma sürecindeyiz,” dedi Vince. “WordPress kurulumunu kilitleyerek saldırıya uğramamasını sağlıyor. WordPress kurulumunda güvenliği ihlal edilmiş bir modül olsa bile, eklentimiz nedeniyle yine de ödün verilemez. ”

Bir Kullanım Dizisi Vakaları için Yüksek Performanslı Bulut Sunucuları

ScalaHosting’in SSD Cloud sunucu ürün sayfasının üst kısmında “Paylaşılan Barındırma Eskimiş” ifadesi yer almaktadır. Ve bu sayfadaki dört fiyat planına bakarken, ifadenin arkasındaki gerçeği görmek kolaydır.

Giriş seviyesi paket ayda sadece 12 $ ‘dan başlar ve 1 CPU çekirdeği, 2GB RAM ve 20GB SSD içerir. Paket katmanları oradan fiyat ve seçenekler artar. Bununla birlikte, Enterprise planı hala ayda sadece 66 $ çalışıyor ve 6 CPU çekirdeği, 8GB RAM ve 80GB SSD içeriyor. Dört paketin tamamı,% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi, günlük yedekleme ve garantili kaynaklarla tamamen yönetilir, cPanel uyumludur.

Scala Hosting'in web sitesindeki metinli ekran görüntüsü

ScalaHosting, tamamen yönetilen SSD bulut sunucularını ayda sadece 12 ABD doları karşılığında işletmelere sunmuştur.

Vince, “Güvenlik ayrı bir sunucu edinmenin en önemli avantajı” dedi. “İkinci önemli şey, bir web sitesinin güvenliği ihlal edildiğinde ve spam göndermeye başladığında, sunucunun sonuç olarak kara listeye alınmasıdır. O zaman bu sunucudaki hiç kimse e-posta gönderemez veya postaları spam klasörüne teslim edilir, bu da çok fazla e-posta iletişimi kullanan işletmeler için oldukça büyük bir rahatsızlıktır. ”

Vince bununla mücadele etmenin en iyi yolunun bir VPS, bulut veya özel sunucuda çalıştırmak olduğunu kaydetti.

“Üçüncü büyük avantaj, garantili sistem kaynakları elde ettiğiniz için web sitenizin her zaman yükleneceğidir,” dedi Vince. “Paylaşılan bir sunucuda yüzlerce web sitesi sunucunun kaynaklarını kullanıyor. Kaynakları paylaşıyorlar ve bu web sitelerinin her biri her zaman sunucunun performansını etkileyebilir ve diğer tüm web sitelerinin yavaş yüklenmesini sağlayabilir. ScalaHosting, garantili kaynaklara ve günde 24 saat hızlı yüklemeye sahiptir. ”

Sıradaki: Uygun Fiyatlı Bulut Çözümleri için Daha Fazla Zorlama

Nihayetinde, ScalaHosting’in amacı tüm site sahiplerine kendi sunucularını sektörden düşük fiyatlarla kullanma olanağı sağlamaktır.

“Bu basit değil,” dedi Vince. “Ancak, geliştirdiğimiz kontrol paneli ve bulut altyapımızı yönetmek için geliştirdiğimiz sistemle, artık tüm dünyadaki müşterilerimize bunu sağlayabiliyoruz.”

Vince bize, çoğu işletmenin paylaşılan barındırmadan uzaklaşacağı önümüzdeki beş ila sekiz yıl boyunca manzarada dramatik bir değişim geçireceğini öngördüğünü söyledi..

“Paylaşılan hosting pazar payı birkaç yıldır azalıyor” dedi. “Paylaşımlı barındırma yerine kendi sunucularında daha fazla kişi çalışıyor.”

Vince, Scala’nın bu deniz değişikliğinin ön saflarında yer aldığından gurur duyduğunu söyledi.

“Diğer birçok barındırma sağlayıcısının, kullanıcılara uygun fiyatlarla tam yönetilen sunucular sağlamalarına olanak tanıyan çözümler arayacağından eminim” dedi. “Ama bunu yıllar önce yapmaya hazırlandık. Dünyanın bu şekilde gittiğini biliyorduk. Artık, kullanıcıların sunucularını mükemmel şekilde yönetmelerine yardımcı olacak çözümler geliştirmeye devam ederken bunu müşterilere sunabiliyoruz. ”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map